Konu Başlıkları: 41.Haftanın Misafiri Belgin
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2009, 16:45   Mesaj No:18

Belgin

Medineweb Emekdarı
Belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Belgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 640
Beğenildi:16
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 41.Haftanın Misafiri Belgin

Alıntı:
muhammed can Üyemizden Alıntı
1-sizce kadın İslami mücadelenin merkezinde yer almalı mı? cevap evetse bu süreçte Müslüman kadının üzerine nasıl bir mücadele sorumluluğu düşer?

İslam mücadelesi savaş olarak olursa kadının bu durumda sorumluluğu olmamalı.. kadınlar için en emniyetli yer evidir düşüncesindeyim..Peygamberimiz döneminde de böyle olmuştur.
islami mücadele savaş değilde örneğin bayanların başörtüsü sorunu için mücadelede bulunmaları gerekir diye düşünüyorum..

bayanların islam mücadeledesinde bulunmaları duruma göre değişiyor diyebilirim..

2-aile kurumunun içinde çocuk eğitimi açısından etkili olan yöntemler nelerdir.
dini eğitimin olması çocuk için en etkili yöntemdir..

3-bir anne adayı olarak çocuk eğitimi üzerinde yaptığınız çalışmalar veya araştırmalar var mıdır, varsa nelerdir.
şuanki düşüncem inşallah anne olsam çocuğuma iyi bir dini eğitim vermek. benim dini yönden çok eksiğim var ve yeni yeni tamamlıyorum. çocuğumun benim gibi olmasını istemiyorum.. çocuk oluncada çalışmalar, araştırmalar olacaktır..

4-yuvayı anneler yapar söyleminden yola çıkarsak. sizler yuvanızı daha sağlıklı ve gelecekte sağlıklı nesiller yetiştirmek adına ne tür bir yol metod izlersiniz.
yuvamızda dinimizi en iyi şekilde yaşamaya çalışıyoruz. inşallah hep böyle devam eder.. çocukta küçük yaşta bizleri böyle görünce alışacak, uygulamaya çalışacak araştıracaktır diye düşünüyorum.. inşallah öyle olur..

5-Müslüman bacılarıma İslami bir aile ortamı kurabilmeleri için neler önerirsiniz.
aile ortamının kurulması sadece bayanlara yüklenemez düşüncesindeyim.. bay veya bayan kendinisi nasıl dinini yaşamaya çalışıyorsa eşide öyle olmalı ki iyi bir aile ortamı olsun..evlenince değişir veya yapar diye sakın düşünmesinler..huyu bugün nasıl ise yarında öyledir.. tabi istisnalar kaideyi bozmaz..

şimdilik bu kadar yeter sonra devam inşallah.

sorularınız için teşekkür..