Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  15 Aralık 2011 (02:39), Konuya Son Cevap : 29 Ekim 2020 (23:21). Konuya 28 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Aralık 2011, 08:08   Mesaj No:21
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: İki kelimeden hangisi sizsiniz? Kadın mı, bayan mı?

Değerli,huzurda olmak, islam dini insanları karanlıktan, aydınlıklara çıkarır.Kendiniz için aydınlığa doğru attığınız bu anlamlı adımlarınız sizin için kutlu olsun.Hidayetin hüdaları[araçları] vardır ve rabbimizin belirlediği bu araçlara yapışanlara rabbimizde hidayetini verip hidayetini artırır her yeni bi araçla bu araçlar islamın rabbani metodunun belirediği kurallardır bunlardan biride örtünmek tir rabbimiz size burda rahmet etmiş sizinde bu kutlu yönelişe ,yönelişiniz gerçekleşmiş[ allahu alem] ve emim adımlarla yürümeniz dileğiyle,Rabbimiz sizide bütün samimi olanlarıda islama bağışlasın...ve ailenize bağışlasın...Bu durumunuza sebeb olan yazarı tebrik ediyorum ayrıca...
Alt 19 Aralık 2011, 10:47   Mesaj No:22
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Yasemin Hanımın yazısından dolayı Allah razı olsun. En önemlisi bu yazı dolayısıyla "Huzurda Olmak" üyenin değişimine neden olması ayrıca sevindirici."Huzurda Olmak" adlı üyenin de devamlı huzurda kalabilmesi temennisiyle.
Alt 19 Aralık 2011, 12:38   Mesaj No:23
Medineweb Üyesi
H.A.Y.A.T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:H.A.Y.A.T. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14300
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Konular: 6
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

huzurda olmak isimli kardeşim ömrünün sonuna kadar islam çerçevesi içerisinden olmak dileğiyle.

"Eğer hak, onların heva (istek ve tutku)larına uyacak olsaydı hiç tartışmasız, gökler, yer ve bunların içinde olan herkes (ve herşey) bozulmaya uğrardı. Hayır, Biz onlara kendi şan ve şeref (zikir)lerini getirmiş bulunuyoruz, fakat onlar kendi zikirlerinden yüz çeviriyorlar." (Müminun Suresi, 71) ayeti ile bu önemli gerçeğe dikkat çekmiştir. İnsanlar yaşamlarını kendi belirledikleri doğrular ve yanlışlar üzerine kurdukları zaman, sonuç mutlaka hüsran olacaktır. Yeryüzündeki herşey ve tüm insanlar bozulmaya uğrayacaktır.

“Sakın,Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!
Ancak,Allah onları(cezalandırmayı),korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.”İbrahim Suresi 42.Ayet

yazarıda yazılarından dolayı kutluyorum.
Alt 19 Aralık 2011, 15:23   Mesaj No:24
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:huzurda olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15304
Üyelik T.: 17 Aralık 2011
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Beni tebrik ederek ailenize alan tüm üyelerinize teşekkürler. Hepiniz çok iyisiniz sizleri tanıdığıma sevindim.İnternetim olmadığı için anca bu gün ulaşabildim size.

Evet kardeşlerim kapandım bana çok huzur verdi.Kimin ve kimlerin huzurunda olduğumu biliyorum. insanın hiç ummadığı zamanda çok basit bir cümle hayatında buyuk değişiklikler yapabiliyormuş.

yazarın demediği , anlatmadığı bir yer varmış onu dün gördüm yaşadım. Kadınlık yolu imtihanın ilk kapısı yada ilk sınav diyelim.Önce tebrik eden eşim bu gün bana karşı dolmuş iğneleyici laflar, sokakta insanlardan rahatsız olduğunu hatta akşamkı mısafirlerimizin yanına saçımı açıp normal eski günlerdeki halimi davranışlarımı istedi.

demekki bir şeyi isteyip yapmak marifet değilmiş şimdi geriye dönmeyeceğim bir yola çıktım . çıktım ama eşimle arama uçurumlar açılıyor. çocuğumsa çok mutlu kreş hayatından ev ortamına geçince ne yapacağını şaşırdı.

evet belkide yenik düşeceğim belki kazanacak herşeye rağmen ayakta herkesin karşısında duracağım ama hangisi ve nasıl. yeni kimliğimi çok sevdim bambaşka bir rüzgara kapıldım mutluyum huzurluyum.

eşimle dün geceden beri konuşmuyoruz. Öğlen hala kararlı olup olmadığımı sordu. Kararlıyım deyince bu gece gelmeyeceğini annesine geçeceğini dedi. ne yapmalı nasıl davranmalıyım.
Alt 19 Aralık 2011, 15:29   Mesaj No:25
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

İmam Ali (a.s) şöyle buyurmuştur: “Allah’tan korkan kimseyi münezzeh olan Allah her şeyden güvende kılar. İnsanlardan korkan kimseyi münezzeh olan Allah her şeyden korkutur.”(Gurer’ul-Hikem, 9014-9015 )

Ayet ve hadisler bu konuda kınayıcıların kınamasından korkmamayı emreder değerli kardeşim...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 19 Aralık 2011, 16:32   Mesaj No:26
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdir Et:

yuvanın yıkılmasına bile mal olsa,sakın dininden huzurundan ahiretinden taviz verme kardeşim (((
Alt 19 Aralık 2011, 18:18   Mesaj No:27
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Alıntı:
huzurda olmak Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Beni tebrik ederek ailenize alan tüm üyelerinize teşekkürler. Hepiniz çok iyisiniz sizleri tanıdığıma sevindim.İnternetim olmadığı için anca bu gün ulaşabildim size.

Evet kardeşlerim kapandım bana çok huzur verdi.Kimin ve kimlerin huzurunda olduğumu biliyorum. insanın hiç ummadığı zamanda çok basit bir cümle hayatında buyuk değişiklikler yapabiliyormuş.

yazarın demediği , anlatmadığı bir yer varmış onu dün gördüm yaşadım. Kadınlık yolu imtihanın ilk kapısı yada ilk sınav diyelim.Önce tebrik eden eşim bu gün bana karşı dolmuş iğneleyici laflar, sokakta insanlardan rahatsız olduğunu hatta akşamkı mısafirlerimizin yanına saçımı açıp normal eski günlerdeki halimi davranışlarımı istedi.

demekki bir şeyi isteyip yapmak marifet değilmiş şimdi geriye dönmeyeceğim bir yola çıktım . çıktım ama eşimle arama uçurumlar açılıyor. çocuğumsa çok mutlu kreş hayatından ev ortamına geçince ne yapacağını şaşırdı.

evet belkide yenik düşeceğim belki kazanacak herşeye rağmen ayakta herkesin karşısında duracağım ama hangisi ve nasıl. yeni kimliğimi çok sevdim bambaşka bir rüzgara kapıldım mutluyum huzurluyum.

eşimle dün geceden beri konuşmuyoruz. Öğlen hala kararlı olup olmadığımı sordu. Kararlıyım deyince bu gece gelmeyeceğini annesine geçeceğini dedi. ne yapmalı nasıl davranmalıyım.
Sevgili huzurda olmak yaşadığın olumsuzlukları öğrenince senın adına çok üzüldüm şimdi anladığım kdrıyla sen zeki bir kadınsın eşinide en iyi sen tanıyorsun onu nasıl ikna edecğini yalnız sen bilirsin. belkide birden bire seni tesettürlü gördüğü için çok şasırdı. ona biraz zmn tanı derim. çokça dua et DUA müslümanın silahı bildiğimiz gibi sana örnek olarak yaşadığım bir olayı paylaşmak isterim. bir konu ile alakalı sıkıntıdaydım artık beni iyice sıkmaya başlamışdı öleki geceleri bile uyuyamıyordum. bir gece kalktım namzımı kıldım RABBİME yalvardım . sabah olaylar kendiğilinden çözülüverdi Güzel düşünelim herşey güzel olsun inş SELAMETLE güzel kardeşim

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 19 Aralık 2011, 20:58   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

Bu ne kadar güzel birşey yarabbim Allahın bir emri için zorluklara göğüs germek kim bilir Allah katındaki sevabınız bizim yıllardır örtü takıp dışarda gezdiğimiz kadar değildir size imreniyorum gerçekten arkadaşlar bütün bu forumda burayı okuyanlara sesleniyorum Allah için bu kardeşimize hepimiz dua edelim ben bu gece dua edeceğim kardeşim Rabbim yar ve yardımcın olsun ve eşinin kalbini müsterih kılsın amin
Esma_Nur beğendi.
Alt 29 Ekim 2020, 23:21   Mesaj No:29
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu günlerde etrafımdaki bayanları,kadınları gözlemliyorum.Belki çok basit bir konu fakat benim ilgimi çok çekti.Gelin beraber düşünelim.
Allah’ü Teala biz insanları kadın yani bayan ve erkek olarak yarattı. Ve bizi birbirimizden ayıran özellikler sıfatlar nışanlar verdi.
Hiç dikkat ettiniz mi düşünün bakalım Kur’anı Kerimde biz insanlara hitap nasıl?
Evet acaba Rabbim o hitabı bize uygun görürken bizlerin özelliği ne olmalı veya o hitap sahiplerinin yapısı düşünceleri ve yaşantısı?
Evet Yüce Kitabımızda bizlere “Kadın” sıfatı verilmiş. Hiçbir ayette bayan geçmiyor. Ve eşlerimize erkekler deniliyor.
Düşündüm ve çevremdeki yakınımdaki insanları gözlemledim.
Bir arkadaşımla uzun uzun konuştuk ve anladım ki arkadaşım kadın değil. Belki şaşıracaksınız beklide tepki vereceksiniz bu benim düşüncem. Çünkü arkadaşım kadın değil bayan. Konuşmamızda şunları belirtti;
Ben çocuğumu 4 yaşına kadar getirdim artık yuvada büyümeli, ben eşime dediğimi eşim yapmalı, ütü ev düzeni benim sorumluluğum olduğu kadar eşimin de sorumluluğu hayat müşterektir. Eğer özel bir gün geceyse ihtiyacım onun ihtiyaçlarından önce alınmalı yada aldırtırım. Evin içinde eşitiz, o ne yaparsa bende yaparım. Dışarıda şık ve bakımlı olmalıyım. Benim için çevremdeki insanların düşüncesi önemli”
Evet bütün bunları uzun uzun konuştuk ve arkasından ekledi ben BAYANIM.
Bu konuşmanın arkasından kendi kendime düşündüm arkadaşla konuşurken dikkat etimde ben kadınım hiç demedi. Çok şaşırdım. Dayanamadım telefon açıp sordum neden konuşma sırasında hiç kadın kelimesi kullanmadın?
-Kadın kelimesi bana bakımsız köy hatunlarını geriliği , cahil toplum seslenişini ifade ediyor dedi.
Bu sözler kurşun gibi işledi beynime.
“Bayan ve Kadın” oysa iki kelimede aynı bedene ifade ediyor diyordum. Bir başkasıyla konuşmaya karar verdim ve bu gün Ulus’ta bir restorantta buluştuk arkadaşla. Konuşmamız ilerledikçe yeni şeyler dökülüyordu. Gayet samimice sordum,
Sen kardeşim bayan mısın kadın mısın? Bana nasıl ifade edersin kendini.
Önce bir şaşkınlık ifadesi sonra; cevap yine aynı oldu.
Bak Yasemin diye söze başladı bu lüks yerde etrafına bir bak buradakiler bayan. Ve bende bayanım.
Neden bayansın kardeşim neden kadın kelimesini ifade etmedin veya fark ne ? dedim.
Bayanım çünkü kendime zaman ayırıyorum.
bayanım modern yaşamayı seviyorum.
bayanım televizyon ve kendi arama başka bir şey koymama gibi özelliğim var.
bayanım erkeğime istediğimi yaptırabilirim.
bayanım aile içinde hakkımı söke söke alırım.
Bayan olduğum için aile içinde keyfimce iş güç tutarım, eşim eve gelince yemeğim hazır olmasada beraber yapabilme hatta ona yaptırma gücümü bayanlığımdan alıyorum.
Bayan demek bakımlı kadın demek. Dışarıda, düğünde dernekte her yerde güzelliğim,kıyafetim ve duruşumla bayan olduğumu ortaya koyarım.
Ben bayanım evimin erkeği bana bakacak, hazırcıyım ve bana hizmet edecek erkeğimi bayanlığımla kazanırım.

Önündeki yemek olmasa da, işler aksasa da, ev düzenim olmasa da benim bayan sıfatım var. Kendimi yoramam olacak olan iş ister olsun ister olmasın benim için sorun değil şeklinde açıkladı.

Ne kadar şaşırtıcı cümleler. Şaşkınlığımla kadın dedim, ya kadın ne ifade ediyor.
Önce bir kahkaha attı ve “güzelim kadın kelimesi tarih oldu. Geçmişteki büyüklerimizin kullandığı klasik bir ifade. Ama şu da var, bazen şık bayanlara endamlı hanımefendilere yine de ağız alışkanlığından kullanılan bir kelime. Çünkü bizim kültürümüzde bu kelime var.”
Evet karşımdaki bir bayandı.
Bir erkek kardeşimize aynı soruyu sordum cevabı daha ilginçti.
“ Bayan kendini beğenmiş dış dünyaya çalışan, dışa süslenen, televizyon başında saat tüketen, ev düzeni olmayan, çocuk eğitimini dışa yükleyen veya aile reisine veren, sadece aşk hayatında erkeğini mutlu edendir.Kadınsa bambaşkadır.”
Ve bu konuşmamız beni daha da düşündürdü..

Evet şimdi ayetlerimize bakıyoruz.Acaba ayetlerde bu hıtap nasıl?
…Onlar, kadınlarınızı diri bırakıp, erkek çocuklarınızı boğazlıyorlardı.
Bunda sizin için Rabbinizden büyük bir imtihan vardı.

(Bakara Suresi, 49)
Müşrik kadınları, iman edinceye kadar nikahlamayın;
iman eden bir cariye, -hoşunuza gitse de- müşrik bir kadından daha hayırlıdır.

(Bakara Suresi, 221)
kadınlarınız sizin tarlanızdır; tarlanıza dilediğiniz gibi varın. Kendiniz için (geleceğe hazırlık olarak güzel davranışlar) takdim edin. Allah'tan korkup-sakının ve bilin ki
elbette O'na kavuşucusunuz. İman edenlere müjde ver.

(Bakara Suresi, 223)
kadınlarından uzaklaşmaya yemin edenler için dört ay bekleme süresi vardır.
(Bakara Suresi, 226)
kadınlara, oğullara, kantar kantar yığılmış altın ve gümüşe, salma güzel atlara, hayvanlara ve ekinlere duyulan tutkulu şehvet insanlara 'süslü ve çekici' kılındı. Bunlar, dünya hayatının ****ıdır.
Asıl varılacak güzel yer Allah Katında olandır.

(Ali İmran Suresi, 14)
Hani melekler: "Meryem, şüphesiz Allah seni seçti, seni arındırdı ve alemlerin kadınlarına üstün kıldı," demişti.
(Ali İmran Suresi, 42)

kadınlara mehirlerini gönülden isteyerek (ve bir hak olarak) verin, fakat onlar, gönül hoşluğuyla size ondan bir şeyi bağışlarlarsa, onu da afiyetle, iç huzuruyla yiyin.
(Nisa Suresi, 4)
Erkek olsun, kadın olsun inanmış olarak kim salih bir amelde bulunursa, onlar cennete girecek ve onlar, bir 'çekirdeğin sırtındaki tomurcuk kadar' bile haksızlığa uğramayacaklardır.
(Nisa Suresi, 124)
Ve daha bir çok Ayette Rabbim bize kadın, kadınlar diyor. Evet o zaman bana bu sıfatı veren Rabbim benden bu sıfata yakışır davranmamı isteyecektir. Yani bir kadın gibi olmamı.
Yine dikkat çekici bir şey var ki kadını da erkeği de yetiştiren kadındır. İslam dininin annelik sıfatını verdiği elleri öpülesi kadınlar. İlk eğitmen annedir. Eğer anne kadınlığını bilirse fidan yeşerir, kök salar.
Bir kadın hayattaki en önemli rollerden birini üstleniyor. Evet kadın diyorum çünkü kadınlarımız kadın olursa bu toplum düzelir. Edep ahlakın yok olduğu bir toplumda laik sistemin ve modern düşüncenin bayanları kadınlıklarını rafa kaldırırsa işte toplum çöküntüler sarsıntılar yaşar.
İslam kültüründe ve sahabe hayatına baktığımız da bir kadın kocasına saygı gösterir, ona sadece yatakta eş olmaz tüm hayatında yanında olur ve eşi tarafından sevilirdi . Çünkü o Kur’anın hitap ettiği kadındı.
Modern bayanlarımıza baktığımızda şunu görüyoruz, saygı görürsem saygı gösteririm. Nefsim için birlikte olurum,ben sevmesem de o sever çünkü ben bayanım.
Bir kadın her zaman ve her yerde bir erkeğin himayesinde olmak, ondan güç almak, ona sığınmak ve onunla olmak ister. Oysa modern bir kadın gerektiği yerde yani başı dara düşerse eşini yanında ister. Bankamatik veya makam şöförü veya özel toplantılarda yanında olmasını ister.
Yine şu var kadın akıllıdır, kurnazdır, cilvelidir bakışıyla hedefi vurur. Her hareketi her bakışı her tavrı eşine hitap eder. Bayansa süsü modern giyimi ile sadece göze bir anlık hitap eder kalbe inemez.
Kadın eşini mutlu etmek için onun her halini tavrını konuşmasını ve isteklerini beynin de kayda alır. Modern bayansa yaşadığı o ana değer verir gerisi umurunda olmaz.
Kadın İslami bir hayat yaşayabilmek için eşinin elini sıkıca tutar, rehberini bırakmaz yaşamının her karesini beraber renklendirmek ister çabalar. Modern bayan ise kendine ayak bağı olacak eşleri rehber alamaz.
Kadın içinden gelerek sevgi ile hazırlığını yapar, bayan ise görevi olduğu için.
Kadın tavrınıda ortaya koyar, sevgisinide, özrünüde, affediciliğinide. Bayan ise yaprak gibidir.
Kadın olabilmek kolay değil fakat bayan olmak bu yaşadığımız dönemde çok kolay. Çünkü içinde bulunduğumuz ortamlar, yaşam modelleri, çevremiz bayan olmamız için çırpınıyor.
Mağaza vitrinlerinden tutun evlerdeki televizyon kanalları, sosyal verilen hizmetler , eğitim sistemimiz her şey bayan olmamız için adeta yarışıyor.Ve kişiler artık bayanlığı modernlik, kadınlığı ise nerdeyse rafa kaldıracak hale gelmiş.
İslamdan ve Kur’andan koptuğumuz her an daha da çukura batıyoruz. Rabbim biz kadınlara o kadar güzel özellikler vermişken ve karşılığında vaadler verirken bizler modern bayan olarak yolculuk etmek istiyoruz. Acaba neden? Ve yolculuk nereye?
Evet arkadaşlar kadın olmak ve bayan olmak çok farklı. Tercih bizim ya kadın olacağız veya bayan. Unutmayalım ki, kadın olmak İslam dininin çizgisi üzerinde yol almamızı sağlayacak, bayan olmak ise ben değil siz düşünüp karar verin.
Selam olsun tüm kadın kardeşlerime!
Selam olsun kızlarını kadınlık sıfatıyla yeşerten tüm babalara!
Selam olsun kadınım diye haykırabilen canlara!
Selam ve dua ile kalınız.

Yasemin ATAMAN

İslam, kadına kişiliği üzerinden değer verir. Peki modern dünya ve hayatlarımiz bayana ne üzerinden değer veriyor?

Bu makakeyi yillar önce okumustum ve okuduğum en etkileyici makalelerden biri. Bayan mı kadınmı? Bu kadar aydınlatıcı, onore edici, Kurani ifadelerin ve tespistlerin yer aldığı böylesi bir yazının ezik kapalı -modern açık, köylü-şehirli kadın ayrımına dònüştürülmesi çok ilginç.
Kahraman Anadolu kadınlarını, sahabe ve peygamber kızı, hanımı annelerimizi okurken hikaye niyetine okunmuş belliki. İcindeki imandan güç alan alabildigine asil, vakur, yiğit, cesur, korkusuz kadinalrdı hespi..Topuklu ayakkabıyla cepheye mühimmat taşımadilar. İslam kadını örneği annelerimiz peygamber eşi bayanlariz deyip dik duruşlarini Hermes çantayla sağlamadılar. İslam kadını örneğiydiler. Ve hiçbiri ezik,vizyonsuz,vasıfsiz değillerdi. Hayatın içinde, insanlarla beraberdiler hep..Ölçüyü çizgiyi Kuran'dan öğrenerek bizlere örneklik sundular.

Kuran'ın kadını yiğittir, başı diktir. Hakkını arar, savunur, mücadelesini sonuna kadar verir. Edebinden, kadın zerafetinden zerre ödün vermeden yapar bunu... O çingar çıkarıp her rezileti kendine, eşine,çocuğuna ailesine hak görenler ise bayan oluyor işte..

Hocalarimin fikirlerine ilaveten ;

Kadını ezik, evinden çıkmaz, okumaz, dışarda çalışmaz (tarlada çalışsın ama), sosyal hayatın içinde olmaz,gülmez, gezmez, dünyalık hakkı yoktur yada sesini çikarmamalı, kocayi memnun edecek, her zulme Rıza gösterecek , gün görmez eden; hatta uymazsan cehennemin yolunu rahatlıkla gösteren İslam değildir. Bol köpüklü rivayetler, uydurulmuş hadislerle erkekleri kadınların üstüne salan, hatta onlara ikinci, üçüncü evlilik yolları açan, dövebilirsin diyerek Allah'a-peygambere iftira eden hoca-alim takımı ve elestirilemeyen eserleridir. Karı-koca anlaşamazsa mutlaka kadının suçudur, kocasından zul gorsede boşayamazsin diyerek İslam kadınını hayattan çekip alIP geleneğin içine hapsetmisler ve ezmişlerdir.
Şerefimizi haysiyetimizi koruyan, hakkiyla teslim eden bize iade eden Rabbime sonsuz şükürler olsun..

Hocalarim âyetleri vermiş. Ne kadar değerliyiz?Sinirlarimiz ne?Ölçü ne? Duracağimiz yer varacagimiz menzil nere? Başkalarının tasarrufuna bırakmayın. OKUYALIM...OKUYALIM.. Bu kez bi kez olsun kendimiz için...

Hidayet nasip olanlara...İslam kadınlarina selam olsun...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)