Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Kişisel Gelişim ve Psikoloji

Konu Kimliği: Konu Sahibi KardelenGül,Açılış Tarihi:  12 Ağustos 2015 (12:34), Konuya Son Cevap : 16 Ağustos 2018 (00:53). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen KardelenGül
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Ağustos 2015, 12:34   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
KardelenGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KardelenGül isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31327
Üyelik T.: 23 Eylül 2013
Arkadaşları:10
Memleket:sivas
Konular: 144
Beğenildi:354
Beğendi:311
Takdirleri:227
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yaradana Teslim Olmayı Biliyor muyuz ?

Yaradana Teslim Olmayı Biliyor muyuz ?

Yaradana Teslim Olmayı Biliyor muyuz ?/Alev Cedimağar

Yüreği Güzel insan Alev Cedimağar’a Sonsuz teşekkürlerimle…

Uzun süredir yazıyorum, gözlemliyorum ve sürekli gelen endişe dolu mesajları okuyorum. “Yaradana Teslimim” diyen pek çok kişinin aslında Yaradana Teslim olmayı bilmediğini izliyorum.

Herşeyi Yaratan, Sonsuz Güç, Tüm İlahi Kontrol kısaca HERŞEY olan ve içinde herşeyin bir parçası yani birer küçük su damlaları olan bizlerin okyanusla birleşmesi ne kadar zor olabilir ki ? Üstelik Zor diye bir şey yok ki !

Bir yola çıkarken sevdiklerimizi , evimizi, işimizi, velhasıl bizim için önemli olan herşeyi YARADANA TESLİM diyerek bırakıyoruz. Fakat sıra bize geldiğinde bunu neden beceremiyoruz ?

Öncelikle Yaradana Teslimiyette asla Şüphe, Tedirginlik, Acaba, Vesvese , Sonra ne olacak, Ya birşey olursa ve Endişe gibi duygular yoktur. Eğer sizde varsa o zaman Yaradana Teslimiyet zaten yoktur ..

Teslimiyette GÜVEN vardır. İNANÇ vardır. Bilirsin ki herşey ilahi planın kontrolünde. Sen Elinden gelen herşeyi yaptıktan sonra gerisini YARADANA bırakırsın. Sanki kendini milyonlarca özel güvenliğe, koruyucuya teslim etmiş gibi, kendini rahat hissedersin. Çünkü koruyanın, kollayanın, gözetenin vardır.

Teslimiyette Strateji yoktur. Sadece elinden gelenin en iyisini yaparsın ve beklentini niyetini sevgiyle iletirsin Yaradana. SANA TESLİMİM VE SEVGİYLE AKIŞDAYIM…

Teslim olmanın NASIL’ı , NİÇİN’i de yoktur. Eğer halen böyle sorular soruyorsan önce kendini keşfetmen ve özgürleştirmen gerekir. Bunun yolu da okumaktan, öğrenmekten, sormaktan ve sorgulamaktan geçiyor..

Atalarımızın söylediği EŞEĞİNİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA SONRA BANA DUA ET sözünü çok severim. Evet aslında bütün mesele budur.
Örneğin; Kapını kilitle, önlemini al ve tatiline git evini Yaradana Teslim et. Artık Tatil yaparken “Acaba eve hırsız mı girdi, şöyle mi oldu böyle mi oldu” diye düşünmeye gerek yok. Çünkü Teslimiyettesin..
Veya bir rahatsızlığınız var. (Bu arada hastalıkları da biz yaratırız biliyorsunuz. Bu konuya grup yazılarımda çok değiniyorum. Okuyanlar bilir) Şifalanmak için önce inancınız olmak üzere tüm önlemleri ve tedaviyi uygulayarak her AN yaradana teslimiyetimiz sonsuzdur.
Evliliğim bitiyor ben tek başıma ne yapacağım nasıl geçineceğim ? Öncelikle zaten bitmesi gereken bir karmayı ya da yaşanıp bitmesi gereken bir ilişkiyi kabul etmekle başlıyoruz. Biliyoruz ki Tekamül yolumuzda yaşanması gereken bazı karmalar var ilahi plan kontrolünde yaşanıyor veya bitiyor. Sonrasında ise iş arayarak, sosyal ilişkilerimizi kuvvetlendirip konuyla ilgili fikir alışverişi yaparak direkt çözüme ve seçeneklerimize geçiyoruz. Çünkü ben ne yapıcam diye ağlamak vakit kaybından ve enerjiyi kilitleyerek daha da kötüye gitmekten başka hiçbir işe yaramaz !
ÇALIŞMAYI, BOLLUĞU ve BEREKETİ Hayatıma çekerek Kendim gibi insanlarla birlikte olmayı niyet ediyorum dediğiniz anda zaten teslimiyetle birlikte kapıların teker teker açıldığını da göreceksiniz. Buna pek çoğumuz Mucize Diyoruz
Bu arada İlahi Planın ya da Evrenin bize gönderdiği mesajları da okumayı öğrenmemiz gerek. Bu mesajlar çoğunlukla birisi vasıtasıyla hiç ummadığımız anda yapılan konuşmalarda veya olaylarda gelir. Bir bakarız cevap verilmiş bile

Velhasıl,

Teslimiyette HUZUR vardır, RAHATLIK vardır , GÜVEN vardır ve de en önemlisi SEVGİ vardır. Çünkü KAYNAK ile kurulan bağ ilahidir. Ruhsal bedenimiz bunu bilir ve öz benliğimiz ile yönlendirir. Hepimiz öncelikle insan olmayı öğrenen muhteşem ruhlar olduğumuzu, Yaradan ile bağımızı farketmeliyiz. İç sesimizi dinlemeyi öğrenmeli en önemlisi de uygulayabilmeliyiz..

ve Tekrar.. ve Son Kez..

Teslimiyette asla Şüphe, Tedirginlik, Acaba, Vesvese , Sonra ne olacak, Ya birşey olursa ve Endişe gibi duygular yoktur.

Sen Teslim ol. Zaten Teslim olduğunda Yaradanı içinde bulacaksın

Hepimizin ve Bütünün Hayrına IŞIK OLsun, SEVGİ OLsun..
Ve de öyle..

Alev Cedimağar

Şifa Enerjisti (Şifacı) ve Yaşam Terapisti
Kıdım Gülşah
alıntı
fedra ve *Hüzün* beğendiler.

Konu Sahibi KardelenGül 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması Yarışmalar/ Bilgi Yarışmaları Mihrinaz 4 1878 24 Aralık 2016 21:19
Ramazan ve Kadir gecesi Oruç-Ramazan su damlası 3 1743 28Haziran 2016 11:51
Abdest ve namazın tıbbî faydaları Namaz-Abdest-Teyemmüm Esma_Nur 1 1510 27Haziran 2016 16:11
Neredesin ey nezaket Adap-Edep-Ahlak KardelenGül 0 1697 27Haziran 2016 16:09
Allah güzeldir, güzelliği sever Adap-Edep-Ahlak KardelenGül 0 1606 27Haziran 2016 16:08

Alt 29 Eylül 2015, 14:55   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
itachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:itachi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50723
Üyelik T.: 27 Eylül 2015
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:4
Beğendi:3
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Yaradana Teslim Olmayı Biliyor muyuz ?

Teslimiyet güzel şeydir insanın aczini haddini bilmesi onu küçültmez bilakis dahada yükseltir
Insan kul olduğu kadar değerlidir
Alt 16 Ağustos 2018, 00:53   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Teslimiyette HUZUR vardır, RAHATLIK vardır , GÜVEN vardır ve de en önemlisi SEVGİ vardır. Çünkü KAYNAK ile kurulan bağ ilahidir

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: