Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Akyürek,Açılış Tarihi:  15 Ocak 2010 (23:22), Konuya Son Cevap : 04 Ekim 2021 (17:05). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Müellif
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Ocak 2010, 23:22   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Akyürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11140
Üyelik T.: 05 Aralık 2009
Arkadaşları:0
Konular: 11
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart YOLCU...

YOLCU...

Yolcu; yükün ağır.. farkındayım.. senin geçtiğin yolları defalarca geçtim.. heryerden umutlar tükenir.. akıl ile akılsızlık delirmekle delirmemek arasında gider gelirsin.. yeryüzünde seni anlayacak tek bir canlının olmadığını keşfedersin. büyük korkunç bir kuyudasın hissi ile dolarsın.. gece ile gündüz eşitlenir sende.. hiçbir şey mutlu etmez seni hiçbir şey umut vaad etmez. hayatının tek lezzet duyulan anı bile kalmamıştır artık.. canın yanar. adını koyamazsın bu acının.. öyle büyük bir acıdır ki ve öyle büyük bir umutsuzluk.. tüm insanlığın yükünü omuzlarına verseler farketmez benim için dersin..

ve sen sevgili dostum.. can yoldaşım.. bereket konağım.. ve yine farkedersin ki.. bu yoldan başka yol hedefe çıkmıyor.. ve bilirsin ki yetmiş bin zulumat ve yetmiş bin nur perdesinden sonra göreceksin Cemalullahı.. göreceksin Zatı akdesin tarifi imkansız güzelliğini.. bilirsin bunu.. ancak hedef koymadığını da bilirim.. bir yaprak gibisindir.. nereye gideceğini bilmeyen ama rüzgarın inadla bir hedefe sürüklediği bir yaprak..
sen bilirsin ki sevgili dostum.. bu iş ibadet işi değildir..

ve yine bilirsin ki bu gönül işi de değildir..
ve yine bilirsin ki bu soy asalet işi de değildir..
ve yine bilirsin ki bu iş ilim işi de değildir..

geçersin hepsinden.. çünkü varlık vehmini sana veren herşey acını artıracaktır.. varlık vehminden vazgeçmek gerekirse canını yok etmeli dersin..
ezberledin bunları.. kokluyorum seni.. izliyorum.. beni şefkatsiz merhametsiz addedme sakın.. senin koyu karanlık gecelerini hayallerinin sükutunu yalnızlığını kimsesizliğini ancak ben anlarım..

ama geçilmesi gereken bir deryadır bu.. geçilmesi gereken bir okyanus.. karşı sahillerde seni Allah ın dostları karşılayacaklar.. binler evliyanın ortasında bulacaksın kendini.. şefkatle merhametle aşkla bütün yaralarını saracaklar.. unutturacaklar sana tüm ızdıraplarını.. hisset bak orada Rabia sana bakıyor.. ve hisset bak Şeyhul ekber sana gülümsüyor.. hisset bak Şems nasıl da efkarlı duruyor.. hisset bak Şahımız nasılda merakla bekliyor..
sükun bul artık.. sükunete er...
rabbin seni bırakmadı.. terketmedi de..

yunus gibi karanlık balık karnı misali bir çileden geçeceksin yunus olacaksın.. isa gibi acıdan acıya düşeceksin isa olacaksın.. musa gibi nice ihanetler görecek musa olacaksın.. süleyman gibi nice ilimlere güçlere sahip olacaksın kullanamadığın izin verilmeyen.. sabredecek süleyman olacaksın.. söylemediklerimizi de sen söylediklerimiz gibi kıyas et..

Ben mi?....
ben aynı sahil kentindeyim sevgili dostum.. bana verilen ilmi marifete dair cezamı çekmek üzere senin gibi yolculara yolu göstermekle cezamı tamamlayacağım..
sabret.. yanındayım.. ruhum seninle.. seni uzaklara atsakta seni kovsakta.. seni kapı dışarı etsekte bil ki bilmediklerin bildiklerinden çok fazla.. biz ise kendi heva ve hevesimizden yürümüyoruz.. ilim sahibi bir rabbin ilmine teveccüh ediyoruz..
işte sevgili dostum.. yol ve yolun sonu..

soysuzlara karışma sakın.. namussuzlardan uzak kal.. yalancılardan.. iki yüzlülerden.. nankörlerden.. aldatanlardan..
aldatırsa bir yalancı seni.. bizim gibi cezadan cezaya düşersin..

Agah ol...

Sultan uyuyanlardan Haz etmez....

Ahmet Bedevi

Konu Sahibi Akyürek 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
YOLCU... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Müellif 2 1588 15 Ocak 2010 23:22
KADIN GİDERSE Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Akyürek 0 2705 04 Ocak 2010 20:27
MARİFETİN DERECELERİ / MUSTAFA İSLAMOĞLU Serbest Kürsü Akyürek 0 2088 03 Ocak 2010 22:19
yeni oryantalizm'in yeni sürümü / Mustafa... Alimler(Rh) islamoğlu 1 2676 31 Aralık 2009 13:27
ÜÇ ÜSTAD _ M.İSLAMOĞLU Serbest Kürsü Akyürek 6 2469 29 Aralık 2009 12:27

Alt 16 Ocak 2010, 21:17   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Standart RE: YOLCU...

bazen gitmeye mecburdur insan
elinde olmasada
O (c.c) götürür seni bir yerlere,
sevdiklerin kalır geride,
geri dönüşüm yok ne çare,
(ikamet-i inziva)

Huzur
(karalama defteri)
Alt 04 Ekim 2021, 17:05   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müellif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62438
Üyelik T.: 02 Ekim 2021
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:83
Beğendi:160
Takdirleri:900
Takdir Et:

Ey yolcu !
Menzil uzun , azık az, yol dikenli...
su damlası beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: