Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  09 Mart 2008 (00:07), Konuya Son Cevap : 18 Mart 2012 (22:07). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Mart 2008, 00:07   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yıllar Önce Yapılmış Müthiş Bir Açıklama ...

Yıllar Önce Yapılmış Müthiş Bir Açıklama ...

“Adım Davud Musa Pitçok,İngiliz İslamic Party Başkanıyım.Müslüman olmadan önce dinleri araştırıyordum,bir arkadaşım bana bi Kur’an tercümesini verdi,açtığımda ilk karşıma çıkan şey Kamer Suresi oldu.ilk ayeti şöyleydi:”Kıyamet yaklaştı ve ay ikiye bölündü”.Burada durdum ve biraz düşündüm.Ay nasıl ikiye yarılır,bu makul mü?böyle şey olamaz,diyerek Kur’an’ı rafa kaldırdım.Aradan zaman geçti,bir gün İngiltere’nin bir televizyon kanalında bir tartışmayı seyir ediyordum.

Tartışmada,aya giden şu meşhur üç Amerikalı astronot olan uzay bilim adamları vardı.Program takdimcisi,dünyada bu kadar fakru zaruret içinde insan varken,insanlar açlıktan ve hastalıktan ölürken,uzay çalışmaları projelerine bu kadar para harcamak doğru mu,bu paralarinsanlık hizmetine harcansa daha iyi olmaz mı?şeklinde bilim adamlarına sitemde bulunuyordu.Uzay prujesini savunan bilim adamları da,uzay tekniğinin ziraat,sanayi ve sağlık gibi hayatın birçok alanında uygulandığını ve söz konusu harcamaların boşa gitmediğini ifade ediyorlardı.Konuşma,Amerikalıların aya insan indirmeyi gerçekleştirdiği uzay yolculuğu projesine geldi.

Uzay bilim adamları projenin 100 milyar dolara mal olduğunu söyleyince,Programcı “yani siz Amerikan bayrağını aya dikmek için mi 100 milyar dolar harcadınız?”diye serzenişte bulundu.Bilim adamları hayır dedikten sonra şu açıklamayı yaptılar:”Hedefimiz Amerikan bayrağını aya dikmek değildi.Biz ayın iç yapısını inceliyorduk,biz incelediğimizde öyle bir gerçekle karşılaştık ki,eğer biz bu harcadığımızın kat kat fazlasını harcasaydık,insanları buna inandıramazdık.”

Programcı sordu:
- Bu hakikat neydi?
Dediler ki:
-Ayın,tarihin bir döneminde ikiye yarıldığını,sonra tekrar birleşerek kaynaştığını tespit ettik.
Bunu nasıl anladınız?
-Ayın yüzeyinden içe doğru,içten de dışa doğru olmak üzere değişime uğrayan kayalardan oluşan bir kuşağın,ayı çepeçevre sardığını tespit ettik.Yer bilimcileriyle,jeologlarla istişare ettik.Dediler ki:Öyle görünüyor ki,ay bir dönemde ikiye ayrılmış,sonra tekrar bir araya gelerek kaynaşmış,bunun başka bir izahı yok.

Bu açıklamayı duyar duymaz yerimden fırladım ve dedim ki:”İşte Hz. Muhammed(s.a.v.)’in 1400 yıl önce meydana gelen mucizesinin ispatı.Allah’ın şu işine bakın ki Amerikalılar sanki Müslümanlar için Ayın ikiye yarılması mucizesini ispat etmek için 100 milyar dolar harcadılar.”

Bilindiği üzere hicretten 5 yıl önce Hz. Peygamber(s.a.v.),Mekkeli müşriklerin talebi üzerine parmağını dolunay halindeki aya doğru uzatınca ay ikiye ayrılmış.Kur’an’da da sabit olan şak-ı kamer mucizesi,o gün,Ebu Cehil tarafından bile inkar edilmemiş,ancak sihir diyerek tasdik edilmekten kaçınılmıştı.14 asır sonra bu gerçek,insan oğlunun aya ayak basmasıyla Müslümanlar tarafından değil,Amerikalılar tarafından ispatlanmış;hem de 100 milyar dolarlık bir maliyetle.Bu müthiş gerçeğin geri planda tutulmasının başka bir sebebi olsa gerek.

(Alaraboline.org.05.03.2003)
(terc:Ahmet Altun)
selam ve dua ile...

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2728 01 Ocak 2013 15:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2638 02 Kasım 2010 00:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4617 16 Temmuz 2010 00:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2111 24 Nisan 2010 14:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2066 02 Mart 2010 21:27

Alt 09 Mart 2008, 00:20   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Konular: 194
Beğenildi:13
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Yıllar Önce Yapılmış Müthiş Bir Açıklama ...

"Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler" Rabbim herkese görmeyi ve itaat etmeyi nasip etsin...
Alt 13 Mayıs 2008, 15:30   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:KEVİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1676
Üyelik T.: 05 Mayıs 2008
Konular: 70
Beğenildi:4
Takdir Et:

Düşündürücü; allahtan adam müslüman ülkelere gelip araştırma yapmamış. müslümanları görseydi kesinlikle müslüman olmazdı
Alt 13 Mayıs 2008, 15:44   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:İSRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 999
Üyelik T.: 21 Mart 2008
Konular: 9
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
YAĞMUR Üyemizden Alıntı

Programcı sordu: Bu açıklamayı duyar duymaz yerimden fırladım ve dedim ki:”İşte Hz. Muhammed(s.a.v.)’in 1400 yıl önce meydana gelen mucizesinin ispatı.Allah’ın şu işine bakın ki Amerikalılar sanki Müslümanlar için Ayın ikiye yarılması mucizesini ispat etmek için 100 milyar dolar harcadılar.”

Rab'bim nelere kadir
Alt 18 Mart 2012, 22:07   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:
Standart Cevap: Yıllar Önce Yapılmış Müthiş Bir Açıklama ...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)