Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Nisan 2010, 19:07   Mesaj No:45

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 66.Haftanın Misafiri Abdulhamit (1)

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Cevaplarınız için teşekkürler .Soruma devam edecem..
Allah herşeyden münezzehtir hiç bir şeye ihtiyacı yoktur vb Allah'ın yüce İsimleri gereği Allah'ın herhangi bir isminin tecellisine ihtiyacı yokken İnsanoğlu gibi bir sanatı yaratmada neden ihtiyaç duymuştur?

Bu tür sorularıma Kelamcılar ve bu konu üzerinde duran İnsanlar hopp yerinde dur Allah sorgulanamaz diyorlar ama ben bu ihtiyacı Beşer olarak öğrenmek istiyorum...
Çok değerli Yitiksevda kardeşim,

Sorduğunuz sorular için de ben size teşekkür ederim. Gerçekten de güzel ve tartışmaya açık sorular bunlar. Üstelik bilgi sınırlarımızı genişletici, araştırıcı ve tahkiki imana yönelik sorular.

Özür ile devam etmek istiyorum bundan önce cevaplanmamış soruları da cevaplayacağım. Ancak bilgisayar başında pek fazla oturamıyorum. Ancak 2 veya az fazlası ile oturabilmekteyim.

Ancak bu sorunuz müthiş bir soru.

Bakın ne diyorsunuz.

Allah herşeyden münezzehtir hiç bir şeye ihtiyacı yoktur vb Allah'ın yüce İsimleri gereği Allah'ın herhangi bir isminin tecellisine ihtiyacı yokken İnsanoğlu gibi bir sanatı yaratmada neden ihtiyaç duymuştur?

NEDEN İHTİYAÇ DUYMUŞTUR SÖZÜ BİR ÖNCEKİ SÖZÜNÜZ İLE ÇELİŞKİLİ

Ancak İhtiyacı yokken İnsanoğlu gibi bir eseri neden yaratmiştır şeklinde demek istediğinizi anlıyorum.

Alıntı:
Bu tür sorularıma Kelamcılar ve bu konu üzerinde duran İnsanlar hopp yerinde dur Allah sorgulanamaz diyorlar ama ben bu ihtiyacı Beşer olarak öğrenmek istiyorum
Biz Allahı sorgulamayacağız ki,

Evet sizin dediğiniz gibi Allahın hiçbirşeye ihtiyacı yok ve olamaz da. Peki ama neden.... ?

Önceki iletimde bakın ne demiştim
.

Alıntı:
İnsan beyni bir bardak kapasitede, o akılla anlamak istediğiniz soru bir okyanus su..
Böyle düşünelim. Fakat yine de bir bardak da olsa okyanustan suyu Çıkartalım derim. Bakalım ne çıkacak ve ne kadarı çıkacak

Bu ara kardeşlerimizde bu sorunun cevabına katılımcı olsunlar ve yardımcı olsunlar