Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  30 Ocak 2012 (12:55), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2012 (16:02). Konuya 18 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Ocak 2012, 20:39   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: öncesi ve şimdisiyle fetullah gülen..

Vallahi ben hep şunu bilir hep şunu söylerim. Yahudi ve hıristiyanlar asla ama asla Allah’ın rasulu hz.Muhammed (sav) mi sevmedikleri gibi onun getirdiklerine de karşıda her zaman diliminde olduğu gibi bugünde kanla adaletsizlekle haksızlıkla zorba güçleriyle karşı koymuşlardır.

Hz.Muhammed’in (m) sinden rahatsız olan bu yahudi ve hıristiyanlar nasıl oluyorda dünyanın 120 küsür ülkesinde eğitim kurumları kurarak islam dinine hizmet edilmesine izin verirler bunu düşünmek lazım.
Buna izin verdikleri gibi bu oluşumun başındaki zatıda başka tağutların elinden kurtararak kendi ülkelerinde koruma altına alan bir zihniyetin altında yatan amacı düşünmek lazımdır.

Şöyle düşünelim diyelimki şuan peygamber efendimiz yaşıyor. Ve dünyadaki tüm tağutlara savaş açmış durumundadır. Tağutların en büyüyü olan Amerikan şeytanı peygamber efendimizi korumaya alıyor onu himaye ediyor. Sizce bu mümkün olurmu?

Bunları Düşünelim ama sesli düşünelim....

La diyebilmek adlı üyemiz zaten müslümanın özelliklerinden biride doğruyu tasdik eden yanlışada yanlış diye bilen değilmidir? Elbetteki doğru düşündüklerine katkı yanlış düşündüklerinede eleştiri getireceğim inşallah... Bu durum seni rahatsız etmediğini görmek beni mutlu etmiştir. Rabbim yolunu açık etsin.

Muhsin hocam canın sağ olsun inşallah başka konularda hemfikir oluruz. Gönül isterdiki bazı temel konulardada hem fikir olabilseydik. Fakat gönlün her istediği olmuyor malesef....
Allah’a emanet olunuz güzel abiler..

Sizden yaşca büyük olmama rağmen sizlere abi demem sizlere verdiğim değerden dolayıdır. Sakın yanlış anlamayın
Alt 30 Ocak 2012, 22:22   Mesaj No:12
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 339
Beğenildi:1201
Beğendi:350
Takdirleri:8257
Takdir Et:

Değerli Dostlar,
Bakış açıları,düşünce tarzları ne olursa olsun,Ahlaki çerçevede red yada kabul edilir...

Benim, hoca efendiyi hiç bir yerde hiç bir zaman benimsediğime,kabullendiğime,katıldığıma,onayladığ ıma ne sanalda ne reelde şahit olan yok.ırkçılığından,saman altından su yürüttüğünden,sinsi ve planlı siyasetinden,yığınları gözyaşlarıyla duygusal atmosfere sokup kendisine bağımlı yapma ustalığından vs,yerden yere vurup eleştirmişimdir.enteresandır ki,yahudisinden hrsitiyanına kadar,kürdünden habeşisine kadar,siyonislerden mosada kadar,siyasetçisinden çobanına kadar,radikallerden ılımlılara kadar,alimlerden papazlara kadar,dünyanın en büyük bağımlısı,taraftarı olmayı başaran bir alim.ve dünyada en güçlü,zengin,her alanda köşe başı tutmuş,sözünü kabul ettirmiş,ettiren bir dahi,bunu hiç kimse inkar edemiyor.

verdiği ilmi eserler,akla durgunluk verecek kadar kaliteli muhteşem...
ve bu adam sıradan bir imam,bediüzzamanın bir talebesi,erzurumlu turancı sevdalısı bir dadaş...iken tüm bunları başarmıştır...
başbakanları asan,bu vatanın korkulu rüyası,valisine tokat atacak kadar yetkili bir onbaşı yetkisinde olan derin devletin tepesini içeri atan,80 yıllık derin devletin kafasına balyoz indiren bu adam değil midir sizce ?

buraya kadar çok nadir insanın ulaşamadığı, makam,mevkiye sahibi olmayı başarmıştır.inkar eden var mı? yok.

buraya kadar sorun yok değil mi ?

gelelim islami tarafına,
bana göre islami kimliğine,ırkçılık mikrobunu bulaştırarak,ta başta kaybetmiştir.kendi siyasetine hizmet eden ne olursa olsun,sarılmıştır.bunu israil lehine demeç vererek,kamer hocanın dediği gibi,yahudi kalesinde(abd) korunmayı başararak,papaz keşiş ve hahamlara hazret diyerek,kendi üstadı bediüzamana,kürt olduğu için elini öpmeyı kendime yediremedim diyecek kadar ırkçılık hastalığına saplanarak,bütün dünyada başı ezilmesi gereken yılan/mikrop olarak bilinen israile gülücükler göndererek........

hangisini anlatsam ki..hangisini onaylasam ki...hangisine ...........

peki muhsin,aynı düşünüyoruz sorun ne diyebilirsiniz..?

sorun eleştirirken islami ahlaktan taviz vermek! beğenmediğimiz,katılmadığımız,zıt düşündüğümüzü tekfir etmek,munafık demek,zındık demek!

kamer hocayla,la diyebilmek le bazı noktalarda anlaşamıyoruz,birbirimizi tekfirmi etmek lazım?

vicdanen o videoda "kuran'ca sorun var" söylemiştim..sorunları tekfir ederek değil,ama sonuna kadar da acımasız eleştirerek,dile getirebiliriz diye düşünüyorum.
kurana göre müşrikler necistir.türkçesi pisliktir...önüme gelen putperest terörist yahudilere,teslisçi hristiyanlara,papazlarına "sayın pislik" diye hitap etmek doğrumu sizce ?

her ne ise....

saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 30 Ocak 2012, 23:40   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

ve bu adam sıradan bir imam,bediüzzamanın bir talebesi,erzurumlu turancı sevdalısı bir dadaş...iken tüm bunları başarmıştır...

başbakanları asan,bu vatanın korkulu rüyası,valisine tokat atacak kadar yetkili bir onbaşı yetkisinde olan derin devletin tepesini içeri atan,80 yıllık derin devletin kafasına balyoz indiren bu adam değil midir sizce ?

Muhsin hocadan alıntı

Muhsin hoca dediklerine katılmamak mümkün değildir. Bu adam hakikaten büyük işler başarmıştır. Hani bir laf vardır “boyundan büyük iş yaptın derler” ya aynen öyle...

Gerek Türkiye de dünya çapında kendi ideolojisini akıl almaz noktalara getirmiştir. Tabiki bunları inkar etmiyoruz. Benim için ölçü onun din adına söyledikleri ve yazdıklarıdır....

kurana göre müşrikler necistir.türkçesi pisliktir...önüme gelen putperest terörist yahudilere,teslisçi hristiyanlara,papazlarına "sayın pislik" diye hitap etmek doğrumu sizce ?

her ne ise....

Muhsin hocadan alıntı

Hocam Allah iyiliğinizi versin... Elbetteki onlara siz necissiniz denmez... fakat onların necis olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

Muhsin hocam isze bir önirim var. Foruma teknik açıdan şöyle birşey yapılablinirmi acaba Allah kelimesi ister büyük harflerle ister küçük harflerle yazılırsa yazılsın forumda yayınlanınca otomatik olarak

Allah lafzının baş harfi büyük olarak ayarlansın....
Örneğin ben yazımı şu şekilde yazdım “allah”
yayınlayınca otomatikmen “Allah” böyle çıksın..
Yada “lailaheillallah” lailaheillAllah”

Fi emanillah............
Alt 30 Ocak 2012, 23:59   Mesaj No:14
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:8
Konular: 339
Beğenildi:1201
Beğendi:350
Takdirleri:8257
Takdir Et:

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Muhsin hocam isze bir önirim var. Foruma teknik açıdan şöyle birşey yapılablinirmi acaba Allah kelimesi ister büyük harflerle ister küçük harflerle yazılırsa yazılsın forumda yayınlanınca otomatik olarak

Allah lafzının baş harfi büyük olarak ayarlansın....
Örneğin ben yazımı şu şekilde yazdım “allah”
yayınlayınca otomatikmen “Allah” böyle çıksın..
Yada “lailaheillallah” lailaheillAllah”

Fi emanillah............
keşke mümkün olsa...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 31 Ocak 2012, 00:09   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Kamer Abim La Diyebilmek Kardeşim…

Bakın sizinle hemen-hemen birçok konuda fikir birliği içinde olmama rağmen sizden ayrıldım nokta. İslam tarihinde hatası ve sevabı ile Milyonların sevgisine mazhar olmuş kişilere Küfür, Şirk, Münafık isimlendirmeleridir.

İslam ile tanışmam Malazgirt’teki Medrese dediğimiz Risalelerin benimsendiği ve öğretildiği bir mekan oldu bunlar ile tanıştıktan sonra Fethullah gülen cemaatinden fertler ile arkadaş dost oldum yıllarca derslerine gidip geldim. Saide Kurdinin eserlerinden halen yararlanmakta ve Kur’ana uygun kısımlarını almaktayım. Fethullah gülenin eserlerinden de faydalanmaktayım doğruları yalnızca beni bağlar.

O dönemde Genç insanların bana ilgi alakalarına eğitim amaçlı her tür gayreti sarf ettiklerine de şahit oldum. Kur’an’ı kendi bölge halkımdan öğrenmem/öğretmeleri gerekliiken. bana Kur’anı öğreten tecvidi vb dersleri veren cemaatten bir polis oldu bu emeklerine nasıl vicdansızlık ile karşılık verebilirim.

Şimdi gelelim sizinle ayrıştığımız temel hususa:

Bakın değerli kardeşlerim Tasavvuf/Tarikat Şeyh/Efendi Mürşit/Mürit gibi oluşumlara sizden yüzlerce kez daha sert konuşmalarım tartışmalarım olmuştur. Sanal alem nezdinde bunları dillendirmek istemiyorum gerçek hayatta haftada en an az bir gün bu kesimlerden birileri ile oturur sohbet eder Kur’anı hakem kılarak anlamaya anlatmaya çalışırım.

Değerli kardeşlerim emin olun fikri eleştirmek hatayı ortaya koymak çok ayrı hüküm vermek ayrıdır. Sizinle ayrıştığımız nokta Hüküm noktasıdır. Yanlış fikirlerini söylemlerini eleştirin Kur’an ile doğruyu ortaya koyun ama Hükmü siz Değil Allah versin bunu sizden istiyorum.

Tarikatları her daim eleştiririm yerden yere vurulması gereken yerde vururum. Size bir örnek verecem: Şeyh Şamil-Ömer Muhtar Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerlerine olsun ikiside tarikat ehli insanlar değilmiydi?

Bunlarda tarikat ehli diye Küfür isnat edebilirmisiniz? Bunların ortaya koyduğu şanlı direnişleri göz ardımı edeceğiz. Şeyh şamilin İslam’ın esaslarını uygulama noktasında Annesinin bir söyleminden ötürü ona dahi tazir cezasını uygulamak istemesi ve bunu ondan vazgeçirmek istemelerine rağmen günlerce araştırdıktan sonra bu cezayı kendi vücuduna uygulattığını okumuşsunuzdur inşallah bu adalete sahip birine tarikat ehli diye küfür isnat edilebilirmi soruyorum size kardeşlerim.

Usame b. Zeyd’den rivayet edilen bir rivayette Usame şunları anlatmıştır:

“Resulullah bizi bir seriye ile göndermişti. Biz de Cüheyne kabilesinin Hurukat ismindeki koluna sabahleyin bir baskın düzenledik. Ben hemen bir kişiyi yakaladım.
Yakaladığım adam ‘Allah’tan başka tanrı yoktur’ dediği halde onu öldürdüm.
Bunun üzerine beni bir düşüncedir aldı. Dönüşte olayı Resulullah’ a anlattım. Hz. Peygamber bana: ‘Öldürdüğün adam doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı söylüyor, kalbini yarıp
baktın mı?’ dedi.”
(Müslim, Sahih, Kitabu’l-İman, 41; Ebu Davud, Sünen, Kitabu’l-Cihad, 95)

Yada İmam Ali (a.s) savaş esnasında Amr Bin As’ı tam vuracakken Amr’ın elbiselerini çıkarması sonucu haya ederek dönmesinden nasıl bir ders çıkarmalıyız?

Yada Haricilerin İmam Ali ve taraftarlarını Küfür ehli ilan etmeleri ne kadar mantıklı? Hariciler küfür isnat etti diye bizde mi aynısını yapalım…

İslam tarihine bir bakın Allah Resulünden sonraki dönemlere Müslümanların Müslümanları acımasızca katlettiği zaman dilimleri bize ders olmadımı. Şahıslardan ziyade fikirleri eleştirelim fikirlerin yanlışlığını ortaya koyalım bizler bunu yapmıyor şahısları hedef tahtasına oturtuyor acımasızca hüküm veriyoruz… Hüküm Yalnıza Allah’ındır Ona Aittir hükmünü nasıl anlıyoruz bizler hüküm verince ne konuma düşüyoruz birçok hüküm ayetine göre?

İman Kalbin tasdiği, Dilin İkrarı, Ameli yönü ile dini vecibeleri işlemektir. Ameli imanın bir parçası olarak ele aldığımızda Büyük günah işleyenler Zina, Adam Öldürme vb fiilleri işleyenler için ne hüküm vermemiz lazım? Eğer hüküm verebiliyor isek Cemel/Sıffinde savaşanlar için buyurun bakalım nasıl bir hüküm vereceksiniz?

İman eden mükkeleflerin tamamına yakını hem ibadet hemde günah işlemektedirler. Bu hakikat ile bizler bunların sevabının mı günahının mı ağır geleceğini bilemeyiz. Bu sebeple kimseye Kafirliğini açık-açık söylemedikçe kafir Münafık hükmü veremeyiz İmam Ebu hanifenin Kafire Kafir demeyen sözü açıkça inkar edenler içindir.

Allah’ın Rahman ve Rahim Tevvab isimlerini ve diğer isimlerini neden göz ardı ederek olaylara bakıyoruz İsimlerinin tecillileri mühim değilmi.

