Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  10 Ağustos 2012 (14:35), Konuya Son Cevap : 18 Ağustos 2012 (12:10). Konuya 26 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Ağustos 2012, 16:56   Mesaj No:21
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Arakan'da gözyaşı sel oldu

Mutluluğun resmini çizdik sonunda Abidin...

Alt 14 Ağustos 2012, 17:34   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Yetimlerin iftarı ve bizim iftarlarımız

Alt 14 Ağustos 2012, 17:38   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ümmetin yetimleri

Alt 14 Ağustos 2012, 17:41   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ümmetin yetimleri

Alt 17 Ağustos 2012, 04:27   Mesaj No:25
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:

sevgili müslim,
canım sıkılmıştı dedim ki bu müslimlede uzun zamandır kavga etmedim.
tevafuken bu konuyu gördüm bir de içeriğe bakayım dedim ne göreyim,
müslim yine muhalif , yine muhalif..

elbette islam iddiasında bulunan insanların yapacağı plan islami olmalıdır da, ortada bir strateji de vardır.
verilen akıl elbette kullanılmaya değer,
şimdi o çok eleştirdiğin ahmed davutoğlu arakana gittiğinde bu şekilde her iki tarafla görüşmeyip,
sadece zülm gören kesimle görüştüğü takdirde bu zülmü yapanların tepkisi ne olur?
muhakkak "içişlerimize karışmayın!" olur.

Eee resullahın hudeybiyede müşriklere verdiği tavizlere bakarsak, bu durum pekte yadırganmaması gerekir.

sen hiç gautama budanın öğretilerini hayat felsefesini inceledin mi?
bence bir incele. ilk çıkışında tek tanrı inancı var tıpkı zerdüştteki gibi. sonralardan tahrif olmuştur.
Yani onların peygamber olup olmama ihtimali vardır. yoktur diye bir iddiada bulunamazsın.

merak ettim senin tağuti düzenine karşı çıkan salih mirzabeyoğluyla ilgili ne yaptın şimdiye kadar?
adam yıllardır hapiste sistematik olarak işkence görüyor...??
Alt 18 Ağustos 2012, 02:17   Mesaj No:26
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:TELMİHA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19586
Üyelik T.: 10 Temmuz 2012
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Eee resullahın hudeybiyede müşriklere verdiği tavizlere bakarsak, bu durum pekte yadırganmaması gerekir.
ALINTI

FesübhanAllah.Ya bayan Allah’tan kork.Bu zözü neye göre söylüyorsun.Rasulullah hudeybiyede ne tavizler verdi.? Hem taviz vermek bir peygambere yaraşırmı. ? Allah buna müsade edermi.? Bu söz hem Allah’a hemde peygambere iftiradır.İftiranın bir şeklide şirktir.Birde yazarlık vermişler böyle cahil insanlara.

Allah’ın rasulu taviz verseydi ne diye hicret etti o zaman.Hem sen kuranı hiç okumuyormusun.? Onlar diyorlarki hüküm koymada yani kanun koymada bizede bir pay varmıdır.Onlara deki hayır hükmün tamamı Allah’ındır.

Bayan yazar senin ve davutoğlunun din anlayışınıza göre ayetin şöyle olması lazımdı.Evet sizin dininizde güzeldir barış dinidir.Ama kuran öyle demiyor islam olmayan tüm dinlerin kargaşa dini olduğunu beyan ediyor.

Cahillik parayla olsaydı inanın hiç kimse cahil olmazdı.Nedeni para vermek istemezlerdi.

Allah’tan korkmaz bayan.Rabbinden kork onun azabı çetindir.Çok tanrılı dinlerin peşinden gitmemek lazımdır.Demokrasilerde birden çok tanrı vardı.Ve bu sahte tanrıcıklar insanlar için yaşam düzeni kurmayı taahüt ederler.Halbuki kurtuluşun sadece islamda olduğunu yüce Allah bizlere bilrdimektedir.

İnsanın hayat düzenini kurmaya yönelik her beşeri sistem şirktir.Bunlara tabi olanlarda kuranın deyimiyle birer pisliktirler.Çünkü kuran da yüce Allah müşrikler için hem necis hem pislik terimlerini kullanmıştır.
Alt 18 Ağustos 2012, 12:10   Mesaj No:27
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Anlaşılan biz münazara edemiyecez veya öncelikli olan duygularımıza hakim olma işinde derinleşmeden hakkıda haykırırken,batılıda red ederken çok duygusal yanlışlıklar yapacaz bu sözlerim TELMİHA adlı üyeyedir...

merve bacıma saygılar ,merve abla bakın ben muallime ablanın ARAKAN HAKKINDAKİ duyarlılığını takdir ediyorum,ama bu duyarlılığını başka bi ZALİMİN SAFINDA YAPMASINA VE BU ZALİMİ arakandaki zalimden daha az zalim olsada bu zalimliklerini görememesine bi pencere açmaya çalışaraka ADALETİN TANIMINI ALLAHA GÖRE YAPARSA DOĞRU olacağını ve kimin hak,kimin batıl olduğunu görmesine yardımcı olacağı gibi yapacağı bu tür güzel eylemleride BU ZALİMLERE MAL ETMİŞ OLMAYACAĞI GİBİ,BU ZALİMLERİDE MAZLUMLARIN YANINDA OLAN Musa peygamber gibi görmeye yol açmış olmayacağı ve ancak öyle olursa KENDİ PAYLAŞIMI DOĞRU OLACAĞINI ANLATMAYA ÇALIŞMIŞIM..

arakandaki ne kadar batıl üzerindeyse Allahın hükmüyle hükmetmeyen bu zalimlerde o kadar batıldır.Bunlarda bu ülkedeki insanlara zulmetmiyorlar mı,ıraka giren ABD bunların üslerinde kalkıp oraları bombalamıyor muydu en basitinde,veya sizin sorduğunuz SALİH MİRZEBEYOĞLUNA YAPILAN ZULUMLERİ benim babam yapmıyor,bunların hükümeti ta arakandaki zulmun farkındada KENDİ YAPTIKLARI ZULMU niye görmüyorlar...Ben bu batıl düzenlerin BATILLIĞINA ŞAHİDLİĞİMİ YAPARAK ONLARI İFŞA ETMEYE ÇALIŞRKEN TOPLUMSAL VE FERDİ ZULUMLERE karşıda rasulullahın 13 yıllık duygusal hakimliğine vurgu yapıp HAKKI VE SABRI GÜNCELLİYORUM....

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)