Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Tevhid Ve Şirk Konuları (https://www.forum.medineweb.net/652-tevhid-ve-sirk-konulari)
-   -   Tekfircilerin Tekfir Listesi (https://www.forum.medineweb.net/tevhid-ve-sirk-konulari/22595-tekfircilerin-tekfir-listesi.html)

FECR 26 Temmuz 2012 18:46

Tekfircilerin Tekfir Listesi

Tekfircilerin Tekfir Listesi

Hak yayınlarının sitesi olan "davetül hak" sitesinde tekfir! listesi yayınladı:
Bu listeye bakınca tekfirci zihniyetin bir hastalık olduğu gerçeğini görüyoruz

1-DEMOKJRASIYI AYAKTA TUTAN PARTICILER AKP SP CHP MHP BBP BDP IHVANI MUSLIMIN HAMAS EL-FETIH HIZBULLAH VE DUNYADAKI BUTUN PARTICILER PKK TAYYIP ERDOGAN ERBAKAN ABDULLAH GUL AHMET DAVUT OGLU BULENT ARINC
2-TALIBAN EL-KAIDE EL-SEBAB NAKSIBENDI ORDUSU TAIFATUL MANSURA OZGURLUKCU SURIYE ORDUSU HAMAS KASSAM TUGAYLARI HIZBULLAH IRAN IHVANI MUSLIMIN
3-NURCULAR SULEYMANCILAR KADERILER NAKSILER RUFAILER
4-GURABA YAYINLARI UBEYDULLAH ARSLAN ABDULLAH YOLCU EL-HADID YAYINLARI TAKYUDDIN BAYBURDI
5-EBU ZERKA EBU ENES EBU UBUYDE EBU EMRE EBU SAID YARBUZI MIRZABEY OGLU
6-CUBBELI AHMED
7-METIN KAPLAN
8-MAHMUT USTA OSMAN OGLU
9-ADNAN OKTAR
10-TIMURTAS
11-ABDULLAH BUYUK
12-ALI KUCUK
13-MUHAMMED EMIN
14-SEYH FEYZAN
15-ABDULAZIZ BAYINDIR
16-ALPARSLAN KUYTUL
17-ESAD COSAN
18-EBU HANZALA
19-SULEYMAN ATES
20-YUSUF KARDAVI
21-MEVLANA
22-MUHYIDDIN IBNI ARABI
23-PIR APTAL BEKTASI VELI
24-YUNUS EMRE
25-MUSTAFA SIBA-I
26-MUSTAFA MERAGI
27-SANKITI
28-CEMALEDDIN AFGANI
29-AHMET KALKAN
30-MENZILCILER ACZEMENDICILER
31-RESIT RIZA
32-MAHMUT SAKIR
33-MUHAMMED IKBAL
34-MUHAMMED ABDUH
35-USAME BIN-LADIN
36-ZEVAHIRI
37-ENVER EL- EVLAKI
38-OMER ABDURRAHMAN
39-MOLLA OMER
40-ABDULLAH AZZAM
41-SAID HAVVA
42-MUSTAFA ISLAMOGLU
43-MUSTAFA CELIK
44-MURAT GEZENLER
45-FETHI YEKEN
46-HALLACI MANSUR
47-MUHAMMED HAMIDULLAH
48-EBU KATADE EL-FILISTINI
49-EBU BASIR ET-TARTUSI
50-FETHULLAH GULEN
51-NAZIM KIBRISI
52-HASAN EL-BENNA
52-MAKDISI
53-ELMALI HAMDI YAZAR
54-KUL SADI YUKSEL
55-SAID RAMAZAN EL-BUTTI
56-OMER TILMISANI
57-OMER NASUHI BILMEN
58-YASIN HATIP OGLU
59-HASAN EN-NEDVI
60-YUSUF KANDEHLEVI
61-HALID YASIN
62-NASRAlLLAH
63-AHMEDI NECAT
64-HAMENEYN
65-HUMEYNI
66-ALI SERIATI
67-MEHMET AKIF ERSOY
68-NECIP FAZIL KISAKUREK
69-SAID NURSI
70-HILMI TUNA
71-MEHMET TALU
72-HASAN EL-HUDEYBI
73-DONGUL HOCA HAYRETTIN KARAMAN
74-ALAADDIN PAHLEVI
75-NASRUDDIN EL-BANI
76-MUHAMMED BIN-BAZ GUNUMUZUN BUTUN TARIKATCI TASAVVUFCULARI RAFIZI MUTACI ŞİA VE ISMINI SAYMADIGIM DAHA NICE MUSRIKLER TAGUTLAR

suhtem 26 Temmuz 2012 19:26

Cevap: Tekfircilerin Tekfir Listesi

uzgn kim kaldı????
Ey güzel Allah ım sen akıl fikir ver!!!

bilinmez 26 Temmuz 2012 19:29

Yalnız davetulhakta sadece bu şekilde isimlerinin yanında NEDEN VE HANGİ, GEREKÇEYE DAYALI yapıldığıda uzunca tartışılıp,açıklık getirilmiştir,DEĞİLMİ fecr abi,,,,

Dur_Hele 26 Temmuz 2012 20:17

Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 186840)
Yalnız davetulhakta sadece bu şekilde isimlerinin yanında NEDEN VE HANGİ, GEREKÇEYE DAYALI yapıldığıda uzunca tartışılıp,açıklık getirilmiştir,DEĞİLMİ fecr abi,,,,

bu listeyı onaylayan kafadan kontaktır.

bilinmez 26 Temmuz 2012 20:40

Alıntı:

Dur_Hele Üyemizden Alıntı (Mesaj 186844)
bu listeyı onaylayan kafadan kontaktır.

Arkadaşım,sitelerine gir ve gerekçelerini sor,inan gayet makul şekilde münazaralarınıda yapıyorlar,en azından ben öyle gördüm....

FECR 27 Temmuz 2012 09:25

Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 186840)

Onların gerekçelerinin çoğu kendi tahayyüllerinin bir ürünüdür. "Kafire kafir demeyen de kafirdir" bir beşer sözünü ayetlerden üstün tutmuş zihniyetin kendi nefislerine göre hareket edip kendilerinden başka herkesi dışlayan, tekfir eden bir anlayışın oluşturduğu bir listenin bir kıymeti yoktur. Ayrıca listede fikir ve amel olarak bir arada bulunmayan kimselerin de aynı kategoride değerlendirilmesi ayrı bir hezeyandır.Allah hidayet etsin

Esma_Nur 27 Temmuz 2012 13:07

Sanırım bu grup sanal ortamın rhtlığından faydalanıp bu kdr çirkinleşebiliyorlar... Toplumun alimlerini aydınlarını yok etmek o toplumu yok etmenin en kolay yoludur.Bu gruplar özellikle bazı kişilerin bilgi eksikliklerinden ve samimi duygularından yrrlanır...

“Kim Müslüman kardeşine kâfir derse muhakkak ki o kelime ikisinden birine döner. Kendisine kâfir denilen insan kâfirse söz onadır. Eğer kâfir değilse, küfür söyleyenin üzerine döner.” (Buhari, Edep: 73 )

bilinmez 27 Temmuz 2012 16:08

Alıntı:

FECR Üyemizden Alıntı (Mesaj 186869)
Onların gerekçelerinin çoğu kendi tahayyüllerinin bir ürünüdür. "Kafire kafir demeyen de kafirdir" bir beşer sözünü ayetlerden üstün tutmuş zihniyetin kendi nefislerine göre hareket edip kendilerinden başka herkesi dışlayan, tekfir eden bir anlayışın oluşturduğu bir listenin bir kıymeti yoktur. Ayrıca listede fikir ve amel olarak bir arada bulunmayan kimselerin de aynı kategoride değerlendirilmesi ayrı bir hezeyandır.Allah hidayet etsin

Abi sadece bir sözden yola çıkarak böyle bi tavır almıyorlar,ayrıca bu söz sıradan yoldan geçen birinin sözüde değildir,bu kadarda insafsız değilsiniz siz sayın abim,mahcup000.

Ayrıca fikir ve amel olarak bir arada bulunmayanlarında durumunu göz önünde bulundurulmuştur,ve ayrıca fikirsel bi tevhid yaşamayanlar,ameldede bi şekilde seke biliyorlar,

DERVİŞİN FİKRİ NEYSE ,ZİKRİDE O DUR,:)

KürtOğlu 27 Temmuz 2012 16:28

humeyniyi,şeriatiyi,akifi,said kurdiyi,islamoğlunu,kardaviyi ve onlarca islam sevdalılarını tekfir etmek anırmaktan öteye bi şey ifade etmez.bu tekfiri savunanı hayvan bile sayamam!!

bilinmez 27 Temmuz 2012 16:44

islam sevdalılarını bırak tekfir etmek,en ufak bi kırmak bile,anırmatan DAHADA AŞAĞILILIKTIR....

Yitiksevda 28 Temmuz 2012 00:59

FECR Üstadım Vermiş olduğunuz liste hususunda tartışmaya girmek istemediğim için onlara cevap niteliğinde sadece El İnsaf sözü ile cevap vermiştim Hamas Liderlerini dahi tekfir eden bir zihniyetten Allah'a sığınırım Kendilerine cevabı bugün verdim ama iyi biliyorum ki yarın bana cevap verdiklerinde hiç çekinmeden Kafir damgası ile damgalayacaklar onların damgalaması kaale dahi alınmayacak kadar boş ve basit bir algıdır Allah ıslah etsin diyelim...

Yitiksevda 29 Temmuz 2012 01:36

Davetulhaq Yöneticilerine şu sorum olacak. Sizin fikirlerinizi kabul etmeyen ve eleştiren birine karşı tavrınız Hangi Muhammed'i misyon ile uyuşmakta?

Konu içeriğine binaen yazdığım yazıyı hangi hakka dayanarak kaldırmayı uygun gördünüz.? Sizin yaptığınız Taassubi bakış değilse nedir o zaman .Yazık Emin olun Ömrünü dini islam için harcamış mücadele etmiş Yüzlerce Alimi kafir ilan eden anlayışınıza acıyorum sadece.

İmam ali döneminde ismi Harici olan mantığı dahi sollamış olan zihniyetiniz Eleştiriyi kaldıramıyor ise bari Hakk adına olduğunuzu iddia etmeyin. Selametle kalın sizin söylemlerinizden beriyim sizin fikirleriniz ile hareket etmekten Allah'a sığınırım Milyonları onlara yüzlere düşüren bu mantık asla ve asla İslami tebliğ metodu değildir ancak ve ancak Taassubtur...

Özellikle sizleri hayatın içinde olmanız ile alakalı çağrımda ne tür bir yanlışlık mevcut idi.El kaide ve benzeri terör örgütlerinin tebliğinden esinlendiğinizi düşünme zorunda bıraktınız beni...

Sitelerinde kendilerine eleştiri bazında yazdığım yazıyı dahi hazmedemeyen İmam Ali döneminin Haricilerini yüzlerce kez sollayan Günümüz adları Selefi ve benzeri olanlara ne desem boştur.Gereken cevabı kendilerine vermemden rahatsız olmuş olacaklarki yazımı hemen sildiler...

FECR 29 Temmuz 2012 09:43

Takma kafanı bunları, moralin bozulmasın. Reel hayatta bu tür insanların insanlara vereceği bir şey yoktur. Kaç tane insana tebliğ yapıp da müslüman olmalarına vesile olmuşlardır?. Bırakın insanların müslüman olmalarına vesileyi olmayı, insanları tekfir etmekten tebliğe vakit bulamıyorlar.

wardahlaki 02 Ağustos 2012 21:38

muslumanca yasama idealini gaye olarak benimsemis hakiki iman sahiplerinin hicbir zaman icine girmedikleri turden bir tartisma olan bu konu, kucuk ve taraftar toplayamayan daginik gruplarin mide bulandirma cabasindan baska birsey degil. korkmayin, bu listeye kimsenin aldiris ettigi falan yok.

Uyarıcı 23 Nisan 2018 22:24

FECR rumuzlu üyeniz buraya bir liste asmış ve bunu davatülhak sosyal paylaşım forumuna nispet etmiştir. Bu düpedüz müslümanlara atılmış bir iftiradır.

Bu listeyi asan kişi Davetülhak yöneticileri tarafından bizzat benim şahitliğim doğrultusunda forumdan ihraç edilmiştir.

Sözüm ona 100 küsür yıldır bu insanlara tevhidi anlattığını iddia eden mürci zihniyetin bugüne kadar kaç kişinin hidayet bulmasına vesile oldukları toplumun ortadaki içler acısı durumu bunu göstermektedir.

Allah'a Rasulullaha ve müslümanlara iftira atmaktan biran bile geri kalmayan bu mürci zihniyet görüyorumki bizede iftira atmaktan geri kalmamıştır. Biz bu gibi mürci inanca sahip kişileri Allah'a havale ediyor ve onlara iftira atmanın haram olduğunu hatırlatıyoruz.

Benim yazılarım siliniyor serzenişinize gelince. Biz hiç kimsenin ilmi bir yazısını silmiş değiliz şayet böyle bir şey yapmış olsaydık o halde forumda bizim inancımıza muhalif binlerce yazıyıda silmiş olurduk. Şayet biz bir yazıyı silmiş isek bunun mutlaka geçerli sebepleri olmuştur.

Davetülhak sosyal paylaşım forumu gerçek tevhidi anlatan bir forumdur. Yöneticileri müslümandır. Onun içindirki şirkin küfrün izhar edilmesine yada sorulan sorulara cevaplar vermek yerine münazara adabına uymayan başı buyruk bir şekilde batılın propagandasına müsade edilmez. İşte davetülhakı diğer dinci forumlardan ayıran temel özellik budur.

Uyarıcı 23 Nisan 2018 22:28

Wardahlaki rumuzlu üyeye ithaftır.

Sizin mevcut toplumun inancında ve yaşam biçiminde var olan onca şirke küfre mideniz bulanmıyorda müslümanlaramı mideniz bulanıyor? Yani kusura bakmayın ama sizde çok acayip bir mide varmış. Rabbim size hidayet olmayıyı i nasip etsin.

Medine-web 23 Nisan 2018 23:40

Sayın Uyarıcı,
Fecr hocamız kimseye iftira ve töhmet gibi bir hobisi yoktur. Kendisi 10 yılı aşkın burada yazıyor ve tanıyoruz. Bu liste davetul hak forumun düşüncesidir de demiyor. Oraya asılmış yöneticilerin rızası var veya gözlerinden kaçmış bir liste..
her forumda olduğu gibi Biz de de aynı durum söz konusu. Her asılanı okumak zorunda değiliz gözden kaçıyordur. ama fark ettiğimiz de ya sileriz yada ilmi müzakereler sonucu ıslah ederiz yazıları...çözüm bulamazsak ilme nassa dayanmayan düşüncede ısrar edenleri yasaklıyoruz. Yasaklı listemiz yüzlerce...bu listede sizden gelenlerin sayısı azımsanmayacak kadar yasaklanmış üyemiz var...bu tür sorumsuzca hareket eden tekfir furyası onlarca köşe yazarlarımızın elinden köşesi alındı yasaklandı...
Fecr hocamızı zan ile töhmet altında bırakmak da günah...malum zannın çoğu ism dir.yani günahtır...
Hoşgeldiniz bu arada....

Nebevi Sevda 24 Nisan 2018 00:24

Tekfircinin birisi bir miktar kitap inceler ve şu kanıya varır.
"Okudum inceledim ve gördüm ki herkes müşrik olmuş. Sadece Seyyid Kutup la ikimiz kaldık. Onda da yamukluklar görüyorum." Bu hikaye dolaşır dilden dile. Insan tekfir etmeye dursun. Sonunda vardığı nokta malesef kendini inkara kadar gider. Bu hastalık bir dönem furyaydi ve azaldı hamd olsun

Uyarıcı 24 Nisan 2018 09:20

Abdülmelik bey davetülhakta hiçbirşey gözden kaçmaz velevki bu itikadi ilgilendiren önemli bir konu olsun. Tasvip ettiğimiz konuların yer aldığı yazılar olduğunda bunları destekleyici yazılar yazılır tasvip edilmeyen konular mutlaka tekzip edilir. Bu her forum yöneticisinin üzerine mutlaka vacip olan şeydir. Bu tekfir listesini davetülhak hazırlamış yayınlamış değildir yazı formatindede bu çok rahat bir şekilde anlaşılmaktadır. Evvelde dediğim gibi bu yazıyı yazan kişi forumdan uzaklaştırılmıştır ve biz bir kimseyi tekfir ettiğimizde bu kişi hakkında tekfirin şartlarının ve kaidelerinin tahakkuk etmeden tekfir etmediğimizide yine o sayfada belirtmişizdir.

Bu yazıyı alıp forum forum gezip işte tekfircilerin tekfir listesi deyip sonrada hakkadavet formunu karalayanlar mutlaka batıla hizmet ettiklerini bilmelidirler.

Bu usulün yani metodun bizim formatımız olmadığını bile bile bu işin propagandasını yapanların savunulacak bir taraflarının olduğunu düşünmüyorum.

Hakkımız gereği burada aleyhimizde üstelik hiç bir kanıt ve delile dayanmadan konuşanlara gerekli cevapları yazıp sizi Allah'a havale edeceğim.

Uyarıcı 24 Nisan 2018 09:56

Ebu ömer rumuzlu üyeye.

İlmin olmadığı yerde cehalet hakim olur. Allah kişiyi bilmeden din hakkında konuşmaktan men etmiştir.Çünkü din hakkında bilgi sahibi olmadan konuşan kişi mutlaka Allah'a ve rasulüne iftira atmış olur.

Kuran Araf suresi 33.ayette "Allah hakkında bilmeden söz söylemeyi yasak kılmıştır zikretmiştir.

Yani cehaletinde bir sınırı olmalıdır.
Allah hakkında bilmeden söz söylemek, O'nun katında haramların en büyüğü ve azabı en çetin olanıdır bunu müslüman olan bilir.

Bidat ve sapıklıklar bunun üzerine bina edilir. Bu sebepledirki dindeki her bidat ve dalaletin temel esası Allah hakkında bilmeden söz söylemektir. Onun içindir ki selef ve büyük imamlar buna şiddetle karşı çıkmış, nerde olursa olsun bu günahı işleyenlere karşı reddiyeler yapmış ve halkı onların fitnelerinden şerlerinden şiddetle sakındırmışlardır;

Bugün ise bu hususta kötülük, zulüm ve saldırı günahları karşısında cahil insanların takındıkları tavır çok daha ileri boyutlara varmıştır.

Asıl itibarıyla bidatlerin dine verdiği zarar ve yıkım diğerlerinden çok daha korkunçtur. Nitekim Allahu Teala, kendi aklına dayanarak, Allah katında bir delile istinad etmeksizin, herhangi bir şeyi helal veya haram olarak dine sokan kimseleri kımamış ve bu fiili şirk olarak vasıflanmışlarmıştır:

Seyyid Kutub gibi inancı uğruna canını feda edecek kadar samimi bir müslümana dil uzatacak haddini aşan cahiller elbetteki kıyamet günü bunun hesabını vereceklerdir.

Şayet ilimde dirayette kendinizi yeterli bir seviyede görüyorsanız bu takdirde Seyyid Kutubun akidesinin varsa çarpık tarafları bunları ortaya koyun ve bunu ilmi bir şekilde çürütün.

Davetülhak şunu tekfir ediyor bunu tekfir ediyor " Kafire kafir demeyen kafirdir" sözünü Kuranın bir ayeti gibi tahayyül ediyor diyen üyeye soruyorum? Siz niçin bu cahilin söylediklerine cevap vermiyor ve onu uyarma ihtiyacı duymuyorsunuz? İlim seviyesi yazmış olduğu üçbeş satırda bile açıkça ortada olan bu kişiye karşı niçin sessiz kalıyorsunuz?

Bunun cecabı şudur; Çünkü sizde usül yok akide yok. İşte biz bu tür cahillerin din hakkında bilöeden yazdıkları yazılarını ya siliyoruz yada gerekli uyarıları yapıyoruz.

Diğer üyelere cevaplarımızı bilahere vereceğiz. Allah'ın izni ve iradesiyle.

Bu konuda son omarak.

“Dillerinizin yalan olarak nitelendiği şeyler hakkında, şu helaldir, su haramdır, demeyin sonra Allah’a karşı yalan uydurmuş olursunuz†(Nahl, 116) buyurarak ikaz etmiştir.

Sırf kendi aklına dayanarak şu helaldir bu haramdır bu müslümandır bu kafirdir diyenler şüphesizki Allah'ın zatına sıfatlarına dairde derin itikadi batıllara dalmışlardır.

Medine-web 24 Nisan 2018 22:47

Sayın Uyarıcı,
Fark ettiniz mi bilmiyorum sizin ve üstlendiği misyonun genel bir imajı var ki şu iki ayeti mahzun ediyor ;
"Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitab edin.." (Taha,44) , ".. hikmetle, güzel ve makul öğütlerle dâvet et.." (Nahl,125)

ısırıcı bir dil, itici bir imaj tehdit içeren bir tebliğ muhatabı hidayete götüren bir metot değildir. Bu ısırıcı dil Hz. Adem'den bu yana başarı sağlamış da değildir.sadece ben bilirimdi, gürleyen gök misali benden başkasına ölüm, beddua, tekfir gibi tarz Muhammedî metot değildir olamaz da...

Bu dilin acısını özelde haricilerde acı ile tattık ve acısını asırlarca çektik halende çekmeye devam ediyoruz. o kadar sert kör haşin bir bakışları var ki cehalet ve saplantıları maraz seviyesindedir.
Bir sahabenin kafasını koparmak hamile eşinin karnını yarmak kadar zalim, ağaçtan düşen hurmayı izinsiz yemenin büyük günah görecek kadar muttaki bir kafa...
ilmin kapısı Hz. Ali'ye ilim öğretecek kadar ukala, Hz. Ali'yi tekfir edecek kadar serseri inatçı anlamaz dinlemez ben bilirim ve şaşı bir cesaret...

ümmeti mahfeden dağıtan birliği yok eden temel neden cehaletle bina edilen inatçı bir kafa değil mi?
fırkai naciye özelliği bana aittir benden başkası cehennemliktir kafası değil mi birliğimizi tırmalayan?
Bu gün Allah için ne yaptın sorusuna " on kişi tekfir ettim,on kişi tehdit ettim" cevaplarını alıyorsunuz bu işlenmemiş rafine görmemiş ham kafadan.
dünyanın başına bela olan batının edepsiz zalim şımarık conisi İsrail'e buselik selam çakan bu zihniyet, bedevi hayatı yaşayan kendisinden başkasına zararı olmayan ezdileri tekbirlerle kesip biçen kadınlarını pazarlarda pazarlayan bu zihniyet değil mi beynimizi bloke eden?

şu an şahit olduğumuz hali hazırda cemaatlerimize bakın, hepsi" fırkai naciye" olup onların dışında kalan her cemaat"esfeli safilindir" mantığı değil mi "müminler kardeştir" ayetini katleden?

islama verdiğimiz zarar gerçekten korkunç boyutlarda be kardeşim.avam tabakasına islamı sevdirmek tebliğ etmek hidateylerine katkıda bulunmak isteyen samimi Müslümanların elini kolunu bağlamaktan ibarettir verdiğimiz zarar.
sakal mı bırakacaksınız ahaaa işit,
maşallah inşallah mı ooo adnan oktar,
tekbir mi getirdiniz vayyy taliban vayyy,
tesettüre mi girdiniz seni cübbelicii seniiii,
......
.......
kavramları tek tek katlettik. Kavimleri tek tek yok ettik. Ümmeti kurtlar tarafından saldırıya uğrayan koyunların dağılması gibi dağıttık hale geldik ki ağlayan Müslümanlar, gülen Müslümanlar, ölen Müslümanlar, öldüren Müslümanlar, satan Müslümanlar, satılan Müslümanlar, zalim Müslümanlar mazlum Müslümanlar.....kahvesini keyifle izleyenlerde bizi birbirine düşüren maşalar yapan beni nadir kureyza hayber ve kaynukalılar......

Allah basiret hidayet feraset versin cümlemize...

FECR 25 Nisan 2018 10:37

Sayın "Uyarıcı" kardeşim
Alıntıladığım yazı /liste davetul hak sitesinde/sitenizde sanırım Haziran 2012 yılında bir üyeniz tarafından yazılmış ve formunuza asılmış olup başka sitelerde oradan alıntı yapılarak paylaşılmıştır. Sizin tekzip yazınız ise 8 Ekim 2012 yılına aittir. Yani 3 ay boyunca tekzip yayınlamamış olup (büyük ihtimalle) tepkiler yüzünden o yazıyı /tekzibi yayınlamışsınız. Bir yazıya 3 ay sonra tekzip etmeyip de yazının yazıldığı günlerde hemen tekzip yayınlasaydınız daha anlamlı ve güzel olurdu.
Medineweb sitesinde o liste yayınlansaydı, forum yöneticileri o listeyi siler ve üyeyi siteden uzaklaştırırdı. Çünkü forum kurallarına göre "Herhangi birisini veya Alim şahsiyetleri küfürle itham etmek, şirkle suçlamak yasaktır. İlkeler üzerinde tartışma yapılabilir ama topluma mal olmuş kişiler müslüman kişiler hakkında tekfir edici yazılar yazmak yasaktır. " Bu konuda forumda çok kişi ya süreli ya da süresiz banlanmıştır ve yazıları silinmiştir.
Benim o alıntıladığım yazının tarihi 26 Temmuz 2016 yılı
Benden önce başka siteler zaten yayınlamış ve internet ortamında dolaşmıştı. Forum yöneticileri o listeye anında müdahale etmiş olsaydı o yazının başka sitelerde yayınlanması ve yayılması imkansız olurdu. Yayınlanması ve yayılmasına biraz da siz yöneticiler sebep olmuşsunuz.
11 Haziran 2012 tarihinde İslam-tr.net sitesinde yayınlamış:
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Şu anda o yazı sitenizde duruyor mu , durmuyor mu bilmiyorum. İnşaallah silinmiştir. Biz burada bu listeyi "ibreti alem ve tekfirciliğin uç noktası ve geldiği noktayı" ifade etmek için asmıştık. Selefi kardeşlerimiz içinde mutedil olan kardeşlerimiz olduğu gibi bu listeyi yayınlayan aşırı/uç noktada olan kardeşlerimiz olduğunu da biliriz. Onlar bizi her ne kadar tekfir etse de biz onları tekfir etmekten kaçınırız ve onların hidayet üzere olmalarını temenni ederiz ve içinde bulundukları zihniyetten kurtulmalarını isteriz. Müslümanın gayesi/amacı tekfir etmek değil , tebliğ etmek olması gerektiğine inanırız ve insanları Cehenneme yollama amacımız olmaz. Ama bu tekfirci zihniyet , karşısındaki kişiyi Cehenneme sokmak için kılı kırk yararak onda şirk alametleri bulmak için sebepler aramaya çalışıyor.
Allah Teala'nın "En güzel şekilde onlarla mücadele et" açık emrine rağmen , bunlar ise, insanları "En kısa yoldan tekfir et" şekline getirmişler. Allah onları bu hastalıktan kurtarsın

Uyarıcı 26 Nisan 2018 12:05

Gerek Abdülmelik beyin söyledikleri gerek Fecr rumuzlu üyenin söyledikleri dine uygun olmayan heleki ehli sünnet menhecine hiçte uygun olmayan bundan ziyade dini hiçbir alt yapısı ve herhangi bir delili olmayan tamamen hisler ve duygularla yazılmış asışsız ithamlarla dolu sözlerdir.

Allah nur suresi 2.ayette "Allah'ın hükmü ile hükm ederken sizi bir acıma duygusu tutmasın" buyurarak hüküm vermede hislerle ve duygularla hareket edilmemesi hususunda bizi uyarmıştır.

Biz şirk ehline müşrik hükmü verdiğimizde ki bu Allah'ın mutlak emridir onları cehenneme göndermiş oluyoruz oysa siz hiçbir delile dayanmadan ve ehli islam alimlerinin üzerinde icma ettikleri müslüman hükmü verme yolları ve kaideleri gözetilmeden delilsiz bir şekilde müslüman hükmü verdiğinizde bizi eleştirdiğiniz şeyi kendiniz yapmış olmuyormusunuz?

Delilsiz bir şekilde dinin usül ve kaidelerine uygun olmayan yollarla tekfir eden nasılki hata yapmış kabul ediliyorsa aynı şekilde dinin kaide ve usüllerine uygun olmayan şirk ehline müslüman hükmü vermekte aynı şeydir.

İşte bizimde forumda insanlara tebliğ ettiğimiz şey tam olarak budur.

1-Müslüman hükmü nasıl verilir?

2-Hükmü nasıl verilir?

Mademki sizde ehli sünnet olduğunuzu söylüyorsunuz bu konuda sizden islam alimlerinden nakiller istirham ediyorum. Buyurun sözünüzün selefini getirin ki söylediklerinizin ilmi bir değeri olsun.

Tekfir listesine gelince. Vermil olduğunuz cevapla burada ilk söylediklerimde beni haklı çıkardınız. Demekki siz konuya vakıf olmadan bu listeyi mürci zihnete sahip forumlardan aldınız ve paylaştınız bunu araştırma zahmetinde bile bulunmadınız.

Oysa Kuran size fasık birinden haber geldiğinde bunu araştırın meselenin aslını astarın bilin öylece fikir sahibi olun dediği halde siz bunu yapmamışsınız. Buda sizin müslümanlara karşı nasıl bir ön yargı içerisinde olduğunuzun kanıtıdır.

Daha öncede ifade ettiğim gibi biz reddiye yazdığımız yazıları yerine ve yazının içerikliğine göre silmiyoruz. Tabiki sildiklerimizde oluyor. Anxak biz sürekli üyelerin yazdıkları yazılardan mesul değiliz diyede söylüyoruz.

Yazı silinmemiş orada duruyor bende aldım paylaştım diyeceğinize yazının olduğu bölüme bir göz atsaydınız zaten hakikatı görürdünüz.

Siz dine uygun hareket etmediniz ve hakkımıza girdiniz bunun hesabını kıyamet günü illeki vereceksiniz.

Medine-web 26 Nisan 2018 22:46

Alıntı:

Uyarıcı Üyemizden Alıntı (Mesaj 419247)
Gerek Abdülmelik beyin söyledikleri gerek Fecr rumuzlu üyenin söyledikleri dine uygun olmayan heleki ehli sünnet menhecine hiçte uygun olmayan bundan ziyade dini hiçbir alt yapısı ve herhangi bir delili olmayan tamamen hisler ve duygularla yazılmış asışsız ithamlarla dolu sözlerdir..

Bu cümleler bakış ve odaklanma açınızın ne kadar dağınık ve kararsız olduğunu gösteriyor. Güneşi işaret eden parmağa odaklanmışsınız. Parmağın hedefine odaklansanız hem konu çözülür hem de çözüme katkıda bulunmuş olursunuz.ama sizin hedefiniz parmak sahibi olduğundan bir türlü işaret ettiği güneşi gündeme getirmeye ne fırsat ne zaman kalıyor. Size tebliğ yapmaya çalışan kardeşlerinizi anlamaya çalışmak yerine elinizdeki tekfir bombasının pimini çekmeye sabırsızlandığınızdan "Dine uygun olmayan" derken muhatabınız kafanızda kuluçkaya yatırdığınız dar sert hırçın tekfire endeksli ve ısırıcı bir din formatı olmadığından peşinen ret alanınıza girmektedir. Çünkü hedefiniz üzüm yemek değil bağcıyı tekfir emektir. Bu sizin sorununuz olup hidayet Allah'tandır diyoruz.

Alıntı:

Allah nur suresi 2.ayette "Allah'ın hükmü ile hükm ederken sizi bir acıma duygusu tutmasın" buyurarak hüküm vermede hislerle ve duygularla hareket edilmemesi hususunda bizi uyarmıştır

ceza ve hadlerin uygulanması, Allah'ın müeyyidelerini suçlu olan Müslümanlara(zina hırsız katil suçları) uygularken kararlı acımasız uygulayın acımayın merhamet etmeyin emri ile ilgili ayeti tekfir için kullanmaya çalışmanız ayete konuya amaca ihanettir. Kaldı ki hadler suçlu Müslümanlara uygulanır. Hadleri uyguladığınız Müslüman kafir değildir suçludur.recm veya tazir ettiğiniz suçluya ya kafir geber mi diyeceksiniz?
verdiğiniz ayeti emelinize bu kadar kurban etmenizin mantığı nedir? Bir ayet bu kadar mı lastikleştirilip mecrasından çıkarılır Ya Rabbi![/QUOTE]

Alıntı:

Biz şirk ehline müşrik hükmü verdiğimizde ki bu Allah'ın mutlak emridir onları cehenneme göndermiş oluyoruz oysa siz hiçbir delile dayanmadan ve ehli islam alimlerinin üzerinde icma ettikleri müslüman hükmü verme yolları ve kaideleri gözetilmeden delilsiz bir şekilde müslüman hükmü verdiğinizde bizi eleştirdiğiniz şeyi kendiniz yapmış olmuyormusunuz?

Biz Müslümanları tekfir etmeyiz. elimizde güçlü delil yoksa hele hele ben Müslümanım diyene yok seni kafir yapacağım seni tekfirlemem lazım demeyiz tekfire yanaşmayız. Allah'ın polisi değiliz gardiyan değiliz cehennem zebanisi de değiliz.eğer bu marazlı tehlikeli akıma kapılırsak işte yukarıdaki listeye bakınız yer yüzünde Müslüman kaldı mı?
ben müşriğim kafirim inkarcıyım mürtedim diyene yok sen abidsin salihsin cennetliksin demeyiz tabi ki.ama yapmayın etmeyin ben Müslümanım beni kafirun suresi ile tehdit etmeyin diyene hadi oradan seni kafir yapacağım mı diyelim? biz tehlikeli kulvarda dolaşana münafık deriz,fasık deriz ama küfrü kesinleşmeyene o kelimeyi kullanamayız. Küfürle itham ettiğimiz isabet etmezsek o itham bize dönecektir.

bu arada harici olacağımıza mürcieyı tercih ederiz.
Müslümanlara karşı ön yargımız yoktur. Tüm Müslümanlar kardeştir. Kardeşlerimizi kurtarma endeksliyiz. Onları cehenneme gönderme hobimiz yoktur. Tekfirin bir ibadet olduğunu da kabul etmiyoruz. Küfre düşene tebliğ görevimizi yapmadık diye üzülürüz.

Alıntı:

Delilsiz bir şekilde dinin usül ve kaidelerine uygun olmayan yollarla tekfir eden nasılki hata yapmış kabul ediliyorsa aynı şekilde dinin kaide ve usüllerine uygun olmayan şirk ehline müslüman hükmü vermekte aynı şeydir.

hayır aynı şey değildir. Birisini tekfir etmem için elimde güçlü delil yoksa Allaha hesap veremem. Kaldı ki neden tekfir etmedin neden liste yapmadın sorgusu ile karşılaşmam. Ben Müslümanım diyen tüm Müslümanlara siz kardeşimsiniz biz kardeşiz kalbinizi Allah bilir ben bilemem dersem günahkar olmam. Diğer tarafta ben Müslümanım diyene yok seni tekfir edeceğim! ya değilse bu ithamın altında dünya ahiretim kararmaz mı????

Neyse....

SAAT: 19:56

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306