Son olarak Tevbe suresi 101 Ayet ne diyor ona bakalım:

Ne var ki, bedeviler arasında ikiyüzlüler ve (Peygamber'in) şehrinde yaşayanlar arasında da ikiyüzlülüğünü küstahlığa vardıranlar var. Sen onları tanımıyorsun. Ama Biz onları biliyoruz. Onlara (bu dünyada) iki kat azap vereceğiz; (öte dünyada ise) onlar çok (daha) zorlu bir azaba terk edilecekler.
(Tevbe-101)

Dikkat ederseniz Münafıkların varlığından bahsedilirken onları Allah’ın açıkça bildiği vurgusu var şimdi biz bu vurgu üzerine sinelerdekini nasıl bilebiliriz?

Rahmet peygamberi Muhammed (s.a.a) örnekliğinde anlatalım yaşayalım derim. Çünkü kişilerin sevdiğine dokunmak emin olun kişilerin ancak ve ancak kaçmasına ve nefretine sebep olur bunun bizlere ne tür bir faydası olacak. Ferasetle tatlı dille anlatmak var iken gazab ile anlatmanın alemi varmı?

-İmam Ali- (a.s)
Alt 31 Ocak 2012, 03:49   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Selamun aleykum

Kamer Abim La Diyebilmek Kardeşim…

Bakın sizinle hemen-hemen birçok konuda fikir birliği içinde olmama rağmen sizden ayrıldım nokta. İslam tarihinde hatası ve sevabı ile Milyonların sevgisine mazhar olmuş kişilere Küfür, Şirk, Münafık isimlendirmeleridir.

İslam ile tanışmam Malazgirt’teki Medrese dediğimiz Risalelerin benimsendiği ve öğretildiği bir mekan oldu bunlar ile tanıştıktan sonra Fethullah gülen cemaatinden fertler ile arkadaş dost oldum yıllarca derslerine gidip geldim. Saide Kurdinin eserlerinden halen yararlanmakta ve Kur’ana uygun kısımlarını almaktayım. Fethullah gülenin eserlerinden de faydalanmaktayım doğruları yalnızca beni bağlar.

O dönemde Genç insanların bana ilgi alakalarına eğitim amaçlı her tür gayreti sarf ettiklerine de şahit oldum. Kur’an’ı kendi bölge halkımdan öğrenmem/öğretmeleri gerekliiken. bana Kur’anı öğreten tecvidi vb dersleri veren cemaatten bir polis oldu bu emeklerine nasıl vicdansızlık ile karşılık verebilirim.

alıntı
Ah be güzel abim ah..
Ancak içimden ah çekebiliyorum.. Ya sayın abim Allah’mın aşkına bu nasıl mantık.. Bak abime bir örnek vereyim...

Şimdi rasulullah (sav) Ebutalib benim amcazademdir,benim üzerime çok emeği vardır,bana her konuda canı pahasına yardımcı olmuştur,ben şimdi kalkıp Ebutalibe nasıl kafir diyeyim diyebilirmiydi? Bunu bir düşün...

Güzel abim siz olayalara naslar doğrultusunda değil duygusal yaklaşıyorsunuz, sıkıntı bu...
Şimdi gelelim sizinle ayrıştığımız temel hususa:

Bakın değerli kardeşlerim Tasavvuf/Tarikat Şeyh/Efendi Mürşit/Mürit gibi oluşumlara sizden yüzlerce kez daha sert konuşmalarım tartışmalarım olmuştur. Sanal alem nezdinde bunları dillendirmek istemiyorum gerçek hayatta haftada en an az bir gün bu kesimlerden birileri ile oturur sohbet eder Kur’anı hakem kılarak anlamaya anlatmaya çalışırım.

Değerli kardeşlerim emin olun fikri eleştirmek hatayı ortaya koymak çok ayrıhüküm vermek ayrıdır. Sizinle ayrıştığımız nokta Hüküm noktasıdır. Yanlış fikirlerini söylemlerini eleştirin Kur’an ile doğruyu ortaya koyun ama Hükmü siz Değil Allah versin bunu sizden istiyorum.

Evet güzel abim bu sözünüze katılıyorum hükmü Allah versin. Bizlerde Allah’ın hükümlerini tatbik edelim. Allah’ın hükümlerini tatbik etmeyenler kafirlerdir bu ayetlerle sabittir.Daha evvel çokca yazdım yine örnek vereyim.. Cenabbi kuran da domuz eti haramdır demişmidir? Demiştir.

Şimdi bizim görevimiz domuz etine haramdır demek değildir,biz ancak domuz etini haram olduğu için yemeyiz demek doğru bir yaklaşımmıdır? Doğru olan hem domuz eti haramdır demek hemde domuz etini haram olduğu için yememek..

İşte müslüman kafir ayırımıda böyledir. Şimdi ben size yahudilere kafir demek zorunda değilim yada yahudiler kafir değil müslümandırlar desem sizin bana cevabınız ne olur?

Ama yok onlar şirk küfür işleyince kafir. Bizim hemşerilerimiz işleyince müslüman vAllahi, Allah’ın dini bu mantığı kabul etmez..

Tarikatları her daim eleştiririm yerden yere vurulması gereken yerde vururum. Size bir örnek verecem: Şeyh Şamil-Ömer Muhtar Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerlerine olsun ikiside tarikat ehli insanlar değilmiydi?

Bunlarda tarikat ehli diye Küfür isnat edebilirmisiniz? Bunların ortaya koyduğu şanlı direnişleri göz ardımı edeceğiz. Şeyh şamilin İslam’ın esaslarını uygulama noktasında Annesinin bir söyleminden ötürü ona dahi tazir cezasını uygulamak istemesi ve bunu ondan vazgeçirmek istemelerine rağmen günlerce araştırdıktan sonra bu cezayı kendi vücuduna uygulattığını okumuşsunuzdur inşallah bu adalete sahip birine tarikat ehli diye küfür isnat edilebilirmi soruyorum size kardeşlerim.

Sayın abim bu satırlarınız neye delil oldu onu anlayamadım doğrusu. Sözünü ettiğiniz zatların ister tarikat olsun ister başka bir dine mensup olsunlar eğer şirk küfür itikatleri varsa onlara Allah’ın hükmünü uygulamak lazım gelir. Olay bu kadar net.. Kişilerin isimleri ne kadar büyük olursa olsun fark etmez eğer islama muhalif itikatleri varsa hüküm uygulanır.

Usame b. Zeyd’den rivayet edilen bir rivayette Usame şunları anlatmıştır:

“Resulullah bizi bir seriye ile göndermişti. Biz de Cüheyne kabilesinin Hurukat ismindeki koluna sabahleyin bir baskın düzenledik. Ben hemen bir kişiyi yakaladım.

Yakaladığım adam ‘Allah’tan başka tanrı yoktur’ dediği halde onu öldürdüm.
Bunun üzerine beni bir düşüncedir aldı. Dönüşte olayı Resulullah’ a anlattım. Hz. Peygamber bana: ‘Öldürdüğün adam doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı söylüyor, kalbini yarıp
baktın mı?’ dedi.”
(Müslim, Sahih, Kitabu’l-İman, 41; Ebu Davud, Sünen, Kitabu’l-Cihad, 95)

Ah be güzel abim,ah..Sayın abim sen ilim ehli bir insansın böyle yapmaman lazım. Olaylara neden böyle bakıyorsun?.Bak sayın abim hiç kimse kalbinde geçene göre hüküm vermemiştir. Bunu müslüman yapmaz.Bizimde böyle bir iddiamız olmamıştır.

Kişi zahiren müslümanlığını ifade ettiği halde,onun bu iddiasında yalancı olup olmadığı beklemeden hüküm verilip öldürülmesi tabiki sakıncalı bir durumdur.

Verdiğiniz rivayetteki olayın günümüz insanları ile ne alakası vardır. Verdiğiniz rivayet bizatihi benim düşüncemi doğrulamaktadır. Yani kişi zahiren küfür ve şirk işler bir halde olsaydı Allah’ın Rasulu sen onun kalbini yarıp baktınmı? Demezdi. Bizde bunu söylüyoruz.

Demokrasi adı altında kendi helal ve haramlarını tayin edenler Allah’ın yasalarını hiçe sayan tağutlar ve yandaşları tabiki zahiren Allah’a savaş açmışlardır.Biz bunlara kalplerindeki durumlarına göre değil zahirlerine bakarak Allah’ın hükmünü uyguluyoruz...Şimdi şu sözlere bakalım bunlar zahirmidir yoksa kalpte geçenle itham etmekmidir?

Senin ruhun benim ruhuma şarabın saf su ile karışması gibi karışmıştır.

Sana herhangi birşey dokunduğunda bana da dokunur

Ey Allah`ım, her durumda sen, benimsin.
..........
Ben sevdiğim O`yum ve sevdiğim O benim,

O yücelikte “Ben, “Biz”, veya “Sen” yoktur,

“Ben”, “Biz”, “Sen” ve “O” hep biziz.

Bu sözlerin sahibini tanıdıınız değilmi? sayın abim. İşte biz zahiren ortaya çıkmış bu sapık dinlerdeki mantıkları tekfir ediyoruz. Hakkı batıldan ayırd etme ferasetini verene rabbime hamd olsun.. Biz müslümanlar bu düşüncelerden,bu düşüncenin sahiplerinden, bu düşünceleri tasvip edenlerden rahman olan rabbimize sığınıyor onların dostluğunu kabul etmiyoruz. Taki onlarla aramızdaki müşterek kelimede (Al-i-imran/64 ) birleşyinceye kadar...

Yada Haricilerin İmam Ali ve taraftarlarını Küfür ehli ilan etmeleri ne kadar mantıklı? Hariciler küfür isnat etti diye bizde mi aynısını yapalım…

İslam tarihine bir bakın Allah Resulünden sonraki dönemlere Müslümanların Müslümanları acımasızca katlettiği zaman dilimleri bize ders olmadımı. Şahıslardan ziyade fikirleri eleştirelim fikirlerin yanlışlığını ortaya koyalım bizler bunu yapmıyor şahısları hedef tahtasına oturtuyor acımasızca hüküm veriyoruz… Hüküm Yalnıza Allah’ındır Ona Aittir hükmünü nasıl anlıyoruz bizler hüküm verince ne konuma düşüyoruz birçok hüküm ayetine göre?

Bu kısma tam cevabımı yarın yazağım inşallah kısaca

Sayın abim şahıs mahıs diye birşey yok şirk ve tevhid vardır. Ve bunların taraftarları vardır. Bu bazen bir kişi olabildiği gibi bazen bir devlet, bazen bir millet, bazende bir cemaat olabilir..Hani ayetlerde her kimki diye başlar ya işte biz müslümanların temel kriteri bu. Kim olursa olsun ister anne, ister baba, ister eş, ister kardeş, Allah’ın yasalarına aykırı itikat ettilerimi hükmü aynıdır..

Mevlüd abim vAllahi sizin gibi yahudi ve hıristiyanları acımasızca kafirlikle itham edip kendi yakınlarımızı kayırmıyoruz. Tevbe suresindeki ayetleri biliyorsunuz. En yakınınız dahi olsa onları Allah’ın dinine tercih edemzsiniz diye buyuruyor,emir bu.....

İman Kalbin tasdiği, Dilin İkrarı, Ameli yönü ile dini vecibeleri işlemektir.
Mevlüd abim bu ne güzel sözler işte doğru olan iman sizin tarif ettiğiniz şekildedir. İmanı diliyle tasdik edip hemen arkasında hayatının hiç bir alanına yansıtmayan yada iman edip hayatının birçok alanında din günün sahibine ortaklar koşan zümreler iman iddialarını yalanlamışlardır.. Dediğiniz iman doğru bilgi, doğru amel ve tasdik etmekten geçer, gerçek iman bu...

Ameli imanın bir parçası olarak ele aldığımızda Büyük günah işleyenler Zina, Adam Öldürme vb fiilleri işleyenler için ne hüküm vermemiz lazım? Eğer hüküm verebiliyor isek Cemel/Sıffinde savaşanlar için buyurun bakalım nasıl bir hüküm vereceksiniz?

Hani hüküm vermek Allah’a aitti neden bu cümlelerinizde hüküm verilmesi gerektiğini söylüyorsunuz... Bak Mevlüd abim hiç kimse, hiç kimseyi büyük günahlar yada küçük günahlardan dolayı dinden çıkarmamıştır. Yorumlarımızı biraz insaflıca yapalım Allah için..

Bizler osmanlı şeyhülislamları değilizki büyük günah küçük günahları tartışalım.. Bu konular islam toplumunda yapılır. Konumuz tevhid şirk küfür....

İman eden mükkeleflerin tamamına yakını hem ibadet hemde günah işlemektedirler. Bu hakikat ile bizler bunların sevabının mı günahının mı ağır geleceğini bilemeyiz. Bu sebeple kimseye Kafirliğini açık-açık söylemedikçe kafir Münafık hükmü veremeyiz İmam Ebu hanifenin Kafire Kafir demeyen sözü açıkça inkar edenler içindir.

Yuh beee...

Güzel abim bu nasıl bir yorum böyle.

Kendi kafirliğini aleni söyleyen bir tane toplum söylermisiniz bana. o halde biz yahudi ve hıristiyanlarada kafir diyemeyiz.

Mevlüd abi hakkını helal et sana bu cümleler hiç yakışmadı...Bu cümleleri henüz yeni islamla tanışan insanlara söyleriz.

1-) Münafıklar kafirdirler
2-) Münafıklar müşrik değildirler bu kavramlar çok önemli
3-) Münafıklar ancak nübüvet deöneminde biliniyorlardı
4-) Daha evvelde söylemiştim münafıklık, müşriklik, müretdilik, kafirlik sıfatlarını tanımlayamdığımız zaman ilmimiz ne kadar çok olursa olsun aynen burda düştüğün hata gibi hata yaparız. Nedeni şu...

Münafıklık: Hayatında zahiren şirk küfür olmayan kalbi durumuyla ilgilidir. Buna hüküm verilmez ancak sende münafıklık alametleri var denilir.

Kafirlik: Bu karakter inkar etme, örtme,nankörlük,kibirlenme, şeklinde tezahür eder. Yani kişi peygamberi inkar ederse müşrik olmaz kafir olur. Yada kişi kuranı inkar ederse yada hükümlerini gizlerse kafir olur. Kişi kafir olabilir fakat müşrik olmayabilir. Yada kişi hem kafir hem müşrik olabilir.

Müşriklik: Günümüz toplumlarının hastalığı işte bu. Bu karakter Allah’a inanır, peygambere inanır, kurana inanır, bununla birlikte başka ilahlar ve rabler edinir.

Örneğin kuranı inkar etmeyip bende kurana benzer bir kitap yazarım derse,yada efendim kim demişki sarhoş edici içecekler haramdır,yada zina haram değil,zina eden fahişe,eğer vergisini veriyorsa ki vergi vermek kutsaldır! Zina helaldir derse müşrik olur.Tıpkı günümüzdeki toplumlar gibi..

Mevlüd abi anlatacağım çok şeyler varda konu çok uzuyor........

Allah’ın Rahman ve Rahim Tevvab isimlerini ve diğer isimlerini neden göz ardı ederek olaylara bakıyoruz İsimlerinin tecillileri mühim değilmi.

Son olarak Tevbe suresi 101 Ayet ne diyor ona bakalım:

Ne var ki, bedeviler arasında ikiyüzlüler ve (Peygamber'in) şehrinde yaşayanlar arasında da ikiyüzlülüğünü küstahlığa vardıranlar var. Sen onları tanımıyorsun. Ama Biz onları biliyoruz. Onlara (bu dünyada) iki kat azap vereceğiz; (öte dünyada ise) onlar çok (daha) zorlu bir azaba terk edilecekler.

(Tevbe-101)

Dikkat ederseniz Münafıkların varlığından bahsedilirken onları Allah’ın açıkça bildiği vurgusu var şimdi biz bu vurgu üzerine sinelerdekini nasıl bilebiliriz?

Mevlüd abim buraya cevap yazmamayım münafaklığın tam olarak kelime manasını çözersen, ki sende o ilim var kendi kendine cevap vermiş olursun inşallah....Mevlüd abim

Rahmet peygamberi Muhammed (s.a.a) örnekliğinde anlatalım yaşayalım derim. Çünkü kişilerin sevdiğine dokunmak emin olun kişilerin ancak ve ancak kaçmasına ve nefretine sebep olur bunun bizlere ne tür bir faydası olacak. Ferasetle tatlı dille anlatmak var iken gazab ile anlatmanın alemi varmı?

Mevlüd abim şuna emin gerek seninle gerek Muhsin hocayla bu forum vesilesiyle tanıştım ve tanıştığımada çok ama çok çok memnun oldum.. Rabbim izin verirse seneye Vana giderken inşallah sizleri ziyaret eder özelliklede Muhsin hocanın kendi elleri ile yaptığı keledoştan yerim..

Bak güzüel abim daha evvel birçok yazımda yazdım islam dini insanlara tebliğ edilirken, elbetteki en güzel şekilde sunulmalıdır. Fakat bizler etten kemikten yaradılmış güçzüs zayıf insanlarız.. Bazen kalbimiz daralır karşımızdaki kişilere sert konuşur bazen onları boğazlamak isteriz.

Bazende hz. Yunus gibi bırakıp kaçmayı isteriz.. Fakat şunu unutmayalımki bizler peygamber değilliz bizlere hemen vahiy inip bizleri hata yapmak üzereyken düzeltmiyor. Bundan dolayı muhatabımıza sen kafirsin bir diğerine sen yahudisin bir diğerine sen hıristiyansın heppiniz şehenneme gideceksiniz gibi söylemlerin yapılmasını asla tasvip etmedim etmemde..

Ancak kanser olmuş kişiyede sen grip olmuşsun sana birşey olmazda demem. Bu muhatabıma haksızlık olur. Adam şirk küfür içerisinde ben kalkıp adama bunlar tefruattır kimizde müslümanız gibi yalan şeyler söylemem. Eğer ona değer veriyorsan bu ona haksızlıktır.

Güzel abim konunun devamını yarın yazayım inşallahh.. Sabah namazına az kaldı biraz kestirmem lazım.. Muhsin sana tavsiyem şimdiden keledoş yapma hususunda yengeden ders almaya başla bence..

Allah’a emanet olun inşallah...
Alt 31 Ocak 2012, 13:40   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Hayri abi amca dayı sen telefonlarıma cevap ver bi hele ben sana anlatacam ne demek istediğimi Allah'a emanet ol ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 31 Ocak 2012, 14:10   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Akşam ara beni inşallah....
Alt 31 Ocak 2012, 16:02   Mesaj No:19
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:179
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Değerli Dostlar,
Bakış açıları,düşünce tarzları ne olursa olsun,Ahlaki çerçevede red yada kabul edilir...

Benim, hoca efendiyi hiç bir yerde hiç bir zaman benimsediğime,kabullendiğime,katıldığıma,onayladığ ıma ne sanalda ne reelde şahit olan yok.ırkçılığından,saman altından su yürüttüğünden,sinsi ve planlı siyasetinden,yığınları gözyaşlarıyla duygusal atmosfere sokup kendisine bağımlı yapma ustalığından vs,yerden yere vurup eleştirmişimdir.enteresandır ki,yahudisinden hrsitiyanına kadar,kürdünden habeşisine kadar,siyonislerden mosada kadar,siyasetçisinden çobanına kadar,radikallerden ılımlılara kadar,alimlerden papazlara kadar,dünyanın en büyük bağımlısı,taraftarı olmayı başaran bir alim.ve dünyada en güçlü,zengin,her alanda köşe başı tutmuş,sözünü kabul ettirmiş,ettiren bir dahi,bunu hiç kimse inkar edemiyor.

buraya kadar çok nadir insanın ulaşamadığı, makam,mevkiye sahibi olmayı başarmıştır.inkar eden var mı? yok.

buraya kadar sorun yok değil mi ?

gelelim islami tarafına,
bana göre islami kimliğine,ırkçılık mikrobunu bulaştırarak,ta başta kaybetmiştir.kendi siyasetine hizmet eden ne olursa olsun,sarılmıştır.bunu israil lehine demeç vererek,kamer hocanın dediği gibi,yahudi kalesinde(abd) korunmayı başararak,papaz keşiş ve hahamlara hazret diyerek,kendi üstadı bediüzamana,kürt olduğu için elini öpmeyı kendime yediremedim diyecek kadar ırkçılık hastalığına saplanarak,bütün dünyada başı ezilmesi gereken yılan/mikrop olarak bilinen israile gülücükler göndererek........

hangisini anlatsam ki..hangisini onaylasam ki...hangisine ...........

peki muhsin,aynı düşünüyoruz sorun ne diyebilirsiniz..?

sorun eleştirirken islami ahlaktan taviz vermek! beğenmediğimiz,katılmadığımız,zıt düşündüğümüzü tekfir etmek,munafık demek,zındık demek!

kamer hocayla,la diyebilmek le bazı noktalarda anlaşamıyoruz,birbirimizi tekfirmi etmek lazım?

vicdanen o videoda "kuran'ca sorun var" söylemiştim..sorunları tekfir ederek değil,ama sonuna kadar da acımasız eleştirerek,dile getirebiliriz diye düşünüyorum.

her ne ise....

saygılar..
hevale heca,kalemine sağlık...

sayın hocam ilk başta cesaretinizden ve bu haikatlere şahidliğinizden dolayı teşekkürü borç bilirim.

Ayrıca ilmi olarak sizler kadar ilme vakıf olmasamda münafığın tanımı,hakkı söyledikleriyle,daha sonra fiilleriyle batıla gerek gizli gerek açıkça çelişecek kadar dönüş yapanlar değil midir.

Rabbimiz Rahman,münafıklardan bahsederken onlar müslümanların yanında onlar gibi olan[gerek fiilsel,gerek zihinsel],müslümanlardan ayrılıncada bizler o akletmeyen gerizekalılar gibi mi inanacaz derler.Yukardaki ilk videodada fetullah hoca türkiyedeyken yaptığı ve israile, ebd,ve avrupaya ve vatikana karşı nasıl tavır sergilenmesi gerektiğini hakça söylerken,daha sonraki dönemlerde nasılda dönüş yaptığını günümüzdede görüyoruz...

Ayrıca yitiksevda abim,halen patinajdasınız en son yaptığınız açıklamaları tekrar tekrar okuyun lütfen bence sizin gibi ilim ehli biri bu tür tongalara düşmemeliydi,benim tanıdığım yitiksevda artı ve eksisiyle kuranın bak dedği yerden bakarak değerlendirme yapmalıydı,ama kuranın gör dedği yerden görmeyene kuran kör der sayın abim.

küfür kafir-müşrik ,ve ehli kıbleye yaklaşımları siz eminim çok iyi bilirsiniz,ve size soruyorum,yezit,muvaiye,ve yanındakiler ehli kıble değillermiydi,niye tekfir ediyoruz,veya hz Ali ehli kıbleyi tekfir etmemiş diyenlere bu iddanız doğru ise hz Ali bu ehli kıbleyi niye kılaçtan geçirmiş,bu bi çelişki değilmidir,tekfir yok kılıçtan geçirme var.

BAKIN SAYIN ABİM EHLİ KIBLE YANİ NAMAZ KILANLARA KARŞI RABBİMİZ,NASİHATTA BULUNUN DİYOR AYETİNDE,çünkü namaz kılanların arasında Allahın ayetlerine kulak,kalp verecekler çıkar kalbi bi akletmeyle,yoksa her kıbleehlide aynı değildir,adam kıble ehli olup biryandanda münafıklık yapıyorsa,fitne[Allahın dini diye başka bi yaşama biçimini insanlara yutturmaya]yapıyorsa o tür peygamber varisiyiz görüntüsüne bürünen belamların İFŞA EDİLMESİ İLK BAŞTA SİZİN GİBİ İLİM EHLİ TARAFINDAN GEREKİRSE HÜSEYNİ Bİ TAVIRLA ŞARTTIR.O Kİ HÜSEYNİ SEVDAYI SAVUNUYORSUNUZ,Siz tam aksini yapıyor beni azarlıyor,bana tavır koyuyorsunuz,bakın abdulmelik hocama şahid olduğu kadarıyla şahidliğini yaptı,ve beni azarladıysada CANI SAĞOLSUN ABİMİN....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)