Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi BANU AKSOY,Açılış Tarihi:  10 Kasım 2009 (13:34), Konuya Son Cevap : 10 Kasım 2009 (21:41). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Kasım 2009, 13:34   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BANU AKSOY isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5914
Üyelik T.: 29 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 10
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Düşüş Tahminleri

Düşüş Tahminleri

Mezarlığımız, kutsalımız, canlandırdıklarımız….

Mezarlığımız !

Kaç insan barınıyor ey insan senin camdan kalbinin dehlizi bol evlerinde hiç düşündün mü. Ben dün senin yerine düşündüm, şimdi geldim, aldım elime kalemimi, buraya yazıyorum…

Çok insan !

Bir kısım insanlar : Onlar davanda kaybettiklerin

Davalar; mücadelesini verdiğin davalar, sonuna kadar direndiğin,etinin son dirayetine kadar savunduğun,toprağının son damla kanına terine kadar suladığın cinsten olanlar.

Davalar; şucu bucu deyip esgeçtiğin, senden ondan deyip duymazlıktan geldiğin,ölsün ölsün deyip riyakarlaştığın, olsun olsun deyip ateşlediğin,zulmün kandilini umursamazlığınla yaktığın cinsten olanlar…

Mücadele verilen davanda kaybettiklerin şehit gözüyle baktığın kalbinin en kıymetli topraklarında altından mezarlarda sakladıkların.

Hani sen eşitlikçiydin, hani kimseleri ayırmazdın, siyah deri beyaz deri ayırdın yoktu hani, zenginle fakir senin terazinde milim kaymazdı hani. Öyle kıymettardı ki bu dava kayıpların bazen kemiklerinden yaptığın kolyeleri boynunda taşır, onların terlerini yüzüne sürerdin.İnsanlığın gözünün içine sokar senden olanlarla bunları teyitlerdin.Hırsını örten yamalarına kelepçeli dolaşırdın. Uğruna canlarınla tartışmalara girer hakkı batıldan ayıran o ruhun batıl yanı kadar savaşcıl olurdun. Bir süre sonra da artık onca ölü ,bu batıl dava sen olurdun, uslupuslup batıl kokan kalemini uhuvvete yalatırdın.

Davalar ,her dem kanayan ağlayan,acıyan ,yalvaran,yakaran,galu belanın mazlum davaları, davalar…

Kardeş kardeş sızlayan,Çeçenistan kokan,Afganistan kokan,Pakistan,İrak,Endülüs kokan davalar… Endülüste solan bir medeniyetten damlayan ilk kanla Irakta naçarlaşan,Lübnanda isyandan bağıran davalar… Hani kalbindeki zengin tagutların mezarlarını bırakamayıp sadece bilmekle kaldığın davalar. Vicdanını yatıştırmak için, ırkçılık,haysiyetsizlik,bananecilik ile yaftaladığın,Sefalatin koltuk deyneklerine destek olmaya filizlenmiş davalar… Kalbinin dehlizinin en köhne yerine ölüleri topraksız bıraktığın ,kefene kul hakkı yükleyecek bu davalar…

Özüne bir adım tebessümle yaklaşan her insana riya kokan bir yan olarak kalan bir bakiyedir artık, işte bunlar.

Depresifleşiyorsun ey insan !

Kalp mezar…

Kazandığın kadar esgeçtiğin davalarında izbelikleri yapışınca eteklerine, buda bunalımını tetikleyen geç kalınmış bir tecrübe olarak yazılırdı depresif hanene…

Mezarlığımız ,kalbimiz… Ölüme yakın mezardan kalpler şifa olmayınca birbirine,kul hakkını taşıyamayacak beden… Bir gün düşecek…

Konu Sahibi BANU AKSOY 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
SOYADI AŞIK OLSADA BU AŞKI NE ANLAR ''o'' Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 2 1752 19Haziran 2010 01:32
Gelin Kalbimizde Çatırdayın Çocuklar Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 2 1676 11 Nisan 2010 01:47
Ruh Risalesi Şiirler ve Şairler Hazan Mevsimi 1 1987 13 Ocak 2010 13:33
Müslümanın Zulmü Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 2 2103 05 Ocak 2010 23:44
Masumiyet Şiirler ve Şairler KayıpKentli 1 2054 20 Kasım 2009 13:06

Alt 10 Kasım 2009, 21:41   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart RE: Düşüş Tahminleri

Asrımızın hastalığı Riya toplumları esir almışçasına Rızai İlahi namına yapılması gerekenler Rızai Şahıslar için yapılmaya başlanmış . Allah bizleri Riya Şirkinden Muhafaza eylesin...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.