Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  20 Şubat 2009 (23:26), Konuya Son Cevap : 16 Ocak 2012 (21:19). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Şubat 2009, 23:26   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İLAHİYATÇI / ANLATMAK İSTERDİM...

İLAHİYATÇI / ANLATMAK İSTERDİM...

Anlatmak isterdim sana, anlatmak kardeşim...
Bize hayat veren, hayatımızda anlam kazandıran, bizi daima diri tutan bir kitabı anlatmak isterdim...
Öyle ihtiyacımız var ki;
O kitabın sahaflarında yazılan ve yazılı olan her cümlenin şifa niteliğinde olan, ruhları takviye edip, yaratılış gayesini anlatan bir kitabı anlatmak isterdim...
Onun o ulvi sözlerinden uzun uzadıya bahsetmek, seni onun içine çekmek isterdim...
O kitap ki; bir zikre, emriyle yankı bulup, 23 yılda kemale ermiş ve sözlerinin her biri, birer birer yaşayanlarda onu işitip fehm edenlerde hayat bulmuş. İşte böyle bir kitabın anatomisini anlatmak isterdim sana...
O kitap ki; bizden hem çok uzak, hem de çok yakın. Belki hepimizin evlerinde mevcut.
Elimizi uzatsak alabilecek kadar yakın, ama ruhumuzla yaklaştığımızda;
bizden fersah fersah uzak veya uzaklaştırılan bir kitap... İşte evlerde, kılıflarda, tozlu raflara ve belirli gün ve gecelere hasr duran, ondan başka işlevi olmadığı zannedilen bu kitabı, bulunduğu mahbus ve mahcur halinden kurtarıp, bu kitab’ın yerinin yüreklerde olduğunu...
Bu kitabın yalnız dil ile değil tüm bedenle okunması ve okunan bedenlerde hayat bulması gerektiğini anlatmak isterdim.
Şayet anlayabilseydin;
O kitaptan uzaklaşan insanların nasıl bozulup, bayatladığını ve O’na yaklaşanların nasıl dirilip taptaze kaldıklarını anlatabilirim...
Seni ölümsüzlüğe, sonsuzluğa... Altında ırmaklar akan, arzuladığın her şeyi, hiçbir cefa çekmeden, yorgunluk hissetmeden, yanı başında bulabileceğin bahçeler vaad eden , firdevsleri, adn’ları ve naim cennetlerini anlatmak isterdim...
Seni yanlış istikametlere çekip, uçurumlara davet eden... Beyninin içindeki hücreleri yok edip, aklın fonksiyonunu yitiren...
Seni boşluklara, polemik bir hayata iten tüm sebeplerden kurtarıp, kitapların mukaddesiyle tanıştırmak isterdim... Biliyorum ki barışık değilsin onunla,
kuş gibi duruyorsun, işte aranızdaki bu kırgınlığın giderilmesiyle kaybettiğin iyi hasletlere nasılda kavuşacak ve onlarla değerinin artacağını anlatabilirdim...
O’na temiz olanlar yaklaşabilirler...
Ruhunu kirleten tüm kirleri istiğfar suyuyla temizleyip, yönünü tüm batıl yönlerden çevirip, hakkın yönüne dönüp... Tüm şeytanlardan Allah’a sığınıp başlardın O’nu anlamaya...
Eğer anlayabilseydin... onunla yaşanan bir hayatın cennet. O’ndan ayrılığın cehennem olabileceğini anlatabilirim sana...
işte o kitap KURANI KERİMDİR.
ah dilimden bizarım...
İLAHİYATÇI.. AĞUSTOS / 2005
Rabbim...
Kur'anca Yaşayan, Sünnetin şaşmaz rotasında O'nu sav. Rehber edinen ve görevini tamamlayıp yanına gelen kullarından razı ol...(r.a...) Bizlerin de bu islam bayrağını hakkıyla taşımamızı nasip et inş..

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2728 01 Ocak 2013 15:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2638 02 Kasım 2010 00:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4617 16 Temmuz 2010 00:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2111 24 Nisan 2010 14:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2066 02 Mart 2010 21:27

Alt 16 Ocak 2012, 21:19   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İLAHİYATÇI / ANLATMAK İSTERDİM...

O kitap ki; bizden hem çok uzak, hem de çok yakın. Belki hepimizin evlerinde mevcut.
Elimizi uzatsak alabilecek kadar yakın, ama ruhumuzla yaklaştığımızda;
bizden fersah fersah uzak veya uzaklaştırılan bir kitap... İşte evlerde, kılıflarda, tozlu raflara ve belirli gün ve gecelere hasr duran, ondan başka işlevi olmadığı zannedilen bu kitabı, bulunduğu mahbus ve mahcur halinden kurtarıp, bu kitab’ın yerinin yüreklerde olduğunu...

çok güzel bir paylaşım İnşallah hepimiz yüreğimizde hissederiz Rabbimin sözlerini

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)