Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi gökçen0421,Açılış Tarihi:  20 Ağustos 2014 (19:29), Konuya Son Cevap : 02 Ekim 2014 (14:10). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Ağustos 2014, 19:29   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Usta Üyesi
gökçen0421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:gökçen0421 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44096
Üyelik T.: 07Haziran 2014
Arkadaşları:7
Konular: 36
Beğenildi:9
Beğendi:6
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart TC, Kürdistan, kafatasçılık...

TC, Kürdistan, kafatasçılık...

Kürtler önce şuna cevap vermeli: “İngiliz onayı”yla kurulan Türk devletinin “müslüman Türkler”e hayrı oldu mu da, “ABD-İsrail onayı”yla kurulacak Kürt devletinin “müslüman Kürtler”e hayrı olacak?

Ardından şu soruyu da cevaplamalılar: Önemli olan, adı “Kürdistan” olan “Devlet”in bir şekilde kurulması mı, yoksa adı ne olursa olsun, Türk-Kürt-Arap vs., “İslam’ın hükümlerinin egemen olduğu bir devlet çatısı altında özgürce yaşamak” mı?

Yani, eğer müslümansak, bizim için, inandığımız “İslam’a göre bir sistem ve devlet yönetimi”ne talip olmak ve “Ümmet birliği”ni sağlamak mı önemli, yoksa, kimin kontrolü, yönetimi, denetimi altında olduğuna bakmaksızın, “hangi güçlerin kurulmasına niçin yol açtığı”na, destek verdiğine aldırmaksızın, sadece “milliyetçi duygular”la, ırklarımızın, kavimlerimizin, sülalelerimizin vs. adını taşıyan devletçiklere bölünmek mi?...

Esaslı sual, aslında bu...

Görüyorum ki, sadece “Apoist ideolojinin sarmalı”na kapılmış “kafatasçı Kürtler” değil, aslında “Ümmetçi” olması gereken ve fakat yükselen “Kürt milliyetçiliği”nin çekimine/çekiciliğine kapılmış “inançlı Kürtler” içinde de, “bir Kürt devleti kurulsun da nasıl olursa olsun” anlayışı yaygınlaşmaya başladı. Bunlar, “İslam düşmanı küresel güçler”in desteğinde, “İslam’la alakası olmayan, İslam’ı kesinlikle devlet yönetimine karıştırmayacak” olan yerel liderlerin öncülüğünde kurulacak bir Kürt Devletini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Ancak biz, “Türkler olarak tecrübe ettiğimiz bir büyük tehlike”ye dikkat çektiğimizde ve bunun olmaması gerektiğini söylediğimizde, “ırkçılık”la suçlanıyoruz.

Peki, “bir Kürt devleti kurulsun da, nasıl olursa olsun” mu?

Buna “evet” diyorsanız, sizinle “müslümanca” konuşmamız ve anlaşmamız imkânsız. “Hayır” diyorsanız, o zaman şu suale cevap veriniz:

“Barzani’nin Irak’ta veya Öcalan’ın Güneydoğu’da kurmayı düşündüğü Kürt Devleti, birer İslam Devleti mi olacak, yoksa Demokratik-Laik bir devlet mi? Kürdistan İslam’a göre mi yönetilecek, yoksa Laik bir Kürdistan mı kurulacak?”

Eğer Kürdistan, bir “İslam Devleti” olacaksa, -daha önce de yazmıştım, tekrar edeyim-, esasta “kavmiyetçi ayrışmalar”ı reddediyor olsam da, tercih zorunluluğu halinde, “İslam ile yönetilen bir Kürt devleti”ni, “Laik bir Türk devleti”ne tercih ederim. Ümmetçi anlayışa sahip bir Türk olarak, sözüm bu...

Ancak, eğer referansımız İslam ise, o zaman Kürtler şuna net bir karar vermeli:

Barzani’den, ya da Öcalan’dan bir “İslami Kürt Devleti” Başkanı çıkar mı? Bunlar, kuracakları devleti İslam ile mi şekillendirirler, laiklik ile mi? Üstelik bunlar, sürekli İslam’a ve müslümanlara karşı savaşan ABD, İsrail ve diğer “küresel emperyal güçler”in desteği ve yol vermesiyle Kürt Devleti kuracaklarsa, böyle bir devlet içinde yaşamak müslüman Kürtlere ne kazandıracak? Özgürlüğü bulacağınızı mı sanıyorsunuz? Eğer iman ettiğiniz “İslam’a göre yaşama özgürlüğü”ne hâlâ ulaşamayacaksanız, -ki Barzani ve Öcalan ile buna uluşamayacağınızı siz de biliyorsunuz-, o halde “bağımsız Kürdistan” ısrarınızın hangi “müslümanca gerekçeleri” olabilir?

Sakın bu ısrar, “Kürt ırkçılığı”ndan kaynaklanıyor olmasın? Hani, ABD onayıyla ve Barzani-Apo yönetiminde bir Kürdistan’a karşı uyardığımız için bizi “ırkçılık”la suçluyorsunuz ya... Böylece kendi ırkçılığınıza meşruiyet kazandırmaya çalıştığınızın farkında mısınız?

Bu zamana kadar hiçbir yazımda, “Laik-Kemalist TC rejimi”ne sahip çıkmadığım, hatta yazdığım hemen her konuyu “rejime İslamca muhalefet” üzere kurguladığım ve bu da bilindiği halde, kendi ırkçılıklarını perdeleme adına beni “Devletçi ırkçılık”la itham eden zihniyete sadece gülüp geçiyorum.

Ancak, “küresel şer odakları”nın “Kürdistan beşiği”ne yatırıp “özgürlük ninnileri”yle uyuttuğunu üzülerek gördüğümüz “Kürt ırkçıları”na, -umutlu olmasam da- şunu teklif ediyorum:

“Laik-Kemalist rejim”le yönetilen “TC”, artık “devlet refleksi” olarak, “zulme dayalı geçmiş”inden kurtulması gerektiğini anlamış bulunuyor. Ancak statükonun buna kolayca ve “müslüman toplumu tatmin edecek şekilde” hemen yol açıp teslim olacağını beklememek lazım. Lâkin bu değişim için gerekli kıvam da oluşmuş bulunuyor.

Bu noktada gelin, Kürt’üyle, Türk’üyle, tüm müslümanlar olarak enerjimizi, “Devleti İslam’a dönüştürecek hamleler”i yapmaya harcayalım.

Barzani veya Apo önderliğinde kurulacak bağımsız Kürdistan, tıpkı TC gibi, “kuruluş felsefesi”ne uygun statükosunu oluşturup, varlığını koruma adına “müslüman Kürt toplumuna zulmeden bir sistem” geliştirecek ve “İslami kazanımlar”ınızın tümü elinizden alınacaktır.

Ancak, artık TC’nin geldiği konjonktürde, “geriye dönüş” yoktur. Sadece “son hamle”yi yapmak ve “İslami değişim”i sağlamak kalmıştır. Bunun için ihtiyaç duyduğumuz en önemli şey, “kavmiyetçi ayrışma” değil, “Ümmetçi yakınlaşma”dır.

Bize bir Kürt ya da Türk devleti değil, bir “İslam Devleti” lazım.

Faruk Köse

Konu Sahibi gökçen0421 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tarık suresini sorularla tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 8 2789 02 Temmuz 2015 22:26
Buruc suresini sorularla tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 13 6185 29Haziran 2015 19:28
Mürselat suresini sorularla tanıyalım... Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 15 6149 12 Mayıs 2015 19:19
Teğabün suresini tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 14 6377 17 Mart 2015 11:44
Mücadele Suresini sorularla tanıyalım... Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 14 6417 12 Ocak 2015 19:24

Alt 30 Eylül 2014, 01:21   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: TC, Kürdistan, kafatasçılık...

Gökçen kardeşim astığınız makale başka birine ait olduğu için cevap yazmayacam . Lakin eğer burdaki iddialara sahip çıkıyor ve bu konuda tartışmaya varım diyorsanız size tüm cevapları vermeye hazırım sizden cevap bekliyorum. Kürtler ellerinden alınmış olan Yaradılış haklarını isteyince ırkçılık kavramı devreye girecek ise burda durun derim ve gereken cevabı da tüm delilleri ile veririm.

Akit gazetesi gibi faşist bir zihniyet ekseninde yazılar yazan Faruk Kösenin diğer makalelerine de baktım Akitin ne mal olduğu nasıl bir zihniyete sahip olduğunu iyi bilenlerdenim Osmanlıcılık, Turancılık yapan bir zihniyetten fazlasını beklemem abes olur.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30 Eylül 2014, 03:48   Mesaj No:3
Durumu:Molla Kasım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45149
Üyelik T.: 14 Eylül 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

BAK YİTİK EMCECİM!
UZUN SÜREDİR MERAKTAN YAZILARINI GÖRDÜĞÜMDE ACABA NE YAZMIŞ DİYE AÇIYORUM.MUHAKKAK ŞU SATIRLARI EKLEYIP ÇIKIYORSUN.BAK DELİL BAK TARTIŞMA BAK İLMİM BAK SOPAM.EVLAT YA YAZMA YADA NE YUMURTLAYACAKSAN YAZ Kİ GÖRELİM.ÜZÜN SÜREDİR GAAAK HAA GAKKK.YUMURTLA ARTIK.TARTIŞMALARDA HORUZ GİBİ DALIYORSUN AKŞAMA NELER YAZACAĞIM GÖRÜRSÜN DİYORSUN.TARİHE BAKIYORUM 6 AY GEÇMİŞ SENİN AKŞAMIN GELMEMİŞ.KÜÇÜKKEN MAHALLE KABADAYILARINDAN DAYAK YEDİĞİMİZDE :"DUR SENİ BABAMA SÖYLERİM" TEHDİDİ İLE ORDAN SIVIŞIRDIK .)
TARTIŞMALARDA ARTIK :"FAŞİSTLER HAİNLER KAFATASÇILAR...." SLOĞANLARI BAYATLADI.KİMSE BUNLARI YEMİYOR KİMDE KAALEDE ALMIYOR.İŞİT FAŞİST PKK FAŞİST ESED FAŞİST TC FAŞİST HİZBULLAH FAŞİST ABD FAŞİST.......NE KALDI GERİYE AŞKIM? BİRİSİNE FAŞİST DEMEKLE TARTIŞMA GALİBİ OLUNMUYOR.AKİT GAZETESİNE FAŞİST DİYORSUN FARKINDA OLMADAN FAŞİSTLİK YAPIYORSUN.
YEDİM ÖMRÜMÜ YEDİNNN.) SAÇLARIMI AĞARTTIN DULLAR BİLE BENİ ALMIYOR..)
ŞİMDİ DİNLE DAYINI DA DONUK KAFAN AZ ERİSİN.

ben yazarı çok eyi tanırım .oda senin gibi zebanilerin elinden kaçmış hortlak gibi mahalleyı ayağa kaldırmış zebanileri dövdüm kaçtım ben kahramanım diyor. hortlaklar hortlak olduklarını unuttuklarından kimse neden yanaşmıyor dinlemiyor diye akan burnunu çeke çeke siz görürsünüz akşama edebiyatı.......

şimdi sayın hortlak yazara bir kaç molla kasım nasihatini ekleyelim.adın Faruk ama adınla müsemma olmamışsın. Fark kökünden gelen bu isim hakla batılı ayıran farkeden manası ile alakan kalmamış. Sen borunu ortama göre üttürüyorsun. Barış manasına gelen islamı şerefsizce kendi emellerinize alet edip hizbi şeytan işid kontrgerilla faili meçhullerin mimarı siz değilmisiniz? 90 yıldır kürdün karısı kızı namusu şerefsizlere meze olurken İslam aklınıza neden gelmedi? "29 tane namusuma şerefime dokunma isyanı" çıktığında İslam aklınıza neden gelmedi ? sıkıştığınızda kardeşiz Müslümanız biraz palazlandığınızda "kart kurt zart zurt en iyi Kürt ölü Kürt sloğanları....."
Bana bak geri zekalı bu bayat oyunlarınızı ezberledik. Bir kaç kez de inandık. Bedelini namusumuzla şerefimizle cesedimizle ödedik. Artık yağma yok. Bizi İslam ile ehlileştiremezsiniz.bizislam olduğumuzda ashabı kiram olduğumuzda sizin cediniz orta asyada göktürk alfabesi ezberliyordu.
bizi hep dinimizle kandırdınız sırtımızdan hançerlediniz. pkk defol immiş pkk şeyh saidle(kürdistan islam cumhuriyeti davası ) ile geldi destek verdiniz mi? kalan 28 diğer isyanda hangisi biz dinsiziz isyanı idi? hepsi de İslam kökenli değilmi idi? şimdi Kürtler biraz güçlendi bayat numaranız hazır. KARDAŞLAR DİN KARDAŞIYIZ.

islamı sizden öğrenecek halimiz yok.gusul abdesti alın gelin sonra iman edin ardından salih amel uygulayın.adam olun kardeş oluruz.
şeytani şeytan eden günahı isyanı değildir.isyanında ısrar idi.adem de günah işledi ama tevbe etti ısrar etmedi günahından.ADEM OLDU. sizde ADEM OLUN gelin size karşı adam oluruz inşallah.
Alt 30 Eylül 2014, 14:17   Mesaj No:4
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:A_raf isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44147
Üyelik T.: 08Haziran 2014
Konular: 3
Beğenildi:3
Takdir Et:

yıl 2014 farkındamısınız? geride kalan sizsiniz..neyın kafasını yasıyorsunuz ?bayatladı bu mevzular forum köşelerinde atıp tutacağınıza madem bu kadar bilginize güvenıyorsunuz çıkın arslanlar gibi tartışın tv programlarında atın içinizdeki gazları....
Alt 01 Ekim 2014, 00:56   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Molla Kasım! Efendi sitede veya başka bir yerde tartışmak amaçlı genelde katılım sağlamıyorum. Yazıya cevap yazmamam da asıl sebep yazının sahibi asan kişi olmayışından ötürü idi. Ama o fikirlere sahip çıkıyor ise cevap yazarım dedim.

Sen ise 6 ay bilmem kaç ay takip ettiğini ve her seferinde cevap yazmadığımı ima etmişsin doğrudur genelde tartışma ortamlarından uzak duruyorum sanal âlemde efelenmek ona buna çatmak yerine gerçek hayatta mücadele etmeyi tercih ediyorum. '' Ey iman edenler! Niçin yapmayacağınız şeyi söylüyorsunuz. '' Ayetini hayat ilkesi olarak gördüğüm ve hatalarımdan arınma toparlanma adına dikkatli davranmaya başladığım süreçten beri sen ve senin gibi alayvari tavırlar ile hareket etmeyi ilim addeden efendilerin tartışma ortamlarından uzak duruyorum.

Senin değerini her daim bildim ve asla senin tavrın ile sana cevap vermedim. Senin ilmi dereceni bildiğim için o ilmi seviyeye karşı haddimide bilirim. İlmin ile ben ve ben gibi yüzleri cebinden çıkaracağını da çok iyi biliyorum. Senden ricam ne olursa olsun ilmine yakışır tavır sergilemendir.

Gelelim Kürtler hususundaki makaleye.

Kürtlere her şeyi öğretebilirler ama islamı asla öğretmeye kalkmasınlar. Çünkü Kürtler İslamı özünden Ehlibeyt’ten öğrenmiş ve iman etmiş bir kavimdir. Senin de dediğin gibi 90 yıllık süreç içerisinde Kürtlere yapılan soykırım, zulüm ve benzeri olaylara kayıtsız kalan İslamcı akımlar.

Devlet zulmünün ayyuka çıktığı doksanlı yıllarda komünist, sosyalist, ermeni gibi sözler ile Kürtleri dışladıklarında bir gün Kürtlerin haklarını alacaklarını neden hesaba katmıyorlardı. Kimse Kürtlere hakkını kendiliğinden vermedi. Kürtler Binlerce yiğit evlatlarını bu yolda feda ederek Allah’ın onlara verdiği ve Beşer zalimlerince yasaklanmış haklarını bedel ödeyerek aldılar.

Bugün Kürtlerin İran, Irak, Suriye ve Türkiye dörtgeninde aynı zamanda Dört katil devlet içerisinde uğradıkları zulümlere direnişleri bedelleri kendi içlerinde önce Millet olmaya ve Millet olunduktan sonra kendi bölgelerinde kendi dillerine geleneklerini göre yaşama gücünü elde etmeye getirdi. Bu süreci gören Türkiye devleti bu konuda birçok adım atmasına rağmen yinede Kürtleri nasıl katledebiliriz algısı ile Rojava’da Kobane’de kendi besledikleri Örgütler ile katliamlar yapmaya çalıştılar.

Ama bu algıları Kürt halkının direnişi ile en çetin bir şekilde karşılık buldu. Işid teröristlerine karşı ellerinde bulundurdukları silahlar ile direndiler. Türkmenlere el uzatan ezidileri katliamın eşiğinde iken sahiplenen. Yeni bir halepçe katliamının olmaması adına direnen yine Kürtler oldu.

Yine sahipsiz Ümmetin yetimleri tek başlarına kaldılar. Suruç’ta bekleyen binler bir daha halepçe katliamı benzerinin yaşanmaması adına mazlumların sesine ses olmaya çalıştılar. Hani Ümmet kavramını çokta önemseyen kitleler nerde neden buradaki mazlumların yanında değiller.

Kürtlerin İslam sancağı altında kuracakları devlete onay verenler. Kürtlerin İslamsız olamayacağına İslam’dan ayrı bir model üzere birleşmeyeceklerine neden kafaları basmıyor. Şu an bölgede tefeciliği, aşiretçiliği, kadın zulmünü, kan davlarını, zorbalığı ret eden ve bu densizlikleri yapanları susturan bir yapı hangi inanç ile bunu yapmaktadır? İslam’ın emirleri olan bu adalet anlayışını hâkim kılmaya çalışan yapı amerikayamı, israilemi hizmet ediyor. Filistin direnişinin öncüleri arasında yer alan Kürtleri neden kimse hatırlamaz. FKÖ İle ortak direniş sergiledikleri dönemleri bilenler bilir.

Şu an Kobane’de insanlık adına direniş sergileyen güçleri arkadan vurmaya çalışan abd, İsrail gibi terör devletlerinin ne olduğunu bunlara güvenilmeyeceğini Kürtler elde ettikleri tecrübeler ile çok iyi bilmektedirler. Bugün kobane direnişi ne kadar ordaki halkın direnişi onuru ise o kadar da türkiyenin onurudur resmi olarak Işidi terör örgütü gören Türkiye bu konuda olumlu adımları atmalı ve Ümmetin yetimleri Kürtleri sahiplenmelidir.

Bayat zamanı geçmiş söylemler ile var olan direnişleri kabul etmeyiz gibi sözler ile ajitasyon peşinde olan bu ve bunun gibi yazarları çokta kaale alan olmayacaktır. Uyuşturucu söylemlerin tarihi geçmiştir. Bedel ödeyen bir halk yaşadığını iyi anlamış ve ona göre hareket metodu ile hareket etmektedir. Kimsenin aklına yol ve yöntemine de ihtiyaçları kalmamıştır.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 01 Ekim 2014, 01:06   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
A_raf Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yıl 2014 farkındamısınız? geride kalan sizsiniz..neyın kafasını yasıyorsunuz ?bayatladı bu mevzular forum köşelerinde atıp tutacağınıza madem bu kadar bilginize güvenıyorsunuz çıkın arslanlar gibi tartışın tv programlarında atın içinizdeki gazları....
A'raf forumlarda bu tür mevzuları tartışmaya çok meraklı değilim. Çok meraklı olsa idim bu tür konularda her gün konu açardım. Bilgimize güveniyoruz ve gereken her ortamda da hakkı ortaya koymaya çalışıyoruz. Sanal alemde hakkı anlatmak gibi bir düşünceye sahip değilim gerçek hayat içerisinde gerekeni yaptığıma da eminim. Medyada bu tür hususları gündeme getirmediğimizi nerden biliyorsunuz size yerel gazetelerde bu hususlarda var olan makaleleri araştırmanızı rica edecem. Selametle kalın .

-İmam Ali- (a.s)
Alt 01 Ekim 2014, 12:08   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Kardes tutturmussunuz bir sanal alem arkadasim dusuncens dikkat et davranisin olur siz cift karektermisiniz orda burda ayri ozunuz bir olsun cat cat konusun dolanmadan bukmeden demissiniz ki islam birligi kurtlerin bir cogu alevi olduguna gore bu imkansiz degilmi eee ne kalldi bayragimiz amaciniz kurt devleti kurmak mi
diyelimki devleti kurdunuz sizi rahat birakirlarmi saniuorsunuz amaclari bizi ayirmakti basardilar sizde bilerek veya bilmeyerek alet oluyorsunuz biz turk laz kurt y.yillarca huzur icinde yasadik
Simdi de neden yasamalayim
Belki size haksizlik yapildi hakkinizi aradiniz hakliyken haksiz mazlumken zalim oluyorsubnuz farkindamisiniz.
dikkat edin bicagin 2yuzude keskin size gelen saldiri bize bize gelen saldiri size de yakin olmazmi biz et tirnak olmaliyiz bizi islam birlestirmedi ne yazikki bayragimiz birlestirecek
Bizim ortak miraslarimiz var
Biz kardesiz bizim zenginligimiz herkesi kiskaniyor
Bizim iyi yurekli insanlarimiz var
Temiz genclerimiz var
Biz birbirimize sahip cikiyoruz
Biz mezhep olrak ayri olsakda ehli beyt sevgisnde biriz
Biz asri saadetin ve ehli beytin izindeyiz
Ne mutlu ehli beyt sevenlerine mutlu asri saadet yolundan gidenlere deyip yeniden kardes olamazmiyiz

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 01 Ekim 2014, 13:28   Mesaj No:8
Medineweb Aktif Üyesi
umut628 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:umut628 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24048
Üyelik T.: 01 Ocak 2013
Konular: 66
Beğenildi:64
Takdirleri:110
Takdir Et:

“Yüzünü Mescid-i Haramına Çevir”
Bazı dini ve ahlaki ve hatta “sadece Kuran” sloganların ardına sığınarak, işi gücü gayrimeşru ve Allah’sız bir yapılanmayı sempatize etmek olan belli belirsiz bir kesim var maalesef. Sözüm aslında onlara…
Doğu batı dahil bu ülke insanının tamamına en az üç nesil zulmetmiş bir oluşum nasıl sempatik gösterilebilir!!! Kuran’ın mantığıyla ülkede bozgunculuk çıkaran çetelerin işleri nasıl bağdaştırılabilir? Kendi ülkemizi ve kendi insanlarımızı (etnik ayrım gözetmeden) tevhid çerçevesinde uyarmak için gerektiğinde en derin biçimde eleştiriyor oluşumuz bu ülkenin, bu ailenin parçası oluşumuzdandır. Şahsen benim bu eleştirel bakışım, mazluma hak verişim, zalime haykırışım ve hatalara yaptığım vurgu, kendi ülkemi kendi insanımı yeriyor oluşum ülkemde bozgunculuk çıkaran terörist örgütleri ve onların zalim ve katil liderlerini sempatiyle karşıladığım anlamına gelmez.

Şeytan sağdan da soldan da yaklaşır. IŞİD de teröristtir PKK ve türevleri de. Kendi askerine taş atıp, kendi subayına “senin ülken” derken bu ülkeyi kendi ülkesi olarak görmeyen ama bu halkın vergisinden maaş alanların, hem savaşı çıkarıp hem de barış çığlıkları atanların, gelmiş geçmiş cahil ve gafil siyasetçilerin kabahatlerini sadece Türk halkına ve Türk askerine mal edip aynı cahillikle halkları birbirine düşürenlerin, ağalarla kol kola gezerken ağalık düzenine sözde karşı çıkanların, silahlı mücadele yapıyorum diyerek silahsız askeri otobüsten indirip kafasına sıkanların, hapishanelerdeki bazı zalim görevlilerin ego zulmünü görüp de memleketine dönmekte olan astsubayı arabadan indirip karısı ve çocuklarının gözü önünde zulmederek işkence ile öldürenleri göremeyenlerin, öfkesi bir türlü bitmeyenlerin, yatırım yapılmıyor dedikten sonra öğretmeni, mühendisi öldürüp, yapılan fabrika inşaatını bombalayıp, tesisin yoluna mayın döşeyenlerin, 14 yaşında bir kızı gerilla diye ön saflara sürüp gecenin zifiri karanlığında karakola saldırtıp da sonra “bu kızı asker acımadan öldürdü!” diyenlerin, hem asayiş isteyip hem polise taşla molotofla saldırarak semtine sokmayanların, ırkçılığı eleştirirken en ala karşıt ırkçılığı yapanların çelişkisini görebilenlerdenim elhamdülillah. Sessiz kalmam ve bilenin ve bilmeyenin ahkam kestiği bir ortamda acı acı gülümsemekle yetinmem; kendimce verdiğim tevhid mesajına zarar vermek istememem, devletimin (katılmadığım birçok yönü olmasına rağmen) çare arayışına saygılı olmam ve çatışmasızlık sürecine ve bireysel olarak huzura destek vermem adınadır. Yoksa söyleyeceğimiz çok şey var da…

Gelin her türlü ırkçılığa, ahlaksızlığa ve her türlü zulme karşı olalım. Irkçılığa sözde karşı çıkanların ağzından “Kürt” ve “Kürdistan” kelimesi eksik olmuyorsa bu ne menem bir ırkçılık karşıtlığıdır? Türk kelimesine alerjisi olup her türlü iyi niyetli söylemi bile “ırkçı, ırkçı” diye baltalarken Kürt kelimesini hep ezilmişlikle eşleştirip tahrikle tribüne oynayan asıl ırkçıları ve sömürücüleri tanıyın artık. Öncelikle Kürt kardeşlerimizin vatanın diğer kesimleriyle kardeşliklerini baltalayanlara karşı çıkmaları, uyanmaları ve kendilerine zulmedenlerin her yönden gelebildiğini görmeleri gerek. Benden olmayan kötüdür anlayışı yıkılmalı artık. Yoksa kötüler de iyiler de her kesim insanın içinden çıkar. Kötünün Türkü Kürdü olmaz. Her Türk gibi her Kürt de kendi mahallesinde huzuru sağlamaya çalışmalı, hırsızına, arsızına, torbacısına, kapkaçcısına, üç kağıdı meslek edinmiş tüccarına, yere tükürenine, otobüs yakanına, servis tarayanına, çocuk taciz edenine, kardeşi kardeşine düşman edenine karşı çıkmalıdır. Eğer insanlar huzur istiyorlarsa önce dönüp kendi ailelerine ve kendi mahallelerine bakmalı, huzuru önce orada içselleştirip içselleştiremediklerini görmeleri gerek.

Tamam devlet hep (!) hatalı da kendisini düzeltmeye yanaşmayan insan hatalı değil mi? Hala başlık parası alan kız babası, hala karısını insan yerine koymayıp hayvan gibi döven koca, hala haraç almayı ve başkasına ekmek tezgahı açtırmamayı kendine hak gören şehir eşkiyası, hala otobüste metroda kadını kızı taciz eden bir ayı, hala töre de töre diyip duran ahali, hala dedikodu yapan mahalle kadını, hala tevhidin t’sinden haberi olmayan insanımız hiç hatalı değil mi?

Ha dini kullanan bir şeyhin müridi, ha töreleri kendine siper eden bir ağanın marabası, ha devlet adamlarını peygamber gibi gören bir parti taraftarı, ha geleneksel sloganları kendine ayet edinmiş bir sözde sosyal demokrat, ha terörist liderleri kendine ilah edinmiş bir gafil! Çok mu farkları var?
Biz kendimizi düzeltmezsek toplum, millet, devlet nasıl düzelebilir!!! Ama hele Allah adını anarken, hala bu ülkeye üç nesildir kan kusturmuş Allah’sız bir örgütü övmeyin lütfen. Eğer müminseniz, en azından devleti eleştirdiğinizin onda biri kadar o terörist örgütleri siz de eleştirin artık. Hem Allah’ı anıp hem de o katilleri sempatize ettiğinizde eminim sadece benim değil, sizi vatan ve din kardeşi gören birçok kardeşinizin yüreğine de yaralar açıyorsunuz. Farkında değilsiniz. Bilin istedim.

Yüzünü mescidi harama çevirmek sadece kıbleye dönmek değil, fikrimce ülkesine, ailesine toprağına sılasına yüzünü dönerek orayı ıslah etmek, oraya huzur ve barış getirmek, oradaki insanlarını birleştirmek için çabalamak, hayırlarda yarışmak demektir aynı zamanda.

2 Bakara 148 Herkesin (her topluluğun) yüzünü çevirdiği bir yön (cihet) vardır. Öyleyse hayırlarda yarışınız. Her nerede olursanız, Allah sizleri bir araya getirecektir. Şüphesiz Allah, her şeye güç yetirendir.

2 Bakara 149 Her nereden çıkarsan (çık), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. Şüphesiz bu, Rabbinden olan bir haktır. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.
2 Bakara 150 Her nereden çıkarsan (çık), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Siz de) Her nerede olursanız (olun) yüzünüzü onun yönüne çevirin. Öyle ki, onlardan zulmedenlerin dışında insanların, size karşı bir delilleri olmasın. Onlardan korkmayın, Benden korkun, üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım. Umulur ki hidayete erersiniz.
Alıntıdır
Bu yazıya aynen katılıyorum dostlar.
ırkçılığın kimseye faydası yok, mesele ırkçılık etrafında şekillenip kimse kimseyi kırmasın
Alt 01 Ekim 2014, 14:37   Mesaj No:9
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:330
Takdirleri:7457
Takdir Et:

Molla Kasım namı diğer Ferdi efendi!
fikrin neyse yaz ama adem'ce.sağa sola alayvari hakaretvari kibir ucub süslü saldırmayı bırak.karışmayayım diyorum sabır bırakmıyorsun insanda!! buyuklere saygı küçüklere şefkat erdemdir.o erdem sana uğramadımı yaw.Senle muhatap olmak bile rahatsız ediyor beni. Anlayacağını pek sanmıyorum.anladıysan eğer mesajım gayet net!!

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 02 Ekim 2014, 14:10   Mesaj No:10
Durumu:Molla Kasım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45149
Üyelik T.: 14 Eylül 2014
Konular: 0
Beğenildi:2
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Molla Kasım namı diğer Ferdi efendi!
fikrin neyse yaz ama adem'ce.sağa sola alayvari hakaretvari kibir ucub süslü saldırmayı bırak.karışmayayım diyorum sabır bırakmıyorsun insanda!! buyuklere saygı küçüklere şefkat erdemdir.o erdem sana uğramadımı yaw.Senle muhatap olmak bile rahatsız ediyor beni. Anlayacağını pek sanmıyorum.anladıysan eğer mesajım gayet net!!
!

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: