Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  28 Nisan 2011 (14:25), Konuya Son Cevap : 28 Nisan 2011 (14:25). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Nisan 2011, 14:25   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4523
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cildin Bizlere Mesajı Nelermiş?

Cildin Bizlere Mesajı Nelermiş?

Ben, insan vücudunun kalesi sayılırım. Kan basıncını düzenler ısıyı regüle ederim. Ürettiğim D vitamini, “testesteron” hormonlarını harekete, getirir: “Keratin” oluşturarak saç ve tırnakları yaparım. Organizmaya tesir eden sıcak, soğuk, acı dokunma gibi hisleri beyine iletirim. Güneş ışınlarındaki ültraviyolenin menfi tesirinden “melanin”le korunurum. Sıcak ta kişiyi serinletir, soğukta ısıtırım. Her türlü mikrobun vücuda girmesine mani olur, onları zararsız hale getirmeye çalışırım. Benim sağlığım ve muntazam çalışmam, sağlığınızın teminatı sayılır. Tabakalarımda 2,5 milyon ter bezi ve basınç. ağrı, soğuk ve sıcağa karşı hassas olan sayısız temas noktalarım vardır ve bunlar benim kızardığımı, güneşten yandığımı yani yaklaşan tehlikeleri bana ve size haber verirler.

Fazla sıcaklığı dışarıya atmak için, damarlarım genişler, böylece vücudun sathına daha fazla kan hücum eder ve ince damarlardan daha hızlı akmağa başlar, Prensip bakımından bu sistem son model bir otomobil soğutucusu gibi çalışır.

Ter bezlerim terleme ye başlar, çünkü nemli halimde kuru halimden iki kat fazla ısı geçirir ve teri buhar haline getirmek suretiyle fazla sıcaklığı da bertaraf etmiş olurum. Ben kuru ve kızgın çöl havasında sizlerden gün4e vasat olarak 12 litre, ter imal ederim.

En üst kısmım devamlı surette yenilenir, derin kısımlarımdaki hücre taba kalanını aşağıdan yukarıya doğru çıkarır ve vücudunuzun sathına kepek şeklinde serperim. Yağlı bir bez tabakamla da soğuğa karşı izolasyon olarak vazife görürüm.

Belki benim deri olduğumu anlamışsınızdır. Fakat bu işleri nasıl yaptığımı merak edebilirsiniz. Esasen bende merak ediyorum, insanı şaşırtacak kadar karışık bir mekanizma ile çalışırım- Çünkü ben yapmıyorum, bana yaptırılıyor. Nasıl yapabilirim ki: Bütün bunlar için Eflatun kadar aklım ve ilmim, çok büyük bir laboratuarını, eriş ilmez bir kuvvetim, tükenmez bir servetim olmalı. Bu işlerin sekteye uğramaması için sizlerden bazı isteklerim olacak.

Herşeyden evvel beni, yıpratıcı ve ihtiyarlatıcı güneş ışınlarından muhafaza etmeniz şart Bilhassa hanımların; fazla güneşin, ciltte kansere sebebiyet verdiğini öğrenmeleri gerek. Hele en hassas yerlerin alın-burun-kulak bölgeleri olduğunu bilseler, bu musibetten korunmak için yüzlerini dahi kapatacaklardır.

Birçok bakteri parazit ve mantarlar, oksijensiz, ılık, terli ve yağlı olan kıllı bölgelerde üreyip pek çok hastalıklara yol açtığından- Onun için bu bölgelerin temizliğine riayet etmeniz gerekmektedir. Bilgisiz, basit bir deri parçası olduğuma göre anlatılan bu işleri benim yapmam elbette ki düşünülemez. Akıllı ve şuurlu olan insanların dahi beceremeyeceği bu mükemmel işlerin bir Kudret eli tarafından bana yaptırıldığını benim her halim göstermiyor mu?

Dr. M. AYVALI Sızıntı Dergisi

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 74 01 Mart 2024 08:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 350 04 Aralık 2023 17:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 96 01 Aralık 2023 16:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 377 01 Aralık 2023 16:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 105 25 Kasım 2023 20:21

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: