Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muvahhid25,Açılış Tarihi:  06 Ocak 2012 (16:26), Konuya Son Cevap : 13 Ocak 2012 (17:35). Konuya 39 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Ocak 2012, 23:51   Mesaj No:31
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Arkadaşları:0
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:
Standart Cevap: İbni Teymiyenin Tasavvuftaki Fena Hakkında Görüşleri

Alıntı:
norşin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın Abdulmelik;

Siz istiyorsunuz ki kendi sitemde rahat rahat millete sulta kurararak yazayım, canım istediğindede onlara bu hakkı vermeyeyeyim, üstelik tartışamayacak ilmi mücadeleyi verememenin korkusuyla, karşı tarafın söz hakkı olarak verdiği linkide silivereyimde haksızlığım örtbas olsun diyorsun.

Kardeş, kardeş; bana cevap verememeyi saygısızlık veya nezaketsizlik arkasına gizleme. Varsa ilmin bilgin TAKIR TAKIR kaynaklı alıntılı yazarsın, böyle kaçamak yollara başvurmazsın.

Bu arada Tevhidnesli.de sitesinde müdavim rumuzuyla birkaç yıldır yazmaktayım. Bana ona buna sövdü diye farazi iftira atmaktasınız ama, orada tarikatçıların ve tasavvufçuların nasıl şahsıma en galiz küfürler yazdığını, ve keşke benimde bunlara hiç cevap vermeyişimi okumuş olsaydınız...

Sitedeki bazı arkadaşların her dediğini onaylamasam katılmasam da, bana yıllardır orada özgürce yazı yazma hakkı verdikleri için, bende paylaşımlarımı hep orada yayınladım. Gidin ziyaretçi defterini şöyle geriye doğru bir karıştırında, kaç insan tipolojisi, kaç grup cemaat tarikat savunucusu, tedrisatımdan geçmiş araştırın bakalım. Gidin hrıstiyan,sitelerine agnostik sitelerine, ateist sitelerine teolojik, felsefi, bilimsel, akademik reddiyelerimi okuyun, ondan sonra bana hala İslamda olmayan bir kavramı varmışçasına, hemde anlamı yaşlı aciz,acuze demek olan kavramın saptırılarak, olağanüstü anlamlar, dokunulamaz bir ünvanmış, eleştirilemez bir ön takıymış gibi savunabilin.

Gururluyum çünkü, insanların kendi cehaletlerini gizleme adına, başkalarına hemde özel isim olarak zikretmediklerime sövdüğü ilan etmeleri, iftiranın, münazara adabından yoksunluğun, kişisel hırs ve ırk grup taassubunun körükörüne savunulmasından başka birşey değildir. Bu tür batıl savunularsa benim ayağımın altındadır. Başımı bu batıl davalar için EYMEEEEMMM. !!!!

Ben sahte sloganlar arkasına, sahtekar şeyhler arkasına GİZLENMEEEEEMMM...

Bu ne kadar pervasızca bir anlatım tarzı. Hic tanımadıgınız bir insan hakkında alelade agza alınması güc, fikre sıgması imkansız, ahlakın kabul etmesi mümkün olmayan zanlarda bulunmak cürretini nereden kimden nasıl alıyorsunuz.

Kim korkuyormus sizden Abdulmelik Hoca mı? güldürmeyin insanı Allah aşkına.

Madem o kadar mülayım, hos görülü, küfür, hakaret ve aşağılık sözlere sabretme yetin vardı da neden burada gösteremedin acaba? ilginc demi. sitenin ismini yazarak oradaki harkulade insan portreni bize ispat etme cahilliiğinde bulunacagına, burada ahlaklı bir insan görünümü verseydin daha akıllıca olmaz mıydı.

Bilmem kac tipoloji, tarikat savunucusun tedrisatından gectigini bahsedecegine, önce muallim kisveni gösterseydin bak o zaman sana akıllı diyebilirdik.

Benim bildigim gurur seytanı helak etti. Gurur islam ahlakının özelliği degildir bay alim !

Herkesin haddini bildirecek birileri vardır. Var git yoluna ne yapıyorsan yap, lakinnnnn namus seref ahlak kavramlarına özen gösteren insanlara bulasma. haaaa onlar haklarını helal ederler ama ben senin helakından korkarım.
Alt 11 Ocak 2012, 02:42   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

[QUOTE=norşin;154234]Sayın Abdulmelik;

Siz istiyorsunuz ki kendi sitemde rahat rahat millete sulta kurararak yazayım, canım istediğindede onlara bu hakkı vermeyeyeyim, üstelik tartışamayacak ilmi mücadeleyi verememenin korkusuyla, karşı tarafın söz hakkı olarak verdiği linkide silivereyimde haksızlığım örtbas olsun diyorsun.

Bak kardeşim işin bu boyutlara varacağını bilmeseydim daha foruma ilk girerken mdm1 diye basit alalade bir rumuz bile kullanmazdım. Siz istediğiniz herkese tassupgirliğinizden sövgüydü mövgüydü yaftasını yapıştıracaksınız, atalar dini savunuculuğu, ırk savunuculuğu yapacaksınız, sonrada çıkıp meydana ben İslami ve İslam ahlakını savunuyorum diyeceksiniz. Vay kardeşim vaaayyyy.

(Ey iman edenler, suizan etmekten kendinizi koruyun! Zannetmenin bazısı günahtır.) [Hucurat 12]

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Suizan etmeyin. Suizan, yanlış karar vermeye sebep olur. İnsanların gizli şeylerini araştırmayın, kusurlarını görmeyin, münakaşa, haset ve düşmanlık etmeyin, birbirinizi kardeş gibi sevin, çekiştirmeyin. Müslüman Müslümanın kardeşidir, ona zulmetmez, yardım eder. Onu, kendinden aşağı görmez.) [Buhari, Müslim]

Peki hadi ataları yanlış yolda idiyselerde mi, peygamber a.s a biri geliyor müşrik anne babası için benim annem babam şimdi nerdeler diyor, peygamber a.s. ateşteler diyor, senin kiler nerde diyor peygamber a.s. tereddütlü bir cevap veriyor tam soran giderken benim annem babamda seninkide ateşteler diyor.

Biz insanları küfürle ithamı üzerlerindeki en açık emarelerden, yazdıkları eserlerden TAKIR TAKIR, reddedemeyecek delillerle yazarız. Üzerinde küfür olmayan insana küfür nispet etmekten de ALLAH subhanehuya sığınırız. Kişinin eserindeki pencereden içeriye bakılırsa,evde neolup bittiği açıkça görülür.

Kardeş, kardeş; bana cevap verememeyi saygısızlık veya nezaketsizlik arkasına gizleme. Varsa ilmin bilgin TAKIR TAKIR kaynaklı alıntılı yazarsın, böyle kaçamak yollara başvurmazsın.

Araf-146 - Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları, âyetlerimizi anlamaktan uzak tutacağım. Onlar ki, bütün âyetlerimizi görseler de onlara iman etmezler. Doğru yolu görseler de o yolu tutup gitmezler. Eğer sapıklık yolunu görürlerse tutar onu izlerler. Çünkü onlar âyetlerimizi inkâr etmeyi âdet edinmişler ve onlardan hep gafil olagelmişlerdir.

Mümin-56 - Kendilerine gelmiş kesin bir delil olmaksızın, Allah’ın âyetleri hakkında mücadele edenlerin göğüslerinde ancak yetişemeyecekleri bir kibir vardır. Sen hemen Allah’a sığın. Çünkü her şeyi işiten ve gören O’dur.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Allah bana, "alçakgönüllü olmanız, birbirinize karşı büyüklenmemeniz, böylece kimsenin kimseye tecavüz etmemesi," hususlarını bildirdi" iIyad radıyallahu anh - Ebû Dâvud

Ayrıca gururunla onurunla diyerek yazdığın mesaja gelince, bir kardeşin özel mesajına verdiğim karşılığı, özellikle sizinde okuyabileceğinizi bildiğim için ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAYA VURGULAYA VERDİM Kİ, size bana böyle saldırabilme imkanını vermiş oldum. Aklınızca site yönetmek ve sahibi olmakla, bazı kullanabildiğiniz imkanları bana keramet veya psikolojik tahminmiş gibi yutturmayın rica ederim...YUTMAAAAAM !!!

Peki kardeşim çok sevdiğiniz Arabi zındığı eserinde diyorki, cinsel ilişkiye dair fetvasını henüz bir yaşına bile girmemiş emzikli kızından almış. Sizlerin alim diye başınıza taç ve put gibi dokunulmaz yaptığınız zatların, psikolojisi ap-açık ortada. Adam müşriklerin puta tapmasını doğru bulmuş sadece surete hamlettiklerinden küçük hataya düştüklerini dillendirmiş.ALLAH subhanehu Firavunu kafir tipolojisine emsal teşkil etmiş ve ona iki kat azap edeceğini vaad etmiş,Arabi zındığı firavunu tertemiz imanla ölmekle, ben sizin Rabbınızım demekle sadece kendisinde ilahlık etme yönünden hatalı görmüş, oysa herşey ilahmış.Haşa ALLAH subhanehu yalancıda sizin şu alim dediğiniz şeyh dediğiniz adamların sözleri doğru. Pes ki ne pess...

Furkan-43 - "Gördün mü hevâsını ilah edineni? Onun üzerine sen mi vekil olacaksın?"

Araf-127 - Firavun kavminin ileri gelenleri dediler ki: "Seni ve ilâhlarını terketsinler de yeryüzünde fesat çıkarsınlar diye mi Musa'yı ve kavmini serbest bırakacaksın?" Firavun da dedi ki: "Onların oğullarını öldüreceğiz, kızlarını sağ bırakacağız ve onlar üzerinde kahredici bir üstünlüğe sahibiz."

GERÇEK İLİM BÖYLE YAZILIR DELİLLERLE YAZILIR KARDEŞİM. Sövmediklerine sövdü denilerek kaypak bir iftirayla değil. İstismar ve sahtekarlık için çarpıtılan kavramı hala bile bile sahtekarlara hizmete imkan verecek derecede körükörüne, içine ırkçılıkta katarak savunmakla hiç değil...

Bu arada Tevhidnesli.de sitesinde müdavim rumuzuyla birkaç yıldır yazmaktayım. Bana ona buna sövdü diye farazi iftira atmaktasınız ama, orada tarikatçıların ve tasavvufçuların nasıl şahsıma en galiz küfürler yazdığını, ve keşke benimde bunlara hiç cevap vermeyişimi okumuş olsaydınız...

Sitedeki bazı arkadaşların her dediğini onaylamasam katılmasam da, bana yıllardır orada özgürce yazı yazma hakkı verdikleri için, bende paylaşımlarımı hep orada yayınladım. Gidin ziyaretçi defterini şöyle geriye doğru bir karıştırında, kaç insan tipolojisi, kaç grup cemaat tarikat savunucusu, tedrisatımdan geçmiş araştırın bakalım. Gidin hrıstiyan,sitelerine agnostik sitelerine, ateist sitelerine teolojik, felsefi, bilimsel, akademik reddiyelerimi okuyun, ondan sonra bana hala İslamda olmayan bir kavramı varmışçasına, hemde anlamı yaşlı aciz,acuze demek olan kavramın saptırılarak, olağanüstü anlamlar, dokunulamaz bir ünvanmış, eleştirilemez bir ön takıymış gibi savunabilin.

Araf-146 - Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları, âyetlerimizi anlamaktan uzak tutacağım. Onlar ki, bütün âyetlerimizi görseler de onlara iman etmezler. Doğru yolu görseler de o yolu tutup gitmezler. Eğer sapıklık yolunu görürlerse tutar onu izlerler. Çünkü onlar âyetlerimizi inkâr etmeyi âdet edinmişler ve onlardan hep gafil olagelmişlerdir.

Gururluyum çünkü, insanların kendi cehaletlerini gizleme adına, başkalarına hemde özel isim olarak zikretmediklerime sövdüğü ilan etmeleri, iftiranın, münazara adabından yoksunluğun, kişisel hırs ve ırk grup taassubunun körükörüne savunulmasından başka birşey değildir. Bu tür batıl savunularsa benim ayağımın altındadır. Başımı bu batıl davalar için EYMEEEEMMM. !!!!

Ayrıca Kur"anın İslamın sahtekar diye vasfettiği, örneğin insanların daha bu dünyada birilerini haklarında hiçbir delil olmadan MUTLAK şefaatçi edinmelerini, insanların tıpkı müşriklerin putlarına ALLAH a ulaştırıcı aracı sahte görevlerini yüklemeleri gibi, şey-hlik, velilik evliyalık adı altında, hristiyanlıktaki aziz ve papalar gibi kutsal seçkin ruhban sınıfı icat etmeleri, eli belinde göbeği kendinden önde giden doğudaki bir sözde SAHTEKAR BİR ŞEYHİN, açık arazide yürürken çekilmiş videosunda, hemde yaşlıca bir müridin, SAHTEKAR ŞEYHİN önündeki çakılları ve taşları o geçmeden nasıl kul derecesinde toplamaya çalıştığı, bunu gören SAHTEKAR ŞEYHİNDE gururla kibirle yoluna devam ettiğini görüyorsak; her kim şeyhim diye kendisinde bir şey vehmediyor, ermiş domates gibi kendi kendine kıvamlanıyorsa; SAHTEKARIN, DÜZENBAZIN, ÜÇKAĞItÇININ, YALANCININ, DİNİ İSTİSMAR EDENİN,MÜNAFIĞIN TA KENDİSİDİR...

Nisa-94 - Ey İman edenler! Allah yolunda cihada çıktığınız zaman, mümini kâfirden ayırmak için iyice araştırın. Size selam veren kimseye, dünya hayatının menfaatini gözeterek, "Sen mümin değilsin" demeyin. Allah katında çok ganimetler var. İslâm'a ilk önce girdiğiniz zaman siz de öyle idiniz. Sonra Allah size lutufta bulundu. Onun için iyice araştırın. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."
Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Irkçılığa karşı olduğumu belirttim olaki bu kendi ırkımı savunma adına dillendirdiğim anlaşılmasın. Birileri başım feda derken, ben Norşinde (!!!!!!!!) insanların evine bugün boş lav diye takdim edilen silahların, şafak vakti evlerine baskın yapılarak, nasıl çaktırılmadan, el bombası,boş lav BORUSU, pkk dökümanı, roket sevk fişeği konulduğunu, bunlara hiç iştirak etmediğimiz ve katılmadığımız için iki arkadaşla DAİMA ev aramalarında dışarıda kaldığımızı, Norşin Tatvan güzergahında sağda bulunan şimdi ismini hatırlamayacağım köylere baskın yapıldığını, adı önceden verilmiş kişilerin evlerine baskın yapılarak, arama esnasında evlerine bu BOŞ LAV silahlarını yerleştirerek terörist diyerek tutuklandığını, elleri kelepçelenerek ve gözleri bağlanarak ite kaka bu insanların arabalara bindirilmesi emrine itaat etmediğimden dolayı üst rütbelilerCe tehdit edildiğimi, herşeye rağmen gözlerini bağlamadığım bu yaşlı insanlara arabaya binerken yardım ettiğimi, kelepçeli elleriyle tabakasından tütün sarmaya çalışırken kendisine sigara ikram ettiğimizi sohbet ederek karakola vardığımızı, sonra bu insanın isim benzerliğinden tutuklanmış olduğunu, günlerce aç bırakıldığı nezarethaneden çıktığında gücümüz yettiğince kantinden birşeyler alarak bu adamcağıza ikram ettiğimizi, yine bir operasyon dönüşü Mutki kırsalından bir köye iniş yaparken köyün az üst kısmında çeper kesen bir gencin sorgusu esnasında İstanbulda olduğunu söylediği babasının terörist olduğu zannıyla ellerinin, ayaklarının, gözlerinin bağlandığını, meyiilli bir araziye yan yatırılarak kulaklarının hemen dibinde silah patlatıldığını, ite kaka, çamurların içine düşüp DEBELENEREK çamurdan kalkamayan zavallı genci kaldırmaları için götürmekle görevli kişileri uyarmama karşılık, rütbeli birinin komutan sen misin benmiyim tehditlerini savurmasını, karşılıklı birbirimizin üzerine yürümemizi, aramıza giren ve şu yazacaklarıma karşı olan arkadaşla beraber daima karşı durduk, arama bahanesiyle evlere silahlar konulmasına, evlerin camlarının, elektrik butonlarının kırılmasına, çeyiz sandıklarının tarumar edilmesine, insanların üzerlerini giymelerine fırsat verilmeyecek şafak baskınlarına, evde bulunan genç kızların taciz edilmesine, bu tacizi titreyen zavallı kızları görüpte bunu yapana şiddetle karşı durduğumuz arkadaşımla mücadelemize, ev ve orman yakma eylemlerine asla iştirak etmediğimize göre, bunları yapmadığımızdan dolayı askeri mahkeme tehdiditlerine, vuruşma derecesindeki karşışmalara, karakolarda manyotalı telefonla insanlara yapılan işgencelerde gelen çığlık seslerine, her ne sebeple olursa olsun karşı durduk, iştirak etmedik bedel ödemeyede hazırdık...

