Konu Başlıkları: Ey nurcular! Dinleyin bakalım
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Temmuz 2010, 23:17   Mesaj No:8

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 339
Beğenildi:1186
Beğendi:349
Takdirleri:8123
Takdir Et:

Alıntı:
müslümanlardan Üyemizden Alıntı Mesajı göster

NOT.Saidi nursinin bu gün okunan risaleleri tekrar ,tekrar ediyorum bir şirk batağıdır....[çünkü kitaplarının yazdırıldığı söyleniyor kim ve ne amaçlı yazdırılmış bunlara verilecek cevaplar TEVHİDE SIKINTILI CEVAPLARDAIR]..İÇİNDE DOĞRULAR OLSADA BU TÜR TEVHİDLE UYUŞMAYAN YAZDIRILDI DİYE ADVEDİLEN KİTAPLARDAN UZAK DURMALI VE AYRICA HELEKİ KURANİ BİR TEVHİD KABULUNUN DIŞINDA TAKLİDİ BİR TEVHİD ANLAYIŞI İÇİNDE OLANLAR İÇİN TAMAMEN ŞİRK BATAĞDIR...

sizin yukarıdaki alıntınızı defalarca okudum.sizin düştüğünüz hataya düşmemeye çalışıyorum.başta da söylemiştim ;
1-neyı
2-nerde
3-nasıl
4-niçin
5-kime
söylemiş denklemi anlaşılmadan analiz edilmeden,cımbızla cümle koparmak bektaşiliğe yarar.
örneğin;
Resulullaha sorulan bir soru ;
en faziletli amel hangisidir?
1-annene itaat
2-namaza kılmak
3-zikir
4-cihad
5-vs
değişik zamanlarda değişik kişilere aynı soruya verdiği değişik cevaplar çelişki gibi görünsede,yukarıdaki 5 maddeyı düşündüğümüzde çözümü gayet basittir.kişiye seviyeye göre cevap.

gelelim yukarıdaki alıntınıza ;
1-kime ait olursa olsun hiç bir eser kurana rakip olamaz.olur diyen KAFİRDİR.
2-hiç bir alim tartışılmaz değildir,ama hiç bir insan tekfirle suçlanamaz.bu bizim işimiz değildir.
3-üstadın cemaatini sevmem tasvip etmem.sanal alemde yılarımın mucadelesini verdim bu konuda.lakin üstadı canımdan ileri severim.
4-üstadın eserlerinin orjinal kaldığını sanmıyorum.o cümleler üstada ait değildir yada yuukarıda formule göre yorumlamak lazım.
5-sizin tırnağınızı milyar ehli küfre değişmem.muminlerin kardeşisiniz.güle oynaya değil, farzul ayndır.
saygılar..