Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Tevhid Ve Şirk Konuları (https://www.forum.medineweb.net/652-tevhid-ve-sirk-konulari)
-   -   tevhid ile ilgili kısa kısa mesajlar (https://www.forum.medineweb.net/tevhid-ve-sirk-konulari/19246-tevhid-ile-ilgili-kisa-kisa-mesajlar.html)

YASEMİN ATAMAN 21 Mayıs 2011 10:15

tevhid ile ilgili kısa kısa mesajlar

Selamün Aleyküm Arkadaşlar,
Bu güne kadar tevhidi yazılarımızda paylaştık okuduk yazdık gelin tevhid ile ilgili kısa kısa mesajlar atarak hafızalarımızı yokluyalım,öğrenelim, öğretelim.

***Tevhid, Allah'ı isim ve sıfatlarında birlemek, bunda hiçbir şeyi ve hiçbir kimseyi O'na ortak koşmamak ve denk tutmaktır.

***O'nu sıfatlarında yegane kemal sahibi bilmek,insanlara ve yaratılmışlara ait olan sıfatlardan tenzih ederek iman etmek,
O'nu yüce sıfatlarıyla anmak ve sadece O'na ibadet etmektir.

YASEMİN ATAMAN 21 Mayıs 2011 10:16

Cevap: tevhid ile ilgili kısa kısa mesajlar

***Allah'ı Rabbimiz ve İlahımız bilip sevmek, O'nun sevdiğini sevmek,Onun hoşlanmadığından hoşlanmamak,O'nu velimiz kabul etmek,
sadece O'ndan korkmak,
O'ndan yardım istemektir.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

YASEMİN ATAMAN 21 Mayıs 2011 10:16

Allah’dan başka ilâh olmadığını” kalben tasdik, dil ile ikrâr ve varlığıyla isbat ederek, Muvahhid mü’min müslüman olanlar, Allah Teâlâ’nın koruyucu kal’ası olan Tevhid kal’asına girmiş olur. Tevhid kal’asına girenler, hem Allah’ın azabından, hem de küfür ve şirk cephesindeki saldırgan düşmanlardan emin olur.

YASEMİN ATAMAN 27 Mayıs 2011 12:33

Koca sitede "islam anlatılmaya çalışılıyor" fakat tevhidle ilgili din kardeşlerimize mesaj verecek iki satır paylaşım yapacak kardeşimiz olmaması beni çok üzdü.

Tevhidin mahiyeti kalplere inmedikçe tohumlar yeşermez. Katılan ve katılamayan paylaşımcılardan Rabbim razı olsun.

YASEMİN ATAMAN 27 Mayıs 2011 22:39

Alıntı:

kudsu lena Üyemizden Alıntı (Mesaj 134290)
Ama ne gariptirki müşriğin,kafirin,münafığın anladığı TEVHİDİ VE VAHİYİ ,Günümüz müslümanım diyenler anlamıyor ve anlamıyoruz diyorlar....

Kısacası LAİLAHE İLLAALLAH,hayatın her anının hükmünü Allahın hükmüne bırakmanı adıdır,böyle yapmayan kişi hayatının hangi anını Allahın hükmüne bırakmamışsa,ŞEYTAN VE DOSTLARININ HÜKMÜNE BIRAKMIŞTIR...

ENAM SÜRESİ...Deki benim,namazım,ibadetlerim,ölümüm ve hayatımın her anı alemlerin rabbi içindir....

Allah razı olsun çok güzel Rabbim sizden razı olsun kardeşim tevhid bayrağı elinizden hiç düşmesin inşallah.

Allah’ı Rabb, İslam’ı din, Kur’an-ı Kerim’i düstur, Rasulullah (sav)’i önder kabul edip katıksız iman edenler, Tevhid akidesine girmiş ve emniyet içinde olan tek ümmettir.

