Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Nebevi Sevda,Açılış Tarihi:  02 Ocak 2019 (23:08), Konuya Son Cevap : 03 Ocak 2019 (22:19). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
  • 6 Beğenilen Nebevi Sevda
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Ocak 2019, 23:08   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Nebevi Sevda isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 329
Beğenildi:1751
Beğendi:1021
Takdirleri:13102
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Münacat !!

Münacat !!

"Yüzümü, hakka yönelerek, gökleri ve yeri yaratana çevirdim. Ben, O'na ortak koşanlardan değilim. Namazım ve diğer ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. O'nun ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben Müslümanlardanım. Allah'ım Melik Sensin, Senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin ve ben de senin kulunum. Nefsime zulmettim. Günahımı itiraf ettim. Tüm günahlarımı bağışla. Şüphesiz, günahları ancak Sen bağışlarsın. Beni ahlâkın en güzeline erdir. Onun en güzeline ancak Sen erdirirsin. Ahlâkın kötüsünden de beni uzaklaştır. Zira kötüsünden ancak Sen uzaklaştırırsın. Buyur, Allah'ım buyur! Hayrın tümü iki elindedir. Şer, Sana nispet edilmez. Ben Sana sığınır ve Sana dönerim. Sen mübarek ve yücesin. Senden mağfiret diler ve Sana tövbe ederim. "
(Müslim 1/534)

Bizleri senin izzetli kullarından eyle Rabbimiz. Edep yerlerimizi ört. Kalplerimizi ve marazlarımızı temizle. Neslimizi Salihlerden kıl. Ne olur Rabbim! Sözü, eylemi, ehli ve kalemi takva libasıyla ört. Bizlere acı ve merhamet eyle. Kardeşlerimizle aramızdaki husumeti gider. Şefkat nazarıyla birbirimize bakmayı lütfeyle.

Ya Rabbi!

Yeryüzünde yaşarken insanlardan çekinir ve günahları kimse görmesin diye yalnız işlerdik. Topluma çıktığımızda ise davetçi ve eylemci kişilikle ön plana çıkar dinini anlatırdık.

Kaldırımda işlenen günahlara meydan okurken, kendi kalın duvarlarımıza sed olmamanın acısını tadar olduk ilahi!
Tuğyan ve zifiri karanlığa meydan okurken; alanları riya girdabıyla, süslü pankartlarla donattık. Sözleri ve yumruklarımızı sıktık ama kabir bizi sıkmadan önce kendi kalbimizi sıkamadık.

Yakıcı alev ateşini, tur dağını, hira ve servi anlattık, kuyu ve Yusuf dedik ama gömleğe sahip olamadık.

Ya Rabbi!

Simsiyah Habeşlinin gözlerinde güneşi gördük. Çölün kızgın kumlarında sırtı yerde bir adam. Üzerinde kaya, İnkâr tekliflerine ızdırap yüklü o dil; taptaze bir ruhla cevabı dillendirir: AHAD! ALLAH BIR! Kumların üstündeki O simsiyah bedenden dökülen terlerle kirli kalplerimizi yıkıyoruz. Ne olur Rabbim! günahlarımızı sen sil.
Korkuyoruz ilahi senin alevli ateşinden. O zalimlere ve günahkârlara söylediğin sözler adeta bizleri hedef almakta. Ya Rabbi! Cehennem ehli, büyük bir çaresizlik içinde başlarına gelen azap, hem korkunç derecede acı verici hem de sonsuzdur. Tek çare olarak sızlanmayı, yalvarmayı seçerler. Gördükleri herkese yalvarırlar. Cennet ehlini görürler, onlardan bir parça olsun su ve yemek isterler. Allah'a yalvarmaya, merhamet dilemeye çalışırlar. Ama hepsi boşunadır. Ne olur bizlerin sahibi bizleri bu ateş ehlinden eyleme..
"İman edenlerin Allah'ı anma ve O'ndan inen Kur'an sebebiyle kalplerinin ürpermesi zamanı daha gelmedi mi? Onlar daha önce kendilerine kitap verilenler gibi olmasınlar. Onların üzerinden uzun zaman geçti de kalpleri katılaştı. Onlardan birçoğu yoldan çıkmış kimselerdir." (Hadid Suresi 16. Âyet Meali)
Af Ya Rabbi!
Mal dedik,para dedik,Abdurahman Bin avf dedik ama yakasız gömleği hep uzak eyledik..
Ey ilahi! Bunca işlenen suç ve ceza karşısında gazabınla bizleri yakma. Rahmetin ve nurunla kalplerimizi ziyadeleştir. Yapacağımız hasenatları ve kalbi duygularımızı melekeleştir.
O azgın ve sapkın kavimlerin sözleri kulaklarımızı ateşten dağlar oldu Rabbim..

Yüzlerinin ateşte evrilip çevrileceği gün, derler ki: "Eyvahlar bize, keşke Allah'a itaat etseydik ve Resul'e itaat etseydik." Ve dediler ki: "Rabbimiz, gerçekten biz, efendilerimize ve büyüklerimize itaat ettik, böylece onlar bizi yoldan saptırmış oldular. Rabbimiz, onlara azaptan iki katını ver ve büyük bir lanet ile lanet et. (Ahzap Suresi, 66–68)

Rabbim acziyetimizi kuvvete Çevir bizim!
Doğruluğun; günah ve sapıklığa çağıran sebeplere galebe çalmasını nasip Eyle!
Nefsimizi sabırsızlık ve sızlanmaktan alıkoymayı nasip eyle!
İmanımızı kuvvetlendir.

Ey Rabbimiz!

Kalbe hayat, nur ve kuvvet meyvesi veren imanla Kuşat kalplerimizi.
Hayat Ver ki; gaflet uykusundan uyansın kalbimiz.
İmanın hakikatini keşfetmeyi nasip eyle.
Ve nur ver ki; ayırt edelim hakla batılı;
Delalet ve hidayeti ayırt edelim;
Şüphe ve yakini ayırt edelim Bahşettiğin nurla Rabbim!

Ne olur sen bizleri af eyle Rabbimiz!

Konu Sahibi Nebevi Sevda 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gazze Çadırımız Nebevi Sevda/Kişisel Nebevi Sevda 0 34 13 Nisan 2024 11:28
Dernek faaliyetlerimiz Nebevi Sevda/Kişisel Nebevi Sevda 0 66 09 Nisan 2024 15:46
Kulluk Kalitemiz Nebevi Sevda/Kişisel Nebevi Sevda 0 88 19 Mart 2024 21:47
Vahyin izinde Ramazan Kurân-ı Kerîm Nebevi Sevda 0 78 05 Mart 2024 19:01
Hikmet Pınarı/ 30 Cüz Kurân-ı Kerîm Nebevi Sevda 19 793 26 Şubat 2024 21:24

Alt 03 Ocak 2019, 22:19   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:Ömer.asaf isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59586
Üyelik T.: 22 Mayıs 2018
Arkadaşları:3
Konular: 1
Beğenildi:133
Beğendi:502
Takdirleri:1294
Takdir Et:

Aminnnn

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.