Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  28Haziran 2011 (22:32), Konuya Son Cevap : 29Haziran 2011 (11:32). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28Haziran 2011, 22:32   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sen

Sen

SEN

Gecenin sessizliğinde, sıcak yatağımızda Pembe düşlerin içinde uyurken, senin Kıpırdaman ile uyandım. Heyecanla yataktan fırlamıştın, gözüm baş ucumdaki saate takıldı. Daha sabaha çok vardı.Sende ki heyecanı görünce ses çıkarmadım, ne olduğunu anlamak istedim. Kalbindeki heyecan yüzüne
vurmuştu. İçimden neler oluyor diye düşünürken, gözüm ile seni takip ediyordum.
Temiz kıyafetlerini giyip telaş ile banyoya gidiyordun. Belli ki, gecenin bir yarısı beni uyandırmadan koşturman, gizlice bir yere gitmendir. Belki biri ile buluşacaksın veya önemli bir toplantın var. Beynim içinde sayısız sebepler buluyor, gözlerim merakla seni takip ediyordum. Sen mutluluk ve huzur doluydun.
Bu saatte uykunu bölen her ne ise seni çok sevindirmişti. Sevgilisine kavuşacak, seven olduğun her halinden belli oluyordu. İçim acı ile yandı, yoksa sen ve başka bir kadın… Gözlerimden yaşlar akmaya başlamıştı, ne yapacağımı bilemiyordum. Son ana kadar sabretmeye karar verdim. Son hazırlıklarını yapıp salona geçiyorsun. Kapının eşiğine yanaşıp gözümden akan yaşlarla sessizce seni takip ediyordum. İçimden,
– Allah’ım şüphem doğruysa ne yaparım. Neden gizlilik, neden bana demedi? Eşimin bu gizli hali ne? Diye düşünüyor, içim yanıyordu. Ben seni gidecek diye beklerken, sen masada ki seccadeyi alıp
seriyorsun. Rab’binin huzuruna duruyorsun. Ben ki, gündüzleri kılmaya üşendiğim namazı sen gecenin bir yarısı hiç üşenmeden, aşk ile kılmaya hazırlanıyorsun. Sen, sevdiğinin huzuruna çıkmak için telaşlanmış, heyecan ile koşmuştun ve şimdi O sevgilinin huzurundaydın. Rabbinin divanına durmuş el bağlamıştın.
Her şeyi unutmuş adeta yok olmuştun. Ben ise şaşkınlıktan oracıkta kalmıştım. Selam verip ellerini semaya kaldırdığında, göz pınarlarından akan yaşlar yanaklarından seccadeye damlıyordu. Seven sevdiğine kavuşunca yürek çarpar, gözyaşları sel olmaz mı? Seccadeden kalkmak istemiyor gibiydin, ısrarla sevdiğine yalvarıyordun. Belki sevdiğinden ayrılmak istemiyordun, ayrılık zor geliyordu. Sessizce yatağımıza döndüm ve uyuyor gibi gözlerimi kapattım. Birazdan sen de odaya geldin. Sessizce yatağaoturup hafif bir ses tonu ile,

– Allah’ım eşime de bu güzelliği tatmayı nasip et. Ona hidayet ver, imanını güçlendir, doğru yola ilet, kalbini sana çevir, seccadene davet et, Salihalar zümresine girmesini nasip et. Ona senin sevgini tattır,(amin) deyip sessizce yatağa uzandın.
Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Sizden biriniz geceleyin ibadet etmek için kalktığında
Kur’an diline dolaşır ve ne okuduğunu anlayamaz hale gelirse yatıp uyusun.” (Ebu Hureyre) Her derdin dermanı, O SEVGİLİYİ zikretmek değil mi? Kalpteki pası pak eylemek isteyen, siyah yüzü ak eylemek isteyen seherlerde Rabbini zikretmez mi? Günahlarına tövbe etmek isteyen, o divana el açmaz mı? Ahlakını kemale erdirmek isteyenler, kalbi yanık olanlar, sabaha günahsız çıkmak isteyenler seherlerde gözyaşı döküp, RAHMAN’ın huzuruna durmazlar mı? Benim bu kadar rahat oluşum neden? Hangi amelime güveniyorum, malıma mı, dostlarıma mı? Hiç günahım yokmuş gibi seherlerde ki rahmet yağmurlarında ıslanamıyorum. Gaflet uykusuna dalmışım, affet Allah’ım.

Yasemin Ataman

Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Evrensel Tesbihat Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 1 2159 02 Nisan 2012 15:43
Kur'an'ın Tâviz ve Uzlaşmaya Bakışı Allah(c.c) YASEMİN ATAMAN 0 2003 14 Mart 2012 01:18
Tevhid Penceresinden Günümüz ve İnsanımız Tevhid Ve Şirk Konuları YASEMİN ATAMAN 0 1771 14 Mart 2012 01:09
Müslümanın müslümanlaşması Muhtelif Konular mahsun 2 2083 14 Mart 2012 01:06
Dünyevileşmek. Videolar/Slaytlar Beytül Ahzan 4 2158 10 Mart 2012 01:44

Alt 29Haziran 2011, 11:32   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:mahsun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13707
Üyelik T.: 12 Nisan 2011
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Sen

Bu gaflet uykusundaki benim hocam bir an yazıdaki ben mıyım diye düşündüm.

Gözlerim buğulu günah kesemde,
Rahmânsın Rahîmsin Allâhu Ekber!
Pişmanım ömrümü boş geçirsem de,
Tevvâbsın Allahım Allâhu Ekber!

Allahım benim eşimede seccadeyi nasip et, bu ne kadar üzücü bir şey.

Eşlerin aynı çatı altında farklı düşüncelerde olması çok kötü.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.