Rabbimiz Allah Teâlâ şöyle buyurur:
“Allah, gerçekten kendisinden başka ilâh olmadığına şahidlik etti. Melekler ve ilim sahipleri de O’ndan başka ilâh olmadığına adâletle şahitlik ettiler. Aziz ve Hakim olan O’ndan başka ilâh yoktur.”
(3/Âl-i İmrân, 18)

kamer34 28 Mayıs 2011 14:04

SAYIN YAZARIMIZ sitetede açtığım konuların nerdeyse tamamı tevhid akidesiyle doğrudan alakalıdır. Yine böyle bir konu açtığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

YASEMİN ATAMAN 28 Mayıs 2011 18:40

Alıntı:

kamer34 Üyemizden Alıntı (Mesaj 134308)
SAYIN YAZARIMIZ sitetede açtığım konuların nerdeyse tamamı tevhid akidesiyle doğrudan alakalıdır. Yine böyle bir konu açtığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım tevhid yazısı yok demedim ve dememde. Sadece kısa kısa tevhid mesajlarını yolluyalım, güzel notlarla hatırlatma yapalım istedim. Amacım ne siteyi nede sizleri incitmek isteyen katılımda bulunur.
İsterdim ki bu uyarının altına iki satır tevhid mesajı yazsaydınız bende sayenizde okur bilmediğimi öğrenir,
unuttuğumu hatırlardım.

Ey iman edenler, Allah’a, Rasulüne, Rasülüne indirdiği kitaba ve bundan önce indirdiği kitaba iman edin.” (4/Nisa, 136)

Rasul, kendisine Rabbinden indirilene iman etti, mü’minler de. Tümü, Allah’a, meleklerine, kitablarına ve Rasullerine inandı.” (2/Bakara, 285)

Tevhide sığınmanın ve sabit kalmanın şartı, şirksiz ve küfürsüz bir imandır. Bu iman, amellerin en faziletlisidir. Bu saf imana, şirk ve küfür bulaştırılmadığı gibi, bid’at ve hurafede karıştırılmamalıdır. Rabbimiz Allah bunu emretmekte ve bundan razı olmaktadır.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 00:06

Tevhid demek, Allah bir dir demektir!
Tevhid, yani Allah'in birliği inancı, dinın temelidir!
Tevhid demek her işi Şeriat'a göre yapmak demektir!
Hakimiyyeti, yaratana vermek O'nun Şeriat'ını devlet yapmak Tevhid'in, adaletin ta kendisidir!
Tevhid, Kur'an'in özü, Şeriat'in teferruatıdır!
Bir kimse hem muvahhid hem müşrik olamaz!
ĺslam devleti şirki reddetmiş, Tevhid'i getırmiştir!
Tevhid ehli, hakimiyyetin kayıtsız ve sartsız Allah'a ait olduğunu kalbiyle tasdik, diliyle ikrar, hareketleriyle isbat eder!

Allah Tevhid akidesini ve ondan yana olanları, ĺlim, fikir ve hak meydanında galib kıldı, düşmanlarını mağlub etti!
Peygamberler ve onlara tabi olanlar hakimiyyetin Allah'a ait olduğuna inanırlar!
Hüküm ve hakimiyyet Allah'a mahsustur!
Tagutu red ve inkâr insani Tevhid'e götürür!

FECR 31 Mayıs 2011 13:00

Hz. Peygamber (s.a.s), Muaz b. Cebel (r.a)’i Yemen’e gönderirken ona şöyle buyurmuştur: “Sen Ehli Kitab olan bir topluma gidiyorsun. Onları ilk önce Allah’a kulluk etmeğe(TEVHİDE) çağır. Allah’ı tanırlarsa,(Tevhidi kabul ederlerse) Allah’ın onlara gecede ve gündüzde beş vakit namazı farz kıldığını söyle. Namazı kılanlarsa; Allahın onlara zenginlerinden alınıp yoksullara verilmek üzere zekatı farz kıldığını söyle. İtaat ederlerse, bunu onlardan al, insanların mallarının en iyisini alma, mazlumun bedduasından sakın. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur” (Buharî, Zekat, 41, 63, Meğazî, 60, Tevhîd, 1; Nesaî, Zekat, 1; Darimî, Zekat, l).

Önceliği TEVHİD olmayan bir hareketin metodu, NEBEVİ METOD olmaz.Tevhidin anlaşılmadığı ortamlarda "namaz platformu,zekat platformu,hacc platformu,kardeşlik platformu" gibi platformların insanlara kısmi faydaları olsa da, Tevhidin anlaşılmasının önüne geçtiğinde ILIMLI İSLAM projesine destek olmaktan başka bir işe yaramaz.Tevhidsiz bir namaz eylemi, içi boşaltılmış bir namaz olmaktan öteye gitmez ve bu namaz insanı FAHŞA ve MÜNKER'den alı koymaz.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 16:16

tevhid inancı ve İslâm Dini,
Tevhid Kelimesi ile özetlenmiştir. Bu yüzden kim bu ifadeyi inanarak söylerse mü’min olur. Kelime-i Tevhid, İslâm’a giriştir. İslâm’a girdikten sonra İslâm’a ait ne varsa hepsini peşinen kabul etme duyurusudur. Mü’min, bunları söyleyerek seçtiği dini ve bunun her türlü ilkesini, prensibini kabul ettiğini ortaya koymuş olur. Allah’la ve diğer mü’minlerle bir antlaşmadır, söz vermedir tevhid.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 16:22

Mü’min, niçin Tevhid Kelimesini söylediğinin farkındadır. Bütün kalbiyle Allah’tan başka hiçbir ilâhın olmadığına inanır, bunu diliyle ilân eder ve inandığı şeyin gereğini yapar. Tevhid veya Şehâdet Kelimesi iki hüküm cümlesidir. Birinci bölümde önce “lâ ilâhe” (ilâh yoktur), sonra da “illâ Allah” (sadece Allah vardır), yaygın söyleyişle “Allah’tan başka ilâh/tanrı yoktur” denilir. Dikkat edilirse inanmanın ilk şartı, bütün ilâhları/tanrıları, ilâh/tanrı düşüncelerini, ilâha/tanrıya benzetilen her şeyi kafadan ve gönülden silmek, sonra da tek Allah inancını kabul etmektir. Önce nefy, yani reddetme, sonra da tasdik, yani kabul etme söz konusudur. İslâm açısından son derece önemli bir durumdur bu. Çünkü İslâm’ın üzerinde durduğu en önemli mesele, Tevhid inancıdır. İnsanlar öncelikli olarak bu inancı benimsemekten sorumludurlar. Tevhid, yaratılışın ve var olmanın en önemli olayıdır; yaratılış amacımız olan sadece Allah’a kulluk yapma bilincidir.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 16:27

Alıntı:

FECR Üyemizden Alıntı (Mesaj 134361)

Önceliği TEVHİD olmayan bir hareketin metodu, NEBEVİ METOD olmaz.Tevhidin anlaşılmadığı ortamlarda "namaz platformu,zekat platformu,hacc platformu,kardeşlik platformu" gibi platformların insanlara kısmi faydaları olsa da, Tevhidin anlaşılmasının önüne geçtiğinde ILIMLI İSLAM projesine destek olmaktan başka bir işe yaramaz.Tevhidsiz bir namaz eylemi, içi boşaltılmış bir namaz olmaktan öteye gitmez ve bu namaz insanı FAHŞA ve MÜNKER'den alı koymaz.

Selamün Aleyküm Fecr hocam, şu satırlarınız o kadar anlamlı ki,Tevhidi bildiğini sanan bir toplumun içinde yaşıyoruz ve en korkunç olanı ise tevhid sancağını alanların şirk ve tevhidi yanyana gezdirmeleri.

Hemen yaşadığım bir olayı aktaracağım bakalım fecr hocam siz nasıl yorum yapacaksınız belki ben yalnış düşünüyorumdur beraber istişare yapalım.

Tevhid diyoruz. Tüm batıla şirke hüküm koyanlara putlara ilahlara beşerin sistemine LA diyoruz.

Pazar günü Ankara da büyük bir islamı program vardı ve bende katılmak istedim.Tevhidi bir program diye duyduk.

Programda ara ara Allah'ı birlediler, hüküm Allah ın dediler tekbirler tevhidler söylendi.Tüm müslümanlar coştu..Ayağa kalkıp tekbir getiriyorlardı topluca. Ve benimse kanım donmuş oturduğum yerde kalmıştım neden mi?

Sahnede tevhid anlatılıp ayetler okunuyordu ve başlarının üstünde laik sistemin ilahı vardı.

Ve bilinçsiz müslümanlar bunu görmüyorlardı dahada acısı Hakkı anlatan hocalar bu programdan sorumlular kör olmuşlardı.

Bir inancım ve yolum vardı dayanamadım yetkiliye dedim aldığım cevap şaşırtıcı koymak zorundayız bir şey yapamayız. YALAN kardeşim bir davan inancın varsa bunu yapamazsın. Bir sürü vakıf var bunu yapmayan ve dahada şaşırtıcı olan slayt perdesini indirip kapatma şansın var. Bunu dediğimde örnek program adları verdiğimde kusura bakmayın düşünemedik cevabını aldım.

Nasıl olurda böyle bir programı hazırlayan görevliler tevhidi anlatmak için hazırlanırken benim mümin kardeşimin kabul etmediği ilahı baş köşeye koyarlar.

Bu nasıl LA bilinci bu nasıl tevhid anlayışı.

Bir başka yalnış, sahnede ayet okunuyor öndeki bayanlar alkış yapıyor eğilip kusura bakmayın neyi alkışlıyorsunuz dedim o tam tesettürlü cahil kardeşlerim şaşkın şaşkın bakıyorlar. Dedim islamda bu alkış var mı okunanlar ilahı değil Allah ın sözü alkışı bıraktılar fakat tabiki benim önümdeki bayanlar sesim onlara yetti..

Sizce bu tesettürlü bayanlarımız ve islamı programcılarımız ne kadar tevhidi hareket etmişler??

Diğer yalnışlıkları saymayacağım anlatmak istediğim tevhidi bildiğini sanan insanlar var çevremizde hep beraber elimizden geldiğince mesajlarla kısa yazılarla, cep msj larıyla gündeme alalım lütfen.

Evet fecr hocam bu sahne islama yakışır mı?

TEVHİD,‘
bir’ Allah inancının, insanların düşündüğü bütün yanlış ilâh düşüncelerinden uzak bir dünya görüşünün, tek Yaratıcı, tek Rab tanımanın açıkça ortaya konulmasıdır. ‘Tevhid’ aynı zamanda âlemlerin Rabbi Allah (c.c.) tarafından insanlara gönderilen İlâhî dinin adıdır. İnsanlar ya Tevhid Dinine, ya da şirk dinlerine inanırlar. Üçüncü bir yol yoktur insanın hayatında. Şirk, nasıl insanların kendi hevâ ve heveslerinden uydurdukları bütün dinleri tanımlıyorsa; Tevhid de Allah’ın vahy yoluyla gönderdiği hak dini tanımlar. Tevhid, hem inanç açısından Allah’ı zâtında, sıfatlarında ve fiillerinde “bir”lemek, hem de ibâdeti yalnızca Allah’a mahsus kılmaktır.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 16:30

Tevhid Kelimesi İslâm’ın giriş kapısıdır.
Ancak, bu kapıdan içeri girenler, içeride olan her bir ilkeyi,
her bir iman esasını,
her bir kulluk şartını kabul etmiş ve pratik hayatta uygulamaya
söz vermiş demektir.

FECR 31 Mayıs 2011 16:55

Alıntı:

YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı (Mesaj 134362)

Allah razı olsun
Bu ve buna benzer islama yakışmayan çok sahneler var maalesef.Bunu bir de tevhidi bildiğini, anladığını, yaşadığı iddia eden müslümanlar tarafından yapılması da ayrı bir elem verici.
Yukardaki örneğinize ilave olabilecek bir kaç örnek vereyim:
Geçenlerde bir köy camiisinin açılış daveti elime ulaştı.İçeriğine bakınca şaşırdım.1.maddesi "saygı duruşu".2.maddesi de "istiklal marşı".Bu nasıl bir anlayış ki cami açılışında başka kimseler için saygı duruşunda bulunulacak,sonra da açtıkları camide namazda Allah'ın huzurunda duracaklar.Bu toplumun tevhidden ne kadar da uzak olduğunun göstergesidir.
Başka bir anektod da; sonradan icad edilen ve resmi ideolojinin de sahip ve destek çıktığı kutlu doğum kutlamalarında aynı durum söz konusudu idi.Peygamberi anmak niyetiyle program yaptıklarını iddia edenler,programlarının açılışında da yine "saygı duruşu" ve "istiklal marşı"yla başlamışlardı."Saygı duruşunu" kim/kimler için durulduğu da malumunuzdur.
Yine müslümanım diyenlerin düğünlerine bakıyoruz ki durum içler acısı.Düğünlerde modernizmin ve tüketimin dayattığı unsurlar,ananeler,görenekler söz sahibi oluyorken Allah ve Rasulune sıra bile gelmiyor maalesef.
Toplumu değiştereceğiz diye ortaya çıkanların çoğunun, kendisinin olumsuz anlamda dönüştüğünü müşahede ediyoruz maalesef.
Müslümanların yaptığı programlarda önceleri "tekbir" ön planda iken,son yıllarda tekbirin yerini "alkış"ın alması da tam bir fecaat.Hatta alkışın yapılması için sunucular tarafından çığırtkanlık bile yapılıyor.
Yara,kanayan bir yara.Bu yara hafife alınırsa, zamanla kanıksanır ve toplumun cahiliyye yaşantısına angaje olunur.Bu durumdan insanların kurtulması için gerçek anlamda insanlara TEVHİDİN anlatılmasıdır.

YASEMİN ATAMAN 31 Mayıs 2011 17:16

Alıntı:

FECR Üyemizden Alıntı (Mesaj 134366)
Allah razı olsun
.1.maddesi "saygı duruşu".2.maddesi de "istiklal marşı".Bu nasıl bir anlayış ki cami açılışında başka kimseler için saygı duruşunda bulunulacak,sonra da açtıkları camide namazda Allah'ın huzurunda duracaklar.Bu toplumun tevhidden ne kadar da uzak olduğunun göstergesidir.
.

İşte bu organızasyonu yapan bunlara izin veren din sorumluları, tevhidi anlatan hocalar, hatta dahada acısı toplumun alim gördüğü okumuş.......ler ne kadar acı .

Temeli olmayan ata dinini yaşayan bir toplumu uyutmak ne kadar kolay.Zaten devamlı morfin verilen müslümanlarız uyutuluyoruz. Ne zaman tevhid ruhumuza işleyecek.

Koca salonda neden bir mümin çıkıp Allahın adını yüceltemedi, savunamadı laik sistemin ilahını baş köşeye alıp tekbir atmak nasıl bir inanç.

Ben kadın başıma tüm yetkililere haykırıp hatalarını anlatırken ve yinede korkmadan tevhidi bir program değil şirk batılla insanlara tevhid sunulan renklı bir program olduğunu dedim fakat bir tane erkek kardeşim yanımda olamadı yazık.

İnsanlar uyuyor!!!!!

Cihad çağrılarında boy göstermekle, tevhid yaşanmıyor anlatılmıyor.Putları ilahları yere vurmadıkça mümin olamayız tevhidi yaşayamayız.

Saygı duruşu besmelesiz sistemin makasıyla açılan camiler
besmelesiz sistemin düşüncelerini aktarır.
Rabbim evlerimizi mescidler yaptırsın inşallah.

kamer34 02Haziran 2011 11:24

Alıntı:

YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı (Mesaj 134364)
Selamün Aleyküm Fecr hocam, şu satırlarınız o kadar anlamlı ki,Tevhidi bildiğini sanan bir toplumun içinde yaşıyoruz ve en korkunç olanı ise tevhid sancağını alanların şirk ve tevhidi yanyana gezdirmeleri.

Hemen yaşadığım bir olayı aktaracağım bakalım fecr hocam siz nasıl yorum yapacaksınız belki ben yalnış düşünüyorumdur beraber istişare yapalım.

Tevhid diyoruz. Tüm batıla şirke hüküm koyanlara putlara ilahlara beşerin sistemine LA diyoruz.

Pazar günü Ankara da büyük bir islamı program vardı ve bende katılmak istedim.Tevhidi bir program diye duyduk.

Programda ara ara Allah'ı birlediler, hüküm Allah ın dediler tekbirler tevhidler söylendi.Tüm müslümanlar coştu..Ayağa kalkıp tekbir getiriyorlardı topluca. Ve benimse kanım donmuş oturduğum yerde kalmıştım neden mi?

Sahnede tevhid anlatılıp ayetler okunuyordu ve başlarının üstünde laik sistemin ilahı vardı.

Ve bilinçsiz müslümanlar bunu görmüyorlardı dahada acısı Hakkı anlatan hocalar bu programdan sorumlular kör olmuşlardı.

Bir inancım ve yolum vardı dayanamadım yetkiliye dedim aldığım cevap şaşırtıcı koymak zorundayız bir şey yapamayız. YALAN kardeşim bir davan inancın varsa bunu yapamazsın. Bir sürü vakıf var bunu yapmayan ve dahada şaşırtıcı olan slayt perdesini indirip kapatma şansın var. Bunu dediğimde örnek program adları verdiğimde kusura bakmayın düşünemedik cevabını aldım.

Nasıl olurda böyle bir programı hazırlayan görevliler tevhidi anlatmak için hazırlanırken benim mümin kardeşimin kabul etmediği ilahı baş köşeye koyarlar.

Bu nasıl LA bilinci bu nasıl tevhid anlayışı.

Bir başka yalnış, sahnede ayet okunuyor öndeki bayanlar alkış yapıyor eğilip kusura bakmayın neyi alkışlıyorsunuz dedim o tam tesettürlü cahil kardeşlerim şaşkın şaşkın bakıyorlar. Dedim islamda bu alkış var mı okunanlar ilahı değil Allah ın sözü alkışı bıraktılar fakat tabiki benim önümdeki bayanlar sesim onlara yetti..

Sizce bu tesettürlü bayanlarımız ve islamı programcılarımız ne kadar tevhidi hareket etmişler??

Diğer yalnışlıkları saymayacağım anlatmak istediğim tevhidi bildiğini sanan insanlar var çevremizde hep beraber elimizden geldiğince mesajlarla kısa yazılarla, cep msj larıyla gündeme alalım lütfen.

TEVHİD,‘

bir’ Allah inancının, insanların düşündüğü bütün yanlış ilâh düşüncelerinden uzak bir dünya görüşünün, tek Yaratıcı, tek Rab tanımanın açıkça ortaya konulmasıdır. ‘Tevhid’ aynı zamanda âlemlerin Rabbi Allah (c.c.) tarafından insanlara gönderilen İlâhî dinin adıdır. İnsanlar ya Tevhid Dinine, ya da şirk dinlerine inanırlar. Üçüncü bir yol yoktur insanın hayatında. Şirk, nasıl insanların kendi hevâ ve heveslerinden uydurdukları bütün dinleri tanımlıyorsa; Tevhid de Allah’ın vahy yoluyla gönderdiği hak dini tanımlar. Tevhid, hem inanç açısından Allah’ı zâtında, sıfatlarında ve fiillerinde “bir”lemek, hem de ibâdeti yalnızca Allah’a mahsus kılmaktır.

selam hidayete tabi olsun

Sayın yazarımız başınızdan geçen anektodu güzel analiz etmişsiniz fakat başında laiklik ilahını taşıyanların müslüman olduğu hükmünü vermeniz daha evvel tevhid akidesi meselelerinde yazmış olduğunuz tüm düşüncelerinizi tekzip etmektedir.

Asluddin meselesin de mazeret kabul edilmediği gibi cehalette maruz görülemez. Kuranda müşrik kavramına baktığımız zaman Allah ile birlikte başka İlahların ve Rablerinde ortak kabul edildiğini görmketyiz. Günümüzde "LA ilahe" manasını bilerek ve hayatına aktararak gerçekleştirmemiş tağutu tüm yönleriyle red etmemiş insanların "illallah" demiş olmaları hiç bir şey ifade etmediği gibi kişiye müslüman da yapmaz.

Kişilerin namaz kılmaları veya tesettür takmaları asla onların müslüman olduğu anlamına gelmez. Bu nişaneler nübüvet döneminde islam dininin birer işareti sembolu idiler.Fakat günümüzde bu nişaneler artık nübüvet dönemndeki gibi değildirler.

Onun için dinin asıllarından biride kim tevhid akidesi üzerinedir kim şirk akidesi üzreredir tespiti zorunludur. Bunun tespiti yapılmadığı takdirde tevhid akidesinin gerçek manada hayata aktarılması mümkün değildir.

"lailaheillallah" sözü safların netleşmesi tarafın belli olması taraf olmayanların tamamının red edilmesi ile sonuçalanabilir. Bunun nedeni şudur islam dini günlük yaşanan muemalat dinidir.

Başında yada kalbinde yada yaşantısında başka ilahlara yer verenler asla müslüman sayılmayacakları gibi onlarla dostluk vela kestiklerini yeme cenaze namazlarını kılma müslümanların mezarlıklarına defin etme gibi muamelatların yapılmasıda tevhid akidesini bozar.

ŞİMDİLİK bu kadar inşallah istanbula döndüğümde bu konuya katılım sağlayacağım.

Bizler tevhid akidesi ile ilgili çokça ayet ve hadis,önemli olan yazmış olduğumuz ayet ve hadislerin beyinlerimizde en doğru şekliyle analiz edebilmemizdir. Başka milletlerein üzerine analiz etmiş olduğumuz kurani kavramları kendi nefsimiz ve kendi toplumumuz üzerindede analiz ve değerlendirme yapmadığımız takdirde FIRKAYİ NACİYE olmamız söz konusu değildir.

Allaha emanet olunuz ey Medineweb ahalisi

kamer34 02Haziran 2011 11:40

Allah'ın rasulu (sav) kendi kavmine şöyle dedi. Ben size bir kelime öğreteceğim sizler bu kelimeyi söylediğinizde tüm dünya sizlere boyun eğecektir. Onun kavmi o halde bu kelime nedir diye sordular Allah'ın rasulu " lailaheillallah" deyiniz buyurdu. Fakat kavmi bu kelimeyi söylemekten imtina etti.

Çünkü onlar yani putperest araplar bu kelimenin anlamını çok iyi biliyorlardı. Bu kelimeyi söylediklerinde kendi babalarını kendi atalarını kendi putlarını red etmelerini greketiğini çok iyi biliyorlarlardı.

Günümüzde ise bu kelimeyi söylemek ile herhangi bir kelimeyi söylemek arasında bir fark yoktur......

Kişi "lailaheillallah" dediğinde bu kelime onu tağuti düşüncelerden müslüman olmayan toplumlardan ötekileştirmiyorsa bu kelimeyi, diliyle söylemiş olamsı ona hiçbir fayda sağlamaz<.

SAAT: 04:09

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306