Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi KayıpKentli,Açılış Tarihi:  02 Eylül 2009 (18:11), Konuya Son Cevap : 08 Ekim 2009 (10:38). Konuya 97 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Ekim 2009, 14:38   Mesaj No:81
Durumu:battal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10843
Üyelik T.: 29 Eylül 2009
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER OKUMASIN(!!!)

Azıcık tarih bilgisi olan herkes OSMANLININ NASIL YIKILDIĞINI BİLİR.Zaten çeşitli haklara sahip olan OSMANLIDAKİ o dönemin azınlıklarına verilen hakların hiç bir zaman yeterli gelmediğini çünkü amaçlarının ülkeyi bölmek parçalamak olduğunu.Tanzimatta yetmedi onlara meşrutiyetin 1.side 2.side.üstelik bunları hazırlatanlarda ülkeyi ancak böyle kurtarabiliriz diye düşünen milletini seven insanlardı.o dönemin açılımlarıydı bunlar.ama sonuç paramparça OSMANLI oldu.Bulgarlar bir yandan yunanlar sırplar öbür yandan yabancı devletlerin desteği ile istenilene ulaşıldı.Allah aşkına tanıdık gelmiyo mu bütün bunlar.MİLLETİNİ SEVMEK ırkcılık sizin deyiminizle faşistlik olurmu. Siz ailenizi her ferdini her ne olursa olsun sevmiyomusunuz.OSMANLIDAN sonra bir parçalanmayı daha kim hazmedebilecek.Uyanık olun PEYGAMBERİMİZ DEVLETİ TEHDİT EDENLERLE SAVAŞMIYOMUYDU.Ben yasalarda hangi hakka sahipsem herkes aynı hakka sahip değil mi.Kurtuluş savaşına kadar omuz omuza savaşmış bu milletin evlatları neolduda böyle türk kürt diye ayrıldı.Benim anne tarafım kürt baba tarafım türk ben türkiyeliyim.ÜLKEMİ SEVİYORUM.Ve sizin gibilerin bilerek yada bilmeyerek bölücülük yaptığınızı düşünüyorum.Biraz bilinç biraz uyanıklık yoksa korkarımki tarih tekerrür edebilir.
Alt 07 Ekim 2009, 16:19   Mesaj No:82
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

ÜLKEMİ SEVİYORUM.Ve sizin gibilerin bilerek yada bilmeyerek bölücülük yaptığınızı düşünüyorum.Biraz bilinç biraz uyanıklık yoksa korkarımki tarih tekerrür edebilir

Ülke sade sizinmi?

Kimse bölücülük yapmıyor yapanlar bellidir.
Alt 07 Ekim 2009, 16:39   Mesaj No:83
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:14
Takdirleri:53
Takdir Et:

Evet bizki, aşağılık, adi insanlarız; çünkü herkes için aynı hakları istiyoruz.
Bu yaşıma kadar islam kardeşliktir, müslümanlar birbirlerine karşı fedakarlık yapmalılar diye düşünürdüm.
Ancak bugün öğleleyin, bir gerçek göz bebeklerimin taaa içine iğne batırılırcasına sokuldu. batalın yazısıda buna tuz biber oldu. siz faşistlerin hiçbir zaman sizin dışınızdaki insanları seveceğinize inanamam. her biriniz kendi iç dünyanızda bir kürt sorunu uzmanı olmuşsunuz ve ne hikmettir yaşananlar hakkında en ufak bilginiz olmadan, islami hak kavramını bilmeden, o aşağılık faşist bakışınızla hemen hüküm verebiliyorsunuz. hükmünüz açık ve anlaşılır, benden isen övün değilsen itaat et.
ben artık islam kardeşliğine inanmıyorum. "hepimiz müslümanız, hepimiz kardeşiz, kavga etmeyelim" sözü, benim gözümde en artniyetli sözdür ve bu sözü dilinden düşürmeyen kişide en adaletsiz kişidir.
Alt 07 Ekim 2009, 16:52   Mesaj No:84
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:14
Takdirleri:53
Takdir Et:

Forumlardaki kürt türk tartışmaları. islam kardeşliği konferansları; tasavvufi cümleler bana çok şey kattı. bu açıdan Allaha hamd etme makamındayım.

şunu öğrendim ki, insanların vatanları vardır. vatanlarından kendilerini takdis etmeyenleri kovarlar ama ben kendi kendimin vatanıyım. benim vatanım bendir.

onun için artık üstü örtülü faşist cümleler kulağıma geldiğinde, içinden gülümsemek gelmiyor.
Al vatanın senin olsun, hayrını gör kardeşim demek geliyor.
Alt 07 Ekim 2009, 17:05   Mesaj No:85
Durumu:fearless isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10906
Üyelik T.: 06 Ekim 2009
Takdir Et:

Alıntı:
muhammed can Üyemizden Alıntı
bakın değerli kardeşlerim. yeryüzü gökyüzü ve içindekilerin hepsi Allah'ındır. insanlar yeryüzünde sadece birer emanetçiden başka bir şey değildir. bu ülke veya başka ülke tartışmasını yapmak yerine bizler müslümanız ve bizim bir coğrafyamız vardır. bugün bu coğrafya üzerinde oynanan oyunlara dönen dolaplara nasıl engel olabiliriz, islam kardeşliğinin yeniden tesis edilebilmesi için içimizde ki tüm ırkçılık, mezhepçilik, meşrepçilik, ulusalcılık, gibi hastalıklarımızı kur'ani çalışmalarımızla söküp atmalıyız.
bizim coğrafyamız türkiye ile sınırlı değildir tüm yeryüzüdür çünkü Rabbimiz bizleri yeryüzüne halife tayin etmiştir öyle ise hilafete liyakat göstermek için tek gayemiz ve hedefimiz olmalı oda alemlerin Rabbine mutlak anlamda dosdoğru bir kulluk yapmaktır.
gereksiz tartışmalara giripte birbirimizin kalplerini kırmamaya dikkat edelim. bizler islam kardeşliğinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu idrak etmek zorundayız. bu bilinçle hareket etmeli karşımızda ki kardeşimizin bizden aciz olmaması için mümkün olduğu kadar yumuşak sözlü olmalıyız.
Alt 07 Ekim 2009, 17:21   Mesaj No:86
Takdir Et:

bu mesaj niye silinmiyo yitik üyelere cvp vereceğine görevini yap ilk önce önüne gelene küfür eden zavallıları düzeltin önce siz isterseniz..korkudan görevini bile layıkıyla yapamıyorsunuz küfürlü sanırım.
Alt 07 Ekim 2009, 17:24   Mesaj No:87
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Fearless sana cevap vermeyi dahi uygun bulmuyorum...
Alt 07 Ekim 2009, 17:28   Mesaj No:88
Takdir Et:

İyi ya haklı olduğumun göstergesidir buda.mesajımda küfür,hakaret yok verme bencede.
Alt 07 Ekim 2009, 22:06   Mesaj No:89
Durumu:battal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10843
Üyelik T.: 29 Eylül 2009
Takdir Et:

bu kadar tuz biber olacak ne yazdımki bukadar ağır hakaretler duydum.YOK vücudum vatanımdır yok bütün yeryüzü vatanımdır gibi ütopik safsatalarda benim kulağıma saçma geliyo ve gülüyorum acınacak halimize.Yazık kimse tarihten ders almıyor.1. dünya savaşında ümmetçilik siyaseti izleyen OSMANLI araplar tarafından bıçaklanmadımı.hayır hayır ümmetçilik anlayışı bıçaklandı.Demek biri çıksa deseki size evini istiyorum senin evin benimdir. sizde buyrun oturun diyeceksiniz öylemi.Evet ben ülkemi seviyorum ve buna saygı duyulsun istiyorum. Öyle önünüze gelene bi takım isimler yakıştıramazsınız.hele faşist hiç diyemezsiniz.Biraz saygı lütfen.Sen benim gibi düşünmek zorunda değilsin bende senin gibi.Gelecek günler güzel olur inşaallah.
Alt 07 Ekim 2009, 22:42   Mesaj No:90
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Faşist kimdir bilirmisin.
Bir türk dünyaya bedeldir yahudi matığını savunanlardır.Sende veyahut başkasında böyle bir olgu yoksa neden üzerine alınıyon?

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)