Konu Başlıkları: Tavsiye kitaplar bölümümüz
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Ocak 2021, 11:18   Mesaj No:47

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

KİTAP HAKKINDA:
1984- Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (Nineteen Eighty Four) George Orwell'in politik romanıdır. Kitap 1947- 48 yıllarında yazılmıştır.

Adının "Avrupadaki Son Adam" olması düşünülmüştür. Fakat yayıncının müdahalesi ile daha ticari olan mevcut adı konulmuştur.

İlk kez 1949'da yayımlanmıştır.

Konusu kısaca: Faşist- baskıcı iktidarın eleştirisidir. Orwell daha önce incelediğimiz Hayvan Çiftliği adlı romanında da benzer konulara değinmişti. Kendisi bir anti- faşist ve anti- komünist olarak yozlaşmış iktidarın en büyük öngörülerini sergilemiştir.

1984_Bin Dokuz Yüz Seksen Dört romanı özgürlüğü iki kere ikinin dört olduğunu söyleyebilmek olarak tanımlıyor.

Winston'un yaşadığı dünyada ise iki kere iki parti ne derse odur anlamına geliyor.

Farklı bir şey düşünmek suçtur ve cezası ölümdür. İnsanlar onlara ne söylenirse inanmak zorundadır ve ne istenirse yapmak zorundadırlar.

kitaba yeni başladım

düşünceleri açıklamanın yasak olduğu zamanlarda winston isimli kişi yani kitabın kahramanı kendi düşüncelerini deftere yazıyor

kitabı okuyan kişinin yorumu da şöyle kitapda konu yavaş ilerliyor ama konusu çok güzel
bu kitabı 2018 yılında okudum buraya yazdığımda konu gerçekten yavaş ilerliyordu ama asıl olaylar ileri sayfalardaydı

o zaman öğrencilerim tavsiye etmişti aman aman diyeceğim bir kitap değil ama bu da benim bakış açım

okumak isteyene tavsiye ederim