Konu Başlıkları: Şeyh Kimdir?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07Haziran 2009, 20:58   Mesaj No:14

nuryuzlum

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:nuryuzlum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5807
Üyelik T.: 24 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 68
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Şeyh Kimdir?

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Şimdi nuryüzlüm kardeşime bir soru sorayım bugünkü tarikatlerdeki rabıta,tevessül,sonu gelmiyen zikirler,ölmüş kişilerin ruhlarından medet ummalar,Dua ya Aracı koyma vs kavramlar Allah resulü döneminde varmıydı?Eğer vardır diyorsanız ben islamdan bihaber olduğumu kabul ederim.

sevgili kardeşim ben anlamıyorum sizi.tarikat deyince neden başka şeyler anlıyorsunuz.tarikat nedir insanın MEVLA yı zikretmesi tefekkür etmesi ve ALLAH yolunda çalışmasıdır.yoksa şeyhten medet umma ona yalvarma değildir maksat mevladır allah a ulaşmaktır.ne güzel sölemişsin kardeşim sonu gelmeyen zikir keşke öle sonu gelmeyen zikir yapabilsek.maide süresinde tevbe süresi ve fetih süresinde deliller mevcuttur.eğer bir yol göstericiye ihtiyaç olmasaydı ALLAHU TEALA peygamberler göndermezdi.efendimize mevla istese kuranı kerimi direk indirebilirdi ama araya cebrail a.s koydu.yani kardeşim vesile olmadan olmuyor.

birde tarikat öle korkulacak bişey değil.ben elimden geldiği kadar evde zikrimi yaparım ALLAH RASULU ve MEVLAM neler buyurduysa elimden geldiği kadar yapmaya çalışırım.yoksa oturayım sürekli şeyhimi düşüneyim değildir tarikat o bir vasıtadır.