Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Minam,Açılış Tarihi:  23 Mayıs 2009 (16:14), Konuya Son Cevap : 23 Mayıs 2009 (16:14). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Mayıs 2009, 16:14   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ağlıyorum anne!!...

Ağlıyorum anne!!...

Ağlıyorum!

Günlerden beri içimde bir fırtına. Bir cehennem. Korkuyorum anne! Hem de tahmin edemeyeceğin kadar çok korkuyorum.

Çocukken korktuğum da sığındığım sen olunca, korku kalmıyordu. Ama şimdi sana gelsem de içimde kocaman bir korku ile yine senden ayrılıyorum.

Büyüdüm mü ben anne? Büyümek ,can acıtıyor denmedi bana. Büyü daha iyi olacaksın derlerdi zamanın da..

Ama anne!!

Büyümek canımı acıtıyor. Büyümek içimi yakıyor. Büyümek, vakitli vakitsiz ağlatıyor beni.

Kesilen ,acıyan yerimi gösteremiyorum kimselere. Salyalarımı göstere göstere avazım çıktığı kadar bağırarak işte anne!! Kalbim acıyor anne! Onu kanattılar anne! diye sana sığınmak istiyorum beni kınayan manidar bakışların altında.

Ama anne,

göz yaşlarımı bile gizli akıtıyorum. Issız yerler de ağlıyorum artık. Kimselerin beni görmediği yerler de , bir mucize bekliyorum. Kimseler olmadığı halde ,birileri benim orada olduğumu bilsin .Bilsin ve sırtımı sıvazlayıp neyin var yavrum? desin. hiç! hiçbir şeyim yok diyerek ağlıyayım. Hiç dediğim halde beni anlasın yine de diye bekliyorum. ANNE!!!

Bilsen sana ne çok muhtacım. Babamın ağladığını görmemiştim ben hiç anne. Sen yine sevindiğinde ağlardın arada bir. Babalar ağlamaz derdim kendimce.

Ama anne!! Anne!!

Babam da ağlıyormuş anne! Üstelik gizli saklı köşelerde değil tam da benim göğsümün üstünde. O zaman anladım anne senin bana anlattığın peygamberi. O zaman hatırladım, fatıma benim annemdir diyen peygamberin kızında onayladığı annelik duygusunu. O zaman anladım anne! Medine sokaklarında babam!!babam diye haykıran fatımayı..istanbul sokaklarında bağıramadım anne. Bağırdım aslında. Ama kimseler duymadı feryadımı anne! Ben küçücük bir kız çocuğu idim babasının elineden tututtuğu. Şimdi babam benim ellerime uzanıyor anne! Söyle anne! Anne olmak neden bu kadar zor?

Ben de bir anne oldum biliyor musun sayende? Babam benim ellerimde. Göğsümde sıcacık göz yaşları. İstanbul sokaklarında vakitli vakitsiz ağlıyorum göğsümde ki ıslaklık değince tenime. Bağırıyorum anne!! canım sana kurban olsun diye bağırıyorum.

Ama anne,,
canım da gitmiyor , verdiğim kurbanlar da makbul olmuyor. Ben nerede yanlış yapıyorum anne? Bu ıslaklık , göğsümde biriken yaşlar kalbimi acıtıyor. Bak anne! İşte tam şu sol göğsümün olduğu yer ağırıyor. Acıyor. Kimseler görmese de sen görüyorsun biliyorum. Sar beni anne. Şefkatine tahmin edemeyeceğin kadar muhtacım. ANNE!!! Anne oldum mu şimdi bende?? Babam hala kalbimin üstünde ağlıyor anne..

Konu Sahibi Minam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hutbe:İyiliği Emretmek ve Kötülükten Sakındırmak Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat nurşen35 1 2676 25 Mart 2014 18:25
Hutbe:Asr-ı Saadetten Kardeşlik Örnekleri Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat Minam 0 2000 24 Mart 2014 19:03
TAVUKLU YILDIZ ŞEHRİYE SALATASI /medineweb mutfağı Salatalar mehmet akif2 4 2275 24 Mart 2014 18:40
Niyetlerimiz Hâlis Olsun... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 1 2270 12 Mart 2014 20:41
Diyanet İlmihali 1. Cilt soru cevap... DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler Mihrinaz 6 6968 10 Mart 2014 20:04

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: