Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi GulistanSare,Açılış Tarihi:  22 Ağustos 2021 (23:00), Konuya Son Cevap : 26 Ağustos 2021 (15:59). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı14Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen GulistanSare
  • 2 Beğenilen Kara Kartal
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen GulistanSare
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Ağustos 2021, 23:00   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:GulistanSare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61866
Üyelik T.: 13 Eylül 2020
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:76
Beğendi:98
Takdirleri:2795
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart PCR TESTİ ZORUNLULUĞU

PCR TESTİ ZORUNLULUĞU

Selamün Aleyküm Medineweb ehli
6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek. Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulunacak. PCR testi de oldukça zor yani kısacası aşı olmak artık zorunluluk...
Uzun zamandır aşı olmayı düşünüyordum fakat Biontech mi Sinovac mı hala karar veremiyorum. Sizler aşı oldunuz mu olduysanız hangisinden oldunuz ve ne gibi etkileri oldu? Paylaşırsanız çok sevinirim...
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

Konu Sahibi GulistanSare 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İftara menü önerileri Medineweb Mutfağı GulistanSare 4 408 23 Nisan 2022 22:55
Umre İzinlerinin Açılması Hafta'nın Konusu GulistanSare 0 432 13 Ekim 2021 14:20
PCR TESTİ ZORUNLULUĞU Hafta'nın Konusu Esma_Nur 7 605 22 Ağustos 2021 23:00
Şifa Ayeti (Şuara-80) Anket'ler-Röportaj'lar GulistanSare 2 478 26 Mayıs 2021 19:17

Alt 22 Ağustos 2021, 23:27   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 425
Beğenildi:3222
Beğendi:3703
Takdirleri:25945
Takdir Et:

Ben biontec oldum.
Hafif kol ağrısından başka bişeyi olmadı.
Önümüzdeki 20 yılda ne olur bilmem onu zaten kimse bilmiyor.aşiyla alakası yok yani
Bildiğimiz önümüzde ölümcül bir virüs var. Birde tedbiren aşısı. Ben olunması taraftariyim demek bile tuhaf. Olsun herkes.
Esma_Nur ve GulistanSare beğendiler.
Alt 23 Ağustos 2021, 09:48   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

aleykümselam

Aşı olunmazsa sosyal kısıtlama gelmesi kaçınılmzdı eğer sosyal kısıtlama gelmese,yeniden kapanmalar devereye girecekdi.mantık çerçevesinde düşünmemiz lazım,yeniden kapanma söz konusu olursa ülke olarak çökeriz..esnaf son kozunu kullanıyor bu dönem.son bir aya kadar bende siz gibi düşünüyordum.aşı olsamı olmasammı ortalıkda bir sürü şehir efsanesi ve bir gün radyoda haberlerde ekonomk düzeyi düşük ülkelere aşı 2024 ulaşacağını belirtiyordu , aşının olumsuz tarafları olsa aşıyı üretenler önce asya kıtasına gidip denelerdi .geçmişde yaptıklarını biliyoruz .ertesi gün gittim ve aşı oldum 2 dozu tmmladım hiç tepki vermedi vucut hamdolsun .aşı olmayacaklar dağ kulubesine gitsin lütfen şu an 4. pik yaşıyoruz en tehlikeliler aşı olmayanlar,tek doz aşı olup bırakankanlar,65 yaş üzeri 3. doz aşı olmayanlar hastanelerde yer çok illa tedavi görecek yer bulunur.amma velakin aynı zamanda hakka giriliyor..pcr testi zorunlu deniyor o testler para almıyr olabilirler lakin devlete zarar! diyelimki test oldunuz temiz çıktı sonrasında mikrop alıp bir dünya insana bulaşdırdınız? dr lar canla başla görevlerinn başındalar benim annem abim yattı koronadan hastanede ilgi ve alakalarındn dolayı Allah razı olsunlar ailelerinden de onlardanda.birde bu aşı karşıtı hesapların sayfalarını incelediğimde hepsinin muhalif olduklarını gördüm.yok kaç yıl sonra meydana çıkıyormuş zararları geçiniz efemm zamanında da çocuklarınıza kızamık vs aşıları yaptırmayın diyen bir gürüh vardı yok efendim kısır olurla yok efendim maymun olacaklar o çocukların çocukları çokdan büyüdüde okula gidiyor hadi eskiden insanları kandırmak daha kolaydı bilgiye ulaşmak zordu teknoloji çağındayız araştırın az mantık yürütün silkelenin ..konu için tşkler gülistan üyemiz üzerinize alınmayınız genel anlamda içimden geçenleri paylaşdım
Kara Kartal ve GulistanSare beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 23 Ağustos 2021, 22:07   Mesaj No:4
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ben biontec oldum.
Hafif kol ağrısından başka bişeyi olmadı.
Önümüzdeki 20 yılda ne olur bilmem onu zaten kimse bilmiyor.aşiyla alakası yok yani
Bildiğimiz önümüzde ölümcül bir virüs var. Birde tedbiren aşısı. Ben olunması taraftariyim demek bile tuhaf. Olsun herkes.
Cevabın için teşekkür ederim Kara Kartal. Gerçekten uzun vadede ne olacağı belli değil ama bence de aşı olunmalı inşallah tez zamanda kurtuluruz bu salgından
Kara Kartal beğendi.
Alt 23 Ağustos 2021, 22:10   Mesaj No:5
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aleykümselam

Aşı olunmazsa sosyal kısıtlama gelmesi kaçınılmzdı eğer sosyal kısıtlama gelmese,yeniden kapanmalar devereye girecekdi.mantık çerçevesinde düşünmemiz lazım,yeniden kapanma söz konusu olursa ülke olarak çökeriz..esnaf son kozunu kullanıyor bu dönem.son bir aya kadar bende siz gibi düşünüyordum.aşı olsamı olmasammı ortalıkda bir sürü şehir efsanesi ve bir gün radyoda haberlerde ekonomk düzeyi düşük ülkelere aşı 2024 ulaşacağını belirtiyordu , aşının olumsuz tarafları olsa aşıyı üretenler önce asya kıtasına gidip denelerdi .geçmişde yaptıklarını biliyoruz .ertesi gün gittim ve aşı oldum 2 dozu tmmladım hiç tepki vermedi vucut hamdolsun .aşı olmayacaklar dağ kulubesine gitsin lütfen şu an 4. pik yaşıyoruz en tehlikeliler aşı olmayanlar,tek doz aşı olup bırakankanlar,65 yaş üzeri 3. doz aşı olmayanlar hastanelerde yer çok illa tedavi görecek yer bulunur.amma velakin aynı zamanda hakka giriliyor..pcr testi zorunlu deniyor o testler para almıyr olabilirler lakin devlete zarar! diyelimki test oldunuz temiz çıktı sonrasında mikrop alıp bir dünya insana bulaşdırdınız? dr lar canla başla görevlerinn başındalar benim annem abim yattı koronadan hastanede ilgi ve alakalarındn dolayı Allah razı olsunlar ailelerinden de onlardanda.birde bu aşı karşıtı hesapların sayfalarını incelediğimde hepsinin muhalif olduklarını gördüm.yok kaç yıl sonra meydana çıkıyormuş zararları geçiniz efemm zamanında da çocuklarınıza kızamık vs aşıları yaptırmayın diyen bir gürüh vardı yok efendim kısır olurla yok efendim maymun olacaklar o çocukların çocukları çokdan büyüdüde okula gidiyor hadi eskiden insanları kandırmak daha kolaydı bilgiye ulaşmak zordu teknoloji çağındayız araştırın az mantık yürütün silkelenin ..konu için tşkler gülistan üyemiz üzerinize alınmayınız genel anlamda içimden geçenleri paylaşdım
Kaleminize sağlık Esma Nur çok doğru demişsiniz... Dediğiniz gibi ülkece zor günler geçiriyoruz ben de dahil olmak üzere kimse bir daha tam kapanma yaşamak istemez. Ramazan'ı bile bu sene doya doya yaşayamadık yakınlarımızla iftara gidemedik. İnşallah aşı hepimize şifa olur da hem ülkece hem de Dünya'da bu illetten kurtuluruz da eski günlerimize döneriz. Bu arada siz hangi aşıyı olmuştunuz
Alt 24 Ağustos 2021, 10:43   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Amin inşallah.. Biontech oldum bu aşının çok yan tesiri vr dendi. Hamdolsun 2 dozdada hiç sıkıntı olmadı.benden yaşça bir hayli küçük kardeşim 2 doz biontech aşıda baya hastalandı, abim de öle bilmiyorum algı ilemi alakalı bağışıklıklamı alakalı size tavsiyem beyninizide olayı büyütmeyin aşıdan sonra hasta oldum olacam yarın olurmuyum gibi şimdiden geçmiş olsun size
Kara Kartal ve GulistanSare beğendiler.

Alt 25 Ağustos 2021, 17:10   Mesaj No:7
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razı olsun dediğiniz gibi bağışıklıkla alakalı olabilir... Ben de ilk dozumu oldum Rabbim hepimize şifa versin şifahanesinden inşallah
Alt 26 Ağustos 2021, 15:59   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
GulistanSare Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun dediğiniz gibi bağışıklıkla alakalı olabilir... Ben de ilk dozumu oldum Rabbim hepimize şifa versin şifahanesinden inşallah
Amin geçmişler olsun
GulistanSare beğendi.

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.