Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  03 Ocak 2020 (17:12), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2020 (15:50). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı10Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen mehmet akif2
  • 2 Beğenilen erol 71
  • 3 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Ocak 2020, 17:12   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4516
Beğendi:6108
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Siz olsaydınız?

Siz olsaydınız?

Selamun aleyküm medineweb ehli bu sıralar etrafımdakilerin gündemi olan bir konuda fikrinizi almak istiyorum konu şu"kızınızı veya oğlunuzu evlendireceksiniz ve düğüne bir hafta kala ailenizden biri vefaat ediyor. Anneniz, babanız, ablanız abiniz olabilir bu vefaat eden sorum şu düğünü iptalmı edersiniz yoksa ölenle ölünmüyor deyip düğünü yaparmısınız? "
Sizin fikirleriniz benim için çok değerli katılımlarınızı bekliyorum.
mehmet akif2 ve Mihrinaz beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 71 01 Mart 2024 08:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 347 04 Aralık 2023 17:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 93 01 Aralık 2023 16:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 363 01 Aralık 2023 16:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 103 25 Kasım 2023 20:21

Alt 03 Ocak 2020, 18:41   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

aleyküm selam ben ölen yakınıma saygıdan dolayı düğünü iptal ederdim. mesela oğlumun düğününe 1 hafta kala annem öldü veya kardeşim öldü (allahım gecinden versin inşallah) ailemi kaybetmenin acısı beni sarmışken düğünü ertelemek için yollar ararım 1 ay sonra olsun eninde sonunda olacak ki

işin dışındayken tereddütsüz böyle diyorum ama o anı yaşasaydım salon tutma sırasını bile zor almış olsaydım belki oğlum ve evleneceği kişi tarafı tepkiden bulunsa bile ben böyle düğün yapma saygısızlığını yakınıma yapamam

davetiyeler dağılmış olsun veya her türlü organizasyon yapılmış olsun her şeyin bir çaresi var değişiklik yapılabilir

beni gerçekten seven benim acıma saygı duymalı

yok ben vaz geçmiyorum diye de söyleyebilir oğlum o da kendi sorunu

empati kurarak bu yazıyı yazdım ama inşallah allahım böyle zor ikilemde kimseyi bırakmasın inşallah
Esma_Nur beğendi.
Alt 03 Ocak 2020, 19:33   Mesaj No:3
Medineweb Usta Üyesi
erol 71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:erol 71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15208
Üyelik T.: 10 Aralık 2011
Arkadaşları:14
Konular: 2
Beğenildi:129
Beğendi:420
Takdirleri:1528
Takdir Et:

Ve aleyküm selam.Bir an hayal ettim. Ertelerdim diye dusunuyorum. Sadece nikah olsa ertenmeyebilir.Ama bu guzel anlari huzunlu bir sekilde yillar sonra hatirlsmak istemem.Ölum acisi evlilik mutlulugu zit seyler.iki duygu ayni snda yasanir mi bilemedim.Rabbim gostermesin diyelim
Esma_Nur ve mehmet akif2 beğendiler.
Alt 03 Ocak 2020, 21:48   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Zor bir imtihan.Düğüne gidip cenazesi gelenler. Cenazesi olup düğün yapacaklar....

Düğünlerimiz şer yumağına döndü. İlk defa oluyor diye boğaza kadar borca giriliyor ve böylesi bir durumda ilk akla gelen yapılan masraflar oluyor malesef.

Amcası ölen bir kızın düğünde giriş dansı bari yapayım diye yırtındığını görmüşlüğüm var.

Hayatın içinde hem acı hem mutluluk biraradaysa herkes hayat sahnesinde rolünü oynamalı..Davullu zurnalı evlenecek değillerya. Eğer böyle yapıyorlarsa düğünlerini değil, cenazelerini yapıyorlar demektir nikahları yapılsın evlensin çocuklar.) Eskiden mahallede cenaze var diye bir hafta tv izlenmezdi. Mahalleden geçtik, akrabayı ikna edemiyorsun. Allah izan versin..

Cenaze sahibinin rızası alınıp (akraba, komşu, mahalleli) detaya girmeden, nikahla bu hayrida yerine getirsinler bence.
Hayatı her haliyle yaşıyoruz. Ben hiç bir düğün bilmemki anneler babalar stresli, telaşlı olmasın. Heleki kız anası babası. Sanki cenaze çıktı evden derler ya. )) Hiçbir çift bilmemki, o gün stresli,gergin olmasın. Düğün dediğimiz sey; gelenek, adettir. Ölen en yakınıda olabilir.. En mutevazisiyle karşılıklı rizayla düğünlerini yapsınlar..

"Yaprak döker bir yanımiz bir yanımız bahar bahçe."

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 05 Ocak 2020, 15:50   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4516
Beğendi:6108
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İnsanız her şey bizim için bir söz vardır nikahla ölüm şaşmaz derler, kızımı ve kardeşimi ewlendirmiş biri olarak düğünlerin çok meşakkatli yapıldığını biliyorum.Eğerki tam düğün zamanına bir yakının cenazesi denk gelmişse buda Allahdan deriz, herkrs acısını farklı yaşıyor aynı ailedesin ve yakınınız vefaat etmiş. İnanın her bireyin acısı farklı düşünüyorum gençler çok büyük heyecanla hazırlanmışlar o güne durun bakalım siz ne yapıyorsunuz aaa bizim cenazemiz var kına gecesi yok düğün yok demekde absürt geliyo bana sonuçda genç onlar neden içlerinde ukde kalsın bu düşünceden dolayı beni kınayanlarda oldu ama ölenle de ölünmüyor
su damlası ve nurşen35 beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: