Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Eylül 2009, 16:56   Mesaj No:54

AŞK'ÜL İSLAM

Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart RE: sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

Kadir Kardeşim;

Şimdi bizim toplumumuzda KÜRT'lüğü ve KÜRT'lüğün içeriğini bilmeyen yüzlerce insan var, bundan altı yedi sene evvel kendim de bihaberdim. Daha sonra, toplumsal, çevresel , ailesel nedir bu kürt olayları falan dediğimde bana anlatılan şuydu : KÜRTLER ŞEREFSİZDİR !... Sebep ? : Öyledirler işteee , PKK'den APO'dan falan ibarettirler. Bak askerleri vuruyorlar adammı lan bunlar !... Bu tür söylemlerin özellikle büyükşehir insanlarına deklare edildiğini düşün , hele de istanbul, ankara, konya... Bizler sizin gibi o olaylara şahit olmadık, o afedersin müsait tarafına cop sokulanlara, b..k yedirilenlere.. Gece yarısı evinden alınıp götürülenlere BATI insanı olarak hiç bir şekilde şahit olmadık, duyduysak bile demekki haketmişlerdir ne de olsa onların altı PKK üstü APO davaları da kürdistan şeklinde anlatıla gelmiştir. Malum o zamanlar internet vb. gibi bir ulaşım aracımız da yok bilgilenelim...Kürt meselesi konusunda biz gençler Önümüze ne konduysa onu yedik , ya da yedirildik..Yıllarla birlikte o yediğimizden şaşmamaya, bunlara aykırı bir şeyler önümüze geldiğinde psikolojik olarak tepki vermeye başladık. İnsan psikolojisi Tu kaka ! denilen şeye karşı bir nevi empati geliştirir. Adeta kamuoyu bu yıllarda insan psikolojisine göre güdülendirildi / yönlendirildi.

Şimdi diyorsun ki ; bu sorunun çözümü ne olacak psikiyatrik bir vaka mı , psikologlar mı çözecek ? Ben diyorum ki Sorunun çözümü için iç ve dış faktörler uygun bir durum arz etse de, taraflar psikolojik olarak hazır değilseler, çözüm için birikmiş imkanlar ve elverişli ortam rahatlıkla heder olabilir.Herkes çözümden yana tavır gösteriyor..Fakat Tarafların atak davranmasını engelleyen bir `psikolojik bariyer` var. O PSİKOLOJİK BARİYER , öncelikle TÜRK halkının kafasındaki KÜRT düşüncesini sıfırdan değiştirmekten geçiyor. Kürt sorununu anlamanın en kolay yolu olayın insani boyutunu ve vehametini görmekle olur.Bunun için de insanlara dayatılan , bu sorunun ilk çıkış sebeplerinin ele alınması gerekiyor. Yani bu ayrılık nerden başladı, hak mıydı adalet miydi ? Mesela bu ülkenin adı ANADOLU olsaydı kuruluşundan itibaren böyle bir sorunla karşı karşıya kalınır mıydı.. Her zaman olayların başı , ortası ve sonu önemli....Başı, Adının TÜRKİYE olması ile.. Ortası TÜRK halkına KÜRT'lerin şerefsiz bir millet !! diye gösterilmesi Sonu ise...Dur bakalım n'olacak.. Psikolojik bir süreç dediğim / iz budur... Vesselam...