Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Aralık 2008, 02:07   Mesaj No:8

kurtuba

Durumu:kurtuba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5802
Üyelik T.: 23 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Said Nursinin Tasavvuf Alimleri Hakkındaki Görüşleri

Alıntı:
KayıpKentli Üyemizden Alıntı
Doğrudur abi..Samimiyet başka şeydir...Samimiyete rağmen tevhide aykırı davranışlarda bulunmak ayrı şeydir...

Mesela Geçen bir kitapçıda dolaşıyrm...ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE adlı İSMAİL ACARKANın bir kitabına rastlıyrm...Kitapta risale nurda dua adlı bölümler var....

Ve diyor ki...BEDİÜZZAMANI ZEHİRLEMİŞLERDİ..BEDİÜZZAMAN İYİ DEĞİLDİ...AMA TALEBELERİNDEN FALAN FALANIN KIZI BEDÜZZZAMAN IN YERİNE BENİM CANIMI AL YARABBİ diye dua etti. Ve Bediüzzamanın yerine O kızın canı alındı....

BEDİÜZZAMANI yine zehirlediler..Bediüzzaman şiddetli ateşler içindeydi...Ertesi gün bediüzzaman OHH ÇOK ŞÜKÜR BUNU DA ATLATTIK dedi....sonra öğrendiğimize göre falan kişi bediüzzamanın yerine ölmüştü....

Bu şekilde 3 yerde kendisinin adına CAN alınır...

ve bunlar risalede anlatılır...Merak edenler olursa İSMAİL ACARKAN= ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE....kitabı ve o kitabın kaynak gösterdiği Risale Nur un mucize bölümleri...vs vs

Bu durumu tabi benim kıt aklım almadı...ALLAHIN KUDRETİNDEN ŞÜPHEM Mİ VRDI YOKSA?..ALLAHIN GÜCÜ YETMEZMİYDİ? YETER Dİ ELBETTE....

EEE bu kadar düzgün ve bu kadar KOY BABA NE KOYSAN GİDER bir zeminde naparsın canım abim....Kafamızda bu kadar karışık işte...

ISLAHIM VE HİDAYETİM İÇİN 3 ihlas bir fatiha okursanız sevinirm...Lakin yaşayan ruhuma değil; ben öldükten sonra cenazeme...Bir de Yasin: ne de olsa ALLAH BU KİTABI BİZ ÖLÜLERE indirdi...ANLAYALIM DİYE...(yasin 70)

........

" hatasızdır sorunsuzdur şifadır " dersek kafir olmayız abi..Çünkü Allahın HATASIZ SORUNSUZ VE EN MÜKEMMEL kitabı gibi kullarında HATASIZ SORUNSUZ EN MÜKEMMEL kitapları vardır...Kur an la eş değer...

...

ya da böyle bişiiler işte....

ki kuran da der zaten....İNSANLARIN BİRÇOĞU ŞİRK KOŞMADAN İMAN EDERLER...

Ben Bu dini yanlış anladığım ve sizleri sıktığım için özür dilerim...

...selam
SEN BU DİNİ GERÇEKTEN ANLADIN VEDE ANLATIYORSUN SORUN BENCE AT GÖZLÜĞÜYLE BAKANLARDA SAMİMİ MUVAHHİD BİRİ OLUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

SİZ ONLARDAN OLMAYINCAYA DEK ONLAR ASLA SİZDEN RAZI OLACAK DEĞİLLERDİR
DİYEN RABBİMİZ DEĞİLMİ ?
NEDİR BU BASİRETSİZLİK VEDE SAMİMİYETSİZLİK KURAN TEK HAYAT KAYNAĞI TEK REHBER
DEĞİLMİ?DOĞRUSU BİZ KURANDA HERŞEYİ AÇIKLAMIŞIZDIR!
DİYEN RABBİMİZ DEĞİL Mİ?YOKSA BUNDAN TEREDDÜTMÜ EDİYORUZ .ASIL TEKFİR EDİLMESİ GEREKEN VARSA BU SİZ ANLAYAMAZSINIZ KURAN I BAŞKA KİTAPLAR OLMAZSA GELİN BİZ SİZE AÇIKLAYALIM DİYEN EHLİ KİTAP GİBİ OLANLARADIR