Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Anket'ler-Röportaj'lar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  10 Mayıs 2013 (10:50), Konuya Son Cevap : 09 Temmuz 2015 (15:43). Konuya 28 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Temmuz 2015, 12:34   Mesaj No:21
Medineweb Üyesi
Durumu:musab27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43173
Üyelik T.: 23 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:69
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 2.sınıflara ,mezun durumunda olanlara,mezunlara sorum var ???

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kolay hiçbirşey yok..rabbim başladığımız her işi layıkıyla hakkıyla yapmak nasipetsin..seni baya yormuşa benziyorlar sevda...sen kpss den 90 da alırsın..koltuğuda..
Ben ilitam sonrası Kpss ile Din Kültürü öğretmenliğini istiyorum. Çocuklara o yaşlarda verilen sağlam ehli sünnet çizgisinde bir Dini temel eğitim şart. Dinin bir kültür olmadığını ve Asli vazifeyi tebliğ için öğretmenlik istiyorum. İlitam ı nasıl okurum bilmiyorum ama Rabbim yardım eder inşallah.
Alt 09 Temmuz 2015, 12:54   Mesaj No:22
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
musab27 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ben ilitam sonrası Kpss ile Din Kültürü öğretmenliğini istiyorum. Çocuklara o yaşlarda verilen sağlam ehli sünnet çizgisinde bir Dini temel eğitim şart. Dinin bir kültür olmadığını ve Asli vazifeyi tebliğ için öğretmenlik istiyorum. İlitam ı nasıl okurum bilmiyorum ama Rabbim yardım eder inşallah.
musab kardeşim önlisans mezunu olup sadece kpss yle din kültürü öğretmenliği ne geçilebiliyormu..formasyon gerekmiyormu özellikle öğretmenlik için..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 09 Temmuz 2015, 13:06   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:

amin ..mihrinaz kuran kursu öğreticiliği bir bayan için en güzel meslek..hiç erkeklerle muhatab olmuyorsun ..ben kurs kapanana kadar imamı dahi görmememiştim zaten gördüğüm anda kavga ettim ....
Alt 09 Temmuz 2015, 13:12   Mesaj No:24
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
ademsevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
amin ..mihrinaz kuran kursu öğreticiliği bir bayan için en güzel meslek..hiç erkeklerle muhatab olmuyorsun ..ben kurs kapanana kadar imamı dahi görmememiştim zaten gördüğüm anda kavga ettim ....
BUDA GÜZEL..İMAMI MÜFTÜYÜ GÖRMEDİN... GÖRDÜN ZAMANDA KAVGA ETTİN..ORTASI YOKMU SEVDA İYİ GÜZELDE SEVDA..kkö arkadaşım müftülükten çıkmıyor..memurlarla sürekli muhatap olmaktan okadar behizarki..eşi yanındayken müftülükte yaşadığı destursuzluk yüzünden baya zor günler geçirmişti...hergün imza atmak için gidiyordu yeni olduğu için..kadrolu tabi..erkeklerle muhatap olmayacaksan en iyisi sübyan okullarında kreş öğretmenliği

Alt 09 Temmuz 2015, 13:18   Mesaj No:25
Medineweb Üyesi
Durumu:musab27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43173
Üyelik T.: 23 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:69
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
musab kardeşim önlisans mezunu olup sadece kpss yle din kültürü öğretmenliği ne geçilebiliyormu..formasyon gerekmiyormu özellikle öğretmenlik için..
4 yıllık üniversite şart. yani ilitam ı bitirmek gerekiyor. şuan en kolay kpssden öğretmenlik atamaları en çok açık bulunan Din Kültürü Öğretmenliğinde. Yani önce ilitamı bitiriyorsunuz kpss den 70 puan civarı alırsanız formasyon istemiyorlar. Direk atanıyorsunuz. Puanınız düşükse bir sene de formasyon şartı var. Kendi adıma kpss den 70 alabiliyorum. o sebeple ilitam biter bitmez kpss ile atanmayı düşünüyorum. ama tabi bu bizim planımız bir de Rabbimin planı var. O ne dilerse o olur.
Alt 09 Temmuz 2015, 13:37   Mesaj No:26
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
musab27 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
4 yıllık üniversite şart. yani ilitam ı bitirmek gerekiyor. şuan en kolay kpssden öğretmenlik atamaları en çok açık bulunan Din Kültürü Öğretmenliğinde. Yani önce ilitamı bitiriyorsunuz kpss den 70 puan civarı alırsanız formasyon istemiyorlar. Direk atanıyorsunuz. Puanınız düşükse bir sene de formasyon şartı var. Kendi adıma kpss den 70 alabiliyorum. o sebeple ilitam biter bitmez kpss ile atanmayı düşünüyorum. ama tabi bu bizim planımız bir de Rabbimin planı var. O ne dilerse o olur.
bak bunu bilmiyordum..öğretmenlikte illa formasyon aranıyor sanıyordum..gerçi din kültürü bölümünü bitirenler ilitamlıların avantajlarını çok iyi biliyorlar...vehatta örgün okuyanlardan daha avantajlı olduğumuzu düşünüyorlar özellikle alan sınavında..bizim gördüğümüz mantık ve ahlak derslerini kesinlikle detaylı görmüyorlarmış ve bunu için var gücüyle mücadele ediyorlar..fırsatlarıavantaja çevirmek isteyenler için iyi bir zman hakikaten..Allahın planının üzerinde bir plan yok..bakalım o ne der sizinde dediğiniz gibi musab kardeşim

Alt 09 Temmuz 2015, 13:44   Mesaj No:27
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

mihrinaz benim telefona da sürekli seminer var katılmanız rica olunur mesajları gelirdi ben gittiğimde bayanlar kendi arasında imzasını atar sonra da teslim ederlerdi..yani biz erkeklerle muhatab olmuyorduk ...sizin arkadaşınızın ki biraz sıkıntılı oluyormuş tabi ...

imamla kavga nedenimize gelince ben haklıyım tabiki... kursun kapısını kilitlemesi başta vermediği anahtarı kurs kapanacağı gün vermesi birde 2 hafta onun yüzünden camdan kursa girip çıkmamız hele meraklı dedelerin camı açıp içeri bakmalarını bir düşünün.. ve birde öğrencilerimden birini azarlaması...kimse susmaz ben değil...
Alt 09 Temmuz 2015, 14:07   Mesaj No:28
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

[QUOTE=ademsevda;386123]mihrinaz benim telefona da sürekli seminer var katılmanız rica olunur mesajları gelirdi ben gittiğimde bayanlar kendi arasında imzasını atar sonra da teslim ederlerdi..yani biz erkeklerle muhatab olmuyorduk ...sizin arkadaşınızın ki biraz sıkıntılı oluyormuş tabi ...

imamla kavga nedenimize gelince ben haklıyım tabiki... kursun kapısını kilitlemesi başta vermediği anahtarı kurs kapanacağı gün vermesi birde 2 hafta onun yüzünden camdan kursa girip çıkmamız hele meraklı dedelerin camı açıp içeri bakmalarını bir düşünün.. ve birde öğrencilerimden birini azarlaması...kimse susmaz ben değil...[/QUOTE

sabah saatlerinde koca bir camiinin içindesiniz en erken siz geliyorsunuz...ve ister istemez tedirgin oluyorsunuz...kapının önünde erkek ayakkakbısı..kış mavsimi..camiye giremiyorum..nasıl gireyim..yinede kapıyı açıp kim var hocam ..alo diye kapı dışından bağırdım..imamı görünce korkudan napıcamı şaşırdım..önce imama saydım döktüm sonrada müftüye gittim..bu ne hadsizlik dedim...benim görev yaptığım bi yerde imam misafir kalmış..gitcek yeri yokmuş..bide hocahanım gelmeden ayrıl demiş müftü..dahada sinirlendim..caminin hocası çok sevdiğimiz komşumuzdu..hasta olduğundan gel öğrencilerin yani teyzelerin başında dur dedi..çok safiyane duygularla başladığım kurs hayatım ailemin gitme,soğuk ne işin var demesine rağmen 6 ay devam ettim..ve bunları gördükçede soğudum..hatta tiksindim desem abartmam..teyzeleri kurana geçirdik..helalleştik bir hafta içinde arkama bakmadan ayrıldım..inan...6 ayda gördüklerim hala aklıma geldikçe üzülürüm kendi adıma değil..çok sevdiğim komşumuz bile gözümde okadar küçüldüki anlatamam..neyse öyle işte..

Alt 09 Temmuz 2015, 15:43   Mesaj No:29
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

maşallah ne rahatlık böyle...mihrinaz işte bu yüzden en çok da adam yerine konulmadığımıza üzülüyorum ..Rabbim sorsun bize bu durumları yaşatanlara ne diyeyim...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: