Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi KalbinNûru,Açılış Tarihi:  15 Temmuz 2007 (21:43), Konuya Son Cevap : 25 Ekim 2023 (08:54). Konuya 41 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08Haziran 2023, 20:37   Mesaj No:41
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

8 Haziran Pazartesi 632.

Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammedﷺimizin vefatının yıl dönümü.Sonsuz özlem ve hasretle; Sonsuz salat, sonsuz selam olsun Rasûlullâhﷺa. O'nu anmak anlamamıza ve kurtuluşumuza vesile olacaktır.Çok özlüyorum. Kur'an'daki siretini, hadis ve siyerdeki şefkatini, merhametini, toleranslarını, sonsuz anlayışını, daimi sevgisini, bir Peygamber bir Baba bir dede bir sığınak bir mürşid bir muallim bir dost... Esselatüvesselamü aleyke ya resulah Esselatü vesselamü aleyke ya habibAllah

Çok özlüyoruz seni:(
su damlası beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 25 Ekim 2023, 08:54   Mesaj No:42
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:

Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bir gün ashâbıyla birlikte otururken elinde üzeri sarılı bir şey bulunan bir adam gelerek Efendimiz’e şöyle dedi:

“–Ey Allâh’ın Rasûlü, Sen’i görünce buraya geldim. Gelirken bir ağaç kümesinin yanına uğradım. Orada bir kuşun yavrularının seslerini işittim de hemen onları alıp elbisemin arasına sardım. Derken anneleri gelip başımın üzerinde dönmeye başladı. Neticede ben yavrularının üzerini açtım, anne kuş gelip onların üzerine kondu. Ben tekrar üzerlerini örttüm. Şimdi onlar işte buradadır.”

Fahr-i Kâinât Efendimiz:

“–Onları hemen bırak!” diye emretti. Adam da bıraktı. Ana kuş, kaçıp uzaklaşmak yerine yavrularının başında durdu, onları terk etmedi. Bunun üzerine Allâh Rasûlü ashâbına sordu:

“–Şu annenin yavrularına şefkatine hayret ediyorsunuz değil mi?”

“–Evet yâ Rasûlallâh!” dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz:

“–Beni hak ile gönderen Zât-ı Zülcelâl’e yemin olsun ki, Allâh’ın kullarına karşı rahmeti, şu anne kuşun yavrularına karşı taşıdığı şefkatten daha fazladır. Onları götür, aldığın yere koy, anneleri de beraber olsun!” buyurdu. Sahâbî de onları derhâl yerlerine götürdü. (Ebû Dâvûd, Cenâiz, 1/3089)

İsim:  7FE71DD5-806F-4F87-BF71-51B2CB53739B.jpeg
Görüntüleme: 14
Büyüklük:  29,8 KB (Kilobyte)

RABBİMİN SONSUZ MERHAMETİNE SIĞINDIK
Mihrinaz beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: