Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mustafa CİLASUN,Açılış Tarihi:  23 Ağustos 2013 (23:38), Konuya Son Cevap : 23 Ağustos 2013 (23:38). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Ağustos 2013, 23:38   Mesaj No:1
Medineweb Kıdemli Üyesi
Mustafa CİLASUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mustafa CİLASUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 30138
Üyelik T.: 23 Temmuz 2013
Arkadaşları:0
Memleket:Kayseri
Konular: 287
Beğenildi:71
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ey hüzünlü kalbime sürur zerk eden Son Yaprak…/MUstafa Cilasun

Ey hüzünlü kalbime sürur zerk eden Son Yaprak…/MUstafa Cilasun

İfade etmeliyim ki
Gönül mayanız ne kadar çok berrak
Fevkalade bereketli bir toprak, ummana susamış merak
Siz böyle temiz bir yüreğe sahip oldukça sakın korkmayın, halinizdedir inşirah

Van’dan sesleniyorsun
Her nasılsa bu sefil halime teveccüh gösteriyorsun
Ailece okuduğunuzu söylüyorsun, bilsen ne kadar onur bahşediyorsun
Aslen ruhi ve kalbi bakımdan yalnız ve kimsesiz bir nefesim, yalnızca sahibimleyim

Bedensel bakımından
Güya çevre ve nüfus sahibiyim
Bilsen nasıl bir derbeder emanetçiyim, okumak vazgeçilmezim
Hüzzam ve hicaz besteleri dinlerim, kabak kemanisinden hicaz taksimini de severim

Sezai Karakoç, Nurullah Genç
Cahit Koytak, Necip fazıl, Mehmet Akif Ersoy
Ve birçok şairin gönlünden düşen Kadreleri tetkik eder, beslenirim
Fikri ve felsefi, edebi ve akaidi eserleri takip etmeyi, bilinci yenilemeyi önemserim

Taklit olan her neyse sevmem
Muhakeme edebilmek ve hasetsen düşleyerek
Düşüne bilmeyi başarmak, tahayyül edebilmeme fırsat veriyor
Lakin her vakit bilgi ve idrak kısırlığı karşıma çıkıyor, bazen zaaflarım baskın geliyor

Diyorsun ki;
Size önerim vana gelebilme durumunuz varmı?nasıl gelebilinir?özel davet mi gerekir? pek bilgi yok ama kesinlikle van sizi şiirileinizi okumalı,sizi tanımalı..
Üzülerek geç tanıdım. sizi dost yakasında tanıdım ailce takdir ediyoruz harika bir

yazı akışınız var, okurken bıktırmayan, sürekliyici... iyi ki tanıdık.. hayatta geç kalmak yoktur..”

Cevabi olarak;
Memnun oldum ve özel bir muhabbetim var Van ve sakinlerine.
Epey okurumda var ve hatta Vanasyatur sitesine köşe yazarı yapmışlar, ben normalde köşe yazsızı yazmıyorum fakat onlar sağ olsunlar çalışmalarımdan ekliyorlar.

Gelmeyi arzu ederim ve özellikle siz ve değerli ailenizle tanışmayı dilerdim
Benim böyle kitap fuarı ve ya sergilerine gidebilecek yanım ve kabiliyetim yok. Yazmaktan maksadım, göçüp gitmeden hizmet edebilmek meramıyla gayret etmeye çalışıyorum.

Ne şair ve ne de yazarım, sadece yazan adamın.
Fevkalade kalbime sürur bahşeden zarif katkılarınız için minnet borçluyum.
Anne ve babanız çalışmalarımı okumaya layık gördükleri için mutluyum.
Bende sizleri yakından tanımak isterdim, kalbi dostluk ve mavera yolculuğu adına. En kalbi selamlarımla can kardeşim...

Mustafa CİLASUN

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi Mustafa CİLASUN 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Niçin Yargılarsın, Anlamaktan Korkarsın Makale ve Köşe Yazıları nurşen35 1 963 12 Nisan 2018 16:00
Hamaset, Cehalet Asrı anlayana garabettir Makale ve Köşe Yazıları nurşen35 1 912 12 Nisan 2018 16:00
Ecel Vaktine Kadar Bekler, Umut Eder Makale ve Köşe Yazıları nurşen35 1 971 12 Nisan 2018 15:59
Bu kadar Üzülme Küçüğüm Makale ve Köşe Yazıları Allahın kulu_ 2 1597 12 Nisan 2018 15:59
Akla Hitap Eden Hesap Adına Makale ve Köşe Yazıları Mustafa CİLASUN 0 1226 12 Nisan 2018 15:58

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: