Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huzurİslam,Açılış Tarihi:  04 Ocak 2010 (23:15), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2010 (22:40). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Ocak 2010, 23:15   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gizli Hazine

Gizli Hazine

Adı sevgi!
İlâhî muhabbetin nurundan kalbime yansıyıp orada mayalanmaya devam eden. Büyüdükçe, büyüsü artan. Büyüdükçe gizlilikleri açığa çıkan. İç içe doğan gül yaprakları gibi goncalanıp mis kokular saçan.
Sevginin ne kadar eşsiz bir nimet olduğunu, iman nuru ile aydınlanınca gördüm ben. Daha önce karanlıklarda ve kalbinde neleri gizlediğini bilmeyen bir bilinmez denklemdim ki, formülümü iman ile çözdüm. İnsan olmanın güzellik ve lezzetini, inanılmaz üstünlüğünü iman ile bildim.
Allah’ı tanımayan ne kendini bilir, ne de kendinde gizlenmişleri. Ne kendini çözer, ne de kendinden gayrısını. Nur içinde iken, zindanlarda mahkûm, karanlıklarda hapis, çıkılmaz girdaplarda kayıp, ıstıraplarda malül, perişan ve sergerdan dolanır durur.
Hiç ışık olmayan bir binanın, içi saray gibi donatılmış olsa ne olur? Görebilir misin? Ne olduğunu fark edebilir misin? Pencereleri, kapıları açıp, ışığın tamamıyla içeriye dolmasına müsaade etmezsen, her şey sana gizli kalır. O saray senin gezen bedenin olsa, nur içine girmeyip, sana içinde ne var olduğunu göstermese, hangi emaneti, hangi güzelliği taşıdığını bilebilir misin? Bilemediğin için de, o bina yıkılsa, dökülse, zayi olsa, güzelliklerini büsbütün kaybetse, farkına varır mısın?
Hele o vücut binasında kalp denilen bir bölüm var ki, sevgi hazinesi orada gizlidir. Keşfedemediysen, oraya ulaşabilir misin? “Buradayım, buradayım” diye, devamlı seni kendinden haberdar eden, sesini duysan da, anlam veremez, çırpınışlarına medet edemezsin.
Duyabilseydin, diyecekti ki, “Aradığın yegâne dosttan, özlediğin güzelliklerden, tatmayı arzu ettiğin mutluluklardan bilmeyi istediğin gizliliklerden mesajlar var içimde, sesimde.”
Evet, sevgili! O gizli hazine, kalbin engin diyarlarında seni bekliyor. İman nuru ile aydınlanmayı bekliyor. Keşfedilmek için. Böyle bir keşif hem seni, hem dünyanı, hem de ebedîni kurtaracak.
İman nurunun ilk keşfettirdiği ve ilk alacağın mesaj, seni yaratandan alacağın mesajdır. Sana ruhunun ilk yaratıldığı, beden sarayının ilk yapıtaşının konulduğu andan itibaren seninle ve senin yanında olduğunu bildiriyor. Ona bir adım gidersen, sana on adım geleceğini söylüyor. Niçin Ondan kaçıyor ve sana hediye ettiği nuru kabul etmiyorsun? Niçin?
İman nuruna ve ondan gelen güce, kuvvete bir an değil her an ihtiyacımız var. Bir bitki büyüyebilmek için ışığı devamlı arzuladığı gibi, insan da keşfedilmek manen hayatta kalabilmek ve manevi gelişimini tamamlayabilmek için iman nuruna ihtiyacı var. Yoksa karanlıklarda kalır, gizlilik toprağı altında, hayat bulamadan çürür gidersin.
Bu kadar güzelken, inanılmaz kabiliyet ve üstünlüklerle donatılmışken, yazık değil mi sana? Nasıl kıyıyorsun böyle güzel bir esere, her bir yapıtaşı, bir saray niteliğindeki böyle üstün bir yaratılışa? Aklın ölmemiş, kalbin sönmemişse eğer, buna müsaade edemezsin.
Hadi uyan? Uyan ki sünbüllensin. Senin baharın bu sünbüllenişten sonra başlayacak. Sen de bu baharı seyrettikçe, “İşte cennet bu!” diyeceksin. Ne güzel bir bahardır, o gerçekten cennetten haber verir.
Diriliş kalpte başlar. Bahar ilk tomurcuklarını kalbe verir. Şayet bu dirilişe açmadıysan kalbini, etrafında huri kızları gibi dolanıp duran baharlara da dönüp bir bakmazsın. Gelip geçer de baharlar, sen hiçbirini göremez, anlayamazsın. Öyle hızlı geçiyorsun ki mevsimlerin arasından, ne olur bir durup baksan! Belki konuşacak birkaç sözümüz olurdu

Bizim Aile

İçimde ne varsa döküyorum,
yüreği olan herkesi sevgilerimi sunuyorm
elimden başka birşey gelmiyor
sevginin kargoculuğunu yapmaktan başka,
sevgi taşıyorum uzak diyarlara,
sevginin ticaretini yapıyorum
yüreğimden sevgi alıp bedavaya dağıtıyorum,
bu uğurda harcanacaksa bir yürek
buyrun yüreğimi feda ediyorum...Huzurun Kaleminden

Konu Sahibi Huzurİslam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden Nağme-i Ç/alıntılar Şiirler ve Şairler HakikaT 3 2183 13 Ocak 2010 22:19
Sabr-ı Sükut/ medineweb.net Şiirler ve Şairler Mihrinaz 2 2400 13 Ocak 2010 22:12
Sen Bilme Beni, Ey Ebed Güzeli! Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 3 2186 13 Ocak 2010 21:56
54.Haftanın Misafiri ''kocaklar'' Hafta'nın Misafiri Emekdar Üye 26 10286 10 Ocak 2010 20:32
Yâr Kucağı Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 1 1921 09 Ocak 2010 00:08

Alt 05 Ocak 2010, 10:35   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Standart RE: Gizli Hazine

Allah c.c. razı ve hoşnut olsun kaleminize kuvvet zihninize sağlık sıhhat kardeş kelimeler ne güzel dile gelmiş ne hoş ifade etmişsiniz sevginin anlamını-değerini elleriniz cennet kapıları açsın ....
Alt 05 Ocak 2010, 22:40   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Gizli Hazine

Amin...küllü ecmain kardeşim
yazılan güzellikleri anca güzelikler görür,yüreğine sağlık kardeşim

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: