Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Belgin,Açılış Tarihi:  21 Mart 2008 (09:30), Konuya Son Cevap : 21 Mart 2008 (11:08). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Mart 2008, 09:30   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Belgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 640
Beğenildi:16
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart o gece

o gece

Bir vakitler Rabbimin emirlerinden bihaber,hayat gayesinin sadece \"okuyup iyi bir mevkide,yüksek gelirler kazanma\" olgusundan ibaret olduğunu sanan üniversiteli bir gençtim..

Zararım yoktu kimseye.. Usulca gider gelirdim okuluma,amacım bir an evel \" o çok değerli\" diplomanın sahibi olabilmekti..

Dördüncü sınıfın ilk dönemiydi.. ve o gün Ramazanın ilk orucunu tutmuş,ilk iftarı aile sofrasında edelim diye zor bela yetişmiştim evime..

Zili çaldığımda kapıyı açan babamdı..Çok garipsemiştim çünkü babam evde başka nefesler soluyorsa asla kapıya bakmazdı..

\"-Hadi yavrum,çabuk yıka ellerini..ezan okundu okunacak.. \" uyarısıyla hızlı davranarak oturmuştum sofraya..

Mutlu bir Ramazan akşamının ardından, gece buluşmak üzere dalıvermiştik uykulara..

Sahurda bir davul sesinin uyandırmasını isterdim beni yine,tıpkı küçüklüğümdeki gibi.. Annemdi seslenen:
\"-Zehra,baban ölmüş sanırım kızım..\"

İşte o gece kapının arkasındaki askılıkta beni bekleyen o beyaz örtüyle koştum babamın yatağına..Nerden geldi aklıma bilmiyorum ama içimden birileri ; \"onu başına ört ve öyle git babanına yanına\" dedi sanki..

İşte ben o geceden beri Rabbimin bu emrine uymaktayım..16 Ekim 2004 den beri..

Okul filan umrumda değildi başlarda..Bir dönem gitmedim okula,niyetim gitmemekti zaten..hem örtünmüştüm de artık,nasıl giderdim.. nasıl arkadaşlarıma izah ederdim? hakkımda ne düşünürlerdi sonra? O bildik cümleler aklımdan kayıp gitmekteydi sürekli..

\" Kızın babası öldü,kafayı yedi \"
\" Kendini dine vermiş,uçmuş o kız\"
vs.. vs..

Nefsime öyle ağır geliyordu ki bu fikirler nasıl giderdim,nasıl insanların \"köşebaşı muhabbetlerinin malzemesi\" olurdum??

İkinci dönemin başlamasına günler kala,dedim ki kendi kendime;

\"Evde oturarak,kendini kendine anlatma artık zehra! İnadına git..Gör bakalım kimler senin -BAŞINA GELEN-ler hakkında ne düşünüyor..\"

İkinci döneme bambaşka bir zehra olarak başladım..Kafasında korkunç bir perukla,çevresinde sadece görüntü kirliliği etkisi yapan bir zehra olarak.. 3 yıl öncesi.. ve sonrasını kıyaslayınca anladım ki insanlar çok vefasız..

Ama yılmadım..inat dedim zehra,inat! Sana hastalıklı,bir suç işlemişcesine bakan gözlere inat bitir şu okulu dedim..
O inatla aldım diplomamı..

Evet şimdi üniversiteden sadece elimde kalan diplomam.. Ben de dilerdim kalıcı arkadaşlıklar,ömür boyu sürecek dostluklar.. ama olmadı.. olduramadım..

Tesellim de hep \"arkadaş kazanmaktansa,Rabbimin rızasını kazanırım\" oldu..

İnşallah kazananlardan oluruz..

Aklımda yer etmiş şu dua ile bitiriyorum muhabbetimi;

\"Allahım! Bana imanda «mutlak itaati» bağışla ki, dünyada «mutlak isyan» içinde olmayayım! \"

zehra taşkıran

Konu Sahibi Belgin 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ben Sana Gül Diyemem Hz.Muhammed(s.a.v) Belgin 0 2341 29 Eylül 2009 09:25
Bir evliyayı vesile ederek dua edilirmi? Soru Cevap Arşivi Kara Kartal 21 10044 24 Eylül 2009 09:38
Mahşerde âzâlarımızın konuşması Soru Cevap Arşivi KuM TaNeSi 1 2536 17 Eylül 2009 15:06
Zekâtını vermeyenlere ibrettir Sâlebe'nin servet... Zekat-İnfak dua dilencisi 1 2203 17 Eylül 2009 09:56
Yaşlı kadınların tesettürü... Tesettür Konuları Belgin 0 2545 07 Eylül 2009 08:26

Alt 21 Mart 2008, 11:08   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 330
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: o gece

Her kulun bir yönelişi oluyor Rabbine kimi böyle ağır imtihanlarala kimisine ölüm yaklaşyığını hissettiriyor
ben de kendi hayatımdan bir kesit sunmak isterim ben de ortaokuldan sonra tesettüre girdim ve liseye devam etmedim
herkes çok şeyler söyledi hele de babamın akrabaları tarafından çok şeyler duydum çok bağırdılar ama dedim "okulu da bıraktın zeynep devam dönemi geçti ver kendini Rabbine nerden ne gelirse sana ne "
güç kuvvet istedim haktan ve babamın ailesinin başına öyle şeyler geldiki öyle imtihanlarla karşılaştılarki onlarda bu yola yaklaştılar halamların hepsine ayrı ayrı kuran meali aldım
ve akrabalarımızdan bana karşı çıkan akrabalarımızdan birisi vefat etti onun vefatı hakka kafa tutan kardeşlerini rabbiimize tatamiyle yaklaştırdı şuan benim karşımda bana gözyaşı döktürenler evimden çıkmama akraba ziyareti yapmama engel olanlar şu anda kul hakkından korkan beş vakit namazkılan insanlara dönüştüler
nasıl bir dönüştür değilmi....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: