Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Muhsin Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  03 Eylül 2009 (00:22), Konuya Son Cevap : 06 Şubat 2013 (09:32). Konuya 20 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Eylül 2009, 00:10   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart RE: Muhammedi'ce Uyarı

Muhsin abimin değindiği gibi KİŞİLERİ hedef almadan FİKRİ yapısı ile MÜCADELE edebilmek MUHAMMEDİCE bir duruştur ve bizler ÖĞÜTTÜR Allah bizleri HATAYA düşmekten MUHAFAZA eylesin...
Alt 04 Eylül 2009, 00:49   Mesaj No:12
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Boşluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 126
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:0
Konular: 10
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Ben bir soru sorayım sizlere ; şimdi hepimiz Bu cübbeli’yi eleştiriyor, yaptıklarını asla ve kat’a tasvip etmiyoruz. Öyle ki sırf yaptıkları yüzünden recm etsek rahatlarız .. Buraya kadar sorun yok .Asıl sorun bundan sonra başlıyor. Biz Cübbeli’yi tekfir ederek, onun hatalarını sayıp dökerek islama hizmet ediyoruz/ ettiğimizi zan ediyoruz fakat, ama ; lakin, hiç kendi nefsimize, kendi dünyamıza dönüp bakıyor muyuz ? Siz hanginiz hayatınızda hiç hata yapmadınız ? Hanginiz Allahın sınırlarını dışına çıkmadınız ? Hanginiz islam yolunda yürürken , belam durumuna düşecek tek bir hata yapmadan ömrünün bu yaşına geldi ? Hiç sorguladınız mı bunları ? Eleştirdiğimiz nihayetinde bir Kul’dur..Davranışları hatalıdır, İslam Şeriatına Göre, Kuran’a Göre, Rasul As. ‘ın hayat metoduna göre değerlendirdiğimizde, Cübbeli’nin şu anki haline bakarak, doğru yolda olmadıgının işaretlerini görebiliriz. Sahip olduklarını islama vakfetmesi gerekir iken, Tc.de ve dünyada onca aç ve açıkta insan var iken, onun kolundaki saati, yaptığı tatilleri hoş görmemek, yermek, islam düşüncesine göre doğrudur. Ama, Aynı zamanda onun da bir Kul olduğunu unutarak, Ölçü ve Dengeyi saptırmak hatadır. Allah’ın Müminleri eğitim metodu , Daima ölçü ve denge üzerinde kurulmuştur.Her yönüyle uyum, Her yönüyle yakınlık üzere kurulmuştur. Ve denge hiç şaşmaz. İnsanoğlu, en diplere düşüp, hayatının bir yerinde en diplerden en tepelere çıkabilecek , en zelil durumdan , en kıymetli durumlara yükselebilecek kapasiteye sahiptir. Hayatının bir yerinde iman, ihlas, huşu, ilahi sınırlar, kırmızı çizgiler çerçevesinin ipini elinden kaçırabilir. Şahsım olarak islamın en derin güzelliklerini yaşamış birisiyim , aynı zamanda islamın onaylamayacağı en kötü fiilleri de işlemişliğim vardır. Fakat hayatımın bir noktasında Allahın , benim için ‘’O’ndan izinsiz tek bir yaprak dahi kımıldamaz’’ ayet-i kerimesi şiarınca , hal ve hareketlerimi düzeltip , Belam durumundan , eşref durumuna geçmem için yardımcı olduğu , elimden tuttuğu an’ları değerlendirmeye çalışmışlığım vardır. Hiçbir insan lekesiz , ak , pak , tertemiz değildir, olamaz da !.. Elbette ki bu satırları Cübbeli’yi onaylamak için yazmıyorum, aksine yukarıda da belirttiğim gibi , Kurani Hükümlere dayanarak, onaylamıyorum da !... Etrafındaki onca insana Rasul Aleyyisselam misali örnek teşkil etmesi gerekir iken, önderliğini Belam durumunda devam ettirmesini onaylamam beklenemez. Lakin, butun bu kargaşanın, butun bu tartışmaların içinde, herkesi bir an dönüp aynaya bakmaya davet ediyorum… Biz Cübbeli’nin yarın ne olacağını asla bilemeyiz. Aynı durumlara kendimiz de düşebiliriz. Hem de ASLA DÜŞMEM dediğimiz zamanlarda , kendimizi bir anda Allahın sınırlarını zorlamış , O’nun cc. Kahhar esması ile yüzleşmek zorunda kalmış halde de bulabiliriz. Bu minvalde düşündüğümüzde, Hatalarını görmezlikten gelelim demiyorum, sadece onu bunca tekfir ederken, kendimizin de hayatımızın bir döneminde, onun yaptıgı ve yapmakta olduğu hal ve tavırlardan birisine muhakkak düşme ihtimalimiz olduğunu anımsatıyorum sizlere.

Selam dua ve tevhid ile.
Alt 04 Eylül 2009, 00:59   Mesaj No:13
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

değerli fecr hocamızın belam açılımı için çok teşekkür ediyorum.
Allah razı olsun.
kendi payıma çok istifade ettim ,küllenmiş ,eskimiş,unutulmya yüz tutmuş ,güncellenmesi gereken düşüncelerime hız verdi cesaret verdi..
şu sağlıklı kuran eksenli noktaya gelmeyı,kardeşlerimi uyarmayı hep istedim ısrar ettim.
ve kıyameri,yitik sevda kardeşimin bu doğru Muhammedi noktada buluşması gerçekten büyük kazanımdır.
kuran belam olan kişi ile değil belam olan düşünceyle savaşır.
Resulullah münafık olanla değil,münafıklıkla mucadele etmiştir.
Vahiy penceresi kötü ile değil kötülükle mucadele etmiştir.
KURAN BİZE GİDİN ŞEYTANI BULUP ÖLDÜRÜN DEMİYOR.ŞEYTAN VAR OLACAK VE SEN YERİNİ GÖREVİNİ BİLECEKSİN DEMİYORMU..?
ŞEYTANLA AVANELERİYLE MÜCADELE TERÖRLE MÜCADELEYE BENZEMİYOR..!GİT YAKALA VUR ÖLDÜR.
HACCDA MİNADA ŞEYTANMI TAŞLANIYOR SEMBOLUMU ..!!!!!!!!!!!!!!!
RABBİM İSTESEYDİ ŞEYTANI ORDA DİKTİRİP HADİ RECMEDİN DİYEMEZMİYDİ..?
ORADA TAŞLADIĞIMIZ ŞEYTAN DEĞİL SEMBOLUDUR. dikkat edelim..
eğer kötüyü hedef alırsak kötüyü bitirmek imkansız ve bizim görevimiz değildir.
islam tarihindeki ebu cehil bedirde öldürüldü.ebu cehil/ler bitti mi ?!!!
HAYIR.
5000 yıl önce samiri öldü.samiriler bitti mi?!!
HAYIR
belam ha keza..
bilakis daha kaliteli,akıllı,şeytanca,yahudice ebu cehiller,belamlar,samiriler ebu lehebler,türemeye devam etmedi mi..?
özetle kuran sineklerle değil bataklıkla mucadele etmektedir.
bize düşen aynı mantık olmalıdır.
çağımızın belamlarının,ebu cehillerinin,samirilerinin listesini taksim meydanında çarşaf çarşaf açıp tüm dünya müslümanları günde 5 vakit gelip tükürse küfür etse lanetlese MİTİNG DÜZENLESE KAZANIMIMIZ NEDİR..?
kıyam eri kardeşim o ayettir uykularımı kaçıran.
tebliğ edeyım derken batmak manen ölmek hesabından korkulması lazım.
anlaştığımıza çok ama çok memnun oldum.
Allah sayımızı arttırsın..
Alt 04 Eylül 2009, 01:32   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Boşluk kardeşim söylemlerinizde haklısınız lakin şu noktayı belirteyim kimse kendini üstün görmeden düştüğü hataları kabul ederek daha doğru bir çizgi üzere yol alabilmelidir.Sorun şu KURAN'ın emirlerini kendine Hedef almış insanlar kendilerini KURAN anlayışına göre yorumladığı vakit ne tür hatalara müptela olabildiğini görebiliyor ise kendine İSLAM'ı ne kadar yaşadığını ve Tebliğ ettiğini sorabiliyorsa DOĞRU yolun yolcusudur.

Sana şöyle bir örnek vereyim.

Yaşadığım bölgede ALLAH'ın dinini temsil ettiklerini!! iddia eden çevrelerin İSLAM'ı kendi lehlerine kullandıklarını ve halen bunları kendilerine Temsilci gören İslami yaşam gayesinde olan Kişilere KURAN hakikatlerini sunmamıza rağmen Halen Atalar dininin temsilcisi olanların Temsilci olmadığını bunların ALLAH'ın dinini kendi heva ve hevesleri uğrunda biçimlendirmek isteyen kişiler olduğunu yüzlerce defa anlatmamıza rağmen KURAN'DAN deliller sunmamıza rağmen vazgeçmediklerini ve hatta onları savunduklarını görüyoruz.

Bu İSLAM'mıdır değildir Körü körüne itaati esas alan AKLETMEYEN bir toplumun vasıflarıdır ,işte bu konuda kendi namımıza ne kadar ÖRNEKLİK sergiliyebiliyoruz? bu soruyu herkesin kendi VİCDANINA sorması gerektiğini düşünüyorum.ve eğer VİCDAN terazisinde kendimizde bir yamukluk hissediyor isek Gerçekten İMAN etmişlerdenmiyiz sorusunu hiç çekinmeden kendimize sorabilmeliyiz:
Alt 04 Eylül 2009, 19:34   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Boşluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 126
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Konular: 10
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Boşluk kardeşim söylemlerinizde haklısınız lakin şu noktayı belirteyim kimse kendini üstün görmeden düştüğü hataları kabul ederek daha doğru bir çizgi üzere yol alabilmelidir.Sorun şu KURAN'ın emirlerini kendine Hedef almış insanlar kendilerini KURAN anlayışına göre yorumladığı vakit ne tür hatalara müptela olabildiğini görebiliyor ise kendine İSLAM'ı ne kadar yaşadığını ve Tebliğ ettiğini sorabiliyorsa DOĞRU yolun yolcusudur.

Sana şöyle bir örnek vereyim.

Yaşadığım bölgede ALLAH'ın dinini temsil ettiklerini!! iddia eden çevrelerin İSLAM'ı kendi lehlerine kullandıklarını ve halen bunları kendilerine Temsilci gören İslami yaşam gayesinde olan Kişilere KURAN hakikatlerini sunmamıza rağmen Halen Atalar dininin temsilcisi olanların Temsilci olmadığını bunların ALLAH'ın dinini kendi heva ve hevesleri uğrunda biçimlendirmek isteyen kişiler olduğunu yüzlerce defa anlatmamıza rağmen KURAN'DAN deliller sunmamıza rağmen vazgeçmediklerini ve hatta onları savunduklarını görüyoruz.

Bu İSLAM'mıdır değildir Körü körüne itaati esas alan AKLETMEYEN bir toplumun vasıflarıdır ,işte bu konuda kendi namımıza ne kadar ÖRNEKLİK sergiliyebiliyoruz? bu soruyu herkesin kendi VİCDANINA sorması gerektiğini düşünüyorum.ve eğer VİCDAN terazisinde kendimizde bir yamukluk hissediyor isek Gerçekten İMAN etmişlerdenmiyiz sorusunu hiç çekinmeden kendimize sorabilmeliyiz:
Demekki Sayın Yitik Sevda; Önce BAŞ'lar kendisini düzeltecek, Çıkıp ortaya ben sizlere gerçek islamı değil, Atalar dinini öğrettim, anlattım, beni değil Allah ve Resulunun dinini takip edin diyecek,tüm menfaatlerinden sıyrılıp. Vicxdanlarda ihtilal yapmaya önce kendisinden başlayacak. Arkası çorap söküğü gibi ! Ama Nerde....
Alt 05 Eylül 2009, 00:27   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Burda söylenenlerin geneline baktım ve İnsanların geneli Forumda veya Reelde kişiler üzerinden bir din söylemini benimsemediklerini belirtmişler Çok güzel bir yaklaşım Tamam kişiler üzerinden yaklaşım ile bakmayalım bakış açımız KURAN penceresinden olsun ve bakalım KURAN ile ne kadar hasbihaliz bunu ÖRNEKLİĞİMİZ ile ortaya koyalım hayırlısı.
Alt 17 Eylül 2009, 06:58   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Medinewep gercekten çok güzel bir site ama anlayamadıgım herkes ayetlerden hadislerden örnek verip yorum yaparken diger yandan tövbe haşa bir kul hakkında konusuyoruz okuyoruz hüküm veriyoruz (Kalpleri yalnızca ALLAH c.c. bilir) şahsen okuyunca kayıtsız kalamadım cübbeli hocayı tanımam cemaatindende degilim ama sindiremedigim bu kadar Hakkı Hakikati bilirken diger yandan her dogru heryerde söylenirmi acaba diyede düşünmeden edemiyorum zira insan acaba öylemi ,öyleyse neden cemaat sonrada islam ve dinde onaramadıgımız yaralar açılıyor bu formda eminimki sessiz izleyen okuyan bir sürü insan var tam birşeylerin bilincine varmayan yada varamayan kardeşlerimiz var gönül isterki sözlerimiz yorumlarımız hoş olsun yorumum kimsenin yorumuna karşılık degil sadece samimi düşüncelerimdir.....
Alt 18 Eylül 2009, 23:47   Mesaj No:18
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

yerinde tespitler olmuş her zamanki gibi..
kimse şahsını hedef aldığımı düşünmesin sözüm geneledir...
bir kesim tevhidi inancı savunurken diğer kesim ehli sünnet noterliği konusunda başrolleri kimseye bırakmıyor herkes sözüm ona din tekelciliğini eline almış durumda..

bir kesim islamoğlunu, şeriatiyi, teymiyyeyi yere göre sığdırmazken, diğer kesim bunların sapığın önde gideni olduğunu lanse ettirir..
yani bu kesimlere göre kendileri islami kimlikleri ile sapık ve gayr-ı islami çizgidedir..

akl-ı selim'in alıp başını gittiği şu kaht-ı rical mevsiminde islamoğlu şeriati emsali zevat ne isa'ya ne musa'ya yaranabilir(hoş yaranma gibi bir derdi olmasa da...)

mitoloji ve ideoloji sarmalından kurtulamayan yığınlar... lafta şiisi nasıbi ehl-i beyt düşmanı diye... sözde sünnisi mezhepsiz,şii vs. diye söver !

tabi şii sünni çatışması bitti kürt türk çatışması başladı...

vahdet
vahdet
vahdet...

vesselam...
Alt 21 Ekim 2009, 21:53   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

1-medineweb islamın ilim,paylaşım,edep,adap ve Muhammedi ahlakı temsil eden biz müslümanların yuvası olsun diye kurulmuştur.Allah ve Rusulunun razı olacağı çerçevede kalma amaçlıdır,iddiasındadır ve kararlılığındadır ve bu amacımızı yitirdiğimiz anda inancımızı ahlakımızı davamızı yitirmişiz demektir.
bu korkunç yitiğe hiç bir müslümanın razı olacağına inanmıyorum ve bizden de kimse beklemesin
Alt 06 Şubat 2013, 08:23   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
İnceSızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İnceSızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13046
Üyelik T.: 16 Aralık 2010
Konular: 54
Beğenildi:20
Takdir Et:
Standart Cevap: Muhammedi'ce Uyarı

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
MEDİNEWEB ÜYELERİNİN DİKKATİNE!!

değerli Muhammedi iddiası olan Kardeşlerim,

1-medineweb islamın ilim,paylaşım,edep,adap ve Muhammedi ahlakı temsil eden biz müslümanların

yuvası olsun diye kurulmuştur.Allah ve Rusulunun razı olacağı çerçevede kalma

amaçlıdır,iddiasındadır ve kararlılığındadır ve bu amacımızı yitirdiğimiz anda inancımızı ahlakımızı

davamızı yitirmişiz demektir.

bu korkunç yitiğe hiç bir müslümanın razı olacağına inanmıyorum ve bizden de kimse beklemesin.

2-dünya görüşümüz,ırkımız,rengimiz,mezhebimiz ne olursa olsun,düşüncelerimizi sonuna kadar

savunuruz.savunurken ,savunmayı küfür hakaret olarak algılıyan sanan kişi kör cahildir.muhammedi

ahlaktan taviz veriyor demektir yada Muhammedi tanımamıştır.Muhammed sav sevgisi lafta kalmıştır

demektir.lafta kalan bir imanı kim kabul edebilir.!!?

3-kural olarak şunu tavizsiz uygulamak zorundayız.muhatabımız dünyanın en aşağılık insanı

olsun ,en muteber insanı olsun,alim olsun zalim olsun,kafir olsun mümin olsun,yahudi olsun mason

olsun,biz eleştirimizi Muhammedice yapmak zorundayız.bana Resulullahtan kurandan tek delil verin

ki,muhatabınıza hakaret etmeyı onaylasın????bulamazsınız bu onayı.

eğer sokaktaki insan gibi,inançsız bir insan gibi,konuşacaksak hakaret edeceksek,onlardan farkımız

nedir söylermisiniz...!

4-alimlere sahabelere ve hiç kimseye hakaret etmemek,ettirmemek

için,banladık,kovduk,yalvardık,görmezden geldik,düzelir dedik,özele alıp nasihat ettik,telefon

mesaileri yaptık ve gördükki bazı editörlerim dahil kaale almayanlar hala var.arkadaşlar bu

dostluğa,kardeşliğe,samimiyetlere,en önemlisi Muhammedi davaya ihanettir..!

5-cübbeli ahmet hoca bir puttan çokmu kötü ki ,putlara bile hakaret yasaklanmıştır kuranda.onu

beğenmeyebilirsiniz size göre recimlik bir insan bile olabilir.ona hakaret etme lüksünüz

olamaz.unutmayın o başkasının sevdası olabilir.ona hakaret etmekle kendi sevdanızı hedef tahtası

yapmış olmuyormusunuz.o zaman davanızada sevdalarınıza da mukadesatınızada ihanet etmiş

olmazmısınız..!gel sende bana sevdalarıma küfür et daveti değilmidir bu ?!siz cübbeliye haşa belam

derseniz muhatabınızda yok islamoğlu belamdır derse,bu iki insanın kul hakkına girmiyormusunuz?

onlara iyilikmi ediyorsunuz siz ?!

6-islama göre ırkçılık,faşistlik,beyaz siyahçılık,kavmiyetçilik yahudileşmekle eşdeğer değilmidir.ırkçılık

yapanlar yahudileşmeye imza atmıyormu? bilmediğim bir deliliniz varsa buyurn öğreneyım.ben

Muhammedi davada bu yahudiliği onaylayan tek kırıntı delil görmedim.

7-islamda fitne öldürmekten beter günah değilmidir!? kürdü türkü birbirine kırdırmak fitne

değilmidir.Hz muhammed bu manzaraya şahit olsa bizi taşlarmı alkışlarmı sizce !? yıllardır dökülen

kanlardan hangi muhammedi kişi sevinebilir.bu kanı durdurmak için munkerden nehy ,marufu tavsiye

bize farz değilmidir.hucurat süresine bakarmısınız Allah aşkına..

bu kan durdurulmasına katkınız olacaksa buyurun hep beraber kardeşliğe yatırım yapalım.bu kanı

alevlendirmek isteyenle,yahudiliğin seçilmiş ırk mikropluğunu savunan ile, hepiniz şahid olun ki aynı

dinde değilim..!

saygılar...:(

Muhsin Arslan
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bi kez daha okumaya bulunduğumuz yerin amacını anlamaya sirkelenip kendimizi sorgulamaya değer.Hocam bu kadar ölçülü olmanız takdir ötesi.
Saygı bizden....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)