Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi medinelii,Açılış Tarihi:  08 Şubat 2009 (20:47), Konuya Son Cevap : 16 Şubat 2009 (02:06). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Şubat 2009, 20:47   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış)

bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış)

Bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış)

Bir ukdenin vefatı içimi dökmeme sebep oldu. Kimine su vermeye bile takat yettiremeyen isteksiz kalbim, meğer bu hale nasıl geldiğini merak etmeyenlerin hısımına uğramış. Yazık mıdır? Yazıktır, yazık… Desem bile bir tokatta bundan yiyeceğim. Velhasıl tutunacak dallarda kırılmış. Hiç mi insanlık eden olmaz diye dönüp durmuş başımda sözler, çaresizlikler, kırık umutlar… Süregelen hastalıklarımı kimseye söyleyemeden yeni, yeni suskunluklar katıyorum kararlarıma. Sonra Her karar bir intihar, her intihar yeni bir nefes oluveriyormuş, farkında olmasızın… Ben farkına vardım. Eriştim o anlamı derin sızılara
Nedensiz görmüyorum ukdemin vefatını. Eceli geldi ve bir aha yakışır biçimde uzaklarıma, uzlaşmadıklarıma karıştı. Buyur da bir kelam kat çığlığıma. Şimdi seninde konuşma vaktin. Hep susmadık mı o ukdeyi mahvederken… İçine aşk gizlediğimiz o meleği katlederken. Sen mısralarımı kan revan içinde bırakırken, bende mi ölmeliyim? Hangi yangının korudur bu gidişlerin Ellerini ver de üstesinden geleyim bu mahvoluşların. Dur ya da sen kıpırdama ayrılma olduğun yerden… Benden… Sana bırakıyorum artık lütfen, lütfet…
Çıplak gözle bakmaya çalıştım hayata. Olabildiğince saf, şeffaf tutarak ruhumu… Apaçık kalıplar, giysiler bulmadan sundum içimi hayata ve öyle bakmaya çalıştım. Olmadı… Hayatın radyasyon etkili acıları hücrelerime ayırdı beni, o anda… Başımı öne eğdim. Kim bilir belki de önümdeki yürek parçacıkları benimdir…
26.10.2008
Tuğçe abacılar.

Konu Sahibi medinelii 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse Serbest Kürsü sevginin_bedeli 20 8908 14 Ekim 2009 14:31
huzzam yayında Serbest Kürsü medinelii 6 2300 12 Ekim 2009 20:59
Ve RABBİM.... Allah(c.c) su damlası 9 2888 10 Şubat 2009 00:47
efsunlu.... Makale ve Köşe Yazıları medinelii 0 1529 08 Şubat 2009 20:51
bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış) Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 1 1804 08 Şubat 2009 20:47

Alt 16 Şubat 2009, 02:06   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:13
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart Cvp: bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış)

Bence tuğçenin duyguları, düşünceleri çok dağınık. Bu dağınıklık bir çok hüznü, umudu, masaya konup gözlenmesi istenen manevi değerlerin bir kaç cümlede dile getirilme çabasında bile kendini gösteriyor.
Bu kadar dağınık zihin ve yürek parçacıklarını kısa cümlelere sığdırmış. Bence yazıyı devam ettirse daha yazacak çok şeyi vardır.
Zihnine ve yüreğine sağlık

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: