Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi EyMeN&TaLhA,Açılış Tarihi:  12 Eylül 2014 (20:42), Konuya Son Cevap : 12 Eylül 2014 (20:42). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Eylül 2014, 20:42   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Öyle bir nesil yetiştirelim ki…

Öyle bir nesil yetiştirelim ki…

Özel okullar başladı, devlet okulları da önümüzdeki hafta başlayacak eğitim ve öğretime…

2014-2015 eğitim öğretim yılı, yaklaşık 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen ile ülkemizin en önemli meselesi olmaya devam edecek.

Bir eğitimci olarak baktığımda, ülkemizin ana damarını teşkil eden gençliğimizi bekleyen tuzaklar ve olumsuzluklar karşısında öncelikle kale gibi bir imana ve düzgün bir akideye sahip olmaları lazım ki, kendilerini bekleyen tehlikelere karşı duyarlı, uyanık ve kararlı bir duruş sergileyebilsinler.

Öyle ise nasıl bir gençlik ve gelecek bekliyoruz?

Ne istediğini bilen, ama asla bilmişlik taslamayan, vakarlı, mütevazi bir gençlik.

Hedefi gözüne kestiren ve oraya doğru durmadan, yorulmadan koşan, gayret eden, ama asla bir yarış atı olmayan.

Müspet ve dinî ilimlerle donanmış, iki kanatla uçmasını başarabilen, iki günü birbirine eşit olmayan bir nesil istiyoruz.

Her zaman barıştan yana olan, ama zulme ve zalime karşı duran, zalimi alkışlama gafletine düşmeyen, daima mazlumdan yana olan bir gençlik. Siyonizm’in girdabında ezilen milletlerin ve İslâm Âlemi’nin sorunlarının ve dertlerinin farkında olan, buna karşılık Kur’ândan ve köklü kültürümüzden çareler üretebilen bir gençlik…
Kendi öz değerlerine sahip, başka kültürlerin esiri olmayan, farkındalık anlayışıyla küresel oyunların farkında olan ferasetli bir nesil…

Teknolojiyi kullanan, ama asla ona esir olmayan, günlük meseleler içerisinde boğulmayan, sanal alemin esiri olmayan, ne yaptığının, ne kadar yapacağının farkında olan bir gençlik…

Değişimin, gelişimin farkında olan, kendi çıkarları için haksızlıklara göz yummayan, millî-mânevî değerleriyle varlığının devamına inanan, estetiğe önem veren, sanatın farkında olan, ruh ve gönül dünyasında bu incelikleri dokuyabilen, turist gözüyle değil, mütefekkir bir seyyah anlayışıyla çevresine ve olaylara bakabilen bir gençlik…

Meseleleri, Kur’ân ve Sünnet çerçevesinde yorumlayan, okuyan, düşünen ve çözüm üreten bir nesil istiyoruz.
Tarihiyle barışık, Kur’âna âşık, zikre alışık bir nesil…

Ahlâk, edep, terbiye, haya ve iffet kavramlarını özümseyip hayat prensibi olarak benimseyen…

Eğitim ve öğretimin analitik düşünme, samimiyet, araştırma ruhu, bilgi ağı sistemiyle takip, mes’ûliyet şuuru, adalet ve kalite anlayışıyla takibinde hassas bir gençlik istiyoruz.

Eğitim kadrosunun da; gençliği bu hedeflere ulaştırabilecek kalite, anlayış, birikim, inanç, amaç, hedef ve ideal duygularıyla dop dulu olması gerekmektedir.

Bu inanç ve anlayışla ancak nesiller kurtarılabilir, milletin geleceği huzur, barış ve güvenle inşa edilebilir.

Gerisi laf-ı güzaf…

Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm ülkemize, milletimize, velilerimize, anne-babalara ve tüm İslâm Âlemine hayırlar, bereketler, başarılar getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

alıntıdır
İsmail AKSOY
risale haber

Konu Sahibi EyMeN&TaLhA 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 6035 14 Temmuz 2015 12:14
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4076 14 Temmuz 2015 12:06
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme DİN... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4935 14 Temmuz 2015 12:00
Ramazan-oruç ve çocuğa kazandırdıkları Çocuk ve Aile Sağlığı Mihrinaz 2 2668 14 Temmuz 2015 11:23
çocuk eğitiminde ceza hiç mi olmamalı? Çocuk ve Aile Sağlığı EyMeN&TaLhA 0 2366 14 Temmuz 2015 11:03

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)