Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  17 Mart 2011 (23:10), Konuya Son Cevap : 25 Mart 2011 (17:20). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Mart 2011, 23:10   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Radikal İslamcılar İle Aramızdaki Algı Farkı...

Radikal İslamcılar İle Aramızdaki Algı Farkı...

İslam insan içindir.

Allah'ın emrettiği ne varsa hepsi muhtaç olan insanı dizginlemek yola getirmek içindir. Ayetlede sabit değilmidir ki Allah katında din islamdır.(Al-i imran 19)

Peki biz müslümanlar ne yaptık ? Allah katında olan İslamı binbir parçaya böldük.. Sonra her bölen, din adı altında kendi ideolojisini empoze etmeye çalıştı...
Yanaşmayanlar gırla tefkiri yedi...
yanaşanlar ise bu afyonun uyuşturucusu altında sarhoş oldu...

Yıllardır teologlar din bilimciler filozoflar alimlerin başaramadığı tek bir şey vardı..
İslam şemsiyesi altında bir bütün olmak... Başarmak zormuydu bilinmez... Başaramadılar çünkü bazen hevaları engeldi, Bazen nefisleri, Bazen ben merkezci mantığı Belkide afyonun etkisindeydiler..
üstüne de mezhep tartışmaları, asabiyet tartışmaları eklenince, Kendini radikal islamcı(!) olarak tanımlayanlara gün doğdu...

En bilinen met'aforları: "TAĞUTUN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYİZ.", "OY VERENLER KOYVERENLER" "TEKFİRİ MESLEK EDİNENLER" gibi sıralaması mümkün konular...

Evet tağutun hükmüyle hükmetmezsiniz; çünkü sekülerizmi devlet kanunu haline getirip halk yığınlarını ezen kesimlerle aynı safta yine halk yığınlarının ezilmesine göz yumarsınız..
Dediklerinizin uygulama adına elde tutulur hiçbir yanı yoktur.. Ne sekülerizmi ortadan kaldırısınız nede kaldırmaya zemin hazırlarsınız.

Karşıt tepki verildiğinde yaptığınız tek iş vardır TEKFİR ! tabi tekfirinde bir boyutu var ayetler üzerinden tekfir ki işi garantiliyorsunuz...

"Tağutun Hükmüyle Hükmetmeyiz" sloganını ele alalım.

Hudeybiye Antlaşması ilgili ayetler.
enfal 61/ Fetih 12/13 Tevbe 4-6-7 gibi uzatılması mümkün.

Hicretten sonra kafirler 3'e bölünmüştü.

-ateşkes barış ve saldırmazlık antlaşması imzalayanlar.
-Savaşan kesim.
-Ne antlaşma yapıp nede savaşan kesim.

Resullah demekki hicret öncesi dönemde mekke müşriklerinin taleplerini değerlendiriyordu. Bunun sadece savaş bazında ele alınması elbet doğru olmaz, ama her şeyin bir zamanı vardır ve konjonktüründe ona göre işlemesi gerekir.

Bazı yanlış gibi görülen uygulamalarda aleyhlere çevrilebilecek dinamitler olduğunu unutmamak gerek. şahsi bazda olaya bakmak istikameti yanlış yöne sevkeder. Genel argümanlar üzerinden değerlendirme yapılması gidişattaki mantığı bize açıklayacaktır.

Bugüne kadar yapılanlar ittihat-terakkide dahil göz önünde bulundurulmalıdır.Ve bu yapılanları film şeridi gibi gözümüzün önünden geçirip elimizi vicdanımıza koymamır gerekir. Yoksa doğruyu bulmak zor olacaktır.

Ölmezde sağ kalırsak bekleyelim ve görelim.

17.03.2011

Konu Sahibi MERVE DEMİR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ülke tv Canlı... Videolar/Slaytlar Medine-web 1 2754 22 Ağustos 2013 23:41
İran Emperyalizmi Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 6 3359 26 Ocak 2013 21:53
gerekli gereksiz bir şiir.. Makale ve Köşe Yazıları MERVE DEMİR 0 3093 06 Aralık 2012 09:48
olmamış kayınbiradere mektup :) Komik Paylaşımlar Allahın kulu_ 10 6952 03 Kasım 2012 22:19
İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür Makale ve Köşe Yazıları Esadullah 11 6398 02 Ekim 2012 20:16

Alt 17 Mart 2011, 23:39   Mesaj No:2
Durumu:zümer65 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13372
Üyelik T.: 19 Şubat 2011
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Radikal İslamcılar İle Aramızdaki Algı Farkı...

En bilinen met'aforları: "TAĞUTUN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYİZ.", "OY VERENLER KOYVERENLER" "TEKFİRİ MESLEK EDİNENLER" gibi sıralaması mümkün konular...
alıntı

merve hanım söyledikleriniz cümle düşüklükleri açısından tam olarak analşılmamakla birlikte bu cümlenizde ne demek istiyorsunuz.yani tağutun hükmü ilemi hüküm edelim bu nasıl bir anlayış.

tekfir konusunda kamer34 baş editörümüz oldukça fazla deliller sunmuş fakat sizin delil olarak verdiğiniz ayetlerle tekfirin ne alaksaı var işin doğrusu ben anlamdım.

Resullah demekki hicret öncesi dönemde mekke müşriklerinin taleplerini değerlendiriyordu diyorsunuz.bunun onları tekfir etmediği anlamınımı çıkarıyorsunuz bu çok saçma bir düşünce.
merve hanım hanım eğer islamda tekfir yoktur diyorsanızsa düzgün bir yazı yazaıp bunlarıda delillendiriseniz çok faydalı olur.

söylemek istedikleriniz deililsiz
teşekkürler
Alt 17 Mart 2011, 23:48   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

1-Klavye mücahitliği yapmayın diyorum.
2-İslam düşmanlarının ekmeğine yağ sürmeyin diyorum.
3-Varsa icraatiniz buyrun diyorum.
4-Sekülerizme hizmet etmeyin diyorum.
5-Cümle düşüklüğü falan yok tekrar oku diyorum.
6-Yapılan copy+pasteler beni enterese etmez. Uygulama var mı yok mu? Yoksa konuşmayın boşuna diyorum.
7-Konuyu anlamamışsanız tekrar okuyun. Tekfirin ayetlerle alakası yok o ayetleri hudeybiyeye beyyine gösterme amaçlı verdim.
8-saçma düşünce gelebilir saygı duyarım sizde saygılı ve delilli izah yapın.
9-Tekfir konusu ayrı bir konu ona girmedim bidahakine onada değinirim. Tekfirseverler için.

ben teşekkür ederim !
Alt 18 Mart 2011, 14:17   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Selamun Aleykum

Merve hanım öncelikle sizden istirhamım eğer aynı konu bir başlık altında yayınlanmış ise söylemek istediğiniz şeyleri yeni konu başlığı açmak yerine o bölümde devam ederseniz çok memnun oluruz.Tefirde cehalet başlıklı yazı sitede var zaten kim dilerse bu konuyla ilgili görüşlerini oraya yazabilir.Teşekkürlerimi sunuyorum.

Merve hanım müslüman ve müslüman olmayan kavramı yazımda Kur'an'ın ilk inen suresi olan alak suresine dayandırarak vermiştim.

Bizler her nedense kendi okuduğumuz Kur'an'la çelişkiler içerisine girmekten kurtulamıyoruz.Siz dün mazlum insanların üzerine bomba yağdıran bir insanın dininde değilim dediniz haklı olarak.İşte bu söyleminiz o şahsı tekfir etmek anlamına gelmektedir.

Yani sanki biz tekfir mekanizmasını işimize geldiği zaman kullanıyoruz fakat başka birileri bizim düşüncelrimiz için kullandığında da klaviye mücahitliği olarak değerlendiryorsunuz.

Merve hanım şüphesiz biz ve onlar Kur'an'ın olmazsa olmazlarıdır.Biz(müslüman) ve onlar (kafir) dedğimizde böylece bizden olmayanları tekfir etmiş oluyoruz.aslında bunu biz yapmıyoruz Kur'an yani Allah emir buyuruyor.

Bakın alak suresinde namaz kılan ve onu englleyen diye yüce Allah kafirlerin ve müslümanların kimliklerini ayrıştırıyor.Şimdi Kur'an'ın ilk inen ikinci suresinin ayetlerine bakalım.Müzemmil suersi ayetleri.

5- Sen de göreceksin, onlar da görecekler.

Sende göreceksin onlarda görecekler bu ayette sen olarak vurgulanan müslümanların ilki Allah'ın rasuludur.Onlar olarak vurgulanan müslümanın çağrısına olumlu yanıt vermeyen kafirlerdir.

6- Hanginizin sınandığın:.
7-Şüphesiz Rabbin, kimlerin kendi yolundan saptığına ve kimlerin doğru yolda olduğunu herkesten iyi bilir.

Bu ayetlerde de yoldan sapan yani tuğyan eden ve doğru yolda olanın kimler olduğunu şüphesiz rabbin bilir o yoldan sapanların kimliklerini böylece ortaya koymaktadır.

