Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi ÂlâLeyl,Açılış Tarihi:  31 Temmuz 2021 (18:57), Konuya Son Cevap : 31 Temmuz 2021 (18:57). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 31 Temmuz 2021, 18:57   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:ÂlâLeyl isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 58435
Üyelik T.: 07 Kasım 2017
Arkadaşları:2
Konular: 14
Beğenildi:214
Beğendi:260
Takdirleri:3408
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Davet

Davet

Geçenlerde hristiyan birine mealen şunları söyledim:

Madem müslüman değil hristiyansın öyleyse Allâh'ın sana indirdiğine uy. Yarın melekler sana dinin ne diye sorduğunda sen de hristiyanım dediğinde: Allâh incilde şunları şunları yasaklamadı mı, sen hangi akılla Allâh'ın emirlerine karşı geldin dediğinde verecek cevabın olmaz.

Bugün de Bakara sûresini okurken aşağıdaki ayete denk geldim ve Sabiinin kimler olduğunu arattım. Bu üç ayette Sabiin kelimesi geçiyormuş. Bunları da o kişiye yolladım. Bu ayetleri okuyun lütfen.

2.62: Şüphesiz, iman edenlerden, Yahudilerden, Hristiyanlardan ve Sâbiîlerden Allah'a ve Âhiret Günü'ne inanmış, doğru ve yararlı işler yapmış olanların tümü Rablerinden hak ettikleri mükafatları alacaklardır; Onlara korku yoktur. Onlar üzülecek de değillerdir.[7]

5.69: İnananlar, Yahudilerden, Sâbiîlerden ve Hristiyanlardan Allah'a ve Ahiret Günü'ne inanan ve iyi işler yapanlara korku yoktur. Onlar üzülecek de değillerdir.[8]

22.17: Gerçek şu ki inananlar, Yahudi inancına bağlı olanlar ve Sâbiîler, Hristiyanlar ve Mecusiler ve bir de Allah'tan başka varlıklara tanrısal nitelikler yakıştıranlar arasındaki hükmü Kıyamet Günü Allah verecektir. Çünkü Allah her şeye şahittir.

Kardeşlerim!
Dünyamızın içinde bulunduğu vehamet sadece İslam dünyasının kitabı terk etmesinden kaynaklanmıyor. Hristiyan dünyasının da Yahudi dünyasının da kitabı terk etmesinden kaynaklanıyor.

Eğer Arif Hristiyanlar ya da Yahudiler dünyayı yönetiyor olsaydı böylesine etimizle kemiğimizle tiksindiğimiz bir çağda yaşıyor olmazdık. Eğer onlar Allâh'ın onlara indirdiği, Kur'an'ın tasdik ettiği kitaba uysalardı dünyada adalet olurdu.

Bugünden itibaren bir karar aldım. Hristiyanların da Yahudilerin de Müslümanların da Âriflerini dünyanın her yerinde destekleyecek, zalimleriyle her yerde mücadele edeceğim. İslam'a davet edeceğim, davete icabet etmeyenleri "Öyleysekitabınıza uyun!" diye emredeceğim. Emredemediğime zikredeceğim. Zikredemediğime îma edeceğim.

Ben dinler arası diyalogcu filan değilim. Onların dini (yolu) onlara benim dinim (yolum) bana. Onlara yasaklananlar onlara bana Rabbimin rahmetiyle helal kıldıkları bana.

Konu Sahibi ÂlâLeyl 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
SEÇİM 2023 Gündem/ Manşetler Kara Kartal 1 141 13 Mayıs 2023 20:47
Arafatlar Serbest Kürsü ÂlâLeyl 12 1568 16 Ağustos 2021 03:57
Davet Serbest Kürsü ÂlâLeyl 0 292 31 Temmuz 2021 18:57
Hicr Suresi Ortak Çalışmamız Tefsir Çalışmaları Mihrinaz 23 3680 09 Mayıs 2021 22:56
HİCR - Genel/Davet Tefsir Çalışmaları ÂlâLeyl 4 479 08 Mayıs 2021 06:57

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: