Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi vahitkoç,Açılış Tarihi:  27 Ekim 2010 (10:39), Konuya Son Cevap : 06 Kasım 2010 (09:11). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Ekim 2010, 10:39   Mesaj No:1
Durumu:vahitkoç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 896
Üyelik T.: 12 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart bende yazarım !!!

bende yazarım !!!

Günümüzde herkes yazıyor farkındasınızdır,yakın zamanda bir reklam vardı “ağzı olan konuşuyor” diye evet ağzı olan konuşmaya,eline kalem alanda yazmaya başladı,Bunlardan biride sizsiniz diyebilirsiniz,ne diyeyim doğrudur ama tehlike benim yazmamda değil,kitleleri arkasından götürebilecek kapasitede olan kişilerin yanlış yazmalarında...
Birileri okuyor profesör oluyor,isminin başına Prof. Eklendiğinde,mucitliğe başlıyor iyide Prof. Oldun,mucit olacaksın diye bir şey yok ki, hem bu yeni şeyler bulma çabası niye onuda anlamış değilim hani,ilk olarak yeni bir şey buldum diye başlayan cümleler,aklı sıra (kendini ispat ettiğini hissettikten sonra) yorumlara bence biye anekdotlar eklemelerle sonuçlanıyor,İslamda sence diye bir şey var mı?,yoksa biz mi bilmiyoruz,geçenlerde bir TV programında izlemiştim yine birileri çıktı “İslamın şartı diye bir şey yok” dedi milleti yıllardır kandırmışlar demek ki ,sunucu sordu “bu yıllardır kitaplarda yazan beş şey ne?” cevap muhteşemdi “onlar İslamın alameti” yani bir kimsenin İslam dinine mensup olduğunun alameti,bunlar olmaz ise,kişide İslam dinine mensup olmadığı anlaşılacak,daha açıkçası sonuç kel Hasan veya Hasan kel ,iyide sanki yeni bir şeyler bulmuşçasına bu davranış niye? bunu kendi arkadaş çevremde söylediğimde ama adam Prof. demek ki bir bildiği var deniliyor sizde öyle söyleye bilirsiniz biz daha Prof. olamadık ama farkın olmadığını anlamak o kadarda zor değil ,yine birilerinin kadınların muayyen günleri hakkında ucu mezhepsizliğe dayanan cümleler kurmasına ne demeli,iyide hani biz ehli sünnettik ! ehli sünnete mugayir bir şey gördüğümüzde hemen uzaklaşacaktık ….
Bakın bizler Ehl-i sünnet vel cemâ'at yolunu takip etmeye çalışan Müslümanlarız ve bizim sadece dört mezhebimiz var bunlardan birine tabi olmak yeterli ama birileri ben artık alim oldum haşa diğer mezhep imamlarından dahada alimim iması ile yeni bir mezhep kuruyor ise akıllı bir Müslümanın vereceği cevap bellidir,bu tür insanlar kendi nefislerine mağlup olmuş affedersiniz ama dizginlerini şeytanın eline vermiş insanlar dır yukarıda da söylediğim gibi bunları anlamak için alim olmaya da gerek yok Ehl-i sünnet vel cemâ'at a mugayir olan bir düşünceyi savunan bir kişinin maksadı bellidir,özellikle yeni bir şeyler buldum,yeni bir şeyler buldum diye bağıran birini gördüğünüzde Allah akıl versin deyip geçelim (koskoca imamı azam bulamamış sen buldun ha)
Ne yazık ki bu tür insanlara inanan çok kişiler var kendilerini göz göre göre ateşe atıyorlar üzüldüğüm nokta şu yıllarca Ehl-i sünnet vel cemâ'at e uygun yaşamış sın yani mezhebin belli şimdi ne değişti imamı azamdan daha mı alim birini buldun, bu kadar da olmaz ,kişi kendini bu kadar kolay yakmamalıdır,şimdi diyebilirsiniz iyide bunlar ilahiyat okumuş hatta Prof. olmuşlar, bu ülkede balıktan kurban olur diyen Prof. var ne yapalım bir kilo hamsi alıp 150 tane kurban mı keselim,Hristiyanlarda cennete gidecek diyen “alim” var ne yapalım dinimiz imi değiştirelim,bizler eğer ehli sünnetiz diyor isek mugayir her düşünce yi arkamıza atacağız hatta bu kişileri dinlemeyeceğiz,”ben doğrularını alıyorum doğru olmayan şeyleri dinlemiyorum” demeyeceğiz doğrularının içinde bile ne manalar var, bir arkadaşım kitap hediye etti esasında yazarını tanımıyordum ama kitap evi bana bir şeyler anımsatıyordu sonra aman bir okuyayım bakayım neler yazmış dedim ilk sayfalar mükemmeldi hatta şaşırdım ne kadar güzel yazmış dedim ,derken anladım ki maksat okuyucuya da bunu dedirtmekmiş kitabın ortalarında her şeyi anladım maazallah kişinin itikadını bozabilir neyse bu yazarı söylemiyorum hatta yayın evin ide söylemiyorum tüm dünya ülkelerini üzerime çekmek istemem ?
Size de tavsiyem ehli sünnete mugayir bir düşünceyi sergileyen kişileri kitapları dinlemeyin okumayın her ne kadar ben içinden doğruları seçebiliyorum deseni izde bir süre sonra “ya esasında hamsi olmazda istavritten kurban olur” galiba demeye başlaya bilirsiniz
Rabbım cümlemizi ehli sünnet den ayırmasın
amin

VAHİT KOÇ

Konu Sahibi vahitkoç 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
"evleneceğin kişi İstanbul gibi olmalı,fethi zor... İslamda Kadın ve Erkek vahitkoç 0 1737 06 Kasım 2010 10:16
Şimdi öl,yarın görüşürüz (reenkarnasyon) Makale ve Köşe Yazıları vahitkoç 2 1402 27 Ekim 2010 10:46
bende yazarım !!! Makale ve Köşe Yazıları vahitkoç 3 1793 27 Ekim 2010 10:39

Alt 27 Ekim 2010, 11:52   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Hoşgeldiniz kardeşim Müslümanlarız ve bizim sadece dört mezhebimiz var ?
Şu kelimeyi izah etmenizi rica edecem

Mezhep olarak 4 sınırlamasını neye dayanarak söylediniz ?

İnşaAllah sizin yorumunuza göre fikrimi beyan edecem Allah'a emanet olunuz...

Bizim sizin ayrımı olmamalı Hepimizin Kur'an Sünnet olarak uymamız gereken temel rehberler vardır gerisi ise bu ikisinden beslenen yollardır Şüphe olmayacak tek kaynak Kur'an ve Onun Müfessiri Allah resulü Muhammed (s.a.a)'dir...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 27 Ekim 2010, 20:07   Mesaj No:3
Medineweb Üyesi
Durumu:Vuslat Zamanı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12805
Üyelik T.: 19 Ekim 2010
Arkadaşları:3
Konular: 4
Beğenildi:1
Takdir Et:

Hoşgeldiniz farklı bir istişare olacak inşaAllah...
Alt 06 Kasım 2010, 09:11   Mesaj No:4
Durumu:vahitkoç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 896
Üyelik T.: 12 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ehli sünnetin 4 mezhebi oldugu için bu sınırlamayı yaptım ayrım yapmak için değil yanlış anlaşılmasın kişi ben ehli sünnetim diyor ise bu mezheplerin görüşlerini kabul etmesi gerekir diye düşünüyorum

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)