Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Şubat 2019, 23:17   Mesaj No:5

GurbetciCH

Durumu:GurbetciCH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 60612
Üyelik T.: 03 Şubat 2019
Arkadaşları:0
Memleket:Sivas,Zürich
Konular: 1
Beğenildi:10
Beğendi:8
Takdirleri:70
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İyiki ahiret inancımız var.Dünya hayatının debdebesine aldanıp sadece burası için sorumsuzca yaşayarak hayat sürelerden bizi ayıran en önemli fark...Ahirete inanmak demek, şu dünya arenasında yaptıklarımızdan, yaşantımızdan hesap günü tek tek hesaba çekileceğimizi bilmek ve ona göre yaşamak demek değilmi?

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA/35)
Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!BAKARA 155

Buyurup malımızla canımızla imtihan olacağımızı bildirmiyormu Allah azze celle..

Biz kullarının bu duygu acziyetine düşeceğimizi en iyi bilen Allah, kullarına çıkış yolunu ve reçeteyide sunuyor. "İnsan olmanızın gereği böyle hissedebilirsiniz, düşünebilirsiniz..Ama bunların hepsi geçici dünya hayatının imtihanlarından biri değilmi?..Sabredip, müjdelerle mükafatlanmakta senin elinde, isyan edip kaybedenlerden olmakta senin elinde.Hesap gününün varlığına inanan müminler olarak dğnyaya göbeğinden bağlı zevkü sefa içinde yaşayanlara, Karun gibi mal içinde yüzenlere imrenmeyin " mesajıdır bu.

Son cümlenizi çok samimice ifade edilmiş bulduğumu söylemeden edemicem Allah şifa versin...Dimi ya şunca hastalığın kederin içinde azıcık gülsem hatamı suçmu günah mı isyan mı

Bence değil...Hastalıklar moralle, gülümsemeyle, sosyalleşmeyle düzeliyor.Bütğn yaşananlara karşı güçlü hale getiriyor, hatta hastalığı kabulleniş ve Rabbine şükür kapılarını aralıyor. Sabredip derdin hastalığın Allahtan geldiğini bilip, gülebilmek hamdin, şükrün bir göstergesi. Diğer türlüsünü Düşünsenize..İnzivaya çekilip, hayattan elinizi eteğinizi çekip sürekli hastalığınızla hemhal olduğunuzu
Bırakın iyileşmeyi, isyana ve türlü olumsuzluklara sebebiyet verecek ruhsal bunalımları tetikleyen durumlar ortaya çıkar...

Hastalıklara sabretmek demek , gülmeyin, konuşmayın, insanlardan, sosyal hayattan soyıtlanın hasta hasta yatın demek değil, aksine bütün bunlarla beraber gülümseyin başkalarına da umut olun demektir...Allah bizleri sıratı mustakim üzere eylesin..
Cok tesekkur ediyorum size zaman ayirip aciklama yaptiginiz icin. Aslinda herseyi biliyorum ama isyan etmek, neden demek haddime degil sadece neyse, Rabbim ölümün bile hayirlisini versin. Lakin bazen yemek yemekten isden gelip uyumaktan veya telefonu elime almaktan bile acizim gerginim sinirliyim tuglerim tiken tiken, ornegin eve gidicem coplerimi dokucem yemek mi yapicam dusami gircem diye dusundukce bile sinirden gozlerim karariyor bazende kendimi tokatliyorum, Lakin insanligima donunce dua okuyup uyuya kaldigimda cok guzel ruyalar goruyorum ama yazmam iyi bir hoca anlatma nazar deger demisti, ama sinirli oldugumda gordugum ruyalarda 3 harfliler sanki evin icine dolup tasiyorlar ama inanmaya bilirsiniz belki ALLAHU EKBER DİYEREK UYANİYORUM 3 defa ve diyorum ALLAH beni seviyor karmasik bir hayat bunaldim diyebilirim