Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi DERYA FIÇICI,Açılış Tarihi:  04Haziran 2009 (23:43), Konuya Son Cevap : 04Haziran 2009 (23:43). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04Haziran 2009, 23:43   Mesaj No:1
Durumu:DERYA FIÇICI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 8550
Üyelik T.: 04Haziran 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart YÜREĞİ RABBE SARIN

YÜREĞİ RABBE SARIN

Yüreği kaleme sarıp ve yine kaleme dökülenleri paylaşmak üzere Selamün Aleyküm !

Yüreği kaleme sardım ve Rabbim bizleri ne ile sarmış düşündüm, düşündüm, düşündüm…

Ve yürek elimden tuttu ve beni kaleme sar dedi…

Örtün diyor Rab, örtünü yakana sarkıt, sineni, göğsünü ört.

Ne demek istiyor?

Başını ört ve örtünü yakana sarkıt, geniş ve bol giyin, süslerini gizle, sakın…

Ne demek istiyor Rab ?

Şüphesiz ki Allah’tan gelen emirlerin hepsine kayıtsız şartsız teslim olmakla mükellefiz ancak bu emirleri anlayıp akla ve sineye yerleştirmekle de mükellefiz.

Ve bu şekilde teslim olmak esaretin bitiş, özgürlüğün ise doruk noktasıdır.

Beni kötü bakışlardan korusun diye örtüyü emreden rabbime hamd olsun.

Nedir kötü bakış?

Sadece karşı cinsin nefsi bakışından mı korur örtü, yada yalnızca bu düşünceyle mi örtünmeli, insan kendine kötü bakamaz mı, kötü bakıp kötülüğe sürükleyemez mi?…

Mümin kadın ve mümin erkek, örtüyü yalnızca karşı cinsten korunma babında kullanmamalı,

Evet mümin kadın ve mümin erkek dedim çünkü mümin erkek de örtülü bir hanıma kötü bakıştan korunmak için örtünmüş düşüncesinden daha geniş bir bakış açısı ile yaklaşmalı.

Rab sevgisini kuşanmış, rabbi hatırlatan ve ahireti düşündüren olarak görmeli ve öyle dua etmelidir.

Çünkü kadın hayatın her yerinde vardır, annedir, eşdir, kardeştir, yardır, arkadaştır ve emanettir.

Başını örten ve örtülerini yakalarına sarkıtan kardeşlerim, Allah bizden süslerimizi gizlememizi istiyor, onları kötü bakıştan sakınmamızı istiyor.

Yakanıza sarkıtın diyor, yaka sinedir, yürektir ve bütün süsler oradadır.

Anne süsü, eş süsü, kardeş süsü, hepsi yürektedir .

O halde aklı ve yüreği rab sevdası ile örtüp sinelerimize salmalıyız.

Çünkü evlatlarımız sinelerimizden emzirilir, orada rab sevdası olursa o sevda ile beslenip o sevda ile büyürler.

Her oğul başka bir kadına eş, başka bir evlada baba olur.

Örtü omuzlarımıza düşmeli çünkü rab sevdasını yüklenmeli, bu sevdayı başında ve omuzlarında taşıyanlar dünya yükünü yüklenmezler.

Bol ve geniş giyinmeli çünkü yaratan, kulunu daraltıp, sıkmaz, genişçe sarar, rahatça sarar,özgürce ve kısıtlamadan sarar.

Bol ve geniş olmalı iman elbisesi

Üzerimize, duygu ve düşüncelerimize, oturtulmak istenen,bizi sıkan daraltan,tüm giysileri red etmeli.

Dar ve sınırlı olan dünya hayatı yerine geniş ve ferah olan hayatı tercih etmeli.

Dayatmacı ve dar sistemlerin, ideolojilerin örtüye olan düşmanlıkları bundandır. Onlara rabbi hatırlatan hiçbir şeyi görmeye tahammülleri yoktur. Onların saltanatlarını sarsacak her şeyi kısıtlarlar.

Görüyoruz ki o elbiseyi giyenleri, aklını ve sinesini o örtü ile kuşananların elinden örtülerini alamadılar.

Şimdilerde farklı oyunlar geliştirip, aklı ve yüreği saran örtüden, çalma politikası izliyorlar.

Yüreğin üzerine sarkan örtüyü bir şeylerin altına gizlemeye çalışıyorlar, böyle bir dayatma peşindeler.

Hayatlara enjekte etmek istedikleri kendi renkleri ile sıkma başlar ortaya çıkarıyorlar.

Daraltan, sıkan, bunaltan, kısıtlayan,görüşlerini insanlara giydirmeye çalışıyorlar.

Artık kafesi taşlara çalma vakti

Başlarını ve akıllarını rab bilinci ile örtenlere,

Örtülerini yakalarına, yüreklerine sarkıtanlara

Geniş ve ferah olan iman elbisesini giyinip, kuşananlara

Selam olsun.

Bizi sevgisi ile sarıp sarmalayan, sevgisi ile kuşatan Allaha şükürler olsun.

Ve tüm kardeşlerimi

Başlarını ve akıllarını Rab bilinciyle örtmeye

Rab sevdasını, yakalarına ve yüreklerine sarkıtmaya,

Geniş ve bol olan elbiseyi giymeye davet ediyorum.

Ve örtülerindeki dayatmacı kırıntıları, kirleri, silkeleyip temizlemeye davet ediyorum.

Selam ve Dua ile…

Derya FIÇICI

ahdimisak@ahdimisak.com
03 Mayıs 2009 İstanbul

Konu Sahibi DERYA FIÇICI 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
YÜREĞİ RABBE SARIN Makale ve Köşe Yazıları DERYA FIÇICI 0 1778 04Haziran 2009 23:43

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)