Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Kasım 2008, 20:39   Mesaj No:6

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 339
Beğenildi:1186
Beğendi:349
Takdirleri:8123
Takdir Et:
Standart Cvp: Said Nursinin Tasavvuf Alimleri Hakkındaki Görüşleri

Muhterem kardeşim,
üstadın veya başka bir alimin sıfır hata sahibi olduğunu iddia etmiyorum...senin düşüncelerinin çoğunada katılıyorum dedim..hatta kadir bal doğru söylüyor,kaynaklara baktım,uydurmuyor ve ona katılıyorum dediğinde bazı kardeşlerim tarafından çok acımasızca tekfire varan suçlamalara maruz kaldım...
ben hakkın doğrunun yanındayım Kadir Bal kardeşim..senin doğrularının altına imzamı atarım.yalnış bildiklerimede uyarmaktan çekinmem..şimdiye dek tasavuf konusunda hep aynı gözle baktık inceledik kafalarımız/lar'ın konforu bozulma pahasına doğruları bulmaya incelemeye akademik gözlüklerimizle ilerledik...
100 de 100 doğru bildiklerimize "acaba" eklemekten üzerine gitmekten gelecek tepkilerden de çekinmedik..kadir bal,zzzz,veli,ali,fatma,zeynep kim olursa olsun doğrusunun yanındayım,aksi takdirde yalnışınıda söylerim..
senin risalei nur hakkındaki iddiaların yabana atılmaz,özellikle nurcuların üstada atıfları yakıştırmaları sünger çekilecek şeyler değildir..hiç bir şeyh alim mürşit uçmaz,müritleri uçurur derler...
benim karşı çıktığım tek nokta:tekfir etmeden,hakaret etmeden,mensuplarını incitmeden...!
doğruları bulmak adına eleştirelim,soruşturalım,sorguluyalım,uykuları kaçıralım,konforları bozalım,"KOY BABA NE KOYSAN GİDER" olmayalım,yasin 70 i kurcalıyalım..

risalei nuru okurum severim her alimin eseri gibi..ama nurcu değilim..cemaatlerini sevmem..bunu defalarca dile getirdim...
bu hassasiyetle varsan ben varım..
saygılar..