Ben kürt halkının hakkını gördüğün gibi senden daha iyi savunuyorum, bunuda kürtlük türklük ,mürtlük adınada yapmıyorum.Aslolan önce müslüman olmaktır hiç degilse vicdan ve adalet sahibi insan olmaktır.

Kardeş biz başımızı sloganla değil yaptıklarımızla, yapacaklarımızla, çekinmeden bak bu yazdıklarımızla koyarız.

Said Nursinin senin baban olması küfrünün mazur görülebileceği anlamına gelmez, nasıl ki benim süleymancı eniştemin faizi helal görmesine ve babamıda etkileyerek onuda faize bulaştırmasına küfür diyebiliyorsam, başkasının babasının küfrünü hayli hayli yüzüne derim. Benim babamında, enişteminde faizden yediği ateştir. Benim akrabam olmaları hiç kimsenin hiç kimseye fayde vermeyeceği günde beni ALLAH subhanehunun azabından kurtaramadığı gibi, onlarıda kurtaramaz...

Kardeş ben nerde olup olmayacağımı senden öğrenecekte değilim, işine bak sen, ben daha ikinci veya üçüncü yazımda kimsenin mekan kabadayılığına postumu deldirmem demişim demi. Alsın herkes mekanını tepe tepe kullansın, ister at oynatsın, ister cirit atsın bana ne gam. İşine bak kardeşim sen, kendini sanal alemde onu kovarım bunu yaftalarım, şuna sövgü iftirası atarım mekan kabadayılığını ve sana cevap vermem saygısızlık gibi acayip manevraları kendine sakla. Burnumun kılı seni boşuna germesin, sen kendi kılına tüyüne bak...

Selam...

Ben sahte sloganlar arkasına, sahtekar şeyhler arkasına GİZLENMEEEEEMMM...

Ey iman edenler! Hepiniz barış ve selamete girin de şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o sizin aranızı açan belli bir düşmandır.Bakara - 208
Alt 11 Ocak 2012, 04:27   Mesaj No:33
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:

Esaddullah bey
Nisa 94. Ayeti ve "Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner." Hadisini iyi analiz etmek lazımdır.
Sizin düşüncenize göre hiç kimseye kafir dememek lazım. Yani ne firavuna nede ebu cehile kafir demek caiz değildir gibi bir düşünce ortaya çıkmış olur.

Nisa/94. Ayet nuzul olduğu zaman namaz, oruç, selam gibi bazı ameller sadece müslümanlar has ameller idi. Lakin günümüzde namaz kılan, oruç tutan, hacca giden, hatta zekat veren, nice insanlar vardırki bir yandanda ölülerin ruhundan medet umarlar ve tağuti rejimlere rey verirler daha nice şirk ameller işlerler.

Yani imanlarına küfür ve şirk ameller karıştırırlar. İslamın bazı nişaneleri artık nübüvet dönemindeki gibi kişilerin islamlığını teşkil etmemektedir.

O yüzden islam şeriatının hakim olmadığı beldelerde insanların imanına şahitlik etmeden müslüman muamelesi yapmamız söz konusu değildir...

Evet müslüman kardeşine kafir dememek lazım ama kafirlerede müslüman dememek lazım... Bu ince çizgiyi birbirinden ayırd etmek..

Şirk ve küffar üzere hayatını bina eden insanlara yada toplumlara Allah’ın hükmünü uygulamak lazım..

Selametle kalınız
Alt 11 Ocak 2012, 12:20   Mesaj No:34
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdir Et:

Muhterem Abiler,Ablalar,Hocalarım

;

Mümkün mertebe edebimi bozmamaya çalışarak şu densize bi selam! göndereceyim...

;

Bu iki ayaklıyı Muhatap almanız,hakkımı helal ediyorum gibi tutarsız cümleleriniz,binlerce talebesi olan bir müdderis alime sorumsuzca,alçakca kafir diyen bu mahluğa,hala kardeşim diyen Muhsin Abi'mi Kınıyorum! Abi bu mahluğu hala adam yerine koyman,nezaket sınırlarını korumaya çalışman,Saidi Kürdiye saygısızlıktır.Bu adama hakkını helal edersen,Ahiret gönünde yakana ilk yapışacak risalei Nur müllefidir.Bedizzamana hakaret eden bu adama yataklık ediyorsun Abi!

;

bunlar bir zamanların hizbuşeytanı,ergenekonun planlı projesi,kiralık abdullah bin selam'lık adamlarıdır.Hala uyanmadın mı Abi!

;

İstersen bu aşağılık be'lam yüzünden banlıyabilirsin ki,banlarsan hayatım boyunca şu siteye uğrayacak değilim.

Roj Baş...
Alt 11 Ocak 2012, 22:54   Mesaj No:35
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Takdirleri:270
Takdir Et:

kürtoğlu abi sanki çok uğruyorda 3 senede bir geliyor bide tehtit ediyor
banlanan abimiz muhsin hocayı tanımadığı için bu denli tepki veriyor muhtemelen ama yazık yani zandan kaçınınız diye o kadar ayet mevcutken.

islamoğlu hoca afganiyi karalayanlar onun tuvalet bezi olamaz demişlerdi şuan metriste bulunun cüppeli ve avaneleri adamın başına neler getirdi. halbuki bir eserini dahi okumamşlardır eminim.
ibni teymiyye, ibn arabi, afgani, abduh gibilerin eserlerini okumadan manalarını bilmeden bu denli yorumlar yapıldığı kanaatindeyim ki öyledir zaten.
sağdan soldan copy alimliği doğru bir davranış değil. bi arkadaşın lafıdır hoşuma gitti. Allahu ekber molla google rehber.
Alt 12 Ocak 2012, 12:39   Mesaj No:36
Medineweb Üyesi
Durumu:KürtOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 813
Üyelik T.: 19 Şubat 2008
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:1
Takdir Et:

başeditörün mesajmla oynaması hoşuma gitmesede,bu kez doğrusunu yapmıştır.o mesajı yazarken aklımı yitirmiştim sinirden.Muhsin Abi hariç,medineweb ailesinden özür dilerim.iklimya bacım senden yiğit çıktı Abi! Kendisine gelek sıpas.
merve abla dilin çok uzanmış internete oturacak zamanım yok.olsa ilk burayı açıyorum.
Alt 12 Ocak 2012, 17:15   Mesaj No:37
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:
KürtOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
başeditörün mesajmla oynaması hoşuma gitmesede,bu kez doğrusunu yapmıştır.o mesajı yazarken aklımı yitirmiştim sinirden.Muhsin Abi hariç,medineweb ailesinden özür dilerim.iklimya bacım senden yiğit çıktı Abi! Kendisine gelek sıpas.
merve abla dilin çok uzanmış internete oturacak zamanım yok.olsa ilk burayı açıyorum.

mesajınınız bir kısmını ben sildim..sinir anında yazdığınız çok açıktı..ama sinirlendiğiniz zaman yazmadan bi abdest alın namaz kılın öyle cevap yazın olurmu
Alt 12 Ocak 2012, 19:37   Mesaj No:38
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
KürtOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
;

Bu iki ayaklıyı Muhatap almanız,hakkımı helal ediyorum gibi tutarsız cümleleriniz,binlerce talebesi olan bir müdderis alime sorumsuzca,alçakca kafir diyen bu mahluğa,hala kardeşim diyen Muhsin Abi'mi Kınıyorum! Abi bu mahluğu hala adam yerine koyman,nezaket sınırlarını korumaya çalışman,Saidi Kürdiye saygısızlıktır.Bu adama hakkını helal edersen,Ahiret gönünde yakana ilk yapışacak risalei Nur müllefidir.Bedizzamana hakaret eden bu adama yataklık ediyorsun Abi!

;

bunlar bir zamanların hizbuşeytanı,ergenekonun planlı projesi,kiralık abdullah bin selam'lık adamlarıdır.Hala uyanmadın mı Abi!

;

İstersen bu aşağılık be'lam yüzünden banlıyabilirsin ki,banlarsan hayatım boyunca şu siteye uğrayacak değilim.

Roj Baş...

az büyü beni anlarsın ve o günü bekliyoruz mustafa hocam

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 13 Ocak 2012, 13:45   Mesaj No:39
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdir Et:

Saldırgan,Kişiyi hedef alan tebliğ metodları,tebliğciyi eksilerde,tebliği itici kılmaktadır.İslam büyüklerine ilişkin bu saygısız tavırların cezası,Allah verecektir inşallah.

2.28. Müminler, müminleri bırakıp da küfre sapanları evliya edinmesinler. Kim bunu yaparsa Allah'la ilişiği kesilir. Ancak bir sakınma ile onlardan korunmanız müstesna. Allah sizi kendisinden sakınmaya çağırır. Ve dönüş yalnız Allah'adır.

4.139.Öyle kişiler ki onlar, müminleri bırakıp da küfre sapanları evliya ediniyorlar. Onların yanında onur ve yücelik mi arıyorlar? Onur ve yüceliğin tümü Allah'ındır.

4.144.Ey iman sahipleri! Müminleri bırakıp da küfre sapanları evliya edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a açık bir kanıt mı vermek istiyorsunuz?

9.71. Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin evliya’sidir. İyilik ve güzelliği belirlenene özendirirler, kötülük ve çirkinliği belirlenenden sakındırırlar. Namazı/duayı yerine getirirler, zekâtı verirler. Allah'a ve resulüne itaat ederler. Allah bunlara rahmet edecektir. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

10.62.Gözünüzü açın! Allah'ın velîleri için hiçbir korku yoktur. Tasaya da düşmezler onlar.
Alt 13 Ocak 2012, 17:35   Mesaj No:40
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Saldırgan,Kişiyi hedef alan tebliğ metodları,tebliğciyi eksilerde,tebliği itici kılmaktadır.İslam büyüklerine ilişkin bu saygısız tavırların cezası,Allah verecektir inşallah.
Alıntı

Ya güzel abim ezbere ezbere konuşmayalım lütfen.. tamam bu arkadaş yanlış bir üslüple yanlış kişiyi hedef alarak hakkında bilgi sahibi olmadığı ve şahsen tanımadığı muhsin hocaya hak etmediği cümleler kullanmıştır.

Şuna inanıyorumki eğer mdm1 arkadaşımız muhsin hocayı şahsen tanısaydın bu sözlerden dolayı çok üzlürdü. Fakat sizde ezbere ezbere konuşuyorsunuz..
Eğer siz o vermiş olduğunuz ayetlerin anlamlarını idrak etmiş olsaydınız inanın bu cümleleri kullanmazdınız. Şimdi ayete bakalım.

2.28. Müminler, müminleri bırakıp da küfre sapanları evliya edinmesinler. Kim bunu yaparsa Allah'la ilişiği kesilir. Ancak bir sakınma ile onlardan korunmanız müstesna. Allah sizi kendisinden sakınmaya çağırır. Ve dönüş yalnız Allah'adır.

4.139.Öyle kişiler ki onlar, müminleri bırakıp da küfre sapanları evliya ediniyorlar. Onların yanında onur ve yücelik mi arıyorlar? Onur ve yüceliğin tümü Allah'ındır.

Bu ayetlerden anlaşılıyorki her kafamıza esen kişileri evliya yada allah dostları ilan edemeyiz. Oysa siz konulara duygusal davranıyor ismi geçen zatların fikirleri kurana uygunmu?değilmi? bakamadan onları allahın dostları ilan ediyorsunuz.

Firavun cennetlik musa haksızdır diyen bir zihniyet değil allahın dostu en hafif tabirle densizliğin ta kendisidir. Allah’ tan korkalım Allah’ın dostu düşmanlarını tanımlarken kendi kafamıza göre değil Allah’ın ayetlerine göre bakalım.

Ne rasulullahın zamanında nede rasulullahtan sonraki halifeler döneminde hiç kimse gidip ölülerin ruhaniyetinden yardım medet aracı olmalarını istememelerine rağmen hatta yukurıda hadisi verdik rasulullah sav “vallahi bana bile ne olacağını bilmiyorum diye buyurduğu “halde sizin evliya dediğiniz dostlarınız daha şimdiden cenneti parsellemişler maşallah...

Öncelikle allahın dostlarını allahın kitabına göre tanımlayınız ondan sonra onlsarı dost ve düşman edininiz. İslamdaki temel prensip budur. Analadınızmı güzel abim

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)