Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Ocak 2010, 00:08   Mesaj No:47

medinelii

Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 53.Haftanın Misafiri ''Medinelii''

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Sizce Öz Kuran İslam'ı kendini yalnızca Dinsel törenlere ve İbadetlere vermekmidir ?

Müslümanlar Allah'ın dinini Yeryüzüne Hakim Kılma görevini ne kadar İfaa edebiliyorlar ?

İnsan Allah'ın Halifesimidir Yoksa Yeryüzüne mi Halife kılınmıştır ?
(Allah'ın halifesi olarak cevaplarsanız size bir sorum daha olacak Yalnız yeryüzünün halifesi olarak cevaplarsanız Açıklayınız )

Kolay gelsin bu sorular bitince farklı sorular gelecek hazırlıklı ol
valla az kaldı misafirin makbulu tez kalkanı diycem tüyecem ))

abi öyle sorular soruyonuz ki kendimi tayyip erdoğan gibi hissettim))

1-Sizce Öz Kuran İslam'ı kendini yalnızca Dinsel törenlere ve İbadetlere vermekmidir
[/color]

2-Müslümanlar Allah'ın dinini Yeryüzüne Hakim Kılma görevini ne kadar İfaa edebiliyorlar ?
biz buna peygamber mesleği olan tebliğ diyoruz. hayır çünkü biz müslümanlar arası dialog kuramıyoruz. kabede değişik ülkelerden gelen hacılara "vayy be bu mıllette muslumanmıs" diyebiliyoruz. Allahu teala bilmemizi, ilim etmemizi, ilerlememizi istiyor. çağa ayak uydurmayı istemeyen çerçöp ile gerçekten ilerleyen müslüman karlıstırılıyor ondan dolayı bizler bu görevi yerne getiremiyoruz genel olarak ama bu yolda canlarını feda eden, hizmet ile tebliğ ile vefat edende birçok kimse tanıyorum onlarıda tenzih ederek bunu soyluyorum.
3-İnsan Allah'ın Halifesimidir Yoksa Yeryüzüne mi Halife kılınmıştır ?

Neml; 62:(Onlar mı hayırlı) Yoksa, kendine yalvardığı zaman bunalmışa karşılık veren ve kötülüğü gideren, sizi yeryüzünün halifeleri yapan mı? Allah’ın yanında başka bir ilâh mı var? Çok az düşünüyorsunuz!

mesela bu ayette abim, halife bildiğim kadarıyla half, kökünden gelıyor, oda kelime anlamıyla ardından gelen, takip eden anlamına gelıyor. burdan yola çıkarsak allahu teala bizi yeryüzüne kendisini temsilen göndermiş anlamı çıkmaz. kelime aynı anlamdadır ve ardından gelen demek olur. yani yeryüzüne halife kılmıştır.