8- Öyleyse yalanlayanlara itaat etme.

Öyleyse o yoldan sapmış olanlara itaat etme onların dinlerini kabul etme sen rabbinden sana indirilene uy hakkı hak olarak ortaya koy bu direktif doğrultusunda rasulullah onları tekfir etmiştir onların atalarını akılsızlıkla itham etmiş ve davetini ortaya koymuştur.Peki bunun karşılığında daveti olumlu yanıt vermeyen o müşrikler bakalım ne yapmışlardır okuyoruz.

9- Onlar istediler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar.

10-Şunların hiçbirine itaat etme: Yemin edip duran aşağılık.

Şimdi insan şaşırıyor bu ayetleri okumuyormuyuz yada okuduklarımızı göz ardı mı ediyoruz bunu anlamak mümkün değil.Onların (kafirlerin) bütün gayesi sen yumaşak davranasın onlarda sana yumuşak davransınlar bunu bize söyleyen yüce Allah.o kafirlere itaat etme onların dinlerini (yolunu) tekzip et bunlar aşağıllık necis bir insan topluluğudur. Bunları ben değil yüce Allah buyurmaktadır.

11- Herkesi kınayan, söz götürüp getiren.
12- Hayra engel olan, saldırgan, günahkar.
13- Kaba, sonra da soysuz, alçak.
14- Mal ve oğullar sahibi olmuş diye (yolunu şaşırmış)
15- Kendisine ayetlerimiz okunduğu zaman: "Eskilerin masalları" dedi.
16- Biz yakında onun burnuna damga vuracağız.

Merve hanım sizin samimi bir insan olduğunuzu yazılarınızdan görüyorum buna zerre kadar şüphem yok.Fakat şu ayetleri bir anlayalım diyorum Kur'an-ın çağrısına kulak asmyanlar din adı altında milyonlarca zehirli fikirler üretenler ben rüyamda vahiy aldım bana bu kitaplar yazdırıldı diyenlere Allah'ın helalını haram kılanlara sizi tabirinizle Allah'ın hükmü ile hüküm etmeyenlere,işte bütün bunlar bu ayetlerin hışmından kurtulamazlar.

Biz ne kadar onların avukatlığını yapmış olursak olalım Allah onların burnuna halkayı takacak onları cehenneme sürükleyecektir.15- Kendisine ayetlerimiz okunduğu zaman: "Eskilerin masalları" dedi. Bugünde siz Allah'ın ayetlerini insanlara okuyorsunuz onlar biz böyle birşey görmedik duymadık üstelik şeyhlerimiz din adamlarımız bize böyle birşeyden haber vermedi demektedirler.

Irakta 5.000 insanın nükleer bomba atarak çoluk çocuk ayırımı yapmadan katl eden zihniyet her ne yaparsa yapsın müslümandır mantığının altında yatan gerçeklerden başaksı değildir.

Bugün yaşamış olduğumuz ülkede eşcinsellik yaparak hayatını sürdüren insanlar yarın öldüklerinde Allah'tan korkmayan belamlar onların cenaze namazlarını kılmaktadırlar.

Bugün vuhuşiyatı vergi adı altında meşrulaştıran tağutlar umumi evlerin önünde nömet tutan polisler yarın öldüklerinde yada herhangi bir çatışmada vurulduklarında şehid olarak anılmaktadırlar.

Allah'ın hükümlerini adaletini bir kenara bırakanlar şüphesiz Kur'an-ın açık emrine göre kafirdirler.Bundan en ufak bir şüphe edenler ha bu ayetleri inkar etmişler ha bütün Kur'an-ı inkar etmişlerdir.

Allah'ın hükmü ile hüküm etmeyenler (maide 44-45-46-47-50-51-) ayetlerinin hükümlerini hafife almak
Onlarla alay etmek
Keşke bu ayetler Allah'ın kitabında olmasaydı demek
Bu ayetlere burunların ucu ile bakmak
Bu ayetleri görmemezlikten gelenler kesinlikle bir hezeyan içerisindedirler.

Allah'ın bir tek ayeti dahi olsa bu ayet başımızın tacıdır demediğimiz müdetçe bizim iflah olmamıza imkan yoktur.Kur'an-ın ilk inen üçüncü suresinin ayetlerine bakalım.

10- Müşriklerin senin için dediklerine sabret, yanlarından nazik bir şekilde ayrıl.

11- Ayetlerimi yalanlayan o zenginlerin işini bana bırak, onlara biraz süre tanı.

12- Çünkü bizim yanımızda ağır zincirler ile cehennem vardır.

13- İnsan boğazından geçmez yiyecekler ile acıklı azap vardır.
14 O gün yer ve dağlar şiddetle sarsılır, dağlar gevşek kum yığınlarına dönüşür.

15- Ey insanlar, biz nasıl Firavuna bir peygamber gönderdiysek size de davranışlarınızı yakından gözleyecek bir peygamber gönderdik.

16- Firavun, gönderdiğimiz peygambere karşı geldi de kendisini sert bir şekilde yakalayıverdik.

17- Eğer kafir olursanız, çocukların saçlarını anında ağartan o günün dehşetinden paçayı nasıl kurtaracaksınız?

18- O günün dehşetinden gökler parçalanacaktır. Allah'ın sözü kesinlikle yerine gelir.

19- Bu söylenenler bir öğüttür. Dileyen, Rabbine erdirecek yolu tutar.

Bu ayetleri bırakıp kendi kafalarımızdan inşallah konuşmamak şüphesiz bizim için en hayırlısı olması gerek yapacağımız iş Allah'ın hükümlerine ayetlerine teslim olmak olmalıdır.

Alt 25 Mart 2011, 10:47   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Aleykümselam hocam.

Kimin tekfir edileceği kimin tekfir edilemeyeceği konularında tartışmaya girmeyi düşünmüyorum.
Evet halepçede bomba yağdıranları tekfir ettim bunu kurani naslar çerçevesinde dillendirdim. tekfir ile ilgili belirtmek istediğim ve unutulmaması gereken nokta ufak bir fikri anlaşmazlığı tekfir boyutuna taşıma yalnışlığını belirtmektir.
kendi işimize geldiği zaman kullanmaktan ziyade her durumda ve her anda kullanma gafletine düşmemeniz için..

Klavye mücahitliğinden kastım ise:

şu an bu ülkenin sınırları içinde internet kullanıyorsanız,
bankaya gidip fatura işlemlerini tahsil ediyorsanız,
evlendiğiniz zaman resmi nikah yapıyorsanız ve doğacak çocuklarınıza kimlik çıkarıyorsanız belirttiğiniz ayetler klavye mücahitliğinden öteye gitmez ;)

ama eğer bunları uygulamıyor ve yapmıyorsanız siz haklısınız derim.
Alt 25 Mart 2011, 13:29   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:**** isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13561
Üyelik T.: 25 Mart 2011
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
MERVE DEMİR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aleykümselam hocam.
Klavye mücahitliğinden kastım ise:

şu an bu ülkenin sınırları içinde internet kullanıyorsanız,
bankaya gidip fatura işlemlerini tahsil ediyorsanız,
evlendiğiniz zaman resmi nikah yapıyorsanız ve doğacak çocuklarınıza kimlik çıkarıyorsanız belirttiğiniz ayetler klavye mücahitliğinden öteye gitmez ;)

ama eğer bunları uygulamıyor ve yapmıyorsanız siz haklısınız derim.
Bunlar İnanç kritelerimi efendim farzedin büyük şeytan abd'de yaşıyoruz o zaman ne edeceğiz sizin matığınıza istinaden?
Alt 25 Mart 2011, 14:32   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
**** Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bunlar İnanç kritelerimi efendim farzedin büyük şeytan abd'de yaşıyoruz o zaman ne edeceğiz sizin matığınıza istinaden?
İyide yazdığımı okumadınız sanırım. ben küfür düzenlerine ve yasaların çıkartılmasına vesile olanları küfür sayan matah zihniyetin düşüncesindeki tezatlığı dillendirdim.
madem öyle KÜFÜR DÜZENİNE ve KÜFÜR YASALARINA uymada problem görmemek nasıl açıklanır?
ve acaba bu düzende yaşayanlar kuran yasalarına mı uyuyorlar?

müslümanlardan:

muhtaçlara yardımcı olmak için bir vakıf kurmak istendiğinde ve kurulduğunda o kanunlara göre hareket etmeyi peşinen kabul etmek küfürmüdür?

yeni camiler açıldığında hangi kurallara uymaya ve hangi kurallara göre hareket etmeli?eğer tc kanunlara uyarlarsa o zaman küfremi girmiş olurlar.?
Alt 25 Mart 2011, 14:54   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:13
Takdirleri:53
Takdir Et:

konu baya dağılmış, başlığa bakınca aklıma sadece taliban, hariciler gibi gruplar geldi. "radikal islamcılar ila aramızdaki algı farkı" demiş yazar. eğer bugün radikal islamcı olarak tanımlanan şey taliban zihniyeti ise hakikatten çok ciddi bir algılama farklılığı vardır. ben şahsen hristiyanlar arasında yaşamayı taliban içinde yaşamaya tercih ederim. islamı yaşayacağım diye ucube değerler uydurup afaki ilkeleri islama mal etmekse radikal islam olgusu, hayat vermekten çook uzak sadece yok etmeye yönelik bir var oluştur bu.
Alt 25 Mart 2011, 17:20   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

A.METİN
ADIGÜZEL abim ne güzel söylemişsiniz.

Allah'ın rasulu dini ortaya koyduğu zaman putperestler şöyle dediler.Sen nasıl bir peygambersin çarşıda geziyor yemek yiyor üstelik çoluk çocuğun var.Birde şunu söylediler mademki sen peygambersin o halde neden yanında kanatlı meleklerden oluşan muhafızların yok yada hadi bize şu mezardaki kemik olmuş kişileri yeniden dirilt.

Şimdi Merve hanımın mantığına baktığımızda biz kimlik aldık diye faiz de yiyelim tağutlara kanun koyma yetkiside verelim elleri açıp ya gavs ya şeyh bize himmet et bize aracı ol diyenlerin şirklerinde görmeyelim.Allah'ın helalını haram haramını helal yapanlara meyl edelim.

Bu anlayış hiçte doğru olmayan bir anlayıştır.Kaç tane yazımda belirttim insanların fıtratına uygun örflerden oluşan şeylere Kur'an karşı çıkmamıştır.Bugün 18 yaş altı çocuklar ücretsiz sağlık hizmetlerinde faydalanmaktadırlar bu ne kadar güzel bir uygulamdır.İslam buna karşı çıkmaz hatta bunun kapsamını daha genişleir.

Şimdi bir müslüman bundan yararlandığında tağuta onaymı vermiş olur.Rasullah nübüvet öncesi "hılfılfudul" adı altında kurulmul olan bir derneğe mekkede taraf olduğunu görmekteyiz.Bu dernek mekkeye ticaret için gelipte haksızlığıa uğrayan insanların haklarının korunmasını gaye edinmişti.

Merve hanım konuları birbirlerine karıştırmadan şunu söyleyim size:

Kim içki helaldir derse kim hırsızlığın cezası hapistir derse kim domuz eti helaldir derse kim Allah'ın kitabını bir kenara koyup kendi kafasından yeni kanunlar icat ederse o kişi yada kurum her neyse tuğyan etmiş ve kafir olmuştur.

Bizlerin bu tağutlara destek vermesi onların helal haramlarını makul görmemiz bizi düşüncede dinden çıkaracaktır. Yeryüzünde fitne kalkıp din Allah'a has kılınıncaya kadar müslümanların ve tağutların savaşı bitmeyecektir.Böylesine itikadi meseleleri kalkıpta bunlar küçük ihtilaflardır gibi göstermek bu işin ayrı bir sapma şeklidir.

İslamın olmazsa olmazları vardır bunların başındada tağutu red Allah'a iman vardır.

Kim Allah'ın hükmü ile hüküm etmezse kafirlerin ta kendisidir ayetinin hükmünü hafife almak hakikaten anlaşılır bir şey değildir.Bu ayetler ve benzeri ayetleri gündeme getirmek demekki bazılarını çok rahatsız etmektedir.

Hep kendimizi bir mezhebe yamar dururuz o halde kendi hezhep imamlarınızın bu aytlerle ilgili fetvalarına bir bakın yaw.

Abdest için kılı kırk yararak yapan zihniyetler olduğu gibi

Taliban vari yaklaşımla islamı bir terör dini haline getirenlerde vardır.

Abdest için kılı kırk yapan zihniyetler Allah'ın ahkam ayetlerini bir kenara bırakarak bugün yahudi ve hırıstiyanlarala bir olup kendi müslüman dediği kardeş hallkları üstüne bomba yağdırmaktadırlar.Size sorarım merve hanım hangi peygamber kafirlerin ordusuyla aynı safta yer allarak güyya adalet dempkrasi adına hareket etmişdir.

Bu düpedüz kafirliğin müşrikliğin ta kendisidir.Tekfir kavramını Kur'an da çıkarmak çabası anlaşılır bir şey değildir doğrusu.

Merve hanım ben "Tekfir de cehalet" başlıklı yazımda islamda tekfirin nasıl olduğuyla ilgili delilleri koydum buyrun sizin delillerinizi görelim.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: