Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  10 Şubat 2012 (11:20), Konuya Son Cevap : 12 Şubat 2012 (18:54). Konuya 21 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Şubat 2012, 11:20   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Muhsin ve Alimoğlu hocaya...

Muhsin ve Alimoğlu hocaya...

ilk başta güzel abim Muhsin arslana ,sayın hocam piskolojide şöyle bi kural vardır diye okumuştum,ETKİYE TEPKİ,sayın abim Alimoğlu hocayı yasaklamanızda kendinizce haklı nedenleriniz var ve doğruda olabilir,yalnız ALİMOĞLU HOCA,başeditörün hiç gerekmiyecek bi yerde 19.maddeyi kalkan olarak ortaya atmasından dolayı bu HAKLI TEPKİSİNİ,ortaya koydu,tamam Alimoğlu hocadada benim gibi tasavvuf ve tarikat oluşumundaki ve türkiyedeki bu oluşumlardan HAKLI VE MESNETLİ OLARAK RAHATSIZ olmuş ve bunuda dile getirdi,bunu dile getirirken sizinde verdiğiniz şekildeki bazı yakıştırmaları kullanıp AĞIR KAÇMIŞ OLABİLİR,ama ben eminimki ALİMOĞLU HOCAYA bu yakıştırmadaki usul hatasından dolayı YİNE USULUNCE İKAZ edilseydi ALİMOĞLU HOCAMDA ,sümüklü,falan bu tür yakıştırmalarını haklı olsada,usulen hoş olmadığı için silerdi yerine USULEN UYGUN NEYSE ONU YAZCAK KADARDA GÜZEL Bİ İNSANDIR BENCE,ve Muhsin hoca sizde bunu iyi biliyorsunuz,yakın bi arkadaşınızdırda galiba,tekrar diyorum ALİMOĞLU hocanın bu yaklaşımını tetikleyen HİÇ ORTADA 19.MADDEYİ GEREKTİREN Bİ DURUM OLMADAN YAPILAN YERSİZ YAKLAŞIMIDIR DA...Bunuda görün sayın hocam...Bi karar verilirken bütün detayıyla olayı değerlendirin lütfen...

not.verilen bu kararın haksızlık olduğu için vallahi hanımı doğum haneye bırakmış ve dışarı çıkıp en yakın internet kafede bu şahidliğimin gerekli olduğu için bu başlıkta böyle bi durumu izahata çalışmışım...

Ayrıca TALİBETÜN HANIMINDA,bana siz insanların içini bilemessiniz serzenişi ve CEZAYI Bİ TAKDİR İNDİRİMİNE gitmesi gibi bi durumdada haksızlık ettiğini dile getirip,sayın talibetün BEN ZAHİREN [FİKRİ NEYSE]KİŞİDE NE VARSA ONU DİLE GETİRİRİM DELİLİYLE şimdiye kadar hiç bir yazımdada KALBİ[içini] GÖRME GİBİ VE ÖYLE KARAR VERMİŞLİĞİME DAİR NE YAZIM NE DE İMALI Bİ YAKLAŞIMIM VARDIR,Bu tür içini bilme işi tasavvuf dini için geçerlidir,müridlerinin ne düşündüğünü ve içinde ne geçtiğini ve km lerce uzaktada olsalar,öldükleri yerden onlara yardım ederler onları işitirler savunmalarıyla doludur tasavvuf..Ve sayın TALİBETÜN BU BİR İFTİRADIRDA SİZE SÖYLİYEYİM BEN KİMSENİN İÇİNİ BİLİRİM DENMEMİŞ VE İMADDA BULUNMAMIŞIM..

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 579 29 Ağustos 2021 23:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5676 19 Aralık 2018 23:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1000 18 Aralık 2018 22:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1130 27 Ekim 2018 22:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1132 03 Ekim 2018 21:57

Alt 10 Şubat 2012, 11:46   Mesaj No:2
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Standart Cevap: Muhsin ve Alimoğlu hocaya...

Alimoğlu Hocayı sürekli banlamak bence de ağır olmuş.Herhalde bir anlık bir kızgınlıkla tepkisini koymak adına çalakalem bir takım üslüba uygun olmayan kelimeler kullanmış. Sonradan kendi de okuduğunda yazdığı argo kelimelerden dolayı üzüntü duyduğuna /duyacağına inanıyorum.Herkesin fikirleri eleştirilebilir ama eleştirirken üsluba dikkat etmemiz hepimiz için gereklidir. Hele din adına konuşan, din adına bir mesaj vermeye çalışanlar üsluplarına daha çok dikkat etmelidir. Üsluba dikkat edilmeden yapılmadan tebliğler /doğrular kimi zaman yanlış sonuçlar çıkarabilir. " Yâ tahammül, Yâ sabr " ilkesini unutmamak lazım diye düşünüyorum. Alimoğlu kardeşimizi tekrar aramızda görmek isteriz.
Alt 10 Şubat 2012, 12:17   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster

not.verilen bu kararın haksızlık olduğu için vallahi hanımı doğum haneye bırakmış ve dışarı çıkıp en yakın internet kafede bu şahidliğimin gerekli olduğu için bu başlıkta böyle bi durumu izahata çalışmışım...

..

Selamün Aleyküm,

Alimhocanın yorumlarını ve yazılarını okuyorum düşüncelerine katılıyorum. Hocamızı aramızda görmek istiyorum.

la diyebilmek kardeşim,
notunuzdan yalnış anlamadımsa baba adayısınız. İnşallah hayrlısıyla yavrunuzu kucağınıza alırsınız . Rabbim hayrlı, Kur an ilmi ile hayatını sürdürecek müminlere rehber olacak bir evlat nasip etsin.Selam ve dua ile kalınız.

Alt 10 Şubat 2012, 14:42   Mesaj No:4
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1163
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

değerli kardeşlerim,
kuralsız,disiplinsiz mekan harap mekandır.burada her çeşit düşünce mevcut.mezheplisinden mezhepçisine kadar,radikalinden mutasavıfına kadar,ırkçısından ümmetçisine,şiisinden vahhabisine kadar her yelpazede uyelerimiz,ziyaretçilerimiz mevcuttur..
tüm bu yelpazeyı bir arada tutmayı başarmak kolay değildir.bunları islam kardeşliği şemsiyesinde tutabilmek,bu çerçeveyı aştırmamak,kardeşlerin arasına kin nefret tefrikaları önlemek için kurallar şarttır.kurallarımızın 19.madesi orta yolu bulma amaçlıdır.zıt düşünsekde,ayrılıklarımız olsada,acımasız tartışmalarımız olsa da,ki olacak ve olmalıdır.hakaret-küfür hakkımız yoktur olamaz da!

bir insan müşrik olabilir,kafir olabilir,eserlerinde küfür kokan cümleler olabilir,hayatında affedilmez hatalar olabilir,putperest yada şeyhperest de olabilir.tüm bunlarla yüklüde olsa,kimseye hakaret hakkımız lüksümüz yoktur.bize düşen fiili sorgulamak,ve fiili suçlamaktır.kişiyi sorgulama hakkımız yoktur.

mevlananın kabak hikayesi,arabinin fenafillahı,bediüzzamanın bana yazdırıldısı,gazalinin arabiyi ve türevlerini kısmen onaylaması,vahhabinin putçuluğu kaldıralım diye tüm hatırlarımızı yerle bir ettirmesi,tevhitçilerin şirki kaldıralım derken ehli kıble olan mutasavıfları komple dışlaması,tekfir etmesi,mutasavıfların şirke girsede,kuran onaylamasada şeyhlerine taasupluğu......, ......,...
bu negatif örneklerimiz çoktur.bizim savaşımız cehdimiz bu negatif düşünceler ile olması gerekirken,direk şahsı hedef almamız bana göre doğru değildir.bu doğru olmayan yolda ilerlemekle bir şey kazanmayız,çok şey kaybederiz.elimizde tek bir müslüman,alim,mutasavıf,mutefekkir,cemaat,mezhep kalmaz.
mevlananın kabak hikayesi var,bu senin ona rovi deme hakkını vermez.
fenafillahçıların itici görüşleri var,bu senin ona bunak deme hakkı vermez.
fethulah hocanın ecevite şefaat isteği var,bu senin ona sümüklü deme hakkı vermez.
başeditörümüz bayandır,hata yapmış olabilir,bu senin ona dalga alay mustehzi saygısızlık hakkı vermez.
Alimoğlu dostumdur,kardeşimdir.bu ona kurallarımızı çiğneme,alay etme hakkı vermez.

arkadaşlarım,dostlarım,kardeşlerim Allaha adaleti emreder,bu hoşumuza gitmesede,işimize gelmesede,bize dokunsada adil olmamız lazım.kul hakkına riayet etmemiz lazım.
hayri hocamızın diğer başlıkta,bu tür negatif düşüncelere acımasız saldırmasının altını imzalıyorum.ve nezaketten taviz vermediği içinde kendisine teşekkür ediyorum.hakka şahitlik lazımdır elbette,ama hakka şahitlik yaparken de,başka bir hakka tecavuz etmemek lazım.dik duralım ama dik kafalı olmayalım.hakkı savunalım ama haksızlık yapmadan.düşüncelerimizde acımasız olalım ama hakaretsiz..

mustafa hocanın banını kaldırıyorum.
rabbim bizleri kuran ahlakından mahrum etmesin.
saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 10 Şubat 2012, 21:03   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

... Muhsin hocam en doğrusunu yaptınız.. Şuna emin olun bazen insan sinirlerine hakim olamıyor. Size kararımı zaten göndermiştim size ulaştımı bilmiyorum... Ama Mustafa hocanın yasaklanmasını kaldırdığınıza bende sevindim doğrusu....

La diyebilmek kardeşim rabbim sana ve eşine islam dinine hayırlı sizlere sadık bir evlat nasip etsin inşlAllah.İnan çok sevindim. Sana ve ailene selam olsun
Alt 10 Şubat 2012, 22:33   Mesaj No:6
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamün Aleyküm,

Alimhocanın yorumlarını ve yazılarını okuyorum düşüncelerine katılıyorum. Hocamızı aramızda görmek istiyorum.

la diyebilmek kardeşim,
notunuzdan yalnış anlamadımsa baba adayısınız. İnşallah hayrlısıyla yavrunuzu kucağınıza alırsınız . Rabbim hayrlı, Kur an ilmi ile hayatını sürdürecek müminlere rehber olacak bir evlat nasip etsin.Selam ve dua ile kalınız.

...yaptığınız güzel ve anlamlı,duanız için teşekürler,yasemin abla,inanın tek telaşımızda kuran hayatı üzerine inşa edilmiş bi hayatı gerek kendimiz gerekse çocuğumuza yaşatmak..Bu arada dünyaya geldi çocuğumuz,isminide şehide Aksa,koyduk...
Alt 10 Şubat 2012, 22:34   Mesaj No:7
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
... Muhsin hocam en doğrusunu yaptınız.. Şuna emin olun bazen insan sinirlerine hakim olamıyor. Size kararımı zaten göndermiştim size ulaştımı bilmiyorum... Ama Mustafa hocanın yasaklanmasını kaldırdığınıza bende sevindim doğrusu....

La diyebilmek kardeşim rabbim sana ve eşine islam dinine hayırlı sizlere sadık bir evlat nasip etsin inşlAllah.İnan çok sevindim. Sana ve ailene selam olsun
..
Alt 10 Şubat 2012, 22:36   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ayrıca Alimoğlu hoca hakkındaki yeni kararada srvindim,TEŞEKKÜRLER MUHSİN HOCAM..
Alt 10 Şubat 2012, 22:57   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

La diyebilmek hani bana haber verecektin Müjde katlandı haberin ola Allah analı babalı Tevhid inancına hizmet eden kullarından eylesin Şehide aksayı ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 10 Şubat 2012, 23:06   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
...yaptığınız güzel ve anlamlı,duanız için teşekürler,yasemin abla,inanın tek telaşımızda kuran hayatı üzerine inşa edilmiş bi hayatı gerek kendimiz gerekse çocuğumuza yaşatmak..Bu arada dünyaya geldi çocuğumuz,isminide şehide Aksa,koyduk...

Çok sevindim kardeşim Analı babalı hayrlı ilim dolu bir hayat onun olsun inşaallah. Bu mutlu haber günümüzü aydınlattı.

Alimhocayıda aramızda göreceğiz iki mutluluk bir arada ne güzel...

Yönetimde ki bayan arkadaşlar bize ikram bölümünde tatlı yapar bu mutlu haberler için değil mi?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: