Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Eylül 2016, 00:19   Mesaj No:197

atakan.ga

atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Memleket:Elazığ
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
A.s..hoşgeldiniz sitemize...Rabbim.muvaffak eylesin.sorularıniza sırayla cevap vermeye calışayim.arkadaşlarıminds ilaveleri olacaktır muhakkak..öncelikle güzel net yapmışsınız..bu netle inşallah istediginiz yere girebilirsin..

1.Bütün ilitamlar kredili dönemlik eģitim vermekteler,bu yuzden illaki her dönem bir vize bir final ve bütünlemesi vardır..yani bir dönem.vize ikinci dönem final olayı yok.Sivas ilitam klasik usul sınav yapiyor,Kuran'i kerim.haric doger dersler ilitamlarda test usulü..Netleriniz iyi Istanbul Ankara yazın gidiş geliş kolaylıgı açısından dicem..kolay olsun diceksiniz..bakalım 5.soruya kadar kolay ilitam bulabilecekmiyiz

2.Evet vizeler online.bazı ilitamlarda 3gün ve ya bir haftalik zaman diliminde vize yapıp istediğinizz zaman giriyorsunuz.samsun gibi bazısıda verilen takvimde sistemin belirledigi zamanda o anda sınava giriyorsunuz..vizenin yuzde 30 u etken..evet yardimlasmalar kitaptan bakmalar var..uzaktan egitim..ama finalde kendinizle basbasasıniz..yuzde 70 etken simav sonuclarina

3.Inonü boyle bir ibare koyuyordu diplomaya,imza kampanyaları ses getirdi.onlarda kaldırdı.diplomalarda ilahiyat fakultesi mezunu ibaresi var.sayin atakan,bütün ilitamlar calısmadan gecilecek gibi değil..dahada zorlaşmakta.hele kuranikerim ezberler konusunda cok titizler...hocalar ogrenciyi bezdirmek konusunda cok gayretliler.."biz aynen atakan kardeşin dedigi gibi bitirdik "diyen varsa beri gelsin
4.ilk kayıtta bizzat gidip kayit yaptırıyorsunuz..sonraki döbemler gitmiyorsunuz..bankadan harcınizı yatırmanız yeterli...

5.Bu sorunun cevabini samsun ilitam bitirmis biri olarak bende merak ediyorum..kolayindan diplomasamsun kolay vermiyor..hatta burnundan getire getire bitittiriyor.diģerlerini arkadaslarima birakıyorum..siz kolay olani seçersiniz içinden))) Allah gönlunüze göre versin..guzel bir puaniniz var ve uzaktan egitim,yollarda zaman geçirmek demek.finali butü derken her dönem yorucu hakkaten..yurt dısından gelenler icin en uygunu istanbul ve ankara dır ama işte oralarinda eģotimi belli..

Allah kolaylık versin hepimize..Ankara ikinci tercihimdi.ilkine yerleştik...başka illerde sinav merkezlerinin olması cok arti bir etken..belki yutrt dısındada vardir sinav merkezi..bunudsa ögrenebilirsiniz..selamwtlw

5.

hoşbulduk mihrinaz hanım. öncelikle teferruatlı cevaplarınız ve güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim, zahmet ettiniz.

1. Affınıza sığınarak yineleyeyim, malesef Ankara'yı çok istesem de yazamayacağım. Zira vize sınavlarının online olmadığını hocalarım bizzat söylediler. AÖF'ü vizelerinin birçoğuna giremediğim için düşük bir ortalama ile bitirdim. Ukalalık yapıyor gibi görünmek istemem ama ortalama akademik hayatım için çok önemli. Bu sebeple ankara ilitamin vize-final arasında takriben 1.5 aylık bir süre olduğu için seçemeyeceğim. yurtdışı gidiş-gelişlerim, hem nakit hem vakit yönünden elverişli olmayacağından aynı tecrübeyi tekrar yaşamak istemiyorum. Vizelerini gelmeden halledeceğim bir yer tercih etmem gerekmekte.

2. Test ve online olan, %30 gibi ciddi bir orana sahip vize sınavı gayet cazipmiş. İstanbul'un soru ve ders içeriği kolaylığı/kalitesi o zaman ilitam tercihimde etkili olacak. Çan eğrisi çok üst çıtalarda değilse, finallerde kendime güvenebilirim.

3. Belki "Kur'an ezberi sınavlarında, duraklamalar-unutmalar-tecvid hataları çok olsa da, bizim hocalar dersi vermede talebeye gayet yardımcı oluyor" diyen biri çıkar diye umudumu koruyorum.

5. "..yurt dısından gelenler icin en uygunu istanbul ve ankara dır ama işte oralarinda eģotimi belli.." demişssiniz. Bunu biraz daha açar mısınız?

Amin. Malesef Ankara İlitam sadece Almanya'da sınav yeri açıyor. Ben Asya'dayım.

Cevap veren diğer tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Esenlikler...
Acılar bal gibi tadılır oldu.