Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Mayıs 2023, 10:31   Mesaj No:44

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:15
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1278
Beğenildi:11935
Beğendi:9030
Takdirleri:26552
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hocam senin mesajı okuyunca aklıma ilk gelen insan hep başkasına özenirmiş sözü oldu bulunduğum yerde 28 yıldır oturuyorum çok sıkıcı bende hep sizin gibi 3,5 senede bir taşınanlara özenmişimdir. çok gezenmi çok yaşayanmı demişler değişik muhit değişik insanlar üstelik sen değişik kültürler görmüşsün.. bu harkulade bir şey insan özlemeli bence o zaman kıymetli oluyor geçmiş ..doğduğun yeri özlemelisin, evlendiğinde ilk evini , eski komşularını , mesela çocukların vazgeçilmez kankası olmaz dolasıyla okullarına adapte olurlar .ne bileyim işde sabit kalmak iyi değil her açıdan her yeni göç yeni bir başlangıç olmalı

bu arada konuyu açdığım tarihe bakdımda 12 yıl geçmiş senle tanışmayı yazmamışım demek o sıralar sen ders bölümünde imişin il dışından ilk sen ve songül hoca ile tanışdım .Nasip den ötesi yok işde hani derler ya herşey kendiliğinden gelişdi gerçekden de tanışmamız kendiğilinden oldu çokda iyi oldu
Aradık mı aynı yerdesin ne güzel işte.)) Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Çocuklara olumlu olumsuz çok katkısı var. Ama de yeter bıktım da.)) Hayır hâlâ ayaktayız sıtma tutuyor taşınma deyince artıkın Fazlaca özgür yaban atları gibiyiz.) Kimseyle derin ilişkiler yok. Aynı muhit neysede farklı şehirlerde farklı insanlarla ilişkiye girmek en az 3 yılı alıyor. Tam alıştım diyorsun haydi hooopp topla tası tarağı Fazlası da fazla geliyor artık

Trabzon'a gidince, Sakarya'da senin gibi yerleşik dostlarıma giderdik her tatilde. Eşlerine şöyle söylemişler " Arkadaşımız taaaaaa Trabzon'dan geliyor. Biz niye gidemiyoruz?" Sakaryadan hiç çıkmamış 4 arkadaş çocuklarıyla uçağa atladılar 3 günlük hafta sonu gezisi yaptık Trabzon'da. Ben alışkınım ama onlar durup durup " Rüyada mıyız dolmuşa bile binmeyen biz Sakarya dan çıktık ve eşlerimiz tereddütsüz gönderdiler. Hemde Trabzon'a😅" Seni ve abiyi de yavaş yavaş çekicem il dışına 😄 Bir kere bana bulaştın ya taşınır durursun artık 😄 Songül abla da benden sonraki göçebe))

Allah razı olsun İstanbul'da ki akrabam gibi oldun Görmek istediğiniz bir yer varsa haritada seçin ben oraya taşınayım gezmiş görmüş oluruz.))))

Reeli sanalı bir olanlara selam olsun. Kıl çadır ⛺ aldırcam beyefendiye.))) Sizlerle gönlüm zaten kesişik, dünya yuvarlaksa yolum da kesişir bu gidiş.))

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~