Konu Başlıkları: Hakikat söylenmeli mi ya da...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Aralık 2010, 12:21   Mesaj No:1

veraz

Durumu:veraz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 838
Üyelik T.: 29 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hakikat söylenmeli mi ya da...

Hakikat söylenmeli mi ya da...

Yaşamda,söylevler bazında neyin neye işaret edeceğini çözümleyemediğin durumlar vardır ya hani

örneğin çoğu zaman "Hakikat insanlar için ne kadar acı olsa da, hakikati söyleyin!" sözüne istinaden mi davransam yoksa

Bedüizzaman Said NURSI'den "Her söylediğin hak olsun. Fakat, her hakkı söylemeye senin hakkın yoktur. Her dediğin doğru olmalı. Fakat, her doğruyu demek doğru değildir” ya da “Ata et, aslana ot atılmaz” gibi bir tavırlamı seslensem diye düşündüğüm anlar olmuştur

sizinde karşılaştığınız, buna istinaden durumlarda ne yaptığınız açıkçası bunları merak ediyorum yaşamda çözümleyemediğimiz belki birçok konu vardır lakin benim en çok aklıma takılan konu bu ne zaman nasıl bir edalanma içine varmalıyım sorgusu

öte yandan karşılığını odak olarak gördüğüm iki sözü (ruhaniyetime göre)hayata geçirmekte buldum. Birinci söz sevgili Mevlana Hazretlerinin "incitmeyecek kadar yumuşak, incinmeyecek kadar sert olma düsturu ve Peygamber efendimizin (s.a.v.) "mümin yumuşaktır o kadar ki, onu yumuşaklığından dolayı ahmak zannedersin" sözü

Kimine göre ezilme kimine göre yücelme bazen de egoya elveda deme

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz?

Bireysel olarak olması gerekeni yapmak =?

Konu Sahibi veraz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hakikat söylenmeli mi ya da... Soru Cevap Arşivi veraz 1 1760 07 Aralık 2010 12:21
Beynin Odaklanması Soru Cevap Arşivi Yitiksevda 4 2294 06 Aralık 2010 15:20