Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Aralık 2008, 12:20   Mesaj No:2

selsebil

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:selsebil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1825
Üyelik T.: 12 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 15
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Ruh_ı Revan(sevgili) hakkında bunları biliyormusunuz

Makrizi'nin bildirdiğine göre Mekke dönemindeAllah Resulü’nün (sas) ne zaman Mekke serserilerince bunaltıldığında Ebu Süfyan’ın evine sığındığını… Onunda her defasında- müşrik olmasına rağmen- serserileri kovduğunu ve azarladığını… Onun bu cemilesine karşılık Mekke fethedilirken onun evine sığınanların emniyete alındığını…
* Ukbe bin Muayt adlı bir kâfirin Mekke döneminde Resulullah Kâbe’de namaz kılarken, elbisesiyle onu boğmaya çalıştığını.
* İlk tebliğ yıllarında Müslümanların alabildiğine zorlandığını... Hatta Sad bin Ebi Vakkas’ın “Bütün bir yıl boyunca İslam’ı saklamaya çalıştık. Ve namazlarımızı kapılar arkasından sürgülü olduğu halde evlerde ve şehir civarındaki dağ aralıklarında kıldık” dediğini…

[HR]

Ben babam İbrahim’in duasıyım
İrbâz b. Sâriye, Allah Rasûlü’nü şöyle derken işittiğini söylemiştir: “Ben babam İbrahim’in duası, Meryem oğlu İsa’nın da muştusuyum.”(Hakim, el-Müstedrek, 2/453)

Hz. Ömer’in 27 yaşında, Peygamberliğin 6. senesinde Müslüman olduğunu... Hz. Ömer’in (ra), Hz. Hamza’nın (ra) İslam’la şereflenmesinden üç gün sonra Müslüman olduğunu...

* Server-i Ekrem’in(sas) Mekke döneminde, Hacc için gelen kabileleri yanında birkaç kişiyle gece ilerleyen saatlerde ziyaret etmeye başlayarak Kureyşileri atlattığını…
* Hz. Peygamberin (sas) hicreti beraber yapacaklarını söylemesi üzerine Hz. Ebubekir’in (ra) sevinçten ağladığını… Kızı Aişe’nin(ra); “O güne dek, Ebubekir’in bu sözleri duyduğunda ağladığı gibi bir kişinin sevinçten ağlayabileceğini bilmiyordum” dediğini…

[HR]

(*) Tüm yaratılmışların efendisi
ALINTI