Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mahru,Açılış Tarihi:  01 Aralık 2012 (20:20), Konuya Son Cevap : 17 Şubat 2013 (17:19). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Aralık 2012, 20:20   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Mahru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mahru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22196
Üyelik T.: 30 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart bu müslümanlık nerede ?

bu müslümanlık nerede ?

gördüğüm ve duyduğum herkez müslümanım diyor . Müslümanmış yüreyim öğle diyor. Ozman soruyorum bu müslümnlık nerde cihat anlayışına ne oldu söyleyin? nerdesiniz çünkü ben göremiyorum. Susun ve dinleyin birkerecik bile olsa hakkı savunamayan müslümanmı olur. Somalide binlerce müslüman din kardeşlerimiz ölüyor evet biliyorum bir çok yardım gitti ama yeterlimi? Ya FİLİSTİN söyleyin kim durdurdu soruyorum size bin tane müslüman olmayan insanları toplasam ve aralarına müslümanım diyen genç kız yada erkeyi koysam kim onun hangi dinde olduğnu nasıl anlar. Hani müslümandın neden müzlümanlığın gözükmüyor. ? onun yüreyi temizmiş sorsan öğle der . SEn nerden biliyorsun ey cahil gözleri kör betdah olmuş, helak olmuş yaşayan ölü .Gerçek ölü dahi senden daha temiz kokuyor. Nefisinin kölesi olmuşlar kim dur diyor bu zulme . YAda başka yrden örnekler sorayım ben müzlimanım diynelere : Müslümanlık bölük bölükmü ayrımı bu müslümanlığın temeli birlik deiğilmi ? neden söyleyin aklım almıyor neden hala bu konumdasınız anlamıyorum neden aynı onlar gibisiniz anlatın cevap verin içiniz acımıyormu ? çıplaklık onlar için medeniyetse müslümanlıkta örtündükçe hayır yokmu bu haliniz ne bu suç değilmi ? anlatın yalvarırım anlatın öğrenmem gerek neden bu haldyiz . Neden derslerimde ECdadımı bana karalıyorlar neden TV yonlarda bana geçmişimi iğrenç sahnelerle gösteriyorlar bu milletin aklı yokmu sizin iradeniz yok mu ? kimsiniz? hangi taraftasınız? biz müslüman deyilmiyiz ? neden söyleyin bu nefesimi kesen öğle ölmemizi arzulayan dinsizlerin peşindeler . TEK BİLMEK İSTEDİĞİM BU MÜSLÜMANLIK NEREDE VE NEDEN HALA BU VAZİYETTELER..... ?
suçum bilemekse eyer bana öğretmeyene sorun
suçum görmemekse eyer gözüme perde çekenlere sorun
çıplaklıksa medeniyet
hayvanlar bizden daha mı medeni bunu anlattın
anlatın , anlatın hakkı
susmayın yldzlar sönüyor
yetmedimi bu denli sessizlik
yetmedimi akan kanlar
yetmedimi yabancnın kardeşmizi öldürmesi
bide biz öldürüyoruz...
yetmedimi hergün dinlediğimiz
ruhumuzu öldüren yabancı müzik
kalpler kara yüzlr ondan kara,
gözlerm anca bu kadar görüyor
ey susan ve gören
görpte susmuşsan eyer
iki elim iki yakanda
TA iki cihanda ....

Konu Sahibi Mahru 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden izler... Makale ve Köşe Yazıları Mahru 8 1805 15 Kasım 2013 21:43
Varsın! Peki Sorgulayan mısın? Makale ve Köşe Yazıları Mahru 1 1534 05Haziran 2013 22:31
İştah Açıcı Ama Zehirli Serbest Kürsü Tuba_ 13 7066 02 Mart 2013 19:34
En Sevdiğiniz Canlılar :) Anket'ler-Röportaj'lar Mahru 5 2007 28 Şubat 2013 23:04
Bir Baba Aileyi Geçindiriyor Serbest Kürsü Mahru 8 1878 24 Şubat 2013 22:23

Alt 01 Aralık 2012, 21:16   Mesaj No:2
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: bu müslümanlık nerede ?

İlk başta Yerli bi haykırış içerisindesiniz.

Yanıldığınız nokta,yani insanlığın içindeki zulumun sebebini doğru tanımlayamamnızdan kaynaklanıyor.eğer kuranın tanımındaki müslümanlara ise bu çağrınız,inanın o kadra çok değil sayıları,

zulumu,şirki,fıskı,zalimi,deliyi veliyi ,kitabı,merkebi,kısacası hakkı ve batılı karıştırmış bi dünyanın ve özelliklede batıldan adelet bekleyen bi dünya halkından DUYARLILIK beklemek yanlış olur..

Son rasulun vefatından sonra,ortalık tekrar karıştırılır ve bundan dolayı her geçen gün biraz daha kuranın emrettiği ADELET ,bırakın uygulaması,tanımına bile artık muhtaç bırakılır insan,tabiki ADELETİN UYGULANMASINI BIRAK ,TANIMLANMASINDAN DAHİ ACİZ BIRAKILAN insanların boğazına kadar zulume uğraması ve zulme maruz bırakılması ve zulme seyirci olması kaçınılmazdır...

Son rasulden sonra yeryüzünde ADELET TATİLE ÇIKARTILMIŞ,VE KULLARIN KUL ÜZERİNDEKİ HAKİMİYETİ,EGEMENLİĞİ ESAS ALNINMIŞ ve güdülmüştür,tabiki halk ise sadece kendisine CELLATLARDAN,CELLAT BEĞENME İŞİ OLAN DEMOKRASİYE YÖNLENDİRİLMİŞ ve bu işe ALLAH DOSTU DENİLEN,DİN ADAMI DENİLENLER bile etrafındaki halk yığınlarını bile haberdar etmemişlerdir..nedeni bu ALLAH DOSTU DENİLEN ZALİMLER,in maslahatı ve kendi rahatlıklarının kulları olmuşlardır...

Ne zamanki ADELET olması gereken doğru tanımı yapılırsa ve halka duyurulursa işte o zaman saflar netleşir,yeryüzünü fesada veren zalimlere karşı yek vucud olunup cihadda olur adelette olur,mutlulukta olur,huzurda olur...

yani insanların eline 99 luk tespihlerini ne zaman attırıp,sindikleri yalancı güneşe mahkum bıraktıkları mahzenlerinden çıkartırsanız,işte o zaman GERÇEKTENDE DIŞARDA OLAN GÜNEŞİN ASIL AYDINLATICI ALLAH IN AYETİNİN SICAKLIĞINIGÖRECEK VE NE KADAR NETSE VE ORTADAYSA,O kadar aydınlanacaklar ve fıtratlarında var olan ve ihtiyaç duydukları ADELETİN PEŞİNE DÜŞECEKLER,ONLARI MAHSENE MAHKUM EDENLERİN BOYUNDURUKLUĞUNDANDA KURTULACAKLARDIR..

Ve yeryüzünde Allah kul,kula karşı hür olmanın huzuruna dünyadada varacaklardır...

yeterki Allah ile aldatanlardan kurtulsunlar bakın neler oluyor neler....
Alt 01 Aralık 2012, 21:20   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

Ya tasavvufu sevmeye biliirsiniz kendi bilceğiniz iş ama sürekli forumda bunu dile getirmekle tebliğ mi yaptığınızı zannediyorsunuz
Alt 01 Aralık 2012, 21:33   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

beni anlamak bu kadar mı zor yüreyimin sızısını bu denli htab etmniz beni anladığınız anlamına mı gelir bilinmez demişsiniz kendinize lakin yazılarımı sadece kelimlerden ibaret sanmışsınız duyguyu hissetmemişsiniz benim sözlerim inkaz deyildi benim bu yazım kendilerine geliniz diye idi bazen okadar zor yazıyorum ki anlaşılmicanı bildiğim halde yazarım işte o an yazılarımın anlamı olduğunu anlarım siz sözlerimi anlamamışsınız...
Alt 01 Aralık 2012, 21:47   Mesaj No:5
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bana zulmu anltın hani bu zulmu karıştırıyormuşum ya anlatın durmak en büyük zulm deyilmidir. orda ölenler için bir dua okumamak yda yüreyinde incee bir sızı oluşmamışsa bu zulm deylmidir. susmakta zulmdür düşünmemekte sizce zulm nedir? anlamadım anlatın
Alt 01 Aralık 2012, 21:53   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 08 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:

yetmedimi akan kanlar
yetmedimi yabancnın kardeşmizi öldürmesi
bide biz öldürüyoruz...
yetmedimi hergün dinlediğimiz
ruhumuzu öldüren yabancı müzik
kalpler kara yüzlr ondan kara,
gözlerm anca bu kadar görüyor
ey susan ve gören
görpte susmuşsan eyer
iki elim iki yakanda
TA iki cihanda ....

[B] yetmez güzelim yetmez şeytanın oyunu
şeytanlaşmış insanların varlığını devam ettiği sürece yetmez daha da yetmiycek yetseydi kıyamet kopmazdı .

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 01 Aralık 2012, 21:58   Mesaj No:7
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

yetmicek deyil mi zulmde bitmicek müslümanlara edilecek zulmde yüreyim paramparça her gün gördüğüm manzaradan biz benlimizi kaybettik hayasızaştık utanmazlaştık biz artık biz deyiliz deyilmi gönül isterdiki tüm benliiğimizle durdurmak lakin daha kendimizi durduramıyoruz Allah cümlemizi bizden bizi korusun..
Alt 02 Aralık 2012, 13:47   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Kuran müminlerinin örneği Rasullerdir,

Son rasul muhammed as,ın dönemine bakılınca mekkede islamı kabul etmişlerin hertürlü zulme,işkenceye maruz kaldıklarını ve hatta ashabdan bazıları Rasulullaha,ey Allahın rasulu bırak bizde bunlara karşı gücümüzün yettiği kadarıylada olsa AĞIZLARINI BURUNLARINI KIRALIM,

Rasulullah hayır diyor,ve hatta Amr bin yasirin annesi ve basını işkenceyle şehid ediyorlar. zalimler,bi yandanda Amr rada aynı işkenceleri uyguluyorlar ve Rasulullah yanlarından geçerken,sabredin bu çektiklerinizin karşılığı cenenttir diyor,..

mekkede yaşayan müslümanların zulme uğramasının sebebi,sadece şuydu,YERYÜZÜNDE BEŞERİ HÜKÜMETLERİN MECLİSLERİNİN KOYDUĞU YASALAR DEĞİL ALLAHIN YASALARI YÜRÜRLÜKTE OLSUN,yani kulun kul üzerindeki egemenlikten kurtulmak istiyorlardı ve ALLAHA KARŞI KUL,KULLARA KARŞI HÜR OLMANIN MÜCADELESİNİ VERİYORLARDI,tek sebeb bu dur..Çünkü Rasulullah aracılığıyla alemlerin tek ilahı olan TEK ALLAH onlara böyle bi mücadele verirlerse cenenti vereceğini beyan ediyordu..ve hatta ebu cehil bile rasululahın yanına gelip rasule soruyordu ben bu dini kabul edersem bana NE TÜR İMTİYAZLAR VAR DİYORDU,Rasulullahın cevabı bilale ne varsa sanada aynısı vardır..ebu cehil için bilalle aynı kategoride olmak ölümden beterdi ve rasule şu cevabı veriyordu,bu getirdiğin din yerin dibine batsın,ben ile bilal aynıymışız..Bunun aynısını yahudi ve hırıstiyan DİN ADAMLARI,yani o dönemin gavs,kutubları şeyhleride yaptı,rasulullah onların halka anlattığı şekilde UÇAN ,KAÇAN HER İNSANIN HİMMETİNE KOŞAMAYAN HALKTAN BİR BEŞER OLUNCA,onlarda red eddiler..

yani kısacası ordaki zulumun sebebi buydu...Ben bu gün AMR BİN YASİRİN VE MEKEDEKİ İNSANLARIN ÇEKTİĞİ ÇİLELERE ÜZÜLMEKTEN ÇOK,GIPTA EDİYORUM VE ALLAH İÇİN NE KADAR GÜZEL TAVIRLAR SERGİLEMİŞ ORDAKİ ABİLERİM,ABLALARIM,ANNELERİM,KARDEŞLERİM,VE RASULUM,ve bu çağdan ta o çağa ordakilere, alemler içinde bin selam olsun,inşaallah cenentte onlarla arkadaş,olurum..

Bunları niye anlattınız bununla ne ilgisi var diye bilirsiniz,tamda şöyle bi ilgisi var,o dönemde o zalimlere karşyani Allahın hükmüyle hükmetmeyen ZALİM,KAFİR,FASIKLARA,BELAMLARA,GAVSLARA,KUTUBLARA,SADATLARA[din adı altında halkı aldatanlara],bize himmet edin nerede olursanız size yardıma geliriz diyen ve bu dediklerinde şuan dünyadaki zulum yerlerine HİMMET ETMEYEN BU ŞEYTANIN ALDATMACASINA UYANLARA,bu tür yalancılara karşı yapılan mücadele,başalrına gelen bu kadar zulumun hepsi Allah içindi,karşılığınıda Allah onlara fazlasıyla verecek,bu Allahın vaadi ve dünyaya bu sözünü gerçekleştirmek için gelinmiştir..

Bu dönemde bu işkenceleri,bu dönemin yani Allahın hükmüyle hükmetmeyen ZALİM,KAFİR,FASIKLARA,BELAMLARA,GAVSLARA,KUTUBLARA,SADATLARA[din adı altında halkı aldatanlara],bize himmet edin nerede olursanız size yardıma geliriz diyen ve bu dediklerinde şuan dünyadaki zulum yerlerine HİMMET ETMEYEN BU ŞEYTANIN ALDATMACASINA UYANLARA,bu tür yalancılaar karşı YAPILIYORSA VE BUNDAN DOLAYIDA BAŞLARINA BUNLAR GELİYORSA,Üzülmekten çok ama çok bu tavırlarına gıpta ediyor ve onlaraad BİN SELAM diyorum ve Alllah onlarada bu mücadelelerinden dolayı fazlasıyla mükafat verecektir...

son söz OLARAK BİZ BURDA,BÖYLE Bİ MÜCADELE VERMİYORSAK ONLARA DEĞİL,KENDİ HALİMİZE ÜZÜLELİM...

not.zulumun tarifi,Allahın hükmüyle hükmetmemektir...duygusal olarak şiir yazıp,yazı yazmak değil,yeryüzünde ALLAHIN KANUNUN YÜRÜRLÜKTE OLMASI İÇİN İNSANLARI UYANDIRMAK,kulun kul üzerindeki egemenliğini kırıp,Allahın egemenliğnde ADELETİN OLDUĞUNU BIKMADAN USANMADAN GÜNDEM ETMEKLE OLUR..
Alt 02 Aralık 2012, 15:34   Mesaj No:9
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

yüreklerdeki iman eksikliği beyindeki duygusal yazıları anlamama merkezi oluşturur bu yazdıklarınız kendinizi dünyanın merkezi düşünce yapısı olduğunuzu idda etmenizden kaynaklanmaktadır size saygı duyuyorsam sizde aynı saygıyı gösterin göstermiyecekseniz kendinize duyduğunuz saygıdan şüphe ediniz duygusal yazı ve şiir yazmakla insanları uyarılmiyacak diye bir kural varsa ki görmedim ben olmadığınada eminim bir şeyi yada olguyu insanlara kanıtlayamıyor iseniz yada kabullendiremiyor iseniz bunun üzerinde durmanızın bir manasıda yoktur. öncelikle şunu belirtmek isterim insanları gerçekten uyarmak için ne yaptınız bu hususta bir ürününüz yada bir çalışmanız varmı siz mücadele etmeden hangi hakla karşınızdakinin mücadele etmediğini idda edebilirsiniz gün gelir devran döner herkezin mücadele olgusu farklıdır sizinki alıntılardan ve iddadan ibaretse bunu karşınızdakilere bulaştırmayın lütfen ...
Alt 02 Aralık 2012, 16:44   Mesaj No:10
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Hiç kimsenin yüreğindeki imanını ölçmenin,eksik mi fazlamı olduğunun ne peşine düştüm,nede kalpteki iman veya küfüre dair görüş beyan etmedim çünkü kalptekini bilen sadece ALLAHTIR...İtikadim bu hususta budur,zahire göre hükmedilir.klbimdeki imanı ölçen bi iman ölçeriniz var galiba,bunun eksikliğinin vurgusunu yapmış beyinle alakasını ,alakasızca kurmuşsunuz..

Kendimi merkez etmemiş, hayatın merkezine sadece Allahın vahiysine yer vermiş vahiynin şeklillenemsine bıraktığım bi kalp akıl ve pıratikle şekil bulmya ve bu,yoldada yürümeye başlamış bu çağrıyıda hep yapar dururum..cehdim gayeretim sadece HAK İLE BATILIN AYDINLANMASINDA VAHİY YOLUNUN TAKİBİ İÇİNDİR...

Duygusal vurgularla yola çıkmış olanların duygularını anlayan ama duygularla zaferin elde edilemyiceği bir yerde tıkanacağının, halbuki vahiy akıl ikilisinde bi yol takibinin ortaya koyacağı bi metod başarıya çıkan bi yol olacaktır kanaati taşıyorum..

Yoksa ilk yazımdada YERLİ Bİ ZERDENİŞİNİZ OLDUĞUNU İZAH etmiştim...ya yanlış anlatıma mahal verdim,veya yanlış anlaşıldım..

Kendini TEVHİDDEN alan her hareketin zerresini dahi önemser ve takdire şayan bulur ve yanında yer alırım..

Tevhidden yoksun TEVHİD MERKEZİNDEN ALINMAMIŞ,velevki,tebliğ, namaz,oruç ,cihad adı altında yapılan islamın bu kullandığı FİLLER DAHİ OLSA ÖNEMSİZ VE FAYDASIZDIR..

Allah cc hu dahi kuranı mübinde peygamberine eğer ŞİRK KATMIŞ OLSAN BÜTÜN AMELİN ZAY OLUR VE KUŞ KAPIYOR GİBİ OLURSUN uyarısını yapmıştır..İZAH ETMEYE ÇAILTIĞIM METOD VE USUL BUDUR..

yani yapılacak olan her amelin TEVHİDDEN alınması gerekiyor böyle olursa duygularında tevhidle şekilelneceği olur...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: