Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Bilmece ve Bulmacalar/Zeka Oyunları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  10 Mayıs 2023 (22:01), Konuya Son Cevap : 08Haziran 2023 (21:25). Konuya 15 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı24Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Mayıs 2023, 20:39   Mesaj No:11
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11778
Beğendi:8957
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Beni tutturamamış. Zambak benim ki
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Mayıs 2023, 21:51   Mesaj No:12
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 413
Beğenildi:3136
Beğendi:3595
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kartal inanmıyorum sana nasıl bir gözlemcisin? Bende hiç sonuçlrına bakmadan leylak olsun demişdim missss gibi kokar hatta bir an leylaklar içinde bahçede çay içerken hayal ettim kendimi ))) kartal beni çok şaşırttın ne yaşan söyleyeyim

Gerçektenmi Aslında şuradan yola çıktım.Bi konu vardı çay ikramıydı herhalde orda mor salkımlardan bahsetmiştiniz herhalde bunu da seversin diye düşündüm bide özellikleri arasında kendine güvenen kısmının seni yansıttığını düşündüm burda tanıdığım kadar kendine güvenen birisin diye düşünüyorum.
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.
Alt 12 Mayıs 2023, 22:17   Mesaj No:13
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 413
Beğenildi:3136
Beğendi:3595
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Beni tutturamamış. Zambak benim ki

Hay Allah tutturamadım.
Zambaklar en ıssız yerlerde açar ve
Vardır her vahşi çicekte gurur der Sezai Karakoç
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.
Alt 08Haziran 2023, 18:01   Mesaj No:14
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

DOĞDUĞUNUZ AYA GÖRE ÇİÇEĞİNİZ:

OCAK AYI: Kardelen ve Karanfil

Ocak ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri kardelen ve karanfildir. Kardelen, sarkık beyaz çan şeklindeki çiçekleri ve ince gövdesiyle kar kaplı alanlarda yetişir. Aşkı, umudu ve saflığı simgeler. Karanfil ise fırfırlı büyük yaprakları ve çeşitli renkleriyle bağlılığı, sevgiyi ve sadakati temsil eder. Ocak ayında doğan kişiler, tutkulu ve bağlı bir kişilik yapısına sahiptirler. Aile değerlerine önem verirler ve sadık arkadaşlardır.

ŞUBAT AYI: Menekşe ve İris

Şubat ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri menekşe ve iris çiçeğidir. Menekşe, mor renkli yapraklarıyla bilinir ve sadakati, alçakgönüllülüğü ve ruhsal bilgeliği simgeler. İris çiçeği ise geniş mor yapraklarıyla umudu, bilgeliği ve aşkı temsil eder. Şubat ayında doğan kişiler genellikle umut dolu bir bakış açısına sahiptirler. Bilgiye açıktırlar ve yüksek yaşam standartlarına ve kurallara önem verirler.

MART AYI: Nergis ve Sakura

Mart ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri nergis ve sakuradır. Nergis, baharın neşeli çiçeği olarak bilinir ve sarı renkli yapısıyla şansı ve yeniden başlamayı simgeler. Sakura ya da kiraz çiçeği ise baharın habercisi olarak görülür ve renkleriyle dikkat çeker. Hayatın güzelliklerinin geçici olduğunu hatırlatır. Mart ayında doğan kişiler genellikle gerçekçi, hayalperest ve neşeli bir kişilik sergilerler. İnsanları ve ortamları aydınlatmak isterler.

NİSAN AYI: Papatya ve Lale

Nisan ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri papatya ve laledir. Papatya, masumiyeti, saflığı ve sadakati temsil eder. Yapraklarındaki renklerle yeni başlangıçları simgeler. Lale ise yüzyıllardır gerçek ve derin aşkla ilişkilendirilir. Nisan ayında doğan kişiler, sevdikleri kişilere derinden bağlanma eğilimindedirler. Yeni başlangıçlara açıktırlar, ancak bazen geçmişe olan bağlılıkları onları zor durumda bırakabilir.

MAYIS AYI: Vadi Zambağı ve Aliç Çiçeği

Mayıs ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri vadi zambağı ve alıç çiçeğidir. Vadi zambağı, pembe ve beyaz çiçekleriyle büyüleyici bir görüntüye sahip olan hoş kokulu bir bitkidir. Alçakgönüllülüğü, tatlılığı ve anneliği temsil eder. Alıç çiçeği ise pembe ve beyaz çiçekleri ve dikenli dallarıyla umut ve mutluluğu sembolize eder. Mayıs ayında doğan kişiler genellikle doğuştan iyimserdir. Nazik ve sevgi dolu bir yapıları vardır. Anne sevgisine ve bağlılığa önem verirler.

HAZİRAN AYI: Gül ve Ayçiçeği

Haziran ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri gül ve ayçiçeğidir. Gül, dünya genelinde en sevilen ve yaygın olarak kullanılan çiçeklerden biridir. Sevgiyi, tutkuyu ve güzelliği simgeler. Ayçiçeği ise güneşe olan sevgiyi ve canlılığı temsil eder. Haziran ayında doğan kişiler genellikle sevgi dolu ve sıcak bir kişilik sergilerler. Etraflarındaki insanlara ilgi gösterir ve pozitif enerji yaymaya çalışırlar.

TEMMUZ AYI: Lale ve Zambak

Temmuz ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri lale ve zambaktır. Lale, çeşitli renkleriyle bilinen bir çiçektir ve tutkuyu, zarafeti ve zerafeti temsil eder. Zambak ise büyük ve kokulu çiçekleriyle bilinir. Temizliği, saf duyguları ve zarafeti simgeler. Temmuz ayında doğan kişiler genellikle enerjik, bağımsız ve yaratıcıdırlar. İnsanları etkileme konusunda yeteneklidirler ve liderlik özellikleri sergilerler.

AĞUSTOS AYI: Gladyatör ve Papatya

Ağustos ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri gladyatör ve papatyadır. Gladyatör çiçeği, uzun ve zarif yapısıyla dikkat çeker. Güçlülüğü, sabrı ve hırslı doğayı temsil eder. Papatya ise beyaz yaprakları ve sarı ortasıyla saflığı, zarafeti ve umudu simgeler. Ağustos ayında doğan kişiler genellikle hırslı, kararlı ve güçlü bir karaktere sahiptirler. Hedeflerine ulaşmak için büyük bir azim gösterirler.

EYLÜL AYI: Aster ve Sardunya

Eylül ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri aster ve sardunyadır. Aster, küçük yaprakları ve çeşitli renkleriyle tanınır. Bilgelik, zarafet ve incelik sembolüdür. Sardunya ise renkli çiçekleri ve hoş kokusuyla sevgiyi, sadakati ve iyimserliği temsil eder. Eylül ayında doğan kişiler genellikle düşünceli, anlayışlı ve dengeleyici bir doğaya sahiptirler. Başkalarıyla uyum içinde çalışmayı ve ilişkilerde dengeyi sağlamayı severler.

EKİM AYI: Marigold ve Kore Menekşesi

Ekim ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri marigold ve kore menekşesidir. Marigold, parlak turuncu ve sarı çiçekleriyle dikkat çeker. Sevgiyi, dostluğu ve iyimserliği temsil eder. Kore menekşesi ise hoş kokusu ve mor renkli çiçekleriyle bilinir. İradeyi, kuvveti ve nezaketi sembolize eder. Ekim ayında doğan kişiler genellikle sevecen, arkadaş canlısı ve canlı bir kişilik sergilerler. Etkileyici ve dikkat çekici olma eğilimindedirler.

KASIM AYI: Krizantem ve Çiğdem

Kasım ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri krizantem ve çiğdemdir. Krizantem, farklı renkleriyle bilinen bir çiçektir. Mutluluğu, dostluğu ve zenginliği simgeler. Çiğdem ise sarı çiçekleriyle tanınır. Güveni, neşeyi ve sevgiyi temsil eder. Kasım ayında doğan kişiler genellikle cesur, enerjik ve kararlı bir yapıya sahiptirler. Güçlü bir bağlılık hissiyle hareket ederler ve sıkı çalışma yetenekleriyle bilinirler.

Alt 08Haziran 2023, 20:49   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4496
Beğendi:6075
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Eylül ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri aster ve sardunyadır. Aster, küçük yaprakları ve çeşitli renkleriyle tanınır. Bilgelik, zarafet ve incelik sembolüdür. Sardunya ise renkli çiçekleri ve hoş kokusuyla sevgiyi, sadakati ve iyimserliği temsil eder. Eylül ayında doğan kişiler genellikle düşünceli, anlayışlı ve dengeleyici bir doğaya sahiptirler. Başkalarıyla uyum içinde çalışmayı ve ilişkilerde dengeyi sağlamayı severler.

Rabbim bizim için ne kadar güzel aksesuarlar yaratmış bunlardan biride çiçekler. dekarasyon yaparken doğanın renk ahengine bakın der uzmanlar muazzam bir uyum var
Mihrinaz beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 08Haziran 2023, 21:25   Mesaj No:16
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Rabbimin boyası öyle güzelki.. Gözünü çevirip baktığında göz aciz. Öylece yanı başından geçip gidiyoruz mucizelerin, ayetlerin. Saksıdaki çiçek, hatta çiçeğin dibinde biten ot bile güzellik fışkırıyor. İyiki renkler var. Rabbim dünyayı ve içindekileri kusursuz, rengarenk, mükemmel bir şekilde yarattığın için sonsuz şükürler... Bu muhteşem eserlerini insanoğlu yok etmek için var gücüyle uğraştığı için binlerce kere afff!

MAYIS AYI: Vadi Zambağı ve Aliç Çiçeği

Mayıs ayında doğan kişilerin doğum ayı çiçekleri vadi zambağı ve alıç çiçeğidir. Vadi zambağı, pembe ve beyaz çiçekleriyle büyüleyici bir görüntüye sahip olan hoş kokulu bir bitkidir. Alçakgönüllülüğü, tatlılığı ve anneliği temsil eder. Alıç çiçeği ise pembe ve beyaz çiçekleri ve dikenli dallarıyla umut ve mutluluğu sembolize eder. Mayıs ayında doğan kişiler genellikle doğuştan iyimserdir. Nazik ve sevgi dolu bir yapıları vardır. Anne sevgisine ve bağlılığa önem verirler

Zambak valla[emoji846] ilginç çiçek bile annelik özelliğimi vurguluyor[emoji846]
Esma_Nur beğendi.

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: