Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Üyelerimize Ait Kişisel Alan > Esmanur

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  05Haziran 2022 (23:36), Konuya Son Cevap : 26 Eylül 2022 (17:39). Konuya 36 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı75Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Ağustos 2022, 17:40   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Arapların muhteşem bir özelliği var bayıldım ben hayatımda hayır yapmayı bu kadar seven bir millet görmedim. Sabah saat 10’a doğru fotoda görmüş olduğunuz su kamyonlrı gelir akşam namazına kadar buz gibi su dağıtırlar düşünün o sıcakda o kadar insanı suya doyurdular kâh kamyonlrdan kâh ellerine düzine ile alıp hacii diyerek elinize tutuşduruyorlar. Her vakit cenaze oluyor o cenazelerin ardından kumanyalar dağıtılıyor giderken bakmışsınız size bir poşet uzatılmış ayriyetten kâbede veya mescidi nebevide otururken kimi termos ile çay getirmiş size ikram ediyor kimi evinde pogaça gibi bir şey yapmış dağıtıyor kimi hurma kimi şeker kimi paketli börek aklınıza ne geliyorsa öyle bulaşıcıki hemen sizde bir şeyler alıp dağıtmak istiyorsunuz şeytan taşlamadan dönerken bir adam önümüzü kesdi ve “haci ikram “ dedi elimize meyve suyu tutuşdurdu . Hani ikram ne zaman yapılır nerde yapılır usta olmuşlar Allah hepsinin hayrını ve ibadetlerini kabul etsin. Kâbede otururken arap hanımefendi ile göz göze geliyor tebessüm ediyorsunuz hepimiz Elhamdulillah müslümanız ama dillerimizi anlamadığımız için konuşamıyoruz herkes gruplaşıyor kendi i dilinden olanlar ile kâbede büyük bir dil sorunu yaşıyor insan .kâbede hijyen üst seviyede her vakit namazın ardından heryer siliniyor misss gibi gül kokuları ile bir yandan da bitmeyen inşaatı devam ediyor son bir hafta kala kesdiler inşaat işini malum kalabalıklaşdı mescid

Kâbeye giderken su dağıtan işçiler
İsim:  6B196559-22FA-46B5-93A4-54C4D6F19644.jpeg
Görüntüleme: 47
Büyüklük:  29,2 KB (Kilobyte)

Ve kâbenin bitmeyen inşaatı
İsim:  CCA064EE-5FAB-420A-A659-29ACE0A82969.jpeg
Görüntüleme: 37
Büyüklük:  25,5 KB (Kilobyte)
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 17 Ağustos 2022, 09:44   Mesaj No:32
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Oralarda aklınızdan geçen güzel şeyler bir bakmışsınız nasip olmuş yıllar önce gidenler ve şimdi görenler eski fotolara bakınca bizlerde gördük farkı , oo bu ne her trfına yüksek yüksek binalar dikmişler 🕋 bu yapılırmı diyorlar . Bana göre kâbenin ihtişamına hiç bir şey gölge düşüremez . Eskisi gibi değilki hiç bir şey çok değil 20 yıl önce yazılan hemen gidiyordu hacca şimdi gelin görünki bendeniz 14 yıl bekledi yani talep çok hamdolsun o kdr insan nerelerde kalacak? Önce kendimize bakalım acaba biz maddeye takılmadan mana aleminde sabit kalabiliyormuyuz? Tavafda olsun namazlarda olsun hep birlikte hreket ediyorsunuz bakdığınızda tıpkı denizler gibi birbirinize karışıyorsunuz ama herkes kendi aleminde tek ! Bir gün dedimki “ insan şimdiden sonra dünyayı gezmeye kalksa bu kadar insan göremez düşüsenize bütün afrika ülkelerinden ortadoğu ülkelerinde müslümanları görme fırsatı ediniyorsunuz dünya müslümanları Allahın evinde toplanmışız ..Gelelim nacizane tavsiyelere öncelikle kesinlikle kutsal topraklarda gezilecek yerler hakkında bilgi edinmelisiniz diyanetin verdiği kitapları okusanız kafi. Daha önce hacca veya ümreye gidenler genelde yanına şu kadar yiyecek al şu kdr giysi al gibi tavsiyelerde bulunurlar herkesin zevki konforu farklıdır.bırakın herkes kendine uyanı alsın yanına..2 bavul ile gidende vardı benim gibi tek bavullada giden vardı. İslam tarihi okuyabildiğiniz kadar okuyun hocalar her gittiniz yerde orda yaşanılan tarihi olaylrı anlatırken melül melül bakarsınız hiç bir şey anlamazsınız . Ümreye gittiğimde çok hazırlıksız idim hacda kitapları okudum daha bir anlam kazandı o tarihi yerler.içimden geldiği gbi anltmaya çalışdım sizlere belki aklınıza bir nevi tatil gibi gelmiş diyebilirsiniz. Tatil ile mukayese etmek çok üzücü bana göre ,tatil deneyimimde var . Oradaki huzur dünyanın hiç bir yerinde yok Rabbim nasip ederde giderseniz ne demek iStediğimi anlarsınız. Tatil beldesinden ayrılırken ağlarmısnız? güzel yerlerden ayrılma vakti gelmişdi ve çok hüzünlü idim son kez gidiyordum 🕋 elinizde değil ağlamamak bağırarak ağlamamk için zor tutuyorsunuz kendinizi bir daha gelemeyeceğinizi bilmek nasıl acıtıyor içinizi. Allahın misafiri olarak gittik yüreğinizpır pır eder heyecandan Allahım ne olursun bir daha çağır geleyim diye yalvarırsınız.

Alt 17 Ağustos 2022, 12:01   Mesaj No:33
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8167
Beğendi:9375
Takdirleri:25979
Takdir Et:

insan okudukça bire bir yaşamış oluyo her saniye her an seninleydim ve huzura kavuştum inan ..Allah nasip eder de gidebilirsem ki inşaAllah Amin .. O doluluğu güzelligi huzuru cok önce yaşadım diyecem.
Öyle huzurlu anlattın ki toprağım kuş olupda uçasım var..😔 Sanada Rabbim tekrarına nasip etsin ..Bizleride yanısıra..(Amin)
Tatile gitmişsin gibi diyenler bence cahil insanlar .Rabbimi tanımayan verdigi huzuru bilmeyen kişiler .Kendi adıma söylüyorum .Rabbim inşirah ferahlığı versin..
.... Bin kere yazsan binkere okurum .
Sen yaz toprağım devamı gelsin inşaAllah...
Esma_Nur beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 17 Ağustos 2022, 17:14   Mesaj No:34
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razı olsun duanada amin diyelim Tesir edebildiysem ne âlâ yzımız sonlandı toprağım aklımda kalanları yzmaya çalışdım lap tpumda yok el koydulr telefondan yazabildiğim kdar kusurlrım af ola 🌹🕋🌺💖🕌

Alt 17 Ağustos 2022, 18:17   Mesaj No:35
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8167
Beğendi:9375
Takdirleri:25979
Takdir Et:

Estagfurullah ne kusuru
Rabbim senden de razı olsun ..
Esma_Nur beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 24 Eylül 2022, 10:36   Mesaj No:36
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Tüm dünyayı soyunup rahmet elbisesini giydiğiniz, bereketli şuurlu bir hac vazifesi ifa etmişsin. Aksi halde Kabe'nin avlusunda sabah akşam yatsan ne?Ebû Cehil'in evi Kabeye en yakındı da ne oldu? Rabbim anadan doğduğunuz gün kadar temiz pak eylesin. Haccınizı imanıniza şahit kılsın.

Şimdi ne alemsin ? Özlemin devam ediyormu? Dünyaya alışmak zor oldumu?
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 26 Eylül 2022, 17:39   Mesaj No:37
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tüm dünyayı soyunup rahmet elbisesini giydiğiniz, bereketli şuurlu bir hac vazifesi ifa etmişsin. Aksi halde Kabe'nin avlusunda sabah akşam yatsan ne?Ebû Cehil'in evi Kabeye en yakındı da ne oldu? Rabbim anadan doğduğunuz gün kadar temiz pak eylesin. Haccınizı imanıniza şahit kılsın.

Şimdi ne alemsin ? Özlemin devam ediyormu? Dünyaya alışmak zor oldumu?
Alışamadım özlem katlanarak artıyor. Evime gitmek istiyorum 🕋 bizim memleketli biri vardı yaşlandıkça çocuklaşdı kime denk gelse beni köy otobüsüne bindirin derdi. Bende öyle olacağım galiba .. hasreti anlatılmaz ,dünya çok manasız geliyor orayı gördükden sonra hep beraber gideriz bellimi olur.
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

« - | Sen Gibi »

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)