Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi KayıpKentli,Açılış Tarihi:  29 Kasım 2008 (02:12), Konuya Son Cevap : 24 Aralık 2008 (19:59). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Kasım 2008, 02:12   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 22
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Said Nursinin Tasavvuf Alimleri Hakkındaki Görüşleri

Said Nursinin Tasavvuf Alimleri Hakkındaki Görüşleri

ALLAHIM SEN KORU BİZİ BU TEVHİDİ PARSELLEYEN VE SENİN ULUHİYETİNİ VE RABB LİK SIFATINI KULLARINA VE ONLARIN ELLERİYLE YZDIKLARI ESERLERE PAYLAŞTIRAN BUKİRLİ
DURUŞTAN...

ALLAHIM SEN KORU BİZİ SANA ULAŞMAK İÇİN VESİLELER ARAMAK ADI ALTINDA YER YÜZÜNDE SENİN KÜÇÜK KAPİTALİST TANRICIK ŞUBELERİ AÇAN ZİHNİYETLERDEN...

ALLAHIM TEVHİDİNİ PARSELLEYENLERDEN EYLEME BİZİ

( Bu cevşen anlayıŞInın oluşturduğu sektöre bir de göz atalım isterseniz: bknz: KONU CEVŞEN SEKTÖRÜ)

Konu Sahibi KayıpKentli 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
HALK HALKA AĞLASIN (dersim katlimı üzerine) Serbest Kürsü Esma_Nur 5 2334 09 Nisan 2010 20:41
Behra Hêşin Şiirler ve Şairler serpil 3 1930 15 Kasım 2009 15:11
1 KASIM 2009 GÜNÜ SABİT TELEFONLARI SUSTURUYORUZ. Serbest Kürsü Kürt_Mücahide 1 1581 28 Ekim 2009 20:12
İşçiler TABUT MİNİBÜSLE...Patron SON MODEL... Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 2 1628 10 Eylül 2009 18:32
sadece Türkçüler okusun bu şiiri!!!KÜRTLER... Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 97 31024 02 Eylül 2009 18:11

Alt 29 Kasım 2008, 16:47   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

SAİD İ KURDİ (nursi) SAMİMİ BİR DİNDAR VE HAREKET ADAMIYDI....YAN GELİP YATANLARDAN DEĞİLDİ....

ONUN BU YÖNÜNÜ TESLİM EDİYORUM....

lakin tasavvuf etkisinde kaldığı için, doğudaki medreselerden öğrendiği din anlayışı onu ne yazıkki GAYB den haber vermeye itmiştir. Onun CİFR le uğraşması, ciddi anlamda problemli bir epistemolojiye sahip olduğunu gösterir...

Sana göre Kötülemedr benim yaptığım; ama bana göre sorgulama ve KUSURA BAKMA AMA KONFORİZM asalaklığı yapmamaktır.

KİMSE KUSURA BAKMASIN; AŞAĞIDAKİ SORULARI BEN ADAMA SORARIM...Biliyorum sorduğum kişinin canı sıkılır ve hakaret etmeye , manupüle etmeye, hatta bıraktığım yorumları sildirmeye kalkar o kişiler ama biz böyleyiz; üzgünüm...Biraz rahatsız ettik ama Aşağıdaki sorular zaten KURAN I MERKEZE ALAN VE VAHYİ TEMEL ALAN ALAN insanların soracakları sorulardır.

Tarihçe-i Hayat, c. II, s. 2123-2124 de geçen
“.. daha çocukken asrın bilgini olarak tanınmış ve kimseye soru sormamış, ama sorulan bütün sorulara mutlaka cevap vermiştir”
İctimâi Reçeteler I, 11, Tarihçe-i Hayat/Rü’ya’da geçen
“ Herhangi ilme sorulan suale bila-tereddüd derhal cevap verirdi.”
İctimâi Reçeteler I, 14, Tarihçe-i Hayat’ta geçen
“Sorulacak suallere cevap vermeye hazır bulunduğu gibi kimseye sual sormayacağını da beyan ederek bu kararda yirmi sene sebat etti.”

Her zaman her şeyi bilen sadece Allah değil midir? Böyle bir inanç şirk, küfür değil midir?
Risale-i Nur denen kitaplar kutsal mıdır, değil midir? Ya da Kur’an-ı Kerim’in taklidi midir?
Şualar, Birinci Şua, c. I, s. 833.de geçen;
“Resailin Nur dahi ne şarkın malûmatından, ulûmundan ve ne de garbın felsefe ve fünunundan gelmiş bir mal ve onlardan iktibas edilmiş bir nur değildir. Belki semavî olan Kur’an’ın, şark ve garbın fevkindeki yüksek mertebe-i arşîsinden iktibas edilmiştir.”
Sikke-i Tasdîk-ı Gaybî, 92,;[/B] “Risale-i Nur müminlere şifa ve rahmettir.”
Zülfikar Mecmuası, 436 da[/B] geçen;
“EY RİSALE-İ NUR! (…) Sen, “Ben, Rabbânî ve Kur’anîyim. Öyle kuru kavak değilim. Şevkli ve şa’şaalı ve nûrâniyim. Bir Hayy-ı Lâyemût’un eserinden fışkıran, lâyemût san’atlı ve kerâmetli bir nurum. Cansızlara can ve canlılara taze can üflüyorum. Bin, dertlere derman ve âlemlere rahmet-i Rahmânım. İnat ve ısrarı bırak. Beni oku ve beni dinle. Karanlığa ve hiçe giden, hesapsız ve hedefsiz yolundan seni kurtarıp, kokocaman bir saadet ve sermediyet âlemi kazandırayım.” diye nidâ ediyorsun”.
Sikke-i Tasdîk-ı Gaybî, 89-90’dageçen;
“o semavî

bürhan-ı kudsînin yerde bir bürhanı Resâil-in-Nur’dur
Sözler, 645-646’da geçen; “Nur Risaleleri de 23 senede tamamlandı.”
Sikke-i Tasdîk-ı Gaybî, 199’da[/B] geçen;
&nbs p;
ve lâ ratbin ve lâ yâbisin illâ fî kitâbin mubînin” sırrıyla, Kur’anda elbette bu istikametli tefsirinin istikametine işaret var. Evet var. Kur’an o tefsirine hususî bakıyor.”
Söz konusu ayet madem Nur Risaleleri’ne işaret etmektedir, başka risalelere, başka kitaplara… da işaret etmektedir.İslâm fukahası, söz gelimi beş vakit namazın kaçar rekât olduğunu bile Kur’an’da bulamamışlarken; Said Nursî kendi adını, doğum tarihini, risalelerinin isim ve yazılış tarihlerini onda bulabilmiştir!… Demek fakihler aramayı bilememişler!…)
Zülfikar Mecmuası, 433’de geçen
“İslâmiyet güneşinin doğuşundan tam öndört asır sonra, senin gibi ulvî ve İlâhî ve arşî bir nurun tekrar ve yeniden, bahusus bu son asırda, hem Türk elinde ve hem de Türk dilinde doğması, acaba kimin hatır ve hayalinden geçerdi? Bu ne büyük bir ni’met bizlere ve bu asır halkı için ne bahtiyarlık Yârabbi!.[/FONT]

Türkçemiz seninle iftihar edip dolmakta, kabarıp şişmekte ve her lisan üstüne bağdaş kurup oturmaktadır.”

Şuâlar, 241’de geçen
“(…) Risale-i Nur’a hücum edilmez. O doğrudan doğruya Kur’an’a bağlanmış ve Kur’an dahi arş-ı a’zamla bağlıdır. Kimin haddi var, elini oraya uzatsın ve o kuvvetli ipleri çözsün.”
Müdâfaalar, 104’te geçen;
“Risale-i Nur’un arkasında otuzüç âyât-ı Kur’aniye işârâtı ve Hazret-i İmam-ı Ali Radıyallahu Anh’in üç kerâmât-ı gaybiye ile ihbârâtı ve Gavs-ı A’zâm’ın sarahate yakın şehâdeti var. Ona hücûm, bunlara hücûmdur.”Alıntı yaptığımız bu cümlelerde anlatılmak istenenler düpedüz Kuran-ı kullanarak Risaleleri kutsallaştırmak değil midir? Bu iddia yeni bir din, yeni bir ilahi kitap ve yeni bir peygamber demek değil midir? Bu İslam’a göre küfür değil midir?
Kur’an’da Hz.Muhammed’e açıklanmadığı halde Said Nursi’ye açıklanmış gizli gerçekler var mıdır? Risalei Nur; Kur’an’nın gizli gerçeklerinin arştan inen kesin delili midir?Şualar, Birinci Şua, Yirmi dördüncü Ayette geçen;
“Kur’an’ın gizli hakikatleri Risale-i Nur ile birlikte bize iniyor!!…”
Kastamonu Lâhikası, 231, Yirmiyedinci Mektubda geçen; “Risale-i Nur, yüze yakın din tılsımlarını ve hakâik-ı Kur’aniyenin muammalarını keşfetmiştir ki; her bir tılsımın bilinmemesinden çok insanlar şübehata ve şükûke düşüp, tereddüdlerden kurtulmayıp, bazan îmanını kaybederdi. Şimdi, bütün denizler toplansalar, o tılsımların keşfinden sonra galebe edemezler.”
Şualar, Birinci Şua, Yirmi ikinci Ayet ve Ayetler, c. I, s. 841’de geçen;“Resailin Nur denilen otuz üç aded Söz ve otuz üç aded Mektub ve otuz bir aded Lem’alar, bu zamanda, Kitabı Mübin’deki âyetlerin âyetleridir”

Bu iddiaları ileri sürenlere göre; Said Nursi yeni bir peygamber, Risaleler ise yeni bir ilahi kitap, Kur’an sırlarla dolu açıklanmamış gizli bir kitap, Risale-i Nur’lar imanı kurtaran kitap, Hz.Muhammed ise Kur’an’ın sırlarından habersiz veya haberi varsa bunları ümmetten saklamış bir peygamber olur ki böyle bir iddia küfürdürRisalei Nur denen kitaplar kusursuz, eksiksiz, izaha ihtiyacı olmayan ve mükemmel bir kitap mıdır?
Barla Lahikası, Yirmi Yedinci Mektub ve Zeyilleri, c. II, 1415. de geçen;“Mübarek Sözler şübhesiz Kitabı Mübin’in nurlu lemeatıdır. İçinde izaha muhtaç yerler eksik olmamakla beraber küll halinde kusursuz ve noksansızdır”. Barla Lâhikası, 56’da geçen

“Kimin haddidir ki, bu Nurlarda yanlışlık bulsun. (…) Onun için bir harfe dokunmayı azîm bir günah işliyorum telâkki ediyorum.” Barla Lâhikası, 194’de geçen;Kimin haddi var ki, risâlelerin birisine el uzatsın veyahut bir sahifesine dil uzatsın, veyahut bir cümlesini tenkid etsin, veyahut bir kelimesine, hatta bir harfine ve belki bir noktasına itirazda bulunsun.” (Malumdur ki, Kur’an’ın bazı harflerinde, hatta kelimelerinde ve vakıf (duraklama) yerlerinde, dolayısıyla noktalamasında çeşitli ihtilâflar vardır. Buna karşın Nur Risaleleri’nin noktasına bile itiraz edilemez, bir harfine bile dokunmak büyük bir günahtır)Rehberler, 194, Hanımlar Rehberi’inde geçen
“ Risale-i Nur, yer yüzünde emsaline rastlanmıyan ve bundan sonra dahi rastlanmasına imkân olmıyan bir derya-yı îmân ve bir tevhid hazinesidir.”Sikke-i Tasdîk-ı Gaybî, 199’da geçen;
Ey Risale-i Nur! (…) Bütün eller ve dillerde kemâl-i iştiha ve iştiyakla dinlenip okunacak ve yazılıp yayılacak en tatlı ve en halâvetli, en câzibedar ve en revnekdar yegâne eser-i metin ve nûr-u mübîn ancak sensin!
Bu iddialar hangi cesaretle söylenmektedir. Kur’an-ı Kerim’e iman etmiş bir Müslüman için; Kur’an dışında kusursuz, tam ve mükemmel bir kitap olabilir mi? Bu iddia insan eliyle yazılmış bir kitap için fuhşiyat/ aşırı gitmek değil midir? Bu görüşler kişiyi şirke, küfre götürmez mi?SUBHANALLAH...
Alt 29 Kasım 2008, 17:17   Mesaj No:3
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

1-başta "SAİD İ KURDİ (nursi) SAMİMİ BİR DİNDAR VE HAREKET ADAMIYDI....YAN GELİP YATANLARDAN DEĞİLDİ....

ONUN BU YÖNÜNÜ TESLİM EDİYORUM...." diyor takdir ediyorsunuz ..sonda müşrik ilan ediyorsunuz..".... Bu görüşler kişiyi şirke, küfre götürmez mi?" diyorsunuz...ortada ise zoraki,zorlama yorumlarla sonuç ibaresini kanıtlamaya çalışıyorsunuz...?

2-tekfir konusunda çok cesursunuz...müşrik kafir kelimesini kullanabilmek için ya deli yada cahil yada emin olmak gerekiyor..önünüze geleni kafir ilan etmeniz tuhaf değil mi kardeşim..?

3-sana katıldığım noktalar çoktur...ama bir insanın hatasını küfürle itham etmek benim işim değildir..bu kişi alimse,mucedidise ,kutupsa biraz daha düşünmek gerekmez mi..gözlerimle görsem bir insanı,katilse,zinakarsa,zalim ise,fasık ise faizciyse hatta eşkiyaysa ben kafir deme cüreti gösteremem...Bediüzzamanın kapısında paspas olamam ki küfürle itham edeyım..

4-biri derse ki en mukemmel insan benim,eserimdir,güzelliğimdir,vatanımdır,bayrağımd ır,marşımdır vs..kafirmi ilan etmek lazım..risalei nur veya fizilal veya ibn abidin veya ibn kesi için bu en mğükemmel kitaptır hatasızdır sorunsuzdur şifadır dersek kafirmi oluruz..
5-deyin ki,beğenmiyorum,sevmiyorum,hataları vardı, vs...sizi bir şekilde anlarım.ama birisini tekfir etmek için kırk dereden su getirerek cümlelerini lastikleştirerek tekfir etme amacınızı anlıyamıyorum ve katılmıyorum..
kafanız karışık sizin...

saygılar...
Alt 29 Kasım 2008, 17:40   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Doğrudur abi..Samimiyet başka şeydir...Samimiyete rağmen tevhide aykırı davranışlarda bulunmak ayrı şeydir...

Mesela Geçen bir kitapçıda dolaşıyrm...ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE adlı İSMAİL ACARKANın bir kitabına rastlıyrm...Kitapta risale nurda dua adlı bölümler var....

Ve diyor ki...BEDİÜZZAMANI ZEHİRLEMİŞLERDİ..BEDİÜZZAMAN İYİ DEĞİLDİ...AMA TALEBELERİNDEN FALAN FALANIN KIZI BEDÜZZZAMAN IN YERİNE BENİM CANIMI AL YARABBİ diye dua etti. Ve Bediüzzamanın yerine O kızın canı alındı....

BEDİÜZZAMANI yine zehirlediler..Bediüzzaman şiddetli ateşler içindeydi...Ertesi gün bediüzzaman OHH ÇOK ŞÜKÜR BUNU DA ATLATTIK dedi....sonra öğrendiğimize göre falan kişi bediüzzamanın yerine ölmüştü....

Bu şekilde 3 yerde kendisinin adına CAN alınır...

ve bunlar risalede anlatılır...Merak edenler olursa İSMAİL ACARKAN= ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE....kitabı ve o kitabın kaynak gösterdiği Risale Nur un mucize bölümleri...vs vs

Bu durumu tabi benim kıt aklım almadı...ALLAHIN KUDRETİNDEN ŞÜPHEM Mİ VRDI YOKSA?..ALLAHIN GÜCÜ YETMEZMİYDİ? YETER Dİ ELBETTE....

EEE bu kadar düzgün ve bu kadar KOY BABA NE KOYSAN GİDER bir zeminde naparsın canım abim....Kafamızda bu kadar karışık işte...

ISLAHIM VE HİDAYETİM İÇİN 3 ihlas bir fatiha okursanız sevinirm...Lakin yaşayan ruhuma değil; ben öldükten sonra cenazeme...Bir de Yasin: ne de olsa ALLAH BU KİTABI BİZ ÖLÜLERE indirdi...ANLAYALIM DİYE...(yasin 70)

........

" hatasızdır sorunsuzdur şifadır " dersek kafir olmayız abi..Çünkü Allahın HATASIZ SORUNSUZ VE EN MÜKEMMEL kitabı gibi kullarında HATASIZ SORUNSUZ EN MÜKEMMEL kitapları vardır...Kur an la eş değer...

...

ya da böyle bişiiler işte....

ki kuran da der zaten....İNSANLARIN BİRÇOĞU ŞİRK KOŞMADAN İMAN EDERLER...

Ben Bu dini yanlış anladığım ve sizleri sıktığım için özür dilerim...

...selam
Alt 29 Kasım 2008, 18:38   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:TÜRKcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2609
Üyelik T.: 12 Temmuz 2008
Konular: 114
Beğenildi:8
Takdir Et:

siz pardon kadir bal bey!

hangi hükümlere göre kimi nasıl müşrik ilan ediyorsunuz???

inna sabirin..

Allah'ım adaletine amenna!!Allah'ım biz kullarını merhametinle yargıla..

kul hakkını üzerimize/de bırakma..

zira insanların yargılaması çok ağır Rabb'im!!!
Alt 29 Kasım 2008, 20:39   Mesaj No:6
Takdir Et:

Muhterem kardeşim,
üstadın veya başka bir alimin sıfır hata sahibi olduğunu iddia etmiyorum...senin düşüncelerinin çoğunada katılıyorum dedim..hatta kadir bal doğru söylüyor,kaynaklara baktım,uydurmuyor ve ona katılıyorum dediğinde bazı kardeşlerim tarafından çok acımasızca tekfire varan suçlamalara maruz kaldım...
ben hakkın doğrunun yanındayım Kadir Bal kardeşim..senin doğrularının altına imzamı atarım.yalnış bildiklerimede uyarmaktan çekinmem..şimdiye dek tasavuf konusunda hep aynı gözle baktık inceledik kafalarımız/lar'ın konforu bozulma pahasına doğruları bulmaya incelemeye akademik gözlüklerimizle ilerledik...
100 de 100 doğru bildiklerimize "acaba" eklemekten üzerine gitmekten gelecek tepkilerden de çekinmedik..kadir bal,zzzz,veli,ali,fatma,zeynep kim olursa olsun doğrusunun yanındayım,aksi takdirde yalnışınıda söylerim..
senin risalei nur hakkındaki iddiaların yabana atılmaz,özellikle nurcuların üstada atıfları yakıştırmaları sünger çekilecek şeyler değildir..hiç bir şeyh alim mürşit uçmaz,müritleri uçurur derler...
benim karşı çıktığım tek nokta:tekfir etmeden,hakaret etmeden,mensuplarını incitmeden...!
doğruları bulmak adına eleştirelim,soruşturalım,sorguluyalım,uykuları kaçıralım,konforları bozalım,"KOY BABA NE KOYSAN GİDER" olmayalım,yasin 70 i kurcalıyalım..

risalei nuru okurum severim her alimin eseri gibi..ama nurcu değilim..cemaatlerini sevmem..bunu defalarca dile getirdim...
bu hassasiyetle varsan ben varım..
saygılar..
Alt 29 Kasım 2008, 20:55   Mesaj No:7
Takdir Et:

1-benim prensiplerimde doğruyu bulmak adına,korkak olmam sonuna kadar giderim.
2-kuranda geçen ataların diniyle,hurefelerle uydurmalarla yutturmalarla savaşırım.
3-kuran tefsirlerine bakışım,bir ayeti onlarca tefsirden inceler ortak noktalarını alırım.
4-kuran sahih sünnet eksenli bir yolu benimserim,bunlara uymayanları ayıklarım.
5-gerek akademik anlamda gerekse cemaatime muhatap olduğumda radikal yaklaşırım,doğruları söylemekten çekinmem.
6-tüm bunları yaparken,kur'anın deyimiyle,"firavuna tatlı dille tebliğ et" "onların putlarına hakaret etme.." prensip edinirim.
saygılar...
Alt 23 Aralık 2008, 02:07   Mesaj No:8
Durumu:kurtuba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5802
Üyelik T.: 23 Aralık 2008
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
KayıpKentli Üyemizden Alıntı
Doğrudur abi..Samimiyet başka şeydir...Samimiyete rağmen tevhide aykırı davranışlarda bulunmak ayrı şeydir...

Mesela Geçen bir kitapçıda dolaşıyrm...ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE adlı İSMAİL ACARKANın bir kitabına rastlıyrm...Kitapta risale nurda dua adlı bölümler var....

Ve diyor ki...BEDİÜZZAMANI ZEHİRLEMİŞLERDİ..BEDİÜZZAMAN İYİ DEĞİLDİ...AMA TALEBELERİNDEN FALAN FALANIN KIZI BEDÜZZZAMAN IN YERİNE BENİM CANIMI AL YARABBİ diye dua etti. Ve Bediüzzamanın yerine O kızın canı alındı....

BEDİÜZZAMANI yine zehirlediler..Bediüzzaman şiddetli ateşler içindeydi...Ertesi gün bediüzzaman OHH ÇOK ŞÜKÜR BUNU DA ATLATTIK dedi....sonra öğrendiğimize göre falan kişi bediüzzamanın yerine ölmüştü....

Bu şekilde 3 yerde kendisinin adına CAN alınır...

ve bunlar risalede anlatılır...Merak edenler olursa İSMAİL ACARKAN= ONA RUHUMUN YARALI OLDUĞUNU SÖYLE....kitabı ve o kitabın kaynak gösterdiği Risale Nur un mucize bölümleri...vs vs

Bu durumu tabi benim kıt aklım almadı...ALLAHIN KUDRETİNDEN ŞÜPHEM Mİ VRDI YOKSA?..ALLAHIN GÜCÜ YETMEZMİYDİ? YETER Dİ ELBETTE....

EEE bu kadar düzgün ve bu kadar KOY BABA NE KOYSAN GİDER bir zeminde naparsın canım abim....Kafamızda bu kadar karışık işte...

ISLAHIM VE HİDAYETİM İÇİN 3 ihlas bir fatiha okursanız sevinirm...Lakin yaşayan ruhuma değil; ben öldükten sonra cenazeme...Bir de Yasin: ne de olsa ALLAH BU KİTABI BİZ ÖLÜLERE indirdi...ANLAYALIM DİYE...(yasin 70)

........

" hatasızdır sorunsuzdur şifadır " dersek kafir olmayız abi..Çünkü Allahın HATASIZ SORUNSUZ VE EN MÜKEMMEL kitabı gibi kullarında HATASIZ SORUNSUZ EN MÜKEMMEL kitapları vardır...Kur an la eş değer...

...

ya da böyle bişiiler işte....

ki kuran da der zaten....İNSANLARIN BİRÇOĞU ŞİRK KOŞMADAN İMAN EDERLER...

Ben Bu dini yanlış anladığım ve sizleri sıktığım için özür dilerim...

...selam
SEN BU DİNİ GERÇEKTEN ANLADIN VEDE ANLATIYORSUN SORUN BENCE AT GÖZLÜĞÜYLE BAKANLARDA SAMİMİ MUVAHHİD BİRİ OLUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

SİZ ONLARDAN OLMAYINCAYA DEK ONLAR ASLA SİZDEN RAZI OLACAK DEĞİLLERDİR
DİYEN RABBİMİZ DEĞİLMİ ?
NEDİR BU BASİRETSİZLİK VEDE SAMİMİYETSİZLİK KURAN TEK HAYAT KAYNAĞI TEK REHBER
DEĞİLMİ?DOĞRUSU BİZ KURANDA HERŞEYİ AÇIKLAMIŞIZDIR!
DİYEN RABBİMİZ DEĞİL Mİ?YOKSA BUNDAN TEREDDÜTMÜ EDİYORUZ .ASIL TEKFİR EDİLMESİ GEREKEN VARSA BU SİZ ANLAYAMAZSINIZ KURAN I BAŞKA KİTAPLAR OLMAZSA GELİN BİZ SİZE AÇIKLAYALIM DİYEN EHLİ KİTAP GİBİ OLANLARADIR
Alt 24 Aralık 2008, 19:59   Mesaj No:9
Medineweb Üyesi
Durumu:hattaboğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 210
Üyelik T.: 20 Eylül 2007
Konular: 6
Beğenildi:0
Takdir Et:

SİZ ONLARDAN OLMAYINCAYA DEK ONLAR ASLA SİZDEN RAZI OLACAK DEĞİLLERDİR

kimlerden olmayınca ? hristiyan veya yahudilerdenmi ? yoksa ehli tasavvuf olan müslümanlardanmı ? allah bu ayeti kim için indirdi ? muradı müslümanlar mı idi ? allah ın murad etmediği bir şekilde ayetleri nasıl yorumlarsınız allah tan hiçmi korkunuz yok sizin ?
--
NEDİR BU BASİRETSİZLİK VEDE SAMİMİYETSİZLİK KURAN TEK HAYAT KAYNAĞI TEK REHBER
DEĞİLMİ?
tek rehber ve hayat kaynağı kur an da hz peygamber ne ? postacımı